• 15.761 nieuwsartikelen
  • 178.096 films
  • 12.215 series
  • 33.986 seizoenen
  • 647.146 acteurs
  • 199.025 gebruikers
  • 9.373.067 stemmen
Avatar
 
banner banner

Outrage (1950)

Drama | 75 minuten
3,20 23 stemmen

Genre: Drama

Speelduur: 75 minuten

Oorsprong: Verenigde Staten

Geregisseerd door: Ida Lupino

Met onder meer: Mala Powers, Tod Andrews en Robert Clarke

IMDb beoordeling: 6,7 (2.163)

Gesproken taal: Engels

  • On Demand:

  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot Outrage

"Is any girl safe?"

De naïeve jonge vrouw Ann Walton wordt aangevallen en verkracht, wanneer ze van haar werk naar huis loopt. Naast deze vreselijke ervaring en vernedering moet Ann ook nog het onbegrip van haar buren verwerken, ze zou erom gevraagd hebben. Ann kan het niet langer in haar geboorteplaats blijven en vlucht met haar verloofde Jim Owens naar een ander dorp, in de hoop daar een nieuw leven te beginnen en haar zelfrespect terug te krijgen.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Volledige cast

Acteurs en actrices

Ann Walton

Rev. Bruce Ferguson

Eric Walton

Stella Carter

Detective Sergeant Hendrix

Frank Marini

Madge Harrison

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van joolstein

joolstein

  • 10831 berichten
  • 8917 stemmen

Deze film is geregisseerd en geschreven door Ida Lupino, een pionier van vrouwelijke filmmakers... en zij is buitengewoon bekwaam. Dit was haar derde film, de tweede film waarvoor ze werd gecrediteerd als regisseur, en een goed voorbeeld van haar films die vaak gaan over sociale kwesties.

In 1950, toen deze film werd uitgebracht moet het zowel controversieel als opmerkelijk zijn geweest omdat het een Hollywood-film was die rechtstreeks inging op de kwestie van verkrachting. Het woord 'verkrachting' kon natuurlijk niet worden gebruikt in speelfilms, daarom werd het consequent 'een aanval' genoemd van een vicieuze en gewelddadige aard.

Deze film zorgt ervoor dat we begrijpen hoe emotioneel schadelijk verkrachting kan zijn.Het is dus geen film die ervoor kiest, de route te volgen om de 'aanvaller' op te sporen. In plaats daarvan richt het zich volledig op de strijd van Ann Walton. Die op de een of andere manier door moet gaan met haar leven. Actrice Mala Powers is een schatje, die je direct mee kan laten leven. Al is het acteren van Powers soms wat te melodramatisch. Zo ook, al wel goed bedoeld, het bijna soap-moment in de rechtszaal, in deze tijd misschien wat vreemd en zeker te melodramatisch Voor de jaren '50 was dit misschien meer gewoon.

Ida Lupino heeft mijn bewondering verdiend voor het direct aanpakken van de gevolgen van een verkrachting in een grote film en dit te doen met filmische flair en verbeeldingskracht.


avatar van clubsport

clubsport

  • 3820 berichten
  • 6946 stemmen

de film concentreert zich volledig op de emotionele gevolgen van de aanranding voor Ann en Mala powers speelt haar rol meer dan prima , zeker gezien het feit dat de film op dat vlak nieuw terrein was .

Af en toe lijkt het wat op overacting maar dat is op zich niet storend .

Ook haar vlucht en de loop der gebeurtenissen erna ogen realistisch al is het eind dan wel wat zoetsappig

maar ook dat is niet echt storend .


avatar van starbright boy

starbright boy (moderator films)

  • 22407 berichten
  • 5072 stemmen

Een beetje een stretch is het wel op Outrage als een noir te zien. Hij staat op de grote TSP lijst, Is Engelstalig en komt uit 1940-1959. Dus hij mag,

Outrage is vooral een enorm moedige film. Ida Lupino was al een zeer goed actrice toen ze een script schreef voor de film Not Wanted, over een ongehuwde moeder. De beoogde regisseur, Elmer Clifton, kreeg tijdens het maken van de film een hartaanval en Ida Lupino regisseerde in zijn plaats, zonder credits. Nog in hetzelfde jaar regisseerde ze haar eerste film met credits. Ook weer een die ze schreef en weer een thema dat haar na aan het hart ging (een hoofdpersonage met chronische pijnklachten, Lupino had ook pijnklachten doordat ze in haar jonge jaren polio had gehad. Outrage volgde een jaar later en was pas de tweede film na de Hays code die verkrachting als thema had. En hoewel de verleiding wellicht groot was gooit lUpino de jacht op de dader compleet overboord en gaat de film voornamelijk over het verwerken van zoiets. De film is vooral een film over de verwerking van zoiets. Hoe je hulp wegduwt en voor je emoties vlucht. En de film weet het bijzonder vaardig te brengen binnen de nog strak geldende grenzen van de Hays-code.

De film werd geproduceerd door de onafhankelijke productiemaatschappij die Lupino zelf had opgezet. Distributie werd gedaan door RKO

Het einde van de film (het laatste kwartier) is wat minder overtuigend dat wat er aan vooraf ging. Maar dit was een unieke film. Lupino regisseerde uiteindelijk acht films (inclusief Not Wanted) in ruim 4 jaar en daarna verschoof haar regiecarriere vooral naar TV, waar ze vele afleveringen van series regisseerde. Dingen als Twilight Zone, Alfred Hitchcock presents, Thriller en Bewitched. Ze bleef ook altijd acteren. Tot haar zestigste in ieder geval. Toen stopte ze. Lupino overleed in 1995.