Genre: Actie / Thriller
Speelduur: 90 minuten
Oorsprong:
Frankrijk
Geregisseerd door: Pierre Morel
Met onder meer: Liam Neeson, Maggie Grace en Leland Orser
IMDb beoordeling:
7,7 (667.932)
Gesproken taal: Engels, Frans, Arabisch en Albanees
Releasedatum: 1 mei 2008
On Demand:
Bekijk via Pathé Thuis
Bekijk via Videoland
Bekijk via meJane
Niet beschikbaar op Netflix
Niet beschikbaar op Prime Video
Niet beschikbaar op Disney+
Niet beschikbaar op Google Play
Plot Taken
"They took his daughter. He'll take their lives."
Bryan (Liam Neeson) is een overbezorgde vader, die gescheiden is van zijn vrouw (Famke Janssen). Als zijn dochter naar Parijs wil staat hij dit met tegenzin toe. Als ze dan in handen komt van vrouwenhandelaren, reist hij naar Parijs af om haar te zoeken, waarbij zijn bij de Geheime Dienst opgedane ervaring goed van pas komt...
Externe links
Acteurs en actrices
Bryan Mills
Kim Mills
Sam Gilroy
Lenore St John
Mark Casey
Bernie Harris
Sheerah
Amanda
Stuart St John
Jean-Claude Pitrel
Video's en trailers
Reviews & comments
joko16
-
- 149 berichten
- 207 stemmen
Onderhoudende actiefilm met zeer ongeloofwaardige schietscenes.
Neeson als een soort superman die onverslaanbaar is.
Heel hoog Kuifje gehalte.
Ondanks dit wel spannend.
Het einde is wel echt afgeraffeld: held stapt in een taxi, zegt dag tegen zijn dochter en dampt af...
Besson heeft (veel) betere films gemaakt.
Kricky
-
- 321 berichten
- 32 stemmen
spannende film met een uitstekende Liam neeson. Het is ook allemaal sfeervol in beeldgebracht. ook altijd leuk om een nederlander te zien in een film met deze keer weer eens Famke janssen, die het goed doet als ex vrouw van neeson. Ik was altijd al benieuwd hoe het is om hem in een zo'n soort film te zien en dat valt me zeker niet tegen.
Een actie topper
7,2
aerts007
-
- 1324 berichten
- 54 stemmen
Ik vraag me in godsnaam af hoe iemand op het getal 7,2 komt. 
ForgottenSon
-
- 95 berichten
- 58 stemmen
Heel bijzonder wordt de film nooit, maar de actie vergoedt een hoop. Neeson speelt overtuigend, Jansen kan weer een bijna nutelloze rol bijschrijven. Vond overigens het einde maar kortaf.
Nog even een vraagje in spoiler: Was de aanval op dat zangeresje (man met een mes om de hoek) niet een heel klein beetje overdreven en niets toevoegend? Waar sloeg dat allemaal op?
Iron Maiden
-
- 2651 berichten
- 7068 stemmen
Dit was een voorproef van zijn vechtstijl en om te laten zien dat hij het nog steeds kan.
ForgottenSon
-
- 95 berichten
- 58 stemmen
Maar waarom zouden ze in hemelsnaam dat zangeresje dood willen hebben?
Iron Maiden
-
- 2651 berichten
- 7068 stemmen
beledigende teksten, arrogante houding, afgezegde concerten? 
Donniebrasco..
-
- 5 berichten
- 5 stemmen
superrrr film ..
echt heeel erg mooi alles wat hij deed kan gewoon egt zonder de politie mooi zeg ..
queenie
-
- 593 berichten
- 468 stemmen
lang geleden dat ik zo'n goeie aktiefilm gezien heb. Leuk verhaal.
4*
Rosicky
-
- 1436 berichten
- 1709 stemmen
Wat een simpel plot zeg... Zo bestaan er al zeker 100, wat van deze prent dus een onvervalste dertien-in-een-dozijn-film maakt.
Neeson is een veel te goede acteur voor een aftreksel als dit, en Jansen speelt weer eens zo'n kleine rol dat je haar nauwelijks opmerkt.
De plot kent zoveel ongeloofwaardigheden dat ik echt niet kan begrijpen dat deze film zo hoog staat. Sterker nog: als we op deze voet verder gaan kunnen we "taken" over een tijdje halverwege de TOP250 verwelkomen, wat een aanfluiting!
aerts007
-
- 1324 berichten
- 54 stemmen
Kun je me die andere 99 even doormailen als het kan,er is namelijk geen zak op televisie de komende maanden.
