Genre: Avontuur / Fantasy
Speelduur: 90 minuten
Oorsprong:
Verenigde Staten
Geregisseerd door: Gil Kenan
Met onder meer: Saoirse Ronan, Harry Treadaway en Bill Murray
IMDb beoordeling:
6,4 (72.599)
Gesproken taal: Engels
Releasedatum: 12 februari 2009
On Demand:
Bekijk via Pathé Thuis
Niet beschikbaar op Netflix
Niet beschikbaar op Videoland
Niet beschikbaar op Prime Video
Niet beschikbaar op Disney+
Niet beschikbaar op Google Play
Niet beschikbaar op meJane
Plot City of Ember
"Escape is the only option"
Generaties lang hebben de inwoners van de Stad van Ember geleefd in een prachtige wereld vol met wonderbaarlijk glinsterende lichten. Als de inwoners er achter komen dat deze lichten hun kracht beginnen te verliezen en de lichtbron sterk achteruit gaat begint een race tegen de tijd. Twee tieners beginnen een avontuur waarin zij het bestaan van de Stad van Ember willen achterhalen en alle inwoners moeten helpen ontsnappen voordat de lichten voor altijd uit zullen gaan.
Externe links
Acteurs en actrices
Lina Mayfleet
Doon Harrow
Mayor Cole
Chief Builder
Loris Harrow
Looper
Clary
Mrs. Murdo
Barton Snode
Lizzie Bisco
Video's en trailers
Reviews & comments
Timecop
-
- 499 berichten
- 1456 stemmen
aardige film. zeker niet saai hoor. ok, er zit geen swartsenekkert in maar er gebeurt toch vanalles. tim robbins speelt wel een klein rolletje trouwens. 3*
swartsenekkert 
Timecop
-
- 499 berichten
- 1456 stemmen
Alleraardigste avonturenfilm. kan zich wat mij betreft meten met films als Stardust en Harry Potter. AANRADER.
taborano
-
- 66 berichten
- 115 stemmen
ik vond het een aangename film om te kijken, het sfeertje in de stad vond ik wel origineel neergezet, en het verhaal was verder ook origineel, het einde daarentegen vond ik ietwat afgeraffeld.Voor mij was ie 3,5 ster waard, maar op aandringen van de doelgroep hier verhoogd naar 4*.
ICE1907
-
- 90 berichten
- 99 stemmen
Een heerlijke weg-kijk film , 3,5..
Deed me een beetje denken aan de serie Lost.
mesaj
-
- 17 berichten
- 23 stemmen
zeer slechte film ,komt zelfs niet in de buurt van stardust,het bekijken niet waard
MOKUMAN
-
- 36 berichten
- 36 stemmen
Leuke film om naar te kijken. Apart sfeertje, goed verhaal. Alles ziet er verzorgt uit. Mooie film voor jong en oud.
qwatje
-
- 286 berichten
- 756 stemmen
Lekkere film om met het gezin naar te kijken, aardig verhaal en goed uitgevoerd. met name de sfeer in de City of Ember is prima verzorgd.
3,5*
Leland Palmer
-
- 23785 berichten
- 4896 stemmen
Dit is nou echt zo'n soort filmpje die ik graag wil zien als lekker tussendoortje. Uitstekende film, met een leuk, spannend, maar vooral erg avontuurlijk en vermakelijk verhaal. De acteerprestaties zijn van iedereen goed. Leuke rollen voor Bill Murray en Tim Robbins, alleen is het Saoirse Ronan die de show steelt. Geweldige prestatie en ik voorspel haar dan ook een grote toekomst als actrice.
Opzich is dit echt een jeugdfilmpje, want er zijn nogal wat toevalligheden en ongeloofwaardigheden te ontdekken. Dat geeft niet, want in deze film werkt het gewoon. Het ziet er allemaal prachtig uit, de decors zijn fantastisch en de sfeer is uitstekend. De stad, tunnels, die grote uitgang op het laatst, allemaal geweldig. Zo nu en dan nog een grappig moment, een beetje spanning en deze film kan niet meer stuk. Dikke voldoende dus ook voor deze film.
benan89
-
- 45 berichten
- 46 stemmen
Echt een hele leuke fantasyfilm met een heel orgineel verhaal.
Vooral het gedeelte met het bootje door die watergangen was erg leuk om te zien.
Ook een heel mooi einde.
Een aanrader voor kids!
Van mij 3,5*
Denveen
-
- 355 berichten
- 288 stemmen
De stad van vuur
Na het zien van deze film hou ik toch gemengde gevoelens over. Laat ik beginnen met de naar mijn mening goede punten; de film doet namelijk wel wat het belooft, het neemt je mee in een spannend avontuur naar een ondergrondse stad met zo zijn eigen eigenaardigheden. Het beeld wat wordt geschetst is grim, verdeeldheid heerst er onder de mensen, sommigen hebben vertrouwen in de stad en zijn bouwers, anderen zijn sceptisch. De stad heeft zijn eigen regels, gewoontes en eigen beroepen, welke vreemd genoeg logisch lijken in zo'n situatie.
Mooie beelden en vreemde personages zorgen ervoor dat je mee komt de leven met twee helden die de mensheid van deze situatie proberen te redden en een uitweg zoeken uit de stad. Vooral de vlucht is fantastisch gefilmd en de beelden op het einde zijn heel indrukwekkend. Dit is een van de grootste pluspunten aan de film. Daarnaast vond ik ook het acteerwerk van Saoirse Ronan fantastisch, die de film echt draagt met haar rol als opgewekte doch verdrietige optimist.
