• 15.769 nieuwsartikelen
  • 178.104 films
  • 12.215 series
  • 33.986 seizoenen
  • 647.155 acteurs
  • 199.028 gebruikers
  • 9.373.163 stemmen
Avatar
 
banner banner

Everything You Always Wanted to Know about Sex * but Were Afraid to Ask (1972)

Komedie | 87 minuten
2,84 318 stemmen

Genre: Komedie

Speelduur: 87 minuten

Oorsprong: Verenigde Staten

Geregisseerd door: Woody Allen

Met onder meer: Woody Allen, Gene Wilder en Lou Jacobi

IMDb beoordeling: 6,7 (43.708)

Gesproken taal: Italiaans en Engels

  • On Demand:

  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot Everything You Always Wanted to Know about Sex * but Were Afraid to Ask

"You haven't seen anything until you've seen everything"

Zeven sketches rond het thema sex. De sketches gaan over een nar in een kasteel, een psycholoog die valt voor een Armeens schaap, een Italiaanse vrouw die maar niet wil klaarkomen, een man die graag vrouwenkleren draagt, een spelshow rondom perverse gewoontes, een experiment van Dr. Bernardo dat vreselijk uit de hand loopt en wat er allemaal bij komt kijken om een man te laten klaarkomen.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Volledige cast

Acteurs en actrices

Victor / Fabrizio / The Fool / Sperm

Dr. Bernardo

Sam Musgrave

The Operator

Switchboard

Dr. Doug Ross

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van Vinokourov

Vinokourov

  • 3143 berichten
  • 2909 stemmen

Wel lollig her en der, maar ook saaiig hoor. Van sommige sketches is me nauwelijks iets bijgebleven. De 'Woody'-sketches (dus waarin hij zelf in meespeelt) waren nog het meest oke.


avatar van Zinema

Zinema (crew films)

  • 10270 berichten
  • 7278 stemmen

Leuke verzameling sketches met sterrencast. Zeker geen hoogvlieger, daarvoor is de film niet altijd genoeg in balans. Niet Allen's beste maar wel voldoende vermakelijk. Goed.


avatar van Zandkuiken

Zandkuiken

  • 1745 berichten
  • 1430 stemmen

Ook ik vind deze zeker niet tot Woody's beste werk behoren, maar de ongelooflijke sillyness veroorzaakte nu en dan toch eens een lachbui. Echt hilarisch is Everything You Always... jammer genoeg veel te weinig.

Als grote Allen-fan heb ik soms aan zijn gezicht genoeg om in een deuk te liggen, maar de enige écht geslaagde sketch vind ik hier echter "What is Sodomy?", waarin niet de regisseur zelf maar Gene Wilder de show steelt: héél flauw, maar toch heb ik er enorm om moeten lachen.

Maar daar staat dan een pijnlijke misser als Are Transvestites Homosexuals? tegenover, dat het Benny Hill-niveau nauwelijks ontstijgt.

De andere sketches zijn op zich wel te pruimen, zelfs de eerste, met die waanzinnig onnozele dialogen .

Ver verwijderd van z'n topniveau, maar het cliché wordt nog maar eens bevestigd: zelfs een mindere Woody allen is nog steeds leuk.


avatar van Chainsaw

Chainsaw

  • 8845 berichten
  • 3576 stemmen

Flauw, maar het heeft zijn momenten. De zeven sketches zijn van erg wisselend niveau, bepaalde fragmenten zijn erg geestig, anderen zijn weer erg matig. De eerste sketch, Do Aphrodisiacs Work, is behoorlijk flauw en eigenlijk zelden grappig. De tweede sketch, What is Sodomy, met Gene Wilder is een stuk beter. Ook erg flauw en een idioot uitgangspunt, maar mede door het spel van Wilder de moeite waard.

De Italiaanse sketch, de sketch over de travestiet en de game- show over perverse gewoontes, hebben heel af en toe hun momenten, maar zijn over het algemeen ook niet bepaald bijzonder. De ideeën zijn duidelijk, maar de uitwerking laat nogal te wensen over. De sketch met de gigantische tiet is ook erg flauw en begint maar matig, maar het idiote einde ('Don't worry, I know how to handle tits')is erg leuk. De leukste sketch komt als laatste, het fragment What Happens During Ejaculation is bijzonder geestig.

