• 15.837 nieuwsartikelen
  • 178.535 films
  • 12.249 series
  • 34.035 seizoenen
  • 647.938 acteurs
  • 199.143 gebruikers
  • 9.380.455 stemmen
Avatar
 
banner banner

Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street (2007)

Muziek / Misdaad | 116 minuten
3,44 1.948 stemmen

Genre: Muziek / Misdaad

Speelduur: 116 minuten

Alternatieve titel: Sweeney Todd

Oorsprong: Verenigde Staten / Verenigd Koninkrijk

Geregisseerd door: Tim Burton

Met onder meer: Johnny Depp, Helena Bonham Carter en Alan Rickman

IMDb beoordeling: 7,3 (404.729)

Gesproken taal: Engels

Releasedatum: 7 februari 2008

  • On Demand:

  • Pathé Thuis Bekijk via Pathé Thuis
  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street

"Never Forget. Never Forgive."

Benjamin Barker komt door toedoen van Judge Turpin onterecht in de gevangenis. Na zijn gevangenschap zint hij op wraak en besluit hij een partner in zijn plan te betrekken: Miss Lovett (Helena Bonham Carter). Barker begint een kapperszaak boven de pasteiwinkel van Miss Lovett. Samen rekenen ze af met de vijanden van Barker, die zich Sweeney Todd laat noemen.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van A-neet

A-neet

  • 61 berichten
  • 57 stemmen

prachtig! bravo! staande ovatie! heb er twee nachten over moeten slapen hoeveel sterren ik nu zou geven maar de film achtervolgt mij toch een beetje (op een positieve manier...)

best een creepy verhaal, maar ze hebben er toch niet echt een regelrechte horror van gemaakt. ik vind hem goed.


avatar van Lilyroos

Lilyroos

  • 177 berichten
  • 191 stemmen

Ik heb al sterkere liedjes gehoord dan die in Sweeney Todd vb. die in Nightmare Before Christmas (heel goed arrangementen). Ik vond het enkel visueel sterk. Het verhaal deed me niet veel. Er was geen passie te bespeuren. Soms eens grappig maar dat kon de film niet redden. Spijtg want ik hou wel van Burton-films.

2.5*


avatar van Julie

Julie

  • 574 berichten
  • 318 stemmen

wat een briljante film!

briljante liedjes!

briljant decor!

briljant geregiseerd!

en vooral...

een briljante Johnny Depp

4.5...

of toch een 5*


avatar van FatMike

FatMike

  • 631 berichten
  • 1976 stemmen

De muziek is mooi, maar is niet pakkend

De teksten zijn leuk, maar de vertaling is belabberd

Het verhaal is vlak, maar meer is niet nodig

Depp is in vorm en verre van overbodig

De sets zijn mooi, Bonham Carter is prachtig

Er vloeit rijkelijk bloed, dat vind ik prachtig

De hele combinatie is even wennen

Sta er voor open en leer kennen

De donkerste en bloederigste film van Burton!

Muziek eronder en het is af.

(Niet alles rijmt...zie dit als een vorm van dichtelijke vrijheid)

Dikke 3,5 ster


avatar van wibro

wibro

  • 11590 berichten
  • 4098 stemmen

Hoewel ik doorgaans wel van de films van Tim Burton houd, vond ik deze een van zijn mindere. Dit komt omdat de liedjes in deze filmmusical mij totaal niet konden bekoren. Zonder deze liedjes had deze film in de buurt kunnen komen van zijn film "Sleepy Hollow" uit 1999, welke ik een van zijn betere films vond. Het acteer- en het camerawerk was in deze film verder uitstekend. Maar van films van Tim Burton verwacht je ook niet anders.


avatar van Niqk

Niqk

  • 235 berichten
  • 863 stemmen

hmm acteerwerk van depp vond ik maar middelmatig.. had de hele tijd het idee dat het gewoon jack sparrow was met een pruik op.

en verder vond ik de film op een gegeven moment ontzettend misselijkmakend...


avatar van Kenshin

Kenshin

  • 168 berichten
  • 101 stemmen

Vond er werkelijk geen zak aan. Typisch zo'n kijk-mij-eens-met-mijn-goede-smaak film. Beh.


avatar van Olaf K.

Olaf K.

  • 1132 berichten
  • 513 stemmen

hmm acteerwerk van depp vond ik maar middelmatig.. had de hele tijd het idee dat het gewoon jack sparrow was met een pruik op.

