Genre: Muziek / Komedie
Speelduur: 108 minuten
Alternatieve titel: Mamma Mia! The Movie
Oorsprong:
Verenigde Staten / Verenigd Koninkrijk / Duitsland
Geregisseerd door: Phyllida Lloyd
Met onder meer: Amanda Seyfried, Meryl Streep en Pierce Brosnan
IMDb beoordeling:
6,5 (301.155)
Gesproken taal: Engels en Grieks
Releasedatum: 17 juli 2008
On Demand:
Vanaf 24 februari op Netflix
Bekijk via Pathé Thuis
Bekijk via Videoland
Bekijk via meJane
Niet beschikbaar op Prime Video
Niet beschikbaar op Disney+
Niet beschikbaar op Google Play
Plot Mamma Mia!
"Take a trip down the aisle you'll never forget"
Donna, een onafhankelijke, single moeder heeft een hotelletje op een idyllisch Grieks eiland. Ze staat op het punt om Sophie, de pittige dochter die ze alleen heeft grootgebracht, los te laten. Voor Sophie's huwelijk heeft Donna haar twee oude hartsvrienden uitgenodigd: de praktische en no-nonsense Rosie en de rijke, meermalen gescheiden Tanya van haar vroegere backing-band 'Donna and the Dynamos'. Maar Sophie heeft in het geheim zelf drie gasten uitgenodigd. Ze is op zoek gegaan naar de identiteit van haar vader die haar naar het altaar moet begeleiden en ze haalt drie mannen uit Donna's verleden naar het mediterrane paradijs waar ze 20 jaar daarvoor waren geweest. In de 24 chaotische, magische uren bloeit er nieuwe liefde op en oude romances vatten opnieuw vlam op dit weelderige eiland vol mogelijkheden.
Externe links
Acteurs en actrices
Donna Sheridan
Sophie Sheridan
Sam Carmichael
Bill Anderson
Harry Bright
Rosie Mulligan
Tanya Chesham-Leigh
Lisa
Sam's PA
Harry's Housekeeper
Reviews & comments
lucdecoster
-
- 1644 berichten
- 6323 stemmen
Prachtige ABBA-liedjes die in de film voorkwamen. Het verhaal vond ik niet zo goed, niettemin de musical verveelde mij niet omdat ik van ABBA hou en er om de 5 minuten een ABBA liedje te horen was. Zeker 4* waard.
zzzozzzo
-
- 42 berichten
- 161 stemmen
Is gewoon een ontzettende chick-flick en dan niet zo'n beste. Zangprestaties? Eh nee. De film klopt gewoon niet en loopt ook niet, doet geforceerd aan. Toch is het geheel wel energiek en de doelgroep is vrij groot: deze is gericht op meisjes van 10-13 maar dankzij de ABBA context kunnen moeders en zelfs oma ook meegenieten. In zoverre denk ik dat de film wel redelijk geslaagd is. Maar zonder de ABBA context valt het geheel als een kaartenhuis in elkaar vanwege het slechte script en vreemde keuze van acteurs (Meryl Streep leek hier erg misplaatst).
2,0
Als je niet van ABBA houdt definitief mijden 
Ik ben dus best wel een ABBA fan -zonder dat ik het wist- want ik zat steeds te hopen dat er weer een liedje kwam. Maar dat was waarschijnlijk om van het slechte acteerwerk verlost te zijn. In zoverre is de film dus extra geslaagd: als vehikel om ABBA liedjes ten gehore te brengen. Of het was express gedaan als contrast met het acteerwerk/script. Nah een 2,0 is wel genoeg.
clapperloader
-
- 20 berichten
- 56 stemmen
Te hyper, te overdreven en net als je denkt het verhaal te kunnen volgen barst er weer een slechtzingende acteur uit in schreeuwen en krijsen. Pierce Brosnan heeft naar mijn mening terecht een frannie ontvangen voor zijn rol in deze film. Ik was er na een halfuur al zat van, maar omdat het verhaal opzich redelijk is en meryl streep + vriendinnen me soms een lach op mijn gezicht konden bezorgen heb ik hem fatsoenlijk uitgekeken. Het had voor mij niet gehoeven.
Bombong
-
- 480 berichten
- 2704 stemmen
Het is inmiddels bijna een beproefd concept: acteurs die niet kunnen zingen, toch laten zingen. In de beste gevallen is het een kwestie van de liedjes uitzitten totdat de film weer doorgaat (bijvoorbeeld Woody Allens Everyone says I love you). In het slechtste geval zijn de liedjes het hoogtepunt van de film, zoals bij Mamma Mia! De meeste Abba-liedjes zijn natuurlijk moeilijk stuk te krijgen maar hier doet men toch een goede poging. Tot nu toe vond ik Woody Allen de slechtst zingende acteur allertijden maar na het zien van Pierce Brosnan met S.O.S (toch een van de meest dramatische Abba-teksten) ben ik daar niet meer zo zeker van.
