Genre: Horror / Thriller
Speelduur: 112 minuten
Alternatieve titel: Two Eyes Staring
Oorsprong:
Nederland
Geregisseerd door: Elbert van Strien
Met onder meer: Hadewych Minis, Barry Atsma en Isabelle Stokkel
IMDb beoordeling:
5,5 (1.487)
Gesproken taal: Nederlands
Releasedatum: 11 maart 2010
On Demand:
Niet beschikbaar op Netflix
Niet beschikbaar op Pathé Thuis
Niet beschikbaar op Videoland
Niet beschikbaar op Prime Video
Niet beschikbaar op Disney+
Niet beschikbaar op Google Play
Niet beschikbaar op meJane
Plot Zwart Water
Psychologische thriller over een Nederlands gezin dat naar België verhuist nadat moeder Christine (Hadewych Minis) haar ouderlijk huis heeft geërfd. De negenjarige dochter Lisa (Isabelle Stokkel) ontdekt een vreemd en sinister meisje, Karen, in de kelder van het huis. Karen (Charlotte Arnoldy) vertelt haar dat ze de dode tweelingzus is van Lisa’s moeder, en beweert een gruwelijk geheim van haar te weten. Als ook Lisa’s vader Paul (Barry Atsma) ontdekt dat het verleden van zijn vrouw schimmig is, heeft dit grote gevolgen...
Externe links
Acteurs en actrices
Christine
Paul
Lisa
Karen
Juf Bongaerts
Geert
Karen (stemrol)
Rijkswachter
Psychiater
Video's en trailers
Reviews & comments
Onderhond
-
- 87595 berichten
- 12844 stemmen
Uiteindelijk zeer matig.
De verhaallijn lijkt geleend uit meerdere Aziatische horrorfilms, vandaar waarschijnlijk ook de naam. Toch blijft het een rare verwijzing want met Dark Water an sich heeft deze film niet zoveel te maken.
Qua sfeer is het verder niet bepaald Aziatisch te noemen, misschien een likje Koreaans uitgezonderd. Vond deze film uiteindelijk dan ook veel meer van The Others weghebben. Zowel de locatie als camerawerk/soundtrack lijken sterk van deze film afgekeken.
Visueel is het zeker wel in orde. Alles wordt kundig genoeg in beeld gebracht en met zo'n huis kan ook je meer dan voldoende doen. 't Is af en toe een tikkeltje te zweverig, maar weinig over te klagen. Te klagen genoeg over de vreselijke soundtrack die overheen de hele film gedrapeerd wordt. Raakt de verkeerde noot waardoor het soms wat op een kinderfilm ging lijken. Jammer ook dat de muziek ook de hele tijd blijft doorklinken, beetje rust af en toe had de film goedgedaan.
Ander zwaar kritiekpunt is het erbarmelijke acteerwerk. Enkel Atsma zet een iets vlotter personage neer, maar de rest lijkt eerder bezig met een les dictie. Sowieso vind ik die Algemeen Beschaafd Vlaamse Dialecten niet om aan te horen, maar ook aan Nederlandse kant (die kindjes) zaten een paar krakerige houten klazen.
De twist op het einde is vooral dom en voegt amper wat toe. De enige echte toegevoegde waarde zijn 10 minuten aan speeltijd en dat had deze film nu net niet nodig.
Film die mikt op sfeer maar er door houterig acteerwerk en een belachelijk slechte soundtrack nooit toe komt. Jammer, want met het camerawerk zat het alvast goed. Echt denderend is het dus allemaal niet, maar van Strien mag nog wel eens proberen. Zelfde cameraman, vernieuwd creatief team.
2.0*
RickZ
-
- 1329 berichten
- 1235 stemmen
Nederlandse horrorthriller, maar veel te slap om ook maar ergens van te schrikken. Het verhaal is ook al matig, saai en veel te lang.
gotti
-
- 14075 berichten
- 5886 stemmen
Ze zouden eens een telefilm-lichting horror als centraal thema mee moeten geven.
Daar schijnen ze mee bezig te zijn...
neo
-
- 15435 berichten
- 10035 stemmen
Goed idee. Alhoewel ik het nu wel eens met een fatsoenlijk budget wil zien gebeuren. En voor de bios.
Ik weet niet hoeveel deze gekost heeft, maar het zag er compleet verzorgd uit. Het is denk ik beter om wat meer aandacht te besteden aan een wat origineler concept. Zwart Water is spannend, maar kent ook een uitgekauwd verhaal.
Quentin
-
- 10202 berichten
- 8552 stemmen
Volgens mij refereerde Wouter aan het telefilm idee van Quido ... niet het budget van Zwart Water.
neo
-
- 15435 berichten
- 10035 stemmen
Ik aan beiden. Daarom mijn vraag wat Zwart Water heeft gekost. Als ze zo'n budget ook voor de Telefilms krijgen, moet het goed kunnen komen.
Onderhond
-
- 87595 berichten
- 12844 stemmen
Een minder jolige soundtrack zou al veel doen. Een paar dagen geleden Road Kill gezien, daar maakte de soundtrack het verschil tussen sfeervol/aardig spannend en run of the mill wegwerpwerkje.
Elineloves
-
- 24071 berichten
- 3630 stemmen
Sowieso leunt Zwart Water (te) veel op andere en betere films. Het zou wat authentieker mogen. En ik blijf het jammer vinden van Minis.
AmazingPP
-
- 2524 berichten
- 1859 stemmen