l-d
-
- 276 berichten
- 641 stemmen
Kan iemand mij vertellen of die Amanda nou dood was of gewoon totaal platgespoten?? Ik vond het namelijk best lullig dat ie het vriendinnetje van zn dochter gewoon laat liggen.. 
dionj
-
- 575 berichten
- 729 stemmen
Kan iemand mij vertellen of die Amanda nou dood was of gewoon totaal platgespoten?? Ik vond het namelijk best lullig dat ie het vriendinnetje van zn dochter gewoon laat liggen..
Ja, ze was gestorven aan een overdosis. Ik wist eerst niet eens dat het die Amanda was;) Na de herziening zag ik het pas:D
l-d
-
- 276 berichten
- 641 stemmen
Ja, ze was gestorven aan een overdosis. Ik wist eerst niet eens dat het die Amanda was;) Na de herziening zag ik het pas:D
aha..dank je!
The Last
-
- 7169 berichten
- 0 stemmen
Normaliter ben ik niet echt iemand die op onwaarschijnlijkheden en dat soort dingetjes let in films, dus ik neem ze dan ook vaak voor lief of zie ze over het hoofd bij een goede uitwerking. Maar hier krijg je 't gewoon simpel voorgekauwd alsof het niets is. Het hele concept is al te belachelijk voor woorden, maar de manier waarop held (superheld zou je bijna kunnen zeggen, pfoe) Neeson zich door iedereen en alles heen slaat is gewoon lachwekkend. Op zich niet erg, maar een enrom domme zet, omdat deze film zich natuurlijk veel te serieus neemt. Het acteren van de hele meute kan er weinig aan doen, tenenkrommend is het. En dat is ook meteen het grootste probleem hieraan. De gebeurtenissen zijn vrij overthetop, dus ik weet niet waar de makers het vandaan halen om de (vlakke) personages zo neer te zetten.
De positieve punten dan maar. Het is allemaal wel erg goed gefilmd hoor. Vooral de actiescene's/gevechten oogden lekker rauw en flitsend. Ook de locaties worden schitterend weergegeven. Flinke compensatie op de rest.
Tsja, veel potentie voor een fijn nonsens filmpje, helaas dachten de makers daar anders over. 3,0* voor een aardig tussendoortje.
O ja, en mensen die een hekel hebben aan snelle montage kunnen beter wegblijven.
TekJohnny
-
- 34 berichten
- 28 stemmen
Prima onderhoudende film. Vaak wordt er gezegd dat films cliché zijn, maar ja....welk genre je ook kiest....goed en slecht zijn er altijd, soms een oud plot in een nieuw jasje etc. Deze film kijkt gewoon lekker weg, Neeson zet een prima kerel neer. Kan mij er veel bij voorstellen. Ik heb met mijn meissie een prima avond gehad.
mkok
-
- 36 berichten
- 152 stemmen
Beetje slap begin, en einde.
Liam Neeson in zo'n rol !! ,.. Goed veel actie.
hannes64
-
- 1926 berichten
- 5260 stemmen
Kun je me die andere 99 even doormailen als het kan,er is namelijk geen zak op televisie de komende maanden.
dankje, ik wilde `t nèt typen.
Poppe
-
- 644 berichten
- 628 stemmen
De film geeft wat het belooft, actie van begin tot end. Ik vind het een beetje flauw om een actiefilm op punten als verhaal, diepgang van personages te gaan scoren. Het is potdomme Schindler's List niet... De aanwezige actie is snel en hard, kudo's voor Neeson!
nielszz
-
- 78 berichten
- 520 stemmen
Ik heb deze film onverwachts bekeken. Had er eerlijk gezegd nog niet van gehoord. Toch vond ik de film helemaal niet slecht. De hoofdrolspeler is een lekker over-the-top action hero die onverschrokken is in zijn zoektocht naar zijn dochter. Keiharde 1 tegen 100 taferelen met goede actie. Het verhaal stelt niet veel voor en de manier van onderzoeken is wel erg ver gezocht, maar de actie maakt veel goed.
DiDa
-
- 3650 berichten
- 2803 stemmen