3 sterren.


avatar van gotti

gotti

  • 14075 berichten
  • 5886 stemmen

Ook al valt deze Allen een beetje tegen, er valt nog genoeg te genieten. Bij vlagen uitermate scherp geschreven, al heeft Allen -wanneer hij zelf speelt- sowieso nogal snel de lachers op de hand.

3*


avatar van Mescaline

Mescaline

  • 7089 berichten
  • 3223 stemmen

Leuke flauwe comedy uit de begin periode van Woody Allen.

De 7 sketches zijn inderdaad wisselend van niveau maar de mindere stukken zitten vooral in het begin van de film waardoor we een oplopend niveau krijgen.

De laatste 3 sketches blijf ik de leukste vinden met toch wel het beste op het eind, heb me in ieder geval erg weten te vermaken met deze simpele flauwe maar toch wel zeer vermakelijke Woody Allen film.

Ook een leuke rol voor Tony Randall, zeker een ondergewaardeerd acteur.

3 sterren.


avatar van killerfreak

killerfreak

  • 846 berichten
  • 1066 stemmen

qua originaliteit verdient deze film zeker een 10/10. Maar helaas is er ook inhoud en humorgehalte die meespeelt in de beoordeling van een film. En daar wringt soms het schoentje. Ok, er zijn grappig scènes, maar lang niet alles is even geslaagd.

Maar goed, bij films met dit soort titels verwacht je niet veel, en maar goed ook. Van zodra je je onderdompelt in het sfeertje, valt deze best wel goed mee!

3*


avatar van Number23

Number23

  • 8638 berichten
  • 5679 stemmen

Eigenlijk gewoon een slechte film met verschillende sketches die niet grappig zijn. Het is puur aan het laatste onderdeel te danken dat de film niet helemaal wegzakt. Dat is heel leuk en goed gevonden en leuk uitgewerkt. En Burt Reynolds loopt daar gewoon als personeelslid van de hersenen.


avatar van jipt

jipt

  • 3461 berichten
  • 3471 stemmen

Wel geestig, 7e sketches over (toendertijd) controversiele seksonderwerpen.

Sketch 1 over de middeleeuwen: Vreselijk.

Sketch 2 over seks met schapen: Geestig.

Sketch 3 over vrouwe die moeilijk een orgasme krijgen: Mwah

Sketch 4 over transeksualiteit: Geestig.

Sketch 5 over een de perverse quiz: Erg leuk en origineel

Sketch 6 Rogar Corman campy sketch met een reuze tiet die de stad onveilig maakt: Heel leuk en heb gelachen.

Sketch 7 over het lichaam tijdens de seks: Ook erg leuk en origineel.

Kortom: begon slecht, werd leuk. 3*/3,5*


avatar van Ste*

Ste*

  • 2071 berichten
  • 1386 stemmen

Zal het even per sketch beoordelen:

1. Het middeleeuwse gedoe. Niet grappig, of leuk, eigenlijk alleen irritant. 1*

2. De man met het schaap. Nauwelijks leuker dan het eerste stuk. 1,5*

3. Af en toe wel grappig, ook wel leuk dat het in het Italiaans was (en Woody voor de verandering eens te zien is als een heel ander personage) alsnog niet om over naar huis te schrijven. 2*

4. Het travestie-gebeuren, 1* weer net zo oninteressant en niet grappig als de eerste twee

5. De tv-show, 3* net voldoende, wel aardig creatief, hoewel zeker geen dijenkletser

6. De enge seks-onderzoeker, vond het eigenlijk nauwelijks leuk, maar is aardig wat moeite ingestoken, dus vooruit, 2,5*

7. Leuk idee en knap uitgevoerd. 4*, het enige van de film wat het aanzien waard is.

Alles bij elkaar dus weinig soeps. Niet grappig, niet interessant of intelligent, niet controversieel (wat je misschien kan verwachten bij zo'n onderwerp) eigenlijk gewoon niks.

