Genre: Drama / Thriller
Speelduur: 114 minuten
Oorsprong:
Verenigde Staten
Geregisseerd door: Jeffrey Nachmanoff
Met onder meer: Don Cheadle, Guy Pearce en Saïd Taghmaoui
IMDb beoordeling:
6,9 (60.652)
Gesproken taal: Arabisch, Engels en Frans
Releasedatum: 26 februari 2009
On Demand:
Bekijk via Netflix
Niet beschikbaar op Pathé Thuis
Niet beschikbaar op Videoland
Niet beschikbaar op Prime Video
Niet beschikbaar op Disney+
Niet beschikbaar op Google Play
Niet beschikbaar op meJane
Plot Traitor
"The truth is complicated."
Wanneer de recht naar het doel werkende FBI-agent Roy Clayton de leiding neemt in een onderzoek naar internationale samenzweringen, lijken alle sporen naar de voormalige U.S. Special Operations-officier Samir Horn te leiden. Het 'inter-agency task force' kijkt in deze zaak uit naar een ontmoeting met Carter, een veteraan van de CIA die blijkbaar zijn eigen agenda heeft en naar Max Archer, een bevriende FBI-agent. De 'task force' linkt Horn met een gevangenisontsnapping in Jemen, een bomaanslag in Nice en een overval in Londen. Geobsedeerd door het vinden van de waarheid, zoekt Clayton Horn over de hele wereld en dit terwijl de illustere en onvatbare ex-CIA'er zich dieper en dieper ingraaft in een wereld van schaduwen en intriges.
Externe links
Acteurs en actrices
Samir Horn
Roy Clayton
Max Archer
Omar
Carter
Fareed Mansour
Nathir
Bashir
Leyla
Hamzi
Video's en trailers
Reviews & comments
Jeauhan
-
- 879 berichten
- 0 stemmen
Technisch redelijke film, evenals het acteerwerk. Film heeft alleen het probleem dat het geen eenduidige boodschap weet te brengen. De film probeert de hele tijd te vertellen dat achter elke boom en terrorist staat en onder elke stoel ligt een bom om vervolgens dat hele statement teniet te doen.
De hele film is te schijterig om een duidelijk statement te maken en het is natuurlijk een natte drom van de VS dat 'overal' ter wereld aanslagen plaatsvinden maar dat net in de VS zelf Allah iemand tot inkeer brengt en zodoende alle terroristen elkaar laat opblazen. 't Lijkt wel een sprookje. En Samir leefde nog lang en gelukkig.
Wat me ook mateloos irriteerde is dat de FBI de hele wereld over lijkt te vliegen om lokale autoriteiten te helpen om terroristen op te sporen. Alsof alleen maar in de VS bekwame mensen rondlopen.
Onevenwichtige film. Rijmelarij van het nivo 'lik me vessie'.
Oosie
-
- 186 berichten
- 85 stemmen
Een hele goeie actiefilm , en HEEL GOED in elkaar gezet .
van mij krijgt ie 4****
Jeauhan
-
- 879 berichten
- 0 stemmen
Geen domme film, zie geen logica in dat een land die in een economische crisis is een smoes gaat gebruiken om geld te 'lozen' in een oorlogsmachine.
Op het moment dat deze film op de rol kwam (de plannen waren er al in 2002!) was er van de huidige crisis volgens mij nog geen sprake. Daarnaast zien een hoop Amerikanen hun oorlogsmachine absoluut niet als geldlozerij, en toen al helemaal niet.
Wil liever niet te politiek worden hier, maar zelfs Obama wil de oorlog in Afghanistan gaan intensiveren, ondanks de financiële crisis.
the ripper47
-
- 10 berichten
- 0 stemmen
Best goede film goed verhaal enzo, net saw 5 gezien was ook wel weer goed kom je wat meer te weten . deel 6 23 oktober 2009 in USA make your choice
stinissen (crew films & series)
-
- 23444 berichten
- 76936 stemmen
Deze film was echt saai.

