Genre: Actie / Thriller
Speelduur: 109 minuten
Oorsprong:
Verenigde Staten
Geregisseerd door: Russell Mulcahy
Met onder meer: Denzel Washington, John Lithgow en Ice-T
IMDb beoordeling:
6,2 (22.585)
Gesproken taal: Frans en Engels
Releasedatum: 10 januari 1992
On Demand:
Bekijk via HBO Max
Niet beschikbaar op Netflix
Niet beschikbaar op Pathé Thuis
Niet beschikbaar op Videoland
Niet beschikbaar op Prime Video
Niet beschikbaar op Disney+
Niet beschikbaar op Google Play
Niet beschikbaar op meJane
Plot Ricochet
"He's a cop accused of murder. And the only man who knows he's innocent is the killer who framed him."
Nick Styles zit de misdadiger Earl Talbot Blake achterna op een kermis. Als hij de misdadiger op vernederende wijze oppakt belandt deze in de gevangenis en de verantwoordelijke agent staat aan het begin van zijn succescarrière. De misdadiger weet te ontsnappen en wil wraak. Hij zal dit doen door Nick te vernederen en zijn carrière te verpesten.
Externe links
Acteurs en actrices
Nick Styles
Earl Talbott Blake
Odessa
Det. Larry Doyle
D.A. Priscilla Brimleigh
Gail Wallens
Kim
Alice
Reverend Styles
Councilman Farris
Video's en trailers
Reviews & comments
bob de niro
-
- 146 berichten
- 150 stemmen
Goeie actiethriller met een sublieme lithgow!ook Denzel washington was goed in z,n rol!Helaas was de beeldkwaliteit om te huilen zo slecht!3,5*
nachtvlinder
-
- 521 berichten
- 465 stemmen
weinig realistisch, veel cliches en een vreselijk flauw einde.
markie1978
-
- 597 berichten
- 397 stemmen
Redelijke film, het eind is een beetje ongeloofwaardig. De misdadiger Earl Talbot Blake heeft alles tot in de puntjes uitgewerkt en heeft met alles rekening gehouden. Maar wanneer Denzel net doet of dat hij zelfmoord wil plegen, loop Earl voor de camara's van een Live opname, waardoor hij weet dat hij herkent zal worden.
Erg ongeloofwaardig einde dus, mer desalniet te min is het toch een redelijke film. Oja, alleen het pak wat Denzel draagt in deze film kan echt niet, dit pak heeft veel te brede schouders en afschuwlijke stropdas.
markie1978
-
- 597 berichten
- 397 stemmen
Ik vind overigens de acteur John een zeer kundig acteur en vind hem wel een beetje lijken op de top Christopher Walken.
3*
Fran
-
- 1953 berichten
- 1732 stemmen
Wat een topcast vind ik dit. Washington, Lithgow en Ice-T waren alledrie verbluffend goed. En de chemie samen klopte helemaal. Door dit samenspel werd de film extra spannend.
Het verhaal zelf was begon behoorlijk standaard. Maar vanaf het punt dat Earl zijn plan in actie zet om Nick het leven zuur te maken begon ik het toch interessant te vinden. Ik had namelijk verwacht dat hij alles in het werk zou stellen om Styles om het leven te brengen en zijn familie uit te moorden. Zoals je wel vaker in dit soort films ziet.
Heel interessant om te zien dat hij een paar keer de kans krijgt om het gezien van Nick en Nick zelf iets aan te doen maar dat hij er voor kiest om langzaam maar zeker het leven van Styles kapot te maken. Het verliep allemaal wat subtieler dan ik had verwacht.
Het einde was daarentegen weer dertien in een dozijn. Best jammer. Maar toch is dit zeker een goede actiefilm om naar te kijken.
thunderball
-
- 5882 berichten
- 1414 stemmen
Deze film sinds 15 jaar niet meer gezien tot zaterdagavond.
Ondanks twee goede acteurs in de hoofdrol was dit toch een echte b-film, incl flauw einde.
Toegeven: Lithgow deed het aardig goed en had er echt zin in, maar voor de rest was alles zo simplistisch en van dik hout zaagt men planken, dat het niet erg boeiend was. Ook zag de film er erg goedkoop en doorsnee uit. Lijkt eerder uit begin jaren '80 dan '90 te stammen.
Ice-T speelde een karikatuur van zich zelf en zijn aanwezigheid was geen toegevoegde waarde.
Twee sterren (= een vier!) is meer dan zat.
Norma
-
- 3463 berichten
- 5088 stemmen