Alles bij elkaar opgeteld kan ik er niet meer voor geven dan een heel krappe 2*


avatar van Spetie

Spetie

  • 38871 berichten
  • 8150 stemmen

De vroege films van Allen zijn vaak pure komedies, die het van de slapstickhumor moeten hebben. Hier is dat niet anders, alleen is alles deze keer opgedeeld in zeven verschillende sketches, waarvan het niveau nogal erg verschillend is.

01. De eerste sketch over de middeleeuwen is op een paar momenten na vooral niet leuk. Allen zelf overtuigd hier totaal niet.

02. Iets leuker. Het verhaal over het schaap is aardig en vooral Gene Wilder speelt een geinige rol.

03. Weer een sketch die niet leuk is. Het hele stuk wordt er Italiaans gesproken, maar de grappen sloegen bij mij vaak niet aan.

04. Het verhaal over de transseksuelen heeft zijn momenten, maar is soms ook wat minder leuk.

05. De quiz over seks en dat soort zaken was best geinig. Aardige vragen en een geinig concept.

06. Wat mij betreft de leukste. Geinig verhaal, leuke verwijzingen naar de jaren vijftig en die reuzen tiet was zelfs hilarisch.

07. Aardige afsluiter over de werking van het menselijk lichaam tijdens de daad.

Over het geheel gezien vrij wisselend. Soms leuk, maar net te vaak ook niet. Allen is creatief en heeft soms echt leuke ideeën, maar hier komt het er niet echt uit. Daardoor is dit ook één van zijn mindere films geworden.

2,5*


avatar van Theunissen

Theunissen

  • 12268 berichten
  • 5513 stemmen

Deze film (beter gezegd verschillende sketches) heb ik vroeger wel eens gezien en vond ik destijds best geinig. Hedendaags is het natuurlijk behoorlijk gedateerd en ook wat aan de flauwe kant. De verschillende sketches (in totaal 7 met steeds een duur van circa 12 minuten) zijn wisselend en een aantal zijn leuk en een aantal juist niet. De sketches welke ik persoonlijk het leukst vond waren:

2e Sketch waarbij een dokter (leuk gespeeld door Gene Wilder) verliefd wordt op een Armeens schaap. Dat is overigens de enige sketch zonder Woody Allen;

5e Sketch over een seks gerelateerde quiz:

6e Sketch over een reuzen tiet die een stadje onveilig maakt (inderdaad met leuke verwijzingen naar de jaren 50);

7e Sketch over de werking van het mannelijke lichaam (opgenomen vanuit het lichaam met allemaal personen erin, die personen regelen ook het lichaam), gefilmd vanaf het etentje met een vrouw en daarna de uiteindelijke seksuele handeling die eruit voortvloeit. Bij dat laatste speelt Woody Allen een spermatozoïde. Burt Reynolds komt er ook heel eventjes in voor.

Hoewel er misschien niet echt veel te lachen valt (zeker nu niet meer) was de uitvoering van de verschillende sketches wel leuk gedaan en zeker de laatste die misschien ook wel de leukste was. Dat de uitvoering leuk was, lag grotendeels aan de cast.

P.S. op een reuzen tiet na, zit er in deze film geen bloot


avatar van Serpicos

Serpicos

  • 1139 berichten
  • 4171 stemmen

Je weet van te voren al waar je aan toe bent als je dat opzet. Veel flauwigheden, maar ook veel hilarische taferelen. Ik zal de film per sketch beoordelen:

01. Do Aphrodisiacs Work? Zo'n beetje wat ik van die 'hilarische taferelen' verwachtte, volledig de humor die je kan verwachten van Allen. Toegegeven wat flauw, maar effectief.

02. What Is Sodomy? Enorm geestige situatie die perfect gecast lijkt te zijn, dankzij de kop van de dokter de beste sketch uit de film.

03. Why Do Some Women Have Trouble Reaching an Orgasm? Nog boeiend om te volgen, maar het grappige komt er niet meer uit. Duurt ook niet zo lang had ik het gevoel, gelukkig maar.