Aardige thriller van Nederlands / Belgische bodem waar we best als kikkerlandjes trots op kunnen zijn. In heel de film zit een beklemmende sfeer die tot het einde toe behouden blijft. OK, het verhaal is niet bijster origineel en hebben we al eens vaker gezien, maar je kunt zien aan de film dat hij met liefde is gemaakt. Ook de soundtrack vond ik erg goed, geeft de film net dat halve sterretje meer. Daarom dan ook: 3,5 *
djkoelkast
-
- 193 berichten
- 207 stemmen
Het einde maakt de film juist beter. Best een aardige film, maar verder dan "ruim voldoende" kom ik niet met dus 3,5 sterren.
Movie Spotter
-
- 11 berichten
- 11 stemmen
Een verademing om eens een nederlandse film te zien waar een keer geen naakt in voorkomt
Vond het zeker geen slechte film ,maar zal hem geen 2e keer meer zien.
Quido
-
- 14649 berichten
- 6106 stemmen
Een verademing om eens een nederlandse film te zien waar een keer geen naakt in voorkomt
megan fox
-
- 7 berichten
- 0 stemmen
Ik vind het voor een Nederlandse horrorfilm een hele goeie!
mroffbeat
-
- 78 berichten
- 67 stemmen
Klopt geen bal van het verhaal, soundtrack past niet bij de trage shots, onwijs weinig tekst en verhaal. Einde is ook niet echt verassend
Stewie Griffin
-
- 103 berichten
- 115 stemmen
Goeie film.
De stukjes met Karen (Het meisje in de kelder), zijn zeer spannend!
Ik was eerst bang dat het een hele saaie film zou zijn, maar gelukkig is dat niet zo.
4,0*
dragonmaster
-
- 335 berichten
- 332 stemmen
redelijk spannende film. kon het idee niet wegleggen dat ik dit verhaal al een keer eerder heb gezien. acteerwerk is niet zo super en de spanning zakt op de helft van de film jammer genoeg weg.
gratis
-
- 91 berichten
- 237 stemmen
Ik vind Nederlandse films in het algemeen altijd goed omdat het allemaal zo dichtbij is. Het gevloek in eigen taal en de droge humor maakt Nederlandse films zo werkelijk.
Ralf81
-
- 714 berichten
- 682 stemmen
Film begint redelijk cliché met een oud kasteel van een overleden moeder, waar vervolgens het gezin (dat aan de sleur wil ontsnappen) zijn intrek neemt. De eerste 45 minuten zijn dan ook matig, met een aantal goedkope schrikmomenten. Van een psychologische thriller geen sprake (overigens de gehele film niet), het is puur horror/thriller.
Later wordt de film beter en begint aan kwaliteit te winnen, door enkele verrassende wendingen en de schrikmomenten worden verruild voor spanning. Waar je vaak ziet dat slechts het kind de problemen ziet en de ouders doen alsof er niets aan de hand is, wordt op een bepaald moment ook vader erin meegesleurd en dit maakt Zwart Water meteen een stuk geloofwaardiger.
Minpunt vind ik toch wel dat het hele verhaal afhangt van halve gesprekken tussen onder andere de neef van Christine en Paul, waarbij de eerste wel geregeld A zegt, maar niet B, terwijl ieder normaal persoon dit wel gedaan zou hebben. Hierdoor mist Paul cruciale informatie, waardoor het van kwaad tot erger gaat.
Overigens vond ik de scène met het konijn onnodig en ongepast.
Al met al toch een redelijke horror/thriller van Nederlandse bodem, waarnaar ik geboeid heb zitten kijken. Aanrader dus!
ralfsjam
-
- 2144 berichten
- 1345 stemmen
kon het idee niet wegleggen dat ik dit verhaal al een keer eerder heb gezien.
als je ook aziatische hooror's gekeken hebt, dan kan dat. daar is erg naar gekeken namelijk bij het schrijven van dit script.
tale of two sisters, black water en zo heb je er nog wel wat.....
flyer
-
- 369 berichten
- 360 stemmen
Lang niet wat ik er van had verwacht. Er zit wel wat spanning in de film maar kan niet zeggen dat ik op het puntje van mn stoel zat.
knaai
-
- 25 berichten
- 830 stemmen
Erg spannende film. Vooral het eerste halve uur zeer naargeestig, maar blijft daarna overeind.
Ik snap niet goed dat sommige reviewers dit een saaie film vinden (wellicht teveel horroreelt opgedaan) zonder spanning; de film met drie personen gekeken en die vonden hem bij vlagen loeispannend.Ook de soundtrack was erg goed; natuurlijk verraad de muziek soms spannende momenten, maar dat is toch net één van de bedoelingen van een score....waar de opmerking 'jolige muziek' van 'Onderhond' vandaan komen mag hij zelf uitleggen; die associatie is mij geheel vreemd.
Tenslotte goed acteerwerk van alle acteurs (behalve dan dat Belgische jochie) en sterke filmlocaties.
Dus wat mij betreft zeker geen mislukking van Elbert van Strien, maar een mooie eerste lange film!
Queen-Bee
-
- 157 berichten
- 886 stemmen
Waanzinnig spannende film. Heel verassend. Weet iemand of dit een oosterse verfilming is?