Even kijken. Een actiefilm met een plot van een gemiddelde Seagalfilm met in de hoofdrol een beukende Liam Neeson? Apart! Ja inderdaad, maar wel zeer vermakelijk.
Tja, Liam Neeson is nu niet bepaald de acteur waar je aan denkt als actiepersonage. Maar Neeson weet hier een zeer goede rol neer te zetten als bezorgde vader die zijn dochter wil bevrijden uit de handen van vrouwenhandelaars. Normaal zou je voor dit soort films een actiester casten. Het verschil met Neeson en de doorsnee actiester is dat je daadwerkelijk met Neeson meeleeft ondanks de ongeloofwaardigheid van het verhaal. Je ziet Neeson naar het einde van de film toe steeds vermoeider raken na al die vechtpartijen en shootouts. Dit komt alleen maar ten goede van het personage. Neeson is verder ook zeer overtuigend in de knokscènes en weet zeer zeker zijn mannetje te staan tussen al het geweld dat je voorgeschoteld krijgt.
Dan het verhaal. Zoals vermeld is het verhaal te vergelijken met de verhalen zoals ze in dtv films van Seagal, Lundgren en Van Damme verschijnen. Alleen weten de makers het tekort van het verhaal zodanig te compenseren met actie, spanning, vaart en adrenaline dat het eigenlijk niet opvalt hoeveel plotgaten het verhaal wel niet bevat. Er zijn wel momenten wanneer Neeson de daders aan het opsporen is waarbij je even denkt: “Dit gaat wel heel gemakkelijk”. Maar voordat je je dit kunt realiseren bevind je jezelf al in de volgende schietpartij of achtervolging. Dit is ook wat de film zo leuk maakt. Vanaf de ontvoering geeft de film gas en neemt pas gas terug wanneer de aftiteling begint. Hiertussen krijg je een aaneenschakeling te zien van knokpartijen, schietpartijen, explosies en achtervolgingen waarbij Neeson letterlijk half Parijs afbreekt. Dit klinkt heel onzinnig en dat is het ook. Ik heb regelmatig met een big smile op mijn gezicht gezeten bij de verscheidene over-the-top actiescènes. Waarom die big smile? Tja, zo moeten actie films zijn. Lomp en gewoon keihard met veel vaart gebracht.
Taken is wat mij betreft de beste actietopper van 2008 met name omdat Neeson de rol van actiester speelt en natuurlijk door de goede actiescènes die met veel plezier en vaart worden voorgeschoteld. 4.5 ster
DownBusiness
-
- 109 berichten
- 148 stemmen
Wow! Nooit gedacht dat deze 'underdog' zo goed kon zijn!!
Ik had er ook nog nooit van gehoord totdat een maat van mij hem aanrade.
Echt waar, laatste tijd zelden zo'n goede film gezien: verhaal komt goed op gang, lekker vlot, veel aktie!
Acteren kon beter maar hoe de film zichzelf presenteerde maakte veel goed!
Houtplank
-
- 2 berichten
- 2 stemmen
Vandaag de film gezien. Het verhaal is standaard en vrij voorspelbaar. Geen dubbele bodems of plotwendingen of meerdere verhaallijnen kunnen ontdekken.
Voor de liefhebber van actie met veel snel camerawerk en veel actie met weinig woorden, een ideale film, vast wel 3 a 4 sterren. Als dat niet je ding is,dan is het gewoon een 13 in een dozijn film.
Veel kijkplezier
LEIDENAAR187
-
- 993 berichten
- 0 stemmen
Belachelijk dat deze film zo'n hoge score heeft...
Ach,zal vanzelf omlaag gaan...
NTsuno
-
- 59 berichten
- 54 stemmen
Wat een lekkere actiefilm om naar te kijken. Het verhaal is natuurlijk doorzichtig en geen oscar waard, maar het is een van de films die je af wilt kijken als je er eenmaal aan begonnen bent. De verhoormethodes zijn niet misselijk en volgen elkaar lekker op. Zeker een aanrader met een verdiende 4*
aerts007
-
- 1324 berichten
- 54 stemmen
Belachelijk dat deze film zo'n hoge score heeft...
Ach,zal vanzelf omlaag gaan...
Wel een beetje een simpele commentaar,niet?
Gerelateerd nieuws