04. Are Transvestites Homosexuals? Fijne sketch die me wat deed denken aan de beste scène (die in het begin) uit There's Something About Mary. Komt wel wat leeg over, maar dat kan geen punt van kritiek zijn in een film als deze.

05. What Are Sex Perverts? Het absolute dieptepunt in de film. Flauwtjes maar daarbij ook nog eens saai gebracht. Nee.

06. Are the Findings of Doctors and Clinics Who Do Sexual Research and Experiments Accurate? Begon ook wat saai, maar uiteindelijk is die reuzenborst één van de dingen die me zeker gaan bijblijven uit deze Woody Allen-film.

07. What Happens During Ejaculation? Originele en toch ook wel grappig einde dat zeer goed is uitgewerkt en waar ik ook wel mee heb kunnen lachen.


avatar van Metalfist

Metalfist

  • 12407 berichten
  • 3964 stemmen

With most grievous dispatch I shall open the latch to get at her snatch

Eigenlijk is het vreemd hoe Everything You Always Wanted to Know about Sex * but Were Afraid to Ask tot stand is gekomen. Woody Allen zag schrijver Dr. David Reuben het gelijknamige boek promoten in The Tonight Show Starring Johnny Carson en ontdekte tot zijn verbazing dat die tijdens het interview een joke uit Allen's Take the Money and Run recycleerde. De regisseur kon er niet mee lachen en besloot op zijn eigen manier revanche te gaan nemen. Hij besloot om het boek te gaan verfilmen..

Hij behield dus de titel en de 7 vragen die Allen de kijker stelt gedurende de film zouden uit het boek komen en trok het overige in het belachelijke. Iets waar Reuben dan weer niet mee kon lachen.. Vriendjes zullen het niet meer worden veronderstel ik. Het is in ieder geval wel denk ik Allen's meest absurde films. De film begint in ieder geval heerlijk flauw met een Hamlet parodie rond een nar die eens graag wilt vrijen met de koningin en daar alles voor over heeft en als dit niveau werd behouden, dan zou het wel eens één van de beste Allen films kunnen worden. Jammer genoeg zakt de film echter compleet weg met de tweede sketch rond de dokter en zijn voorliefde voor een schaap om dan traag maar gestaag terug omhoog te klimmen qua leukheid. De problemen met het vrouwelijke orgasme is een leuke knipoog naar de Italiaanse cinema, de travestiet is terug wat een dipje maar met de laatste drie weet Allen terug te overtuigen. De spelshow is een leuke parodie, de aanval van een gigantische tiet zou zomaar uit de koker van een Monty Python lid kunnen komen en de werking van een ejaculatie is een geslaagde uitsmijter.

Woody Allen zelf speelt regelmatig mee in de sketches en dan valt het toch op dat die meteen een stuk leuker worden. Dat neurotische gedoe, dat stotteren, dat angstige, .. Volgens mij toch geen simpele man om samen mee te zijn maar op film werkt het perfect. Best nog wel wat bekende koppen voor deze 4e feature van Allen. Leuk om een jonge Burt Reynolds te zien alsook nog eens een rol voor Gene Wilder (al moet die het wel doen met de slechtste sketch in het geheel), maar vond vooral John Carradine als de gekke dokter nog wel erg leuk. Sowieso eigenlijk op niemand echt iets aan te merken.

Ik begin me langzamerhand meer en meer in te werken in het oeuvre van Allen, deze is toch alweer de 17e film die ik van de regisseur zie en hij blijft me nog altijd vermaken. Niet alles werkt even goed in deze Everything... maar vanwege de structuur stoort dat niet enorm hard en Allen laat zijn film gelukkig ook niet eindeloos doorgaan.

Kleine 3,5*


avatar van Onderhond

Onderhond

  • 87594 berichten
  • 12842 stemmen

Matig.

Volgens mij de eerste keer dat ik Allen in een volbloed comedy zie. Z'n films zijn vaak luchtig, regelmatig ook wel grappig, maar echte comedies (als in typisch genrewerk) zijn het nooit. Dat is wel even anders in deze film.