Begin de laatste 10 jaar aardig trots te worden om de nederlandse cinema!!
Stephan
-
- 7890 berichten
- 1387 stemmen
Voor mij een grote tegenvaller. Ik vond de aanloop te traag en het eindeloos geschuifel door het huis begon me te irriteren.
De dialogen waren nogal houterig en de chemie tussen Atsma en Minis ontbrak ook.
Daar tegenover staat dat de band tusen vader en dochter wel aardig was met als uitschieter de brommer scène. Ik hoopte op meer van die lyrische scènes, maar helaas stapelde zich cliché op cliché en in een veel te laag tempo.
Sounddesign en muziek waren wel in orde, net zoals het camerawerk... hoewel dat laatste het tempo ook niet hielp.
Laat Van Strien zich eens op drama storten in plaats van Thriller/Horror want talent heeft hij zeker, maar in dit genre is hij wat mij betreft niet gegroeid sinds zijn Marionettenwereld.
jeandb
-
- 51 berichten
- 85 stemmen
erg traag, komt maar geen vaart in. Het verhaal hebben we al in veel films gezien. Acteerwerk was wel goed. Het meisje wat de hoofdrol speelt zou aan haar uitspraak moeten werken.
mcdaktari
-
- 7291 berichten
- 0 stemmen
ik begin steeds meer van de Nederlandse films te houden, dit was dan mtsschien geen topper maar toch. En Barry Atsma acteerd weer degenlijk. Ik verwacht wel dat die binnenkort ook in een buitenlandse film zal gaan spelen, de kwaliteit heeft ie er teminste wel voor.
wave7
-
- 6 berichten
- 3 stemmen
Heerlijk rustige, prachtig geschoten film. Gebruikt ingredienten, maar is uniek en bijzonder. Laat je als kijker achter met veel vragen.
4 sterren dus.
Theunissen
-
- 12271 berichten
- 5514 stemmen
Mijn god wat een tenenkrommende Nederlandse films was dit. Dat men dit een horror durft te noemen want er gebeurt niets en zeker niets engs of spannends ? De eerste 90 minuten zijn dramatisch slecht en zeer saai en dan denk je dat de film gelukkig is afgelopen maar daarna komen nog 10 minuten die de film nog enigszins verrassend maken. Maar dan is het al te laat om de film nog te redden. De acteurs waren ook erg slecht vooral Hadewych Minis en Isabelle Stokkel. Had de laatste soms een fietsenrek in de mond want in het begin was ze nauwelijks te verstaan als ze woordjes moest uitspreken met de letter "S". Al met al heeft ze weinig gezegd in deze film en dat is maar goed ook. Barry Atsma was de enige trouwens die het nog redelijk deed.
Het verhaal was een enorme tegenvaller en ik had een beetje gehoopt op een boeiende en spannende film. Waar helaas van beide was geen sprake in deze film, integendeel het was allemaal maar saai, traag en flauw. Het enige spannende moment in deze film was de allereerste keer dat het meisje uit de kelder verscheen. Maar dat was ook alles want voor de rest was dit meisje uit de kelder maar een slap aftreksel van een geest.
Dat dit geen volledige Nederlandse productie was (ook Belgisch) was goed te merken want ze zodra de Belgische acteurs begonnen te praten was het moeilijk te verstaan (ook trouwens soms bij de Nederlandse acteurs m.u.v. Barry Atsma).
De film leek wel 10 jaar oud want de gebruikte mobiele telefoontjes zagen er erg antiek uit net zoals de Belgische fabriek waarin Barry Atsma werkte. Of zien alle fabrieken er in België zo antiek uit ?
Jozz
-
- 205 berichten
- 204 stemmen
Helemaal niet verkeerd! Voor de basis van de film worden alle clichés uit de kast getrokken. Een oud en spooky huis, een mysterieus meisje en goedkope schrikmomenten. Maar dit is ze vergeven, want zo vaak zien we niet een film als deze van Nederlandse bodem. Het is weer eens wat anders!
Er zit voldoende spanning in, en het laatste deel van de film is best verrassend.
Het acteerwerk (vooral van Isabelle Stokkel) laat behoorlijk te wensen over, op Barry Atsma na. Hij laat hier weer zien dat hij meer in z'n mars heeft dan zijn rol in het enigszins overgewaardeerde "Komt een vrouw bij de dokter".
Oja, zoals eerder vermeld, de scene met het konijn was gewoon onnodig lomp 
Zinema (crew films)
-
- 10270 berichten
- 7279 stemmen
Dropwater.
Op zich lekker smakend doch na meerdere slokjes al snel te veel. Aan het camerawerk ligt het niet in deze Nederlandse griezelfilm. Er wordt wat leentjebuur gespeeld maar het decor an sich is best huiveringwekkend. Het script is dat helaas wat minder, evenals sommige acteerprestaties.
Redelijk.
wave7
-
- 6 berichten
- 3 stemmen
Recensenten in binnen- en buitenland spreken juist over bijzondere acteerprestaties. De film is verkocht aan Zuid-Korea en Frankrijk en draait op vele buitenlandse filmfestivals (o.m. Edinburgh.)
Het laatste nieuws