LOL. En in Pirates had hij natuurlijk zijn echte haar...


avatar van Julie

Julie

  • 574 berichten
  • 318 stemmen

Niqk schreef:

hmm acteerwerk van depp vond ik maar middelmatig.. had de hele tijd het idee dat het gewoon jack sparrow was met een pruik op.

en verder vond ik de film op een gegeven moment ontzettend misselijkmakend...

ondertussen is jack sparrow een van zijn bekenste rol. zijn bekenste zelfs. Je ziet johnny depp in een magazine staan, en er staat een foto van jack sparrow bij.

logisch misschien, dat we dat dan denken maar toch

sweeney todd is een heel ander karakter. totaal anders. ik zag er geen enkel moment jack sparrow in..

maar ja! my opnion!

vond het allessinds een briljante film


avatar van CorpseBride

CorpseBride

  • 9 berichten
  • 13 stemmen

Wauw, echt prachtig!

Tim Burton op zijn best... en natuurlijk sterke rollen van Johnny Depp, Alan Rickman en Helena Bonham-Carter.


avatar van Olivia

Olivia

  • 262 berichten
  • 141 stemmen

De pluspunten aan deze film zijn zeker het acteerwerk, de kleuren, de sfeer die men heeft weten te scheppen...erg meeslepend, verveelt geen minuut.

Ietsje minder: de liedjes kunnen nét. Het is zo gedoseerd dat het net niet vervelend wordt. Ik hou namelijk echt niet zo van musicals.

Ook vond ik hem zo nu en dan erg langdradig of traag. Het duurde ook een tijdje voordat de echte bloederige 'actie' in beeld kwam. Op een enkel moment deed-ie bijna slapstick aan qua bloederigheid.

Johnny Depp blijft gewoon een geweldig en veelzijdig acteur. Natuurlijk zie je wel eens iets in hem wat je eerder meent gezIen te hebben. Maar zijn rol was erg sprekend. Hij weet echt te overtuigen.

Het personage Mrs. Lovett was veel sympathieker dan ik had gedacht. Uiteindelijk is ze een tragische vrouw, wat Bonham-Carter ook prima weet uit te beelden.

Alan Rickman met zijn geweldige stemgeluid...zijn rol was niet zo heel groot, maar ik vond hem het erg goed doen, weer heel wat anders dan Sneep.

De bijrollen waren ook prima geacteerd. Ik was van alle acteurs onder de indruk.

Ik geef 'm net geen 5 sterren, daar vond ik 'm net te langdradig en te bloederig voor. Maar een 4,5 is-ie wat mij betreft wel waard.


avatar van korykory

korykory

  • 136 berichten
  • 111 stemmen

Super film, echt geweldig! Ik was al fan van Johnny Depp, nu vind ik hem alleen maar geweldiger. Hij speelt echt super, zo super als Johnny Depp is speelt hij ook.

Ook Helena Bonham Carter was geweldig, ik ben meer fan van Johnny, maar zij kon het ook zeker goed. Ze speelde mooi zo'n tragische vrouw. En ze zingt mooi (Johnny ook!)

Alan Rickman was ook leuk, zijn stem is echt Sneep, maar hij ziet er anders uit en is ook anders...

Kortom: Geweldig! Alle rollen waren mooi, en de acteurs ook. Johnny blijft wel m'n favoriet...een 5, dubbel en dwars waard.


avatar van The One Ring

The One Ring

  • 29974 berichten
  • 4109 stemmen

Bloody hell!

Het is bij Burton altijd afwachten wat het wordt. Ik vind lang niet alles wat de man doet goed en op Ed Wood na heeft hij eigenlijk nog geen echt favoriete film van me geregisseerd. Ik had ook geen idee of Sweeney Todd iets voor mij zou zijn. Ik wist dat het materiaal bij Burton paste, maar of ik zat te wachten op een musical over een kapper wiens klanten in taarten eindigen? Dat kon alle kanten opgaan.

Gelukkig bleek gisteren dat het de goede kant is opgegaan, want dit is eigenlijk de Burtonfilm waar ik al die tijd op gewacht heb. Oké, Ed Wood is beter, maar vanwege het waargebeurde verhaal is Ed Wood toch een buitenbeentje in het oevre van Burton. Sweeney Todd is gewoon een heerlijk werkje van de man en eindelijk lijkt eens alles te kloppen.