Het levert 2 en een halve grappige sketch op. Da's wat beperkt op een totaal van 7 sketches. What's Your Perversion? vond ik veruit het leukst, maar ook het schapenverhaal was best droog/absurd. De hoogtepunten van deze film.

De laatste sketch kende ik al qua opzet (Alles Kan Beter deed het Allen ooit na en na gisteren Inside Out te hebben gezien allicht een beetje overkill), is qua idee wel leuk, maar valt wat tegen qua uitvoeringen. Tussendoor zit nog wel eens een geslaagd grapje (die zwarte acteur tussen een hoop blanke zaadcellen) maar het is gewoon allemaal nogal flauw en goedkoop uitgevoerd.

Beetje lastig te beoordelen of ik Allen als pure comedy regisseur nu wel of niet zou kunnen waarderen. Deze film was vooral erg wisselend, met te weinig hoogtepunten om van een geslaagde film te spreken.

2.0*


avatar van Dievegge

Dievegge

  • 3172 berichten
  • 8194 stemmen

Woody Allen begon z'n carrière als stand-upkomiek en dat is er hier nog aan te merken, met name in het eerste deel, waarin hij een hofnar speelt. Hij heeft zelf eens gezegd dat hij er spijt van heeft dat hij deze gemaakt heeft en wordt niet graag herinnerd aan "the early funny ones". Nochtans zitten er staaltjes van absurde humor in. Je kunt hooguit zeggen dat hij wat wisselvallig is. Vooral de eerste twee en de laatste zijn goed.

De titel is geleend van een ernstig boek over seksuele voorlichting, met telkens een vraag die beantwoord wordt. Het gedeelte met de hofnar bevat verwijzingen naar Shakespeare: de geest in Hamlet en het liefdesdrankje in A Midsummer Night's Dream. Er zitten anachronismen in en terzijdes die de vierde muur doorbreken. Het gedeelte met Gene Wilder, over sodomie of bestialisme, is verrassend traag en donker voor zo'n kolderiek onderwerp. Zelden is een Armeens schaap zo aantrekkelijk geweest. Het derde deel is een hommage aan Italiaanse regisseurs, maar het idee om de acteurs te dubben in het Italiaans werkt niet echt. Louise Lasser met een pruik lijkt op Mia Farrow.

De achtervolging door de reusachtige borst in deel zes is surrealistisch en doet denken aan Dalí of de animaties van Terry Gilliam. Je kunt er ook een taalgrapje in zien, want een "great tit" is Engels voor een koolmees. Achtervolgd worden door een koolmees is al minder absurd. Het idee voor het slotdeel, met kleine mensjes die van binnen uit de lichaamsfuncties besturen, was ooit de aanleiding voor een sketch in Alles Kan Beter. Kortom, er zitten memorabele momenten van heerlijke nonsens in.


avatar van Sergio Leone

Sergio Leone

  • 4408 berichten
  • 3093 stemmen

Tof.

Een verzameling kortfilms dus veel afwisseling en de ene al wat beter dan de andere. Dieptepunt is de travestie-act. 'What's your Perversion?' steekt er dan weer met kop en schouders bovenuit. Verder een beetje wisselend van niveau maar er zitten genoeg toffe vondsten en absurditeiten in. De vroegste Woody Allen die ik gezien heb en zeker niet de slechtste.

3


avatar van mjk87

mjk87 (moderator films)

  • 14516 berichten
  • 4514 stemmen

Erg mager, de meeste sketches zijn gewoonweg niet leuk. Neem nou die eerste sketch, daar zit een typerend voorbeeld in. Allen speelt een nar met hele slechte grappen. An sich is dat nog het grappigste. Jammer alleen dat Allen in de rest van alle films op het niveau van die nar blijft hangen. Vaak blijven de stukken in de gimmick hangen en dat is het dan. Het laatste filmpje is veruit het leukst en ik vraag me af of Pixar met haar animatiefilm Inside Out hier inspiratie heeft opgedaan. 1,5*.