Leo Woodall en Rachel Weisz in nieuwe Netflix Original: alles over 'Vladimir'

Thriller 'Enemy of the State' van Tony Scott is zaterdagavond te bekijken op televisie

'Bridgerton' is terug op Netflix: eerste deel van vierde seizoen nu te zien

Prime Video-kijkers opgelet: 'The Wrecking Crew' met Dave Bautista en Jason Momoa is nu te zien
Bekijk ook

Nackt unter Wölfen
Drama / Oorlog, 2015
49 reacties

Hipnos
Drama / Thriller, 2004
17 reacties

De Verbouwing
Thriller / Drama, 2012
131 reacties

Ushi Must Marry
Komedie, 2013
264 reacties
Gerelateerde tags
Nieuwsbrief MovieMeter
Het laatste film- en serienieuws per e-mail ontvangen?
Populaire toplijsten
- Top 250 beste films aller tijden
- Top 250 beste sciencefiction films aller tijden
- Top 250 beste thriller films aller tijden
- Top 250 beste familie films aller tijden
- Top 250 beste actie films aller tijden
- Top 100 beste films van de laatste jaren
- Top 100 beste films op Netflix
- Top 100 beste films op Disney+
- Top 100 beste films op Pathé Thuis
- Top 50 beste films uit 2020
- Top 50 beste films uit 2018
- Top 50 beste films uit 2019
- Top 25 beste films in het Nederlands
Corporate & Media
Realtimes Network
Innovatieweg 20C
7007 CD, Doetinchem, Netherlands
+31(315)-764002
Over MovieMeter
MovieMeter is hét platform voor liefhebbers van films en series. Met tienduizenden titels, die dagelijkse worden aangevuld door onze community, vind je bij ons altijd de film, serie of documentaire die je zoekt. Of je jouw content nou graag op televisie, in de bioscoop of via een streamingsdienst bekijkt, bij MovieMeter navigeer je in enkele klikken naar hetgeen dat voldoet aan jouw wensen.
MovieMeter is echter meer dan een databank voor films en series. Je bent bij ons tevens aan het juiste adres voor het laatste filmnieuws, recensies en informatie over jouw favoriete acteur. Daarnaast vind je bij ons de meest recente toplijsten, zodat je altijd weet wat er populair is op Netflix, in de bioscoop of op televisie. Zelf je steentje bijdragen aan het unieke platform van MovieMeter? Sluit je dan vrijblijvend aan bij onze community.