Jeauhan
-
- 879 berichten
- 0 stemmen
Deze film was echt saai.
Een film betichten van een gebrek aan 'iets' en dan zelf met een bericht komen waar ook nog al het 1 en ander aan ontbreekt. Komt goed over hoor...
Nohands
-
- 315 berichten
- 288 stemmen
Ik vond het een goede thriller, goed verhaal en verveeld geen moment.
robinb
-
- 396 berichten
- 271 stemmen
redelijke film, hij is wel wat traag en er gebeuren weinig spectaculaire zaken, maar het eea blijt toch wel boeiend om naar te kijken.
geen topper, maar zeker de moeite waard. 3 sterren
Raffael77
-
- 1891 berichten
- 0 stemmen
Niet zo goed als The Kingdom & Rendition, maar heeft toch wel een goede inhoud en een mooie rol van Cheadle.
De film mist wat diepgang en dat is jammer.
Voor de rest prima.
88Fabian
-
- 1527 berichten
- 0 stemmen
Een film betichten van een gebrek aan 'iets' en dan zelf met een bericht komen waar ook nog al het 1 en ander aan ontbreekt. Komt goed over hoor...
Wat valt er nog aan toe te voegen,de film is saai,saai en nog eens saai,noem 1 ding op wat super was,het enigste goeie was dat het me inslaap liet vallen meer niet,dus niet zo op iemands reactie letten,het is toch de bedoeling om een cijfer te geven en daarop commentaar,nou dat heb gedaan,de film was saai.
De Meester
-
- 124 berichten
- 936 stemmen
Erg goede film met een verhaal wat me bleef boeien en ook de spanning er prima in hield. De plotwendingen zijn ook prima, waardoor je tot op het eind niet precies weet hoe het zal aflopen voor meerdere personen. Bijna 2 uur geboeid zitten kijken en dat heb ik toch niet heel vaak meer. 4*
the new guy
-
- 1731 berichten
- 1591 stemmen
Geweldige film. Sterke plotwendingen.
Sterk gecast, vooral de twee FBI-agenten. En ook leuk om Jeff Daniels in deze rol te zien.
Goed verhaal, einde had sterker gekund, maar zeker een 4 waard.
the new guy
-
- 1731 berichten
- 1591 stemmen
Technisch redelijke film, evenals het acteerwerk. Film heeft alleen het probleem dat het geen eenduidige boodschap weet te brengen. De film probeert de hele tijd te vertellen dat achter elke boom en terrorist staat en onder elke stoel ligt een bom om vervolgens dat hele statement teniet te doen.
De hele film is te schijterig om een duidelijk statement te maken en het is natuurlijk een natte drom van de VS dat 'overal' ter wereld aanslagen plaatsvinden maar dat net in de VS zelf Allah iemand tot inkeer brengt en zodoende alle terroristen elkaar laat opblazen. 't Lijkt wel een sprookje. En Samir leefde nog lang en gelukkig.
Wat me ook mateloos irriteerde is dat de FBI de hele wereld over lijkt te vliegen om lokale autoriteiten te helpen om terroristen op te sporen. Alsof alleen maar in de VS bekwame mensen rondlopen.
Onevenwichtige film. Rijmelarij van het nivo 'lik me vessie'.
Als je een Spoiler in je bericht verwerkt, zorg dan ook echt dat je het niet spoilt!!!!
Ik ga je niet bekritiseren omdat je een 1,5 voor een goede film geeft, dat doen we allemaal weleens. Maar om nou te zeggen dat deze film geen boodschap brengt en daarom zo laag te stemmen vind ik wel achterlijk. Heerlijk om eens een Amerikaanse film te zien over terrorisme zonder een boodschap. Gewoon een goed verhaal vertellen, ipv de wereld proberen te verbeteren.
Jeauhan
-
- 879 berichten
- 0 stemmen
Handig dan ook om de spoiler te quotten...
Daarnaast heb ik gezegd dat de film geen eenduidige boodschap weet te brengen, dat is wat anders dan helemaal geen boodschap. Daarnaast is dat, en dat heb ik ook uitgelegd, niet de enige reden voor mijn waardering. In de film kwam het op mij over alsof alleen de VS de capaciteiten heeft om terroristen op te sporen...
Ten derde zeg je zelf dat het einde beter had gekund...het was gewoon slecht. Ik citeer mezelf:
Leland Palmer
-
- 23785 berichten
- 4896 stemmen
Leuke, redelijk boeiende film, maar nergens echt overtuigend. Don Cheadle doet het altijd wel goed en ook in deze film kan-ie zijn rol makkelijk aan. Het onderwerp van deze film is al zo vaak voorbijgekomen, maar het feit dat we alles nu van de ''andere'' kant zien is opzich wel leuk. Het heeft wel een beetje twee kanten, want wat de boodschap nou precies is ontgaat me eigenlijk. Daarnaast mis ik ook diepgang in het verhaal en slapte alles naar het einde toe wat af. Het eerste uur vond ik het beste eigenlijk.
Cheadle is eigenlijk de dragende kracht in deze toch wel 'brave' film. Een paar wendingen zijn weer goed gevonden en de locaties zijn mooi. Daarnaast is alles goed gefilmd en is de ondersteuning van de score ook een voldoende waard. Toch mis ik ''iets'' wat de film over de streep trekt.
usr14112
-
- 360 berichten
- 555 stemmen
Hele sterke film met een goede rol van Cheadle. Realistisch en boeiend. Zaten geen zwakke momenten in eigenlijk. Vond hem zeker niet traag.
4*
dikkop
-
- 360 berichten
- 617 stemmen
Een goede film alleen jammer dat ie zo voorspelbaar was en dan duurt het ook nog eens lang voordat je gelijk krijgt. De boodschap is trouwens aan dat ontsporende mensen geen terroristen moeten worden en de vraag hoe ver mag een land gaan om ze op te sporen tot de bron.
Maico2006
-
- 4 berichten
- 5 stemmen
Ja gewoon een geweldige film.
Eindelijk eens een film van waar je naar links en naar rechts gegooit word.
En een voor achter je oor te krabbelen van ja kan toch zomaar gebeuren.
RickZ
-
- 1329 berichten
- 1235 stemmen
Actiethriller over held/verrader bomexpert, vanaf 2e helft gelukkig spannender en meer actie
dikkenek
-
- 41 berichten
- 68 stemmen
Steengoeie film met een prima verhaal, zeer goed geacteerd!
Echt een aanrader......!
Waku
-
- 5457 berichten
- 6492 stemmen
Verhaal doet heel erg denken aan de succesvolle serie "Sleeper Cell"..die praktisch de zelfde verhaallijn heeft.
Deze "Traitor "zit net als deze bovengenoemde serie goed inelkaar. Prima rol van Don Cheadle als infiltrant.
3,5*
Nesquick
-
- 15 berichten
- 15 stemmen
Schitterende film!
Valt weinig slecht over te vertellen.
Verhaal is spannend en blijft boeien tot op het einde.
Geweldig en grappig slot trouwens ook.
4,5*
bobleeuw
-
- 32 berichten
- 521 stemmen
Ik begrijp het echt niet dat je op deze film kritiek kunt hebben. Geweldig geacteerd, prima verhaal en een heel erg verrassend slot. Echt een aanrader.
Hans68
-
- 14 berichten
- 11 stemmen
ach weer zo'n pro amerika film ,die weer eens laat zien hoe slecht de rest van de wereld is , een enorme bagger film ,zeer slecht verhaal en slechte acteur , een echte bedriegers film.
helleke
-
- 967 berichten
- 1168 stemmen
ach weer zo'n pro amerika film ,die weer eens laat zien hoe slecht de rest van de wereld is , een enorme bagger film ,zeer slecht verhaal en slechte acteur , een echte bedriegers film.
Ik kan best begrijpen dat ge het niet hebt voor zo'n films, maar dan gaan zeggen dat o.a. Cheadle slecht acteert is toch wel de reinste onzin!!!
En wat verstaat gij onder een "bedriegersfilm", dat moet ge me toch eens uitleggen?
Ik zou niet weten wie of wat er hier bedrogen wordt.
Het laatste nieuws