Er zijn echter ook negatieve aspecten van de film. Het blijft natuurlijk een fantasyfilm, maar toch stoor ik me aan een aantal aspecten. De relatie tussen de twee hoofdpersonen wordt bewust heel oppervlakkig gehouden en je komt er niet precies achter hoe hun ouders ooit betrokken zijn geweest in dit hele verhaal. Het gemak waarmee ze (eigenlijk zonder de kennis van hun ouders) toch de uitgang heel snel en zonder enige echte moeite (of je moet die waterval meetellen) weten te vinden verbaast me, aangezien dit in 200 (!) jaar niemand is gelukt, terwijl ze tegelijkertijd ook nog tegen worden gewerkt door een hebzuchtige burgemeester.
Samenvattend een goede film met mooie beelden en een aantrekkelijk avontuur. Sommige dingen hadden beter uitgewerkt kunnen worden, op die aspecten laat de film wat liggen. Echter geenszins storend, aangezien de film gewoond doet wat het beloofd. Ruime voldoende dus.
P.S: Het verhaal deed me eigenlijk een beetje denken aan Wall-E, alleen dan precies andersom 
Skrean
-
- 539 berichten
- 694 stemmen
Hoewel de sets, camerawerk, acteerwerk(Bill Muray, tim Robbins) allemaal erg goed is houd het verhaal een beetje te vroeg op nadat het goed is opgebouwd.
midco6
-
- 2 berichten
- 20 stemmen
Zeker een feel-good-movie.
Gaf mij dat "ouderwetse avonturen film" gevoel.
Er gebeurd veel en het ziet er gelikt uit.
Heb ervan genoten
mixmaster
-
- 1288 berichten
- 1215 stemmen
ja dit is wel een leuke en geslaagde fantasy/avontuur film die voor het hele gezin prima te kijken is.
goed verhaal en ook prima geacteerd , en ook mooie sets en decors.
Gerben de G.
-
- 11 berichten
- 0 stemmen
Ik denk dat je hiermee Dinotopia bedoelt. Daar gaan de lichten ook uit van het eiland en moeten een paar "outsiders" hun redden door diep in de grotten nieuwe stenen te halen waarmee ze het eiland weer van licht voorzien.
Nee, zeker niet. Deze film is vrijwel een identieke verfilming op een boek dat ook in het Nederlands vertaald is, namelijk het boek 'Sintel',
Het boek kent ook nog een vervolg namelijk 'Sprankel'.
Maar het lijkt mij sterk als ze dat ook gaan verfilmen...
Macmanus
-
- 13726 berichten
- 3701 stemmen
Leuke wereld.
Beetje ondergesneeuwde film. Krijgt nog wel een release hier in Nederland maar in de US is die een beetje flauwtjes uitgebracht en ontvangen. Niet echt terecht. Film is binnen het genre kinderfilm genietbaar. Er is een ondergrondse wereld, waarmee het niet helemaal goed meer gaat. Alleen mag niemand buiten de bepaalde grenzen komen. Allereerst zijn onze helden daar voorstander voor maar al snel komt daar verandering in. Verhaal heeft niet heel veel grote verassingen. Maar de acteurs doen het prima, en het is vrij spannend. Vooral de setting van de wereld is vrij gaaf. Het gaf me echt het gevoel onder de grond te zitten, de lampen die overal boven hangen geven een leuke sfeer.
Vlot filmpje dat wel voor kinderen is maar nooit prekerig wordt.
3.5 sterren.
MrLee
-
- 206 berichten
- 1098 stemmen
Mijn verwachting was een donkere thriller i.p.v. een "jeugd" film. Komt allemaal best aardig bij elkaar. 3.5* -0,5 ster voor het belachelijke bootjes einde.
Maphesta
-
- 120 berichten
- 63 stemmen
Alleraardigste avonturenfilm. kan zich wat mij betreft meten met films als Stardust en Harry Potter. AANRADER.
Echt een schande om dit te vergelijken met Stardust. Stardust is nog daadwerkelijk spannend at many points, aswell as funny. City of Crap is none of both.
Leland Palmer
-
- 23785 berichten
- 4896 stemmen
Echt een schande om dit te vergelijken met Stardust. Stardust is nog daadwerkelijk spannend at many points, aswell as funny. City of Crap is none of both.
City of Ember is veel beter dan het overgewaardeerde Stardust.
the new guy
-
- 1731 berichten
- 1591 stemmen
zeer slechte film ,komt zelfs niet in de buurt van stardust,het bekijken niet waard
Goh, mesaj, ik heb met je te doen. Je waardeert je films gemiddeld met een 1,53. Dus of je hebt de pech dat je alleen erg slechte films kijkt, of je komt alleen je gal spuwen bij moviemeter. Ik vraag me af wat het zal zijn.
Vanmiddag ga ik City of Ember kijken, hopelijk is hij beter dan jouw gemiddelde film.
Denveen
-
- 355 berichten
- 288 stemmen
Leuke wereld.