De decors en de gehele aankleding zijn schitterend. Prima camerawerk. Uitstekende sfeer. Een zeer vermakelijk verhaaltje. Depp die een van zijn beste rollen speelt. Helena Bonham Carter die Depp zelfs weet te overtreffen en die werkelijk een plezier is om naar te kijken. Rickman die zijn typische ding doet, wat ik erg leuk vind. Vermakelijke bijrollen van Sacha baron Cohen en Timothy Spall. Alles lijkt in Sweeney Todd als een perfecte puzzel in elkaar te vallen en Tim Burton regisseert alles tot een perfect geheel. Ik heb de man nog nooit zo in vorm gezien.

Maar bij een musical moet de muziek toch ook zeker in orde zijn. Gelukkig beviel het me in deze film wel. Ik ga zeker niet de cd kopen, maar de liedjes hebben vooral de juiste sfeer in zich. Je hebt musicals waarin de liedjes onderbrekingen zijn van het verhaal en vooral dienen om de emoties te tonen of gewoon als een soort vermakelijke intermezzo. Sweeney Todd heeft dit ook, maar toch worden de liedjes juist gebruikt om het verhaal te vertellen. Daarbij bevatten de liedjes het juiste sfeergevoel voor alle momenten. Daardoor kan het zelfs als score voor de film dienen. Het werkt allemaal perfect. De acteurs zijn geen professionele zangers en zullen het nooit worden, maar ze overtuigen prima. Ik heb geen valse nood gehoord.

Ja, dit is topvermaak zoals ik Burton graag nog vaker zou willen zien maken. Ik vergeef de film dan ook makkelijk de paar momentjes die lengte iets te lang oprekken.
4*

Prachtig eindshot ook. Precies zoals een film als deze behoort te eindigen!


avatar van Parisa

Parisa

  • 605 berichten
  • 925 stemmen

Oud verhaal met een goede cast. De duistere beelden tegenover de lichte waren leuk gedaan. De liedjes toverden een glimlach op mijn gezicht. (De emotie is er al. Nu nog leren zingen. )

Leuke, cynische en bloederige film.


avatar van AmazingPP

AmazingPP

  • 2524 berichten
  • 1859 stemmen

Mij viel het enorm tegen voor een Tim Burton film. Als grote fan van Burton (en van Depp) kwam deze film me iets te gelikt over. De zangpartijen van Depp en Bonham Carter zijn toch echt wel middelmatig te noemen en halen nergens het niveau van b.v. "Moulin Rouge". Ook vond ik de film erg donker, wat dan weer wel mooi contrast opleverde bij de (weinige) scenes in kleur. Nee, ik had er meer van verwacht. Vond hem ook erg langzaam. Maar goed, Burton heeft mijn hart gestolen, dus vandaar 3 *.


avatar van Gerrie18

Gerrie18

  • 7 berichten
  • 8 stemmen

Ik keek heel erg uit naar deze film...

Ik vind Johnny Depp echt een superacteur,

hij deed het in deze film ook wel goed.

Maar deze film viel me zo tegen...

Het hele verhaal sprak me niet aan..

Alleen de stukjes waar Sweeney Todd zong waren wel leuk.


avatar van Zuzuu

Zuzuu

  • 557 berichten
  • 757 stemmen

Ik keek heel erg uit naar deze film...

Ik vind Johnny Depp echt een superacteur,

hij deed het in deze film ook wel goed.

Maar deze film viel me zo tegen...

Het hele verhaal sprak me niet aan..

Vooral de stukjes waarop werd gezongen waren overbodig.


avatar van Nicolage Rico

Nicolage Rico

  • 20220 berichten
  • 2365 stemmen

Zuzuu schreef:

Vooral de stukjes waarop werd gezongen waren overbodig.

Vind ik wel meevallen voor een musical.


avatar van Sjaako

Sjaako

  • 215 berichten
  • 436 stemmen

Wekenlang getwijfeld of ik deze film überhaupt wel wilde zien. maar ja, Burton maakt meestal wel mooie dingen en zijn veelal gothische stijl trekt mij wel, Depp is een goede acteur, en Musical en filmmuziek kunnen mij ook veelal wel bekoren..