Los hiervan vond ik de plot zwak. Als je drie potentiele vaders/partners introduceert moet daar aan het eind van de film natuurlijk iets mee worden gedaan: ze moeten er bijvoorbeeld alle drie leuk uitkomen. Maar Streep kiest aan het eind vrij willekeurig voor een van de drie mannen en de andere twee worden geruisloos afgevoerd.
Er is ook nog wel een pluspuntje: de felle zomerse kleuren waarin de film geschoten is.
Golden_Star
-
- 2 berichten
- 2 stemmen
Vreselijk slechte film. Ik heb de film niet eens uitgekeken!. Het gaat eigenlijk nergens over en met name de zangkwaliteiten zijn erg slecht. Het kan eigenlijk niet door de beugel dat men acteurs gebruikt die niet goed kunnen zingen. De nummers waren niet om aan te horen!. Het was behoorlijk overdreven geacteerd en langdradig. Niet de moeite waard om te kopen op dvd of wat dan ook, in geen tijden zo'n slechte film gezien.
dinal12000
-
- 163 berichten
- 208 stemmen
Hemeltje wat een teleurstellende film. Flinterdun verhaaltje, hysterische vrolijkheid, slechte zang, gelukkig snel vergeten.
nickje76
-
- 127 berichten
- 125 stemmen
Meest waardeloze film die ik de afgelopen tijd heb gezien,
waardeloze acteer prestaties en een bagger verhaal lijn.
Jammer dat een 0.5 het laagste punten aantal is, deze film is niet meer dan een 0.
Niet kijken mensen, volstrek jammer van je tijd, je kunt beter naar het testbeeld kijken.
maxcomthrilla
-
- 15579 berichten
- 2845 stemmen
Doelgroep: meisjes van 15 a 16 jaar of jonger, die wegzwijmelen bij het lezen in dagboeken van andere meisjes over romantische vertellingen die zich in een ver verleden hebben afgespeeld. Maar dan wel simpel omschreven, zonder te veel bijvoeglijke naamwoorden om het maar zo oppervlakkig mogelijk te houden.
Natuurlijk had ik ook kunnen zeggen dat dit een must is voor mensen die fan zijn van Abba, al kunnen die mensen beter een cd van Abba kopen. Niet dat ik fan ben van Abba, maar de nummers worden toch allemaal stuk voor stuk serieus verkracht hier. Alhoewel het geheel op zich vlot wegkijkt, is vooral de humor van een bedenkelijk, voorspelbaar niveau en vraag ik mij af waarom het allemaal zo ongelofelijk inspiratieloos gebracht is.
Bekende Amerikanen die zelf Abba nummers zingen, in een te simpel verhaal dat niets met Abba van doen heeft maar natuurlijk alles met de liefde. Gelukkig heb ik met velen wel kunnen lachen om de belachelijkheid waarmee iedereen zijn nummers vertolkten en om de meisjes die bij iedere spastische beweging die een van de hoofdrolspeelsters maakte het uitkrijsten van de lol. Een vreselijke, commerciele manier van film maken, als het er al iets mee van doen heeft. 2*
kos
-
- 46695 berichten
- 8851 stemmen
Bekende Amerikanen die zelf Abba nummers zingen
Zitten toch maar heel weinig Amerikanen in.
.
Film Pegasus (moderator films)
-
- 31149 berichten
- 5449 stemmen
Bij de vrouwen zijn er enkele Amerikaansen. Bij de mannelijke zelfs geen enkele. Brosnan is Iers, Firth is Engels en Skarsgard komt uit Zweden. 
maxcomthrilla
-
- 15579 berichten
- 2845 stemmen
Oke, ook Hollywood verglobaliseert. Hollywood was beter op zijn plaats geweest. 
Donkerwoud
-
- 8671 berichten
- 3944 stemmen
Buitengewoon aanstekelijke reeks van Abba-nummers die vernuftig zijn ingebed in een mager verhaaltje. Het is eigenlijk nog best leuk door de duidelijk zichtbare lol waarmee de boel in elkaar gezet is. Meryl Streep zet een leuke party mom neer en de drie mannen als mogelijke vaders ( Pierce Brosnan, Colin Firth, e.a. ) spelen met een zekere luchtigheid. Ik ben ook verrast door de nog jonge Amanda Seyfried, waar ik - o.a. door haar aandeel in het magnifieke Big Love - een tikkeltje verliefd op begin te worden. Ze zet ook hier weer een reuze aandoenlijk ''lelijk eendje'' neer. Alleen nu nog die irritante deuntjes uit mijn kop weten te krijgen. 