Ik dacht dat films met Denzel Washington eigenlijk niet konden mislukken, maar bij Ricochet werkt de magie duidelijk niet. Wat een bedroevend slechte film. De personages zeggen voortdurend wat ze aan het doen zijn ('""hm, wat zal hij schrikken als hij dit zometeen vindt") wat de film een erg hoog Jan Klaasen Poppenkast-niveau geeft en alle acteurs lopen erg geforceerd gevaarlijk of boos te doen. Ik ben blijven kijken om te zien hoe het af zou lopen, maar zelfs de spannend bedoelde finale is erbarmelijk. Sorry Denzel.
Tarkus
-
- 6409 berichten
- 5315 stemmen
Ondanks de slechte kritieken die deze film overal krijgt vond ik het wel een goede film.
Wellicht een van de eerste filmen met Denzel Washington in een hoofdrol samen met een zeer sterke John Litghow, die ik de geknipte acteur vind om zo'n psychopaat te spelen zoals in deze prent.
Het einde had misschien wel iets beter gekund, maar verder vond ik de film best goed.
JDSsmetje
-
- 6568 berichten
- 2313 stemmen
Gemiddelde actiethriller met matig verhaal en bekende acteurs al is het acteerwerk niet altijd even goed. Verder nog een ongeloofwaardig einde maar tot besluit kan ik nog zeggen dat ik het wel leuk vond om naar te kijken. Film die niet verveelt.
Devoo
-
- 295 berichten
- 1111 stemmen
Vond het een goede film, met jammer genoeg zeer onrealistisch einde, toen Blake gewoon kwam opdagen bij de publieke zelfmoord van Styles, en dus eigelijk op de nationale televisie kwam. Dat zorgt er voor dat de film geen hogere score krijgt. Voor de rest vind ik het wel een goede film, die eigelijk nergens in clichés vervalt, behalve op het einde. Ook zeer goede acteerprestaties, van bijna de gehele cast.
lucdecoster
-
- 1644 berichten
- 6323 stemmen
Een geweldige rol van Jhon Lithgow, en een zeer goede Denzel Washington.
Goede onderhoudende actiefilm,met een prima verhaal.
Een van me favofilms, toen ik nog een kleine jongen was (ha ha)
In Cliffhanger speelt Lithgow ook al zo'n maffe, gekke rol.
SoNick
-
- 30 berichten
- 38 stemmen
Gekocht voor weinig, maar toch vond ik hem zeer boeiend! Echt een aanrader.
hansbreda
-
- 179 berichten
- 497 stemmen
Hele goeie thriller waarin John Lithgow de show steelt. Washington speelt uiteraard weer een solide partij. Top-Thriller. 4,5 *
DeCol
-
- 7009 berichten
- 3023 stemmen
Goede film, die het vooral moet hebben van zijn spanning.
Vanaf het begin is het al leuk en de tempo zit er goed in waardoor hij lekker wegkijkt. Denzel Washington en John Lithgow spelen sterk, vooral laatstgenoemde als wacko. Blijkbaar doet hij dit vaker, Cliffhanger en ook in 3rd Rock from the Sun is hij vrij gek. Verhaal is niet zo vernieuwend, een crimineel die wraak wil nemen op de man die hem oppakte. De uitwerking was wel goed. Mogelijkheden zat om hem te vermoorden, maar hij wil het leven van Styles per se verpesten.
Ik kon er vrij goed naast kijken, maar er zitten heel wat minpuntjes in Ricochet. Het is allemaal erg cliché. Wat voor domme beslissingen neemt Styles toch. Die videoband waar Blake op staat als hij met een bijl bij Styles zijn kinderen staat. Pak die band eruit en neem hem mee als het moet. Dit was namelijk erg voorspelbaar. Ook als zijn partner en vriend wordt neergeschoten, Blake gooit het geweer richting Styles en hij vangt het. Hoppa, sporen op het geweer. Je ziet het zo vaak en het is is zo simpel. Het einde is ook erg over the top.
Ondanks dat ben ik toch zeer tevreden over Ricochet die zoals ik al zei erg spannend is.
3,5*
bild
-
- 318 berichten
- 0 stemmen
Jammer van het ongeloofwaardig einde en de vele clichés.
Zinema (crew films)
-
- 10270 berichten
- 7281 stemmen
Lithgow.
En hoe hij een film kan redden.
Gelukkig heb ik hem net weer gezien in het laatste seizoen van Dexter, en de man blijft een held. Zo vind ook mijn jongere vriendinnetje die de man niet kende. Veel enger worden ze tegenwoordig niet gemaakt. Ze dook gelijk weer in een schulp achter mijn schouder. Is dat niet die zelfde man van? Tsja, Lithgow.. Hij doet mijn relatie i.i.g. goed.