Maar ja dit alles in één film, liet mij vooral twijfelen over een goed eindresultaat. Verder al wat commentaar om mij heen gehoord, dat vooral een beetje lacherig was.

Gisteravond toch de stoute schoenen aangetrokken en

... wauw...

Vanaf de begin-credits met de bloederige beelden en de geweldige muziek, tot het mega dramatische einde werd ik compleet de film ingezogen....

...wat een meesterwerk.

Ik doe dit niet snel maar voor deze een echte 5*****


avatar van L-Lyndon

L-Lyndon

  • 9 berichten
  • 83 stemmen

Zuzuu schreef:

Vooral de stukjes waarop werd gezongen waren overbodig.

het is een musical weetjewel , zo'n iets waarin gezongen wordt -.-


avatar van fanaat

fanaat

  • 287 berichten
  • 91 stemmen

Mijn moeder wilde deze film dol graag zien omdat het een musical was en omdat Alan Rickman erin speelt. Ik zelf heb niet zo veel met musicals en zonder dat ik er echt zin in had ben ik maar mee gegaan, ergens was ik toch wel nieuwsgierig

. Maar ik werd overdonderd, wat een juweeltje van een film. Een fantastisch verhaal, geweldige acteer prestaties. Na afloop waren de rollen omgedraaid. Mijn moeder vond het een slechte zieke film dat volgens haar alleen maar om kelen open snijden draait terwijl ik hem fantastisch vond. Van mij mag deze film uitgroeien tot een klassieker. Geweldig!

Een dikke 4,5. Nee wacht eens ik geef hem gewoon lekker een 5,0.


avatar van Ché Cliché

Ché Cliché

  • 575 berichten
  • 9198 stemmen

Prachtige ambiance, geweldige rollen en een fantastische Depp. Ik vond het echt geniaal. Mooie film, prima Burton. 4,5 ster.


avatar van Skilgannon

Skilgannon

  • 26 berichten
  • 29 stemmen

Heerlijke film zeker de moeite waard

3.5


avatar van pcvh1978

pcvh1978

  • 26 berichten
  • 45 stemmen

meesterwerk.

wel even wennen om er in te komen.

uiteindelijk wen je er aan!

erg goed gedaan met de muziek!!

mooie film


avatar van eljefke

eljefke

  • 18 berichten
  • 66 stemmen

Oooh ik haat musicals! Zelfde als Chicago, speciaal maar niet mijm ding...


avatar van Jeauhan

Jeauhan

  • 879 berichten
  • 0 stemmen

eljefke schreef:

Oooh ik haat musicals! Zelfde als Chicago, speciaal maar niet mijm ding...

...je hoeft niet te kijken hoor


avatar van Jeauhan

Jeauhan

  • 879 berichten
  • 0 stemmen

Niqk schreef:

hmm acteerwerk van depp vond ik maar middelmatig.. had de hele tijd het idee dat het gewoon jack sparrow was met een pruik op.

en verder vond ik de film op een gegeven moment ontzettend misselijkmakend...

Denk dat Depp met zowel Sweeney als Sparrow dichter bij zichzelf is gebleven dat menigeen denkt. Dat aparte stemmetje heeft hij in veel films.

En over dat misselijkmakend...dan heeft de film toch het gewenste effect gesorteerd...


avatar van anne J

anne J

  • 1525 berichten
  • 976 stemmen

Jeauhan schreef:

Dat aparte stemmetje heeft hij in veel films.

Haha, kan er geen een noemen anders hoor.


avatar van Jeauhan

Jeauhan

  • 879 berichten
  • 0 stemmen

anne J schreef:

(quote)

Haha, kan er geen een noemen anders hoor.

Misschien omschreef ik het niet helemaal goed. Probeerde meer te zeggen dat Depp zelf een beetje sissende en mompelende stem heeft (wat ik dus een apart stemmetje vind dat hem veel succes oplevert). En dat hij daarmee qua stemgeluid in POTC dichterbij zichzelf zat dan velen denken. En dat daardoor mensen kunnen gaan denken dat hij in deze film Sparrow met een pruik op deed (waar ik kritiek op leverde)

Ik bedoelde het ook niet als kritiek op Depp maar op iemand die meende dat Depp in deze film een soort Jack Sparrow met pruik is...


avatar van Jabba

Jabba

  • 41 berichten
  • 50 stemmen

Zeer goede film! Een aanrader!