weerwolf01234§§
-
- 2 berichten
- 2 stemmen
Wel leuk ! maakt je vrolijk
verhaal stelt wel niks voor
maar ik vond het wel een leuke film ! echt een zwijmel film ., Meryl Streep speelde wel okee , en Pierce Brosnan had beter gekund
de rest wel wel gewoon normaal ..
Tarkus
-
- 6409 berichten
- 5315 stemmen
Toen ABBA in de jaren '70 en '80 hoge toppen scheerde en de ene nummer 1 hit na de andere had, was ik niet zo'n van fan hen.
Het is pas later dan ik hun muziek heb leren waarderen, door het bekijken van live optredens (op TV en DVD) en ook het beluisteren van hun muziek, die toch niet uit het dagelijkse leven is weg te slaan.
Ze hebben toch werkelijk pareltjes van nummers gemaakt, en ik kan dus iedereen aanraden die hun muziek wil horen of ontdekken deze film NIET te bekijken.
Ik kan me zeer moeilijk voorstellen dat de voormalige ABBA-leden deze adaptatie van hun muziek in de film goed vinden, ik alvast niet, want dit is een ramp van jewelste.
Het begint al met de vertolkingen, niet één lid van de cast hier kan zingen, neen, ook niet Meryl Streep !!!
Het verbaasd me zelfs dat ze dat zelf niet door heeft, een actrice van het kaliber van een Meryl Streep, dat ze zich tot dit heeft laten overhalen, ik snap het eerlijk gezegd niet, ze is trouwens niet de enige hoor, ook Pierce Brosnan en Stellan Skarsgard o.a., die ik toch om hun acteertalent beworder, maken zich in deze prent hopeloos belachelijk.
De bewondering die ik had voor deze acteurs en actrices hebben door in deze film op te treden een flinke knauw gekregen, hopelijk is het de laatste keer dat ze zich tot zo iets als dit laten verleiden.
Want niet alleen de muziek en zang is barslecht ook het verhaal rondom de liedjes is ronduit slecht.
U merkt het, ik heb voor deze film geen goede woorden over en dat is dan nog zacht uitgedrukt.
Wie ooit de muziek van ABBA wil horen of leren ontdekken, raad ik aan om een Live DVD of gewoonweg een cd van de originele band te huren of te kopen, want als je dit hoort heb je dadelijk geen zin meer om ooit nog iets van hen te horen.
Dit is weer eens een film waarbij de site hier de mogelijkheid zou moeten bieden om een waardering van 0 sterren te geven, want zelfs een halve ster is voor dit gedrocht nog te veel.
vigonoah
-
- 36 berichten
- 76 stemmen
VERSCHRIKKELIJK!
Veel te blij allemaal.
Maar ik kan musicals sowieso niet uitstaan, op moulin rouge na.
Mensen die ineens beginnen te zingen... brrr.
Dan vind je misschien dat ik de film niet had moeten kijken maar mijn moeder keek de film via mijn laptop op tv dus veel andere keus had ik niet...
Ik had nog beter huiswerk kunnen maken... 
1,5*, voor de cast.
m1701
-
- 1849 berichten
- 2327 stemmen
Had er niet zulke hoge verwachtingen van, maar vond de film toch wel zeer geslaagd!
Een vlotte en gezellige wegkijken.
Verhaal is niet zo heel bijzonder, maar de uitwerking is wel heel leuk.
Liedjes vond ik ook wel aardig. Vooral: Dancing Queen, Money Money Money en Voulez Vous. De dans bij de liedjes die maakte een hoop goed!
Alleen Brosnan moet niet meer zingen, vond het niet zo goed
Film 3,5*
d--ap--hn--e
-
- 14 berichten
- 12 stemmen
Wat een leuke film serieus! Ik hou echt van musicals en dit was toch een van de mooiste, iedereen kent de liedjes wel en ze werden goed gezongen maar Pierce Brosman klinkt nergens naar, echt vreselijk. Maar blijft een leuke film die je altijd wel kan kijken en je weer opvrolijkt.
x
R1992
-
- 172 berichten
- 381 stemmen
Het verbaasd me zelfs dat ze dat zelf niet door heeft, een actrice van het kaliber van een Meryl Streep, dat ze zich tot dit heeft laten overhalen,...
Ik weet niet of je wel geluisterd heb, maar Meryl streep kan zingen. Heel goed zelfs, heb je 1 valse noot gehoord dan? K, pierce Brosnan kan niet zingen, maar streep?? Haar versie van 'the winner takes it all' vind ik 10 x keer beter dan die van ABBA ( die van Agnetha bedoel ik:p);)
Rpattz
-
- 18 berichten
- 22 stemmen
Ik vond de film erg saai. Het verhaal was erg saai de karakters waren saai , behalve dat ik alleen de liedjes goed vond (en dat alleen omdat het ABBA liedjes waren ) heb ik niet kunnen genieten van dit film. 
Ps: een pluspuntje wat zag Meryl Streep er goed uit in dit film!
@ngel@
-
- 4 berichten
- 241 stemmen
Het verhaal is niet heel bijzonder, maar de acteurs en de liedjes maken alles goed.
Je wordt er gewoon vrolijk van.
Zo vrolijk dat ik 'm meer dan 1x heb gezien 
13woutie13
-
- 4384 berichten
- 0 stemmen
een 3* voor pierce brosnon, en om de momenten dat ik in een deuk lag toen hij ging zingen
Jeauhan
-
- 879 berichten
- 0 stemmen
Redelijke grappige, maar niet meer dan gemiddelde feel-good musical/film. Verhaal stelt op zich niet veel voor en dient slecht als basis om een hele rits liedjes te vertonen op een prachtig eiland. Aan de andere kant toch ook wel weer leuk hoe ze die liedjes tot 'een verhaal' aan elkaar weten te knopen.
Humor is een beetje inspiratieloos maar aan de andere kant ook wel lekker luchtig. Gaat er bij velen in als zoete koek. Vertaalslag naar de doelgroep prima gemaakt, kan voor niet-doelgroepers thans best een irritante film zijn.
soom
-
- 24919 berichten
- 2751 stemmen
Haar versie van 'the winner takes it all' vind ik 10 x keer beter dan die van ABBA ( die van Agnetha bedoel ik
)
Jeauhan
-
- 879 berichten
- 0 stemmen
LIjkt mij dat het duidelijk te horen is dat Meryl niet heel toonvast is, zeker niet bij de lange halen. E.e.a. mag je haar op zich niet kwalijk nemen omdat ze geen zangeres is. Aan de andere kant, schoenmaker hou je bij je leest...
Meryl mengt er echter een stukje acteerwerk door, wat Agnetha minder deed, en misschien brengt het daardoor als liedje meer gevoel over.
lucdecoster
-
- 1644 berichten
- 6323 stemmen
Ik weet niet of je wel geluisterd heb, maar Meryl streep kan zingen. Heel goed zelfs, heb je 1 valse noot gehoord dan? K, pierce Brosnan kan niet zingen, maar streep?? Haar versie van 'the winner takes it all' vind ik 10 x keer beter dan die van ABBA ( die van Agnetha bedoel ik:p);)
Die Agnetha van ABBA was echt top, fantastische, mooie stem en in die tijd een mooie blondine.
M.Streep was ook goed maar niet top.
Elineloves
-
- 24071 berichten
- 3630 stemmen
Een echt meiden filmpje, helaas niet mijn ding. Heb hem eerst in stukken gezien, omdat ik vaker niet op zat te letten dan wel, daarna toch maar eens voor gaan zitten en hem helemaal te kijken, maar hij wist me niet te boeien..
Fabian123
-
- 335 berichten
- 3849 stemmen
dieptepunt was wel 'Lay All Your Love On Me', dat halverwege omsloeg in een hoempapa-liedje. Verder nergens echt mooi gezongen, maar over het algemeen wel goed gespeeld. Vooral Meryl Streep, die zelfs met deze doorgeslagen rol nog goed overweg kan.
skipy05
-
- 1676 berichten
- 2700 stemmen
Ik had niet zo een hoge verwachting van deze film. Maar ik vond hem heel goed. Het verhaal als film had al een goede film geweest. Met de muziek erbij gezongen is hij nog stukken beter. Verhaal was zeer leuk. De nummers waren allemaal heel leuk.
Meryl Streep zong toch niet zo goed. Bij de rest was het veel beter.
Pierce Brosnan en Colin Firth vond ik goed spelen, doen ze wel meestal goed.
Amanda Seyfried is de eerste keer dat ik haar zie spelen en ik vond ze ook wel heel goed.
R1992
-
- 172 berichten
- 381 stemmen
LIjkt mij dat het duidelijk te horen is dat Meryl niet heel toonvast is, zeker niet bij de lange halen. E.e.a. mag je haar op zich niet kwalijk nemen omdat ze geen zangeres is. Aan de andere kant, schoenmaker hou je bij je leest...
Meryl mengt er echter een stukje acteerwerk door, wat Agnetha minder deed, en misschien brengt het daardoor als liedje meer gevoel over.
De emotie vind ik bij Streep zoveel duidelijker dan bij Agnetha.
Hoe kom je erbij dat Meryl niet toonvast is, ze haalde alle lange halen volgens mij gwn hoor 
Pre- en sequels

Mamma Mia! Here We Go Again
2018
76 reacties
Gerelateerd nieuws

Noten op de zang: De allerbeste verfilmde musicals

'Mamma Mia!' krijgt derde deel, Alan Carr bevestigt rol: 'Ik ga naar Hollywood'

Meryl Streep wil terugkeren voor een derde 'Mamma Mia!'-film: "Als er een idee is dat mij enthousiast maakt, ben ik er helemaal bij"

Regisseur Ol Parker geeft hoopvolle update over mogelijke derde 'Mamma Mia!'-film: 'Er is een plan'
Bekijk ook

Marie Heurtin
Drama / Biografie, 2014
16 reacties

The Bridges of Madison County
Drama / Romantiek, 1995
156 reacties

The Mudge Boy
Drama, 2003
6 reacties

Pride & Prejudice
Romantiek / Drama, 2005
338 reacties

Dangerous Liaisons
Drama / Romantiek, 1988
79 reacties

An Inspector Calls
Drama / Thriller, 2015
4 reacties
Nieuwsbrief MovieMeter
Het laatste film- en serienieuws per e-mail ontvangen?
Populaire toplijsten
- Top 250 beste films aller tijden
- Top 250 beste sciencefiction films aller tijden
- Top 250 beste thriller films aller tijden
- Top 250 beste familie films aller tijden
- Top 250 beste actie films aller tijden
- Top 100 beste films van de laatste jaren
- Top 100 beste films op Netflix
- Top 100 beste films op Disney+
- Top 100 beste films op Pathé Thuis
- Top 50 beste films uit 2020
- Top 50 beste films uit 2018
- Top 50 beste films uit 2019
- Top 25 beste films in het Nederlands
Corporate & Media
Realtimes Network
Innovatieweg 20C
7007 CD, Doetinchem, Netherlands
+31(315)-764002
Over MovieMeter
MovieMeter is hét platform voor liefhebbers van films en series. Met tienduizenden titels, die dagelijkse worden aangevuld door onze community, vind je bij ons altijd de film, serie of documentaire die je zoekt. Of je jouw content nou graag op televisie, in de bioscoop of via een streamingsdienst bekijkt, bij MovieMeter navigeer je in enkele klikken naar hetgeen dat voldoet aan jouw wensen.
MovieMeter is echter meer dan een databank voor films en series. Je bent bij ons tevens aan het juiste adres voor het laatste filmnieuws, recensies en informatie over jouw favoriete acteur. Daarnaast vind je bij ons de meest recente toplijsten, zodat je altijd weet wat er populair is op Netflix, in de bioscoop of op televisie. Zelf je steentje bijdragen aan het unieke platform van MovieMeter? Sluit je dan vrijblijvend aan bij onze community.