Beetje ondergesneeuwde film. Krijgt nog wel een release hier in Nederland maar in de US is die een beetje flauwtjes uitgebracht en ontvangen. Niet echt terecht. Film is binnen het genre kinderfilm genietbaar. Er is een ondergrondse wereld, waarmee het niet helemaal goed meer gaat. Alleen mag niemand buiten de bepaalde grenzen komen. Allereerst zijn onze helden daar voorstander voor maar al snel komt daar verandering in. Verhaal heeft niet heel veel grote verassingen. Maar de acteurs doen het prima, en het is vrij spannend. Vooral de setting van de wereld is vrij gaaf. Het gaf me echt het gevoel onder de grond te zitten, de lampen die overal boven hangen geven een leuke sfeer.
Vlot filmpje dat wel voor kinderen is maar nooit prekerig wordt.
3.5 sterren.
Mijn verwachting was een donkere thriller i.p.v. een "jeugd" film. Komt allemaal best aardig bij elkaar. 3.5* -0,5 ster voor het belachelijke bootjes einde.
Waarom vind iedereen dit dan een kinderfilm? Alleen vanwege dat belachelijke monster zeker
. Vind het absoluut geen kinderfilm..
mrdig
-
- 499 berichten
- 2689 stemmen
Nou het is gebaseerd op een jeugdboek, vandaar misschien?
Verder leuke film, deed me op de een of andere vreemde manier aan de game bioshock denken, lettertypes, setting, bordjes, ed...
Keane1983
-
- 1015 berichten
- 943 stemmen
Een prachtig visueel plaatje. Een must om naar te kijken.
Het verhaal neemt je mee en laat je de anderhalf uur dat je film duurt ook niet meer los. Het verhaal verloopt soepel en het heeft in mijn ogen ook geen dooie stukken in zitten.
Je gaat op een zoektoch naar hoop dat het ooit weer licht zal worden. Waar ik het niet echt mee eens ben is dat er in de informatie voor de film staat dat de mensen in een prachtige wereld leven vol met lichtjes.....hmmmzzz...het ziet er prachtig uit zoals ze het gemaakt hebben, maar de mensen zijn niet echt heel erg blij dat ze er wonen.
De film laat op een speelse manier zien hoe er verkeerd met macht wordt om gegaan en hoe mensen (in dit geval een heel volk) voor de gek worden gehouden.
Zo vindt ik dat er toch best wel wat volwassen dingen aan het licht worden gebracht, maar op zo een manier geacteerd dat het voor iedereen begrijpbaar is.
De film heeft een beetje de trekjes van the young indiana jones en national treasure.
De soundtrack is heerlijk om naar te luisteren en het acteer werk van de jongedame en jongeheer zijn geweldig.
Ik heb met plezier zitten te kijken naar deze visuele avonturenfilm.
Het is niet per definitie een kinderfilm maar eerder een familie film.
Zoals mijn voorganger al zei lijkt de setting een beetje op bioshock, alleen speelt dat zich diep onder de zeespiegel zich af, en heeft het verhaal een hele andere wending (deze game zal binnenkort ook verfilmt worden).
Van mij krijgt deze topper een dikke 4.5....dat er in 2009 meerdere mogen volgen.
GGG
-
- 523 berichten
- 586 stemmen
Erg matige film zonder een goed begin en goed einde. Je weet op het eind nog niks...
the new guy
-
- 1731 berichten
- 1591 stemmen
Naar mijn mening zeker niet slecht. Jammer dat met een goed idee te weinig wordt gedaan.
De setting is leuk, interessant, alleen gebeurt er niets.
Pkunk
-
- 287 berichten
- 1087 stemmen
Aardig sprookje met verassend mooie vormgeving en special effects. Acteurs spelen prima en de muziek past er goed bij. Alleen soms wat onzinnigeheden. Maarja, daar is het een sprookje voor 
3*
PosiX
-
- 4 berichten
- 3 stemmen
De film is opzich erg leuk. het verhaal is wel aardig origineel.
Ik vind het alleen jammer dat er niet meer uitleg wordt gegeven over de oorsprong van de stad en waarom al die beesten zo groot zijn.. zijn die dingen gemuteerd ofzo? of zijn het gewoon hele kleine mensjes?
van mij krijgt de film 3 puntjes.
james_cameron
-
- 7001 berichten
- 9789 stemmen
Teleurstellende tweede film van de regisseur van Monster House. Hij kan duidelijk minder uit de voeten met live action. Het verhaal is onduidelijk en vaag, de vormgeving weinig bijzonder. Pas in het laatste half uur komt het geheel tot leven. Het akteerwerk is ook niet bijzonder, met een verspilde Tim Robbins en Bill Murray. Hier en daar wat mooie decors, maar de film mist gevoel voor avontuur en spanning.
robinb
-
- 396 berichten
- 271 stemmen
Aardige film, die prachtig gefilmt is, mooie locaties, leuke karakters en goed acteerwerk.
Alleen Bill Murray vond ik totaal niet bij deze film passen.
Helaas mist de magie en spanning waardoor het niet tot het hoogste niveau films in dit soort genres behoor.
Het begin had wat uitgebreider gemogen. Je word meteen in het diepe gegooit, en ik had liever wat voor-informatie gehad mbt het hoe en wat van het onstaan vd stad.
Al met al zeker de moeite om een keer te bekijken, geen topper, maar wel bovengemiddeld
Het laatste nieuws