Netflix neemt binnenkort afscheid van de horrorfilm 'The Watchers'

Historische dramafilm 'The King's Speech' met Colin Firth morgen te zien op televisie

Kijktip? Netflix komt eind maart met horrorserie 'Something Very Bad is Going to Happen'

Door waarheid geïnspireerde misdaadserie '1985' is een kijktip op NPO Start Plus: 'Angstwekkend'
Bekijk ook

Trade
Misdaad / Drama, 2007
242 reacties

Boy A
Drama / Misdaad, 2007
256 reacties

Felon
Misdaad / Drama, 2008
604 reacties

Hævnen
Drama / Romantiek, 2010
115 reacties

Defiance
Drama / Oorlog, 2008
618 reacties

Running Scared
Actie / Thriller, 2006
767 reacties
Gerelateerde tags
bomgevangenisalcoholontvoeringtraitordelinquentgeloofcar bombontsnappendevout
Nieuwsbrief MovieMeter
Het laatste film- en serienieuws per e-mail ontvangen?
Populaire toplijsten
- Top 250 beste films aller tijden
- Top 250 beste sciencefiction films aller tijden
- Top 250 beste thriller films aller tijden
- Top 250 beste familie films aller tijden
- Top 250 beste actie films aller tijden
- Top 100 beste films van de laatste jaren
- Top 100 beste films op Netflix
- Top 100 beste films op Disney+
- Top 100 beste films op Pathé Thuis
- Top 50 beste films uit 2020
- Top 50 beste films uit 2018
- Top 50 beste films uit 2019
- Top 25 beste films in het Nederlands
Corporate & Media
Realtimes Network
Innovatieweg 20C
7007 CD, Doetinchem, Netherlands
+31(315)-764002
Over MovieMeter
MovieMeter is hét platform voor liefhebbers van films en series. Met tienduizenden titels, die dagelijkse worden aangevuld door onze community, vind je bij ons altijd de film, serie of documentaire die je zoekt. Of je jouw content nou graag op televisie, in de bioscoop of via een streamingsdienst bekijkt, bij MovieMeter navigeer je in enkele klikken naar hetgeen dat voldoet aan jouw wensen.
MovieMeter is echter meer dan een databank voor films en series. Je bent bij ons tevens aan het juiste adres voor het laatste filmnieuws, recensies en informatie over jouw favoriete acteur. Daarnaast vind je bij ons de meest recente toplijsten, zodat je altijd weet wat er populair is op Netflix, in de bioscoop of op televisie. Zelf je steentje bijdragen aan het unieke platform van MovieMeter? Sluit je dan vrijblijvend aan bij onze community.