Niet dat Washinton ronduit slecht is, in tegendeel. Maar Lithgow maakt de boel vermakelijk. Op de kermis is Denzel de held, maar je voelt op je sloffen aan dat deze boef een echte is. Als het moet maakt hij een junk van je. Brrrr.
E.e.a. is gedateerd. Maar destijds was dit übercool. En stiekem nog steeds een beetje.
Ook tijdens het herzien, 100 jaar later, wil ik nog steeds graag de rol van Ice-T. Tsja, filmrecensenten zijn niets anders dan mislukte acteurs o.i.d.
Redelijk.
Semsoethot
-
- 285 berichten
- 298 stemmen
Het begin is fraai maar de film zakt tegen het midden wat af om te eindigen met een uiterst warrige en soms niet te volgen ontknoping. John Lithgow is een fraaie griezel.
remlicht89
-
- 34 berichten
- 106 stemmen
Zoals altijd vond ik Denzel Washington weer erg sterk.
Helaas vond ik het verhaal erg over de top en was het einde erg onnodig. Leuke film voor een doordeweeks avondje. Maar zal hem niet nog een keer aanzetten.
KILLERBEE99
-
- 330 berichten
- 785 stemmen
Film kwam nogal moeilijk op gang, maar toen die op gang was was het wel aardig 
NKS
-
- 53 berichten
- 625 stemmen
Denzel zat nog lang niet op het hoogtepunt van zijn kunnen. Litgow is de belangrijkste factor is deze film, en die zette een boven gemiddelde slechterik neer, zoals hij dat erg goed kan!
Theunissen
-
- 12273 berichten
- 5515 stemmen
Prima actie/thriller met goede rollen van Denzel Washington en John Lithgow. Verhaal zit best goed in elkaar en is ook boeiend.
DonOswaldo
-
- 6430 berichten
- 1931 stemmen
Aardig filmpje met goede rollen en een wraakplot met wat fijne wendingen, sommige verwacht, sommige onverwacht. Verder ook wel wat flaws, de spanning is niet echt voelbaar, de muziek komt eerder knullig over dan spannend en de lange battle op de Tower om daarna Blake te elektrocuteren was nogal omslachtig.
Kleine 3,5*
606
-
- 23876 berichten
- 12266 stemmen
Toch best een leuke actie / thriller film met een toen nog jonge Denzil die het daar al goed afbracht met acteren.
Prima spannende momenten en goede bad guy.
3,5 ster
mnrk
-
- 1876 berichten
- 1733 stemmen
Een leuke actie film met een net zo'n prima cast ( Denzel Washington, John Lithgow en Ice-T )
Het acteerwerk is prima en ook het verhaal zit goed in elkaar...
JulesTMNT
-
- 286 berichten
- 198 stemmen
Leuk actiefilmpje.
Het revenge verhaaltje begint ietwat zwak, maar wordt naarmate de film vordert steeds interessanter. John Lithgow zet een sterke bad guy neer, en overschaduwt Washington's acteerwerk dat niet al te sterk is.
Op sommige punten wat gedateerd en knullig, maar het vermakelijke verhaal, John Lithgow en een aantal goede scénes redden de film. Net niet goed genoeg voor een 7, ik geef deze een ruime 6.
vcrrr
-
- 205 berichten
- 855 stemmen
Sterke thriller, hoewel ik de schurkenrol (de vertoning ervan) van Lithgow wat tegen vond vallen.
Dennissssss
-
- 414 berichten
- 2734 stemmen
Erg frustrerend hoe Blake, Nick Styles helemaal kapot maakt. Dat gevoel weten ze wel sterk op te wekken. Gelukkig komt het natuurlijk op het eind helemaal goed. Hoewel ik het een beetje een rare ontknoping vind. Ik heb geboeid gekeken. Niet echt een aanrader deze film.
ossman1987
-
- 226 berichten
- 1446 stemmen
simpel vermaak en een beetje over the top maar door de geweldige rollen van lithgow en washington heb ik tocdh een zwak voor deze film.
daarom in plaats van 3 toch een 3 en halfje
movierobert
-
- 168 berichten
- 1833 stemmen
Rocochet deed me toch iets denken aan een Dick Francis boek. De selchte Blake maakt Nick Styles leven kapot wegens wraak, waarop het hoofdpersoon een manier bedenkt om zich van Blake te ontdoen, en zo ook zichzelf zijn famillie en carriere te redden. Wat lukt, alleen helaas niet op een ''voor mij'' leuke manier, nogal overdreven spectaculair wat het tot een matig einde bracht.
3,5*
Het laatste nieuws