'The Terminal' met Tom Hanks gaat vandaag het Netflix-aanbod verlaten

Nederlandse serie 'Rampvlucht' is een kijktip op NPO Start Plus

Krijg jij geen genoeg van 'The Materialists'? Deze films zijn minstens even goed

Deense film 'Sorg og Glaede' doet het goed op MovieMeter: 'Als therapie voor de regisseur'
Bekijk ook

Remember
Drama / Thriller, 2015
111 reacties

Stardust
Fantasy / Avontuur, 2007
586 reacties

The Secret Life of Bees
Drama, 2008
69 reacties

Ben X
Drama, 2007
626 reacties

The Water Horse
Avontuur / Fantasy, 2007
162 reacties

9
Animatie / Avontuur, 2009
297 reacties
Gerelateerde tags
underground worldburgemeesterpost-apocalyptischdystopiepuzzlesteampunkboxpipeworks
Nieuwsbrief MovieMeter
Het laatste film- en serienieuws per e-mail ontvangen?
Populaire toplijsten
- Top 250 beste films aller tijden
- Top 250 beste sciencefiction films aller tijden
- Top 250 beste thriller films aller tijden
- Top 250 beste familie films aller tijden
- Top 250 beste actie films aller tijden
- Top 100 beste films van de laatste jaren
- Top 100 beste films op Netflix
- Top 100 beste films op Disney+
- Top 100 beste films op Pathé Thuis
- Top 50 beste films uit 2020
- Top 50 beste films uit 2018
- Top 50 beste films uit 2019
- Top 25 beste films in het Nederlands
Corporate & Media
Realtimes Network
Innovatieweg 20C
7007 CD, Doetinchem, Netherlands
+31(315)-764002
Over MovieMeter
MovieMeter is hét platform voor liefhebbers van films en series. Met tienduizenden titels, die dagelijkse worden aangevuld door onze community, vind je bij ons altijd de film, serie of documentaire die je zoekt. Of je jouw content nou graag op televisie, in de bioscoop of via een streamingsdienst bekijkt, bij MovieMeter navigeer je in enkele klikken naar hetgeen dat voldoet aan jouw wensen.
MovieMeter is echter meer dan een databank voor films en series. Je bent bij ons tevens aan het juiste adres voor het laatste filmnieuws, recensies en informatie over jouw favoriete acteur. Daarnaast vind je bij ons de meest recente toplijsten, zodat je altijd weet wat er populair is op Netflix, in de bioscoop of op televisie. Zelf je steentje bijdragen aan het unieke platform van MovieMeter? Sluit je dan vrijblijvend aan bij onze community.