Netflix voegt komende maand deze ijzersterke films toe aan het aanbod

Vijf goede wraakfilms die momenteel op Netflix staan

Wraak is zoet: acht films waarin mensen een koekje van eigen deeg krijgen

Netflix kwaliteitscontrole 2: vijf populaire films met een hoog cijfer
Bekijk ook

Blood Diamond
Thriller / Drama, 2006
1.663 reacties

Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl
Fantasy / Avontuur, 2003
2.278 reacties

Gran Torino
Drama / Misdaad, 2008
1.412 reacties

Man on Fire
Actie / Thriller, 2004
1.303 reacties

The Bourne Ultimatum
Thriller / Actie, 2007
1.046 reacties

Män Som Hatar Kvinnor
Thriller / Mystery, 2009
589 reacties
Gerelateerde tags
parijs, frankrijkontvoeringmensenhandelhorrorreddenprostitutiecountryalbanian rape and revengemissing daughterex-cia agentabductionsearch for daughter
Nieuwsbrief MovieMeter
Het laatste film- en serienieuws per e-mail ontvangen?
Populaire toplijsten
- Top 250 beste films aller tijden
- Top 250 beste sciencefiction films aller tijden
- Top 250 beste thriller films aller tijden
- Top 250 beste familie films aller tijden
- Top 250 beste actie films aller tijden
- Top 100 beste films van de laatste jaren
- Top 100 beste films op Netflix
- Top 100 beste films op Disney+
- Top 100 beste films op Pathé Thuis
- Top 50 beste films uit 2020
- Top 50 beste films uit 2018
- Top 50 beste films uit 2019
- Top 25 beste films in het Nederlands
Corporate & Media
Realtimes Network
Innovatieweg 20C
7007 CD, Doetinchem, Netherlands
+31(315)-764002
Over MovieMeter
MovieMeter is hét platform voor liefhebbers van films en series. Met tienduizenden titels, die dagelijkse worden aangevuld door onze community, vind je bij ons altijd de film, serie of documentaire die je zoekt. Of je jouw content nou graag op televisie, in de bioscoop of via een streamingsdienst bekijkt, bij MovieMeter navigeer je in enkele klikken naar hetgeen dat voldoet aan jouw wensen.
MovieMeter is echter meer dan een databank voor films en series. Je bent bij ons tevens aan het juiste adres voor het laatste filmnieuws, recensies en informatie over jouw favoriete acteur. Daarnaast vind je bij ons de meest recente toplijsten, zodat je altijd weet wat er populair is op Netflix, in de bioscoop of op televisie. Zelf je steentje bijdragen aan het unieke platform van MovieMeter? Sluit je dan vrijblijvend aan bij onze community.