Nog niet gezien? 'Escape at Dannemora' kijk je nu gewoon op SkyShowtime

Catherine O'Hara (71) overleden: van deze films zou je haar onder meer kunnen kennen

Spionageserie 'Kleo' valt in de smaak bij MovieMeter-kijkers: 'Overtrof alle verwachtingen'

Wacht je op nieuwe afleveringen van Netflix-hit 'Bridgerton'? Drie tips om in de tussentijd te checken
Bekijk ook

Man on Fire
Actie / Thriller, 2004
1.303 reacties

The Hurricane
Biografie / Sport, 1999
213 reacties

The Negotiator
Actie / Thriller, 1998
301 reacties

Inside Man
Misdaad / Drama, 2006
712 reacties

Philadelphia
Drama, 1993
213 reacties

Malcolm X
Drama / Biografie, 1992
96 reacties
Nieuwsbrief MovieMeter
Het laatste film- en serienieuws per e-mail ontvangen?
Populaire toplijsten
- Top 250 beste films aller tijden
- Top 250 beste sciencefiction films aller tijden
- Top 250 beste thriller films aller tijden
- Top 250 beste familie films aller tijden
- Top 250 beste actie films aller tijden
- Top 100 beste films van de laatste jaren
- Top 100 beste films op Netflix
- Top 100 beste films op Disney+
- Top 100 beste films op Pathé Thuis
- Top 50 beste films uit 2020
- Top 50 beste films uit 2018
- Top 50 beste films uit 2019
- Top 25 beste films in het Nederlands
Corporate & Media
Realtimes Network
Innovatieweg 20C
7007 CD, Doetinchem, Netherlands
+31(315)-764002
Over MovieMeter
MovieMeter is hét platform voor liefhebbers van films en series. Met tienduizenden titels, die dagelijkse worden aangevuld door onze community, vind je bij ons altijd de film, serie of documentaire die je zoekt. Of je jouw content nou graag op televisie, in de bioscoop of via een streamingsdienst bekijkt, bij MovieMeter navigeer je in enkele klikken naar hetgeen dat voldoet aan jouw wensen.
MovieMeter is echter meer dan een databank voor films en series. Je bent bij ons tevens aan het juiste adres voor het laatste filmnieuws, recensies en informatie over jouw favoriete acteur. Daarnaast vind je bij ons de meest recente toplijsten, zodat je altijd weet wat er populair is op Netflix, in de bioscoop of op televisie. Zelf je steentje bijdragen aan het unieke platform van MovieMeter? Sluit je dan vrijblijvend aan bij onze community.





