• 15.835 nieuwsartikelen
  • 178.414 films
  • 12.235 series
  • 34.017 seizoenen
  • 647.728 acteurs
  • 199.124 gebruikers
  • 9.378.921 stemmen
Avatar
 
banner banner

Death Proof (2007)

Actie / Thriller | 113 minuten
3,23 3.223 stemmen

Genre: Actie / Thriller

Speelduur: 113 minuten

Alternatieve titels: Grindhouse: Death Proof / Grindhouse Presents: Quentin Tarantino's Death Proof

Oorsprong: Verenigde Staten

Geregisseerd door: Quentin Tarantino

Met onder meer: Kurt Russell, Rosario Dawson en Vanessa Ferlito

IMDb beoordeling: 7,0 (331.457)

Gesproken taal: Engels

Releasedatum: 7 juni 2007

Plot Death Proof

"A crash course in revenge."

Voor Austins coolste DJ, Jungle Julia, biedt het vallen van de nacht de gelegenheid zich te ontspannen met haar beste vriendinnen, Shanna en Arlene. Van Guero's tot aan de Texas Chili Parlor worden deze sexy chicks verlekkerd nagekeken. Niet alle aandacht is echter onschuldig: ongemerkt worden ze gevolgd door Stuntman Mike. Deze doorleefde rebel loert naar ze vanuit zijn opgevoerde Chevy Nova, en terwijl de meiden zich aan het bier zetten, loopt slechts enkele meters verder het toerental van Mike's geheime wapen gevaarlijk hoog op....

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van Donkerwoud

Donkerwoud

  • 8672 berichten
  • 3944 stemmen

Half puntje eraf gesnoept, omdat ik wel erg jubelend ben over een film die ik eigenlijk op de helft uit had willen zetten. Ik heb films om minder de grond in geschreven.


avatar van Bakema NL

Bakema NL

  • 858 berichten
  • 118 stemmen

Heerlijke ongein film. Geen super-topper of zo, maar kijkt gewoon lekker weg.
Heerlijk lomp hoe de eerste dames geslacht werden, dat was visueel toch wel erg grappig om te zien. Ik had alleen moeite met het eind, want wat mij betreft hadden die dames ook op de gruwelijkste manier geslacht mogen worden omdat ze gewoon vreselijk irritant waren. Stuntman Mike had van mij mogen winnen en overleven.

Nu nog Planet terror....waar ik meer van verwacht eigenlijk.


avatar van fappie

fappie

  • 2688 berichten
  • 2005 stemmen

vond hem nie zo veel aan:P je moet wel hee lveel geduld hebben bij deze film;)


avatar van GinolaEHV

GinolaEHV

  • 2127 berichten
  • 2611 stemmen

Een matige film, en van alle Tarantino-films die ik tot nu toe heb gezien zeer zeker de minste.

Het verhaal slaat werkelijk helemaal nergens op, de acteerprestaties zijn uiterst mager (alleen Kurt Russel speelt enigszins overtuigend) en het einde is weinig boeiend. Maar de film heeft wel een redelijk hoge amusementswaarde; hij kijkt lekker weg.

Vandaar toch nog 2.5*.

(Planet Terror is echt een heel stuk beter)


avatar van briek

briek

  • 223 berichten
  • 198 stemmen

Ik vond dit maar een zwakke film, kan helemaal niet tegen Planet Terror op. Wel mooie stunts en special-effects.


avatar van ANTONIOB

ANTONIOB

  • 12 berichten
  • 1 stemmen

heer lij ke muziek!!! vooral dat nr in die scene waar die auto over de andere heen knalt

mvg

AntonioB


avatar van paulo31

paulo31

  • 52 berichten
  • 0 stemmen

interessante conversaties ?

niet gehoord.

Of bedoel je dat geouwehoer over wiet scoren ?

mooie meiden?

niet gezien.

Spannende auto achtervolging ?

elke herhaling van de Knightrider,A-team en the Dukes of Hazzard bevat soortgelijke beelden.

Briljante filmproductie in klassieke ouwe stijl ?

zie bovenstaande opmerking. daar zijn bijelkaar al een paar duizend afleveringen van gemaakt

helaas heb ik al een 0.5 gegeven

maar had het graag nog een keer gegeven.


avatar van Meneer Bungel

Meneer Bungel

  • 13163 berichten
  • 0 stemmen

Dwaalman schreef:

Na het zien van deze film heeft Tarantino voor mij definitief afgedaan. Pulp Fiction vond ik magistraal; zo'n beetje mijn favoriete film aller tijden. Een (voor die tijd) unieke, