Genre: Muziek / Komedie
Speelduur: 108 minuten
Alternatieve titel: Mamma Mia! The Movie
Oorsprong:
Verenigde Staten / Verenigd Koninkrijk / Duitsland
Geregisseerd door: Phyllida Lloyd
Met onder meer: Amanda Seyfried, Meryl Streep en Pierce Brosnan
IMDb beoordeling:
6,5 (300.924)
Gesproken taal: Engels en Grieks
Releasedatum: 17 juli 2008
On Demand:
Vanaf 24 februari op Netflix
Bekijk via Pathé Thuis
Bekijk via Videoland
Bekijk via meJane
Niet beschikbaar op Prime Video
Niet beschikbaar op Disney+
Niet beschikbaar op Google Play
Plot Mamma Mia!
"Take a trip down the aisle you'll never forget"
Donna, een onafhankelijke, single moeder heeft een hotelletje op een idyllisch Grieks eiland. Ze staat op het punt om Sophie, de pittige dochter die ze alleen heeft grootgebracht, los te laten. Voor Sophie's huwelijk heeft Donna haar twee oude hartsvrienden uitgenodigd: de praktische en no-nonsense Rosie en de rijke, meermalen gescheiden Tanya van haar vroegere backing-band 'Donna and the Dynamos'. Maar Sophie heeft in het geheim zelf drie gasten uitgenodigd. Ze is op zoek gegaan naar de identiteit van haar vader die haar naar het altaar moet begeleiden en ze haalt drie mannen uit Donna's verleden naar het mediterrane paradijs waar ze 20 jaar daarvoor waren geweest. In de 24 chaotische, magische uren bloeit er nieuwe liefde op en oude romances vatten opnieuw vlam op dit weelderige eiland vol mogelijkheden.
Externe links
Acteurs en actrices
Donna Sheridan
Sophie Sheridan
Sam Carmichael
Bill Anderson
Harry Bright
Rosie Mulligan
Tanya Chesham-Leigh
Lisa
Sam's PA
Harry's Housekeeper
Reviews & comments
soom
-
- 24919 berichten
- 2751 stemmen
Jaaaa! Hier ben ik ontzettend benieuwd naar
. Ik heb de Nederlandse musical met Celine Purcell en Lenette van Dongen gezien, die was heel mooi. Film haalt het uiteraard niet bij theater, dus ik hou wel een beetje m'n hart vast.. Maar evengoed heel erg benieuwd.
hinie
-
- 1336 berichten
- 0 stemmen
Vind de cast wel veelbelovend! Ben benieuwd.
(de musical was zeker mooi!)
soom
-
- 24919 berichten
- 2751 stemmen
! Oh, wat krijg ik hier zin in! Ziet er mooi uit, hoewel ik niet zo heel gecharmeerd ben van Meryl Streep. Ben er zeker van dat dit niet gaat teleurstellen.
Mug
-
- 13981 berichten
- 5969 stemmen
17 juli volgens imdb. Maar ja, zoals gewoonlijk 'onder voorbehoud'. Het is wel een produktie die ongetwijfeld de Nederlandse zalen zal halen.
jex
-
- 266 berichten
- 6407 stemmen
Krijg een beetje kippevel als ik de trailer zie. Hou meer van de oude musicals maar hier kijk ik best naar uit.
Angrod_Pallanén
-
- 6687 berichten
- 1042 stemmen
Lijkt me super worden. De cast, de liedjes en het zonnige Griekenland, lijkt me geweldig!
ankiepankie1
-
- 48 berichten
- 147 stemmen
Ziet er goed uit! Ga er zeker zo snel mogelijk heen als hij uit is!
Cutiepie
-
- 78 berichten
- 71 stemmen
Ben ook heel erg benieuwd.
Bij ons draait ie vanaf 9 juli volgens de site vd bios.
rose
-
- 2280 berichten
- 0 stemmen
Ik heb ook al kaartjes voor de 9e juli. Waarvan die 17 juli dan?
gotti
-
- 14075 berichten
- 5886 stemmen
Al enkele keren in de bioscoop gezien; blijft een heerlijke trailer.
Een heimelijke Abba-fan.
cambal
-
- 132 berichten
- 0 stemmen
In Tilburg staan ze vandaag om 9u30 in twee hele rijen lang om deze film te zien............
c.scholman
-
- 7 berichten
- 246 stemmen
Ik heb deze film vanavond gezien (Ladies night), wat een film! De hele zaal lag regelmatig in een deuk en ik heb veel mensen gezien waar de tranen over de wangen liepen. Ik hield het zelf ook niet droog, wat een schitterende film! Meryl Streep was heel goed, al was het wel even wennen om Pierce Brosnan te horen zingen... Ik vond de musical al heel leuk maar deze film is ook top! Wie naar deze film gaat, blijf zitten tot en met de aftiteling!!
unexpected_faith
-
- 115 berichten
- 102 stemmen
deze film is echt super leuk!!!
ik heb zo vaak dubbel gelegen he, hij is zooo grappig!
leukk geacteerd ook en de nummers, echt schitterend he!!
en idd na de aftiteling is het ook nog erg grappig haha!!
Na deze film voel je je altijd HAPPY!!! zoo lekker
herman78
-
- 3176 berichten
- 1281 stemmen
Ik heb hem ook vanavond gezien... iemand wilde zo graag naar deze film dat ie me erop trakteerde. Zo'n Abba-fan ben ik nou ook weer niet en ik houd ook niet van films waarin gezongen word (en musicals trekken me dus ook niet echt), dus zelf zou ik hier nooit geld aan uit hebben gegeven. 
Al met al wel een amusante film. Een beetje veel overacting af en toe, maar dat hoort erbij, denk ik. Volgens de man achter me was de musical wel een stuk beter, trouwens. Dus als je die al gezien hebt, kun je deze misschien maar beter overslaan en een veel leukere film als Muriel's Wedding (ook met veel Abba) gaan kijken. 
rose
-
- 2280 berichten
- 0 stemmen
Natuurlijk is een musical leuker. Is ook niet te vergelijken. Een film waarin hoofdzakelijk gezongen wordt is niet altijd mijn ding. Maar bij deze had ik daar geen enkele moeite mee. Wat een geweldige cast! En Amanda is werkelijk een mooi poppetje om naar te kijken. Streep was ook hier weer geweldig. Als je de nummers van abba leuk vindt raad ik je zeker aan om deze film te gaan zien.
mira43
-
- 1 berichten
- 1 stemmen
Wat een heerlijke film....
Helemaal blij en happy de bioscoop uitgelopen.
Echt hilarische stukken en dubbel gelegen.
Zodra die op dvd komt koop ik hem gelijk.
gotti
-
- 14075 berichten
- 5886 stemmen
Stiekem een heerlijke soundtrack. Ga ook heel stiekem naar de bioscoop...
Arkadi.
-
- 797 berichten
- 870 stemmen
@Soom:
Nog geen stem en reactie van jou hier.
Kom op ren naar de bios!!
Quido
-
- 14649 berichten
- 6106 stemmen
Zo aan de trailer te zien een productie met een hart en ziel zoals je ze nog maar zelden ziet vanuit Hollywood.
rose
-
- 2280 berichten
- 0 stemmen
Hier draait ie nog niet...
gotti
-
- 14075 berichten
- 5886 stemmen
Nope. Deze gaat nogal versprijd in roulatie. Soms zit er wel maanden tussen...
LisetteR
-
- 66 berichten
- 84 stemmen
Net gezien in de bios.
Ik had iets meer verhaal verwacht, maar hij is zeker niet tegen gevallen. Verwacht geen intelligent verhaal, maar verwacht wel een aantal flinke lachbuien.
Enneuh.. zeker niet direct weglopen als de aftiteling begint, dan kom het beste stuk nog 
Janiet
-
- 8 berichten
- 24 stemmen
Net gezien, echt een geweldige film! Goede acteurs, leuke liedjes van Abba en ook wel veel humor. Met de aftiteling was inderdaad heel leuk, dat is een grappige extra!
Wintertale
-
- 1 berichten
- 3 stemmen
Deze film vandaag gezien in Rotterdam. Werkelijk een top film, en heel goed gespeeld! Veel gelachen, leuke muziek, kortom zeker de moeite van het bekijken waard. Moest bij het bekijken van de film denken aan Grease, deze is nog leuker. 
Goed kijken want Benny en Bjorn komen ook in de film voor 
Oh ja, in jaren niet zo`n leuke film gezien, ik geef 5 sterren 
Bubblez
-
- 2057 berichten
- 2498 stemmen
Ik heb de film net in de bioscoop te zien. Soort van voorpremière-week of zo, want hier in Nijmegen draait ie al de hele week.
Ik verheugde me ontzettend op deze film, gezien ik al helemaal blij was met de filmmusicals Dreamgirls en Hairspray. Ik werd uiteindelijk niet teleurgesteld: het is een erg leuke film.
Ik ben hier echter niet zo hevig onder de indruk van als ik van de twee eerder genoemde films ben. Het is een heel vrolijk geheel, maar ergens vind het geheel too much. Nou is Hairspray in principe al een kotsfilm wat vrolijkheid betreft, maar ik pikte het wel. Bij Mamma Mia zag ik teveel het overdreven toneeldrama.
Ik baalde het eerste half uur wel van het te hoge 'happy happy joy'-gehalte, daar straalde de uber-camp vanaf. Na Dancing Queen kwam gelukkig alles goed en werd ik er meer in meegesleept.
Ook vind ik dat je aan veel dingen kunt zien dat er in de studio is gefilmd. Misschien hoort dat er wel een beetje bij, maar ik vond het te opvallend.
Meryl Streep ziet er de hele film vermoeid uit en ik kreeg steeds het gevoel dat ze het nét niet geeft. The Winner Takes It All doet ze overigens wel ge-wel-dig. Wat mij betreft hét nummer van de film. Pierce Brosnan mag wat mij betreft van een rots gegooid geworden, de rest van de cast doet het wel goed.
Ik weet het, een hoop commentaar, maar ik ben toch blij met deze film ondanks al dat gezeur. Het is de moeite waard, dat zeker. En vrolijkheid erna gegarandeerd. (En het uit het stof halen van oude ABBA-cd's...)
soom
-
- 24919 berichten
- 2751 stemmen
Mijn broer vind het eigenlijk, geloof ik, wel een beetje gek dat ik zo helemaal into ABBA ben, want hij kent niemand van zijn generatie die ABBA draait. Ik weet gewoon dat ik ABBA heimelijk en publiekelijk, altijd zal waarderen, en altijd zal wegdromen. Wanneer ik ook maar wat hoor van hen. Wat andere mensen van de site ook hebben, als ik zo even teruglees.
Mijn adoratie voor ABBA is openlijk al meerdere malen beschreven, bij ABBA the Movie zelf, en op andere plaatsen ook, en ik kan ook geen genoeg van hen krijgen. Ze zijn gewoon superbe voor mij. Agnetha en Frida hebben geweldig werk geleverd, en ook Benny en Bjorn uiteraard hebben het beste gegeven wat ze hadden. Hun levens staan in de lyrics die geschreven staan, en de beide dames hebben daar met hart en ziel over gezongen. Totdat het uiteindelijk niet meer ging.
Dat weten we nu allemaal wel, ja
.
Goed, de film. Begint al meteen met een schitterend, perfect shot, en ik zat dan ook meteen in de film.
Bepaalde dingen kon ik me van de Nederlandstalige musical herinneren, maar met film kun je net ietsje meer doen. En dat werd ook gedaan. Mooie decors, geweldige sfeersettingen. Natuurlijk is ABBA ABBA, en Meryl is geen Agnetha, Frida of Lenette van Dongen. Maar ze doet het toch wel fantastisch, aangenomen dat ze geen echte zangeres is. En haar mooiste moment vond ik het moment dat ze samen met Amanda Seyfried zingt. Amanda is ook echt heel tof en kan zoveel meer dan ik haar in Mean Girls heb zien doen. Nou ja, ik kan weer zoveel vertellen en honderd spoilers weggeven, maar dat wil ik niet doen.
Maar wat ik erover heb gelezen en wat ik heb gezien, brengt me zeker in zomersfeer. Ik wil ook naar Griekenland, en daar in de ogen van een Griek verdrinken.. Zucht.
Maar tot het zover is, droom ik zeker verder over alles wat ik gezien heb. Geeft je echt een geweldig gevoel. Echt een perfecte film, natuurlijk. En toch zou ik het ook leuk vinden om eens een echte bio-pic te zien, inplaats van een musical.
Ik kan niet heimelijk genieten, het moet er echt uit wat ik ervan vind. En dat weten we nu ook weer.
Pre- en sequels

Mamma Mia! Here We Go Again
2018
76 reacties
Gerelateerd nieuws

Noten op de zang: De allerbeste verfilmde musicals

'Mamma Mia!' krijgt derde deel, Alan Carr bevestigt rol: 'Ik ga naar Hollywood'

Meryl Streep wil terugkeren voor een derde 'Mamma Mia!'-film: "Als er een idee is dat mij enthousiast maakt, ben ik er helemaal bij"

Regisseur Ol Parker geeft hoopvolle update over mogelijke derde 'Mamma Mia!'-film: 'Er is een plan'
Bekijk ook

Marie Heurtin
Drama / Biografie, 2014
16 reacties

The Bridges of Madison County
Drama / Romantiek, 1995
156 reacties

The Mudge Boy
Drama, 2003
6 reacties

Pride & Prejudice
Romantiek / Drama, 2005
338 reacties

Dangerous Liaisons
Drama / Romantiek, 1988
79 reacties

An Inspector Calls
Drama / Thriller, 2015
4 reacties
Nieuwsbrief MovieMeter
Het laatste film- en serienieuws per e-mail ontvangen?
Populaire toplijsten
- Top 250 beste films aller tijden
- Top 250 beste sciencefiction films aller tijden
- Top 250 beste thriller films aller tijden
- Top 250 beste familie films aller tijden
- Top 250 beste actie films aller tijden
- Top 100 beste films van de laatste jaren
- Top 100 beste films op Netflix
- Top 100 beste films op Disney+
- Top 100 beste films op Pathé Thuis
- Top 50 beste films uit 2020
- Top 50 beste films uit 2018
- Top 50 beste films uit 2019
- Top 25 beste films in het Nederlands
Corporate & Media
Realtimes Network
Innovatieweg 20C
7007 CD, Doetinchem, Netherlands
+31(315)-764002
Over MovieMeter
MovieMeter is hét platform voor liefhebbers van films en series. Met tienduizenden titels, die dagelijkse worden aangevuld door onze community, vind je bij ons altijd de film, serie of documentaire die je zoekt. Of je jouw content nou graag op televisie, in de bioscoop of via een streamingsdienst bekijkt, bij MovieMeter navigeer je in enkele klikken naar hetgeen dat voldoet aan jouw wensen.
MovieMeter is echter meer dan een databank voor films en series. Je bent bij ons tevens aan het juiste adres voor het laatste filmnieuws, recensies en informatie over jouw favoriete acteur. Daarnaast vind je bij ons de meest recente toplijsten, zodat je altijd weet wat er populair is op Netflix, in de bioscoop of op televisie. Zelf je steentje bijdragen aan het unieke platform van MovieMeter? Sluit je dan vrijblijvend aan bij onze community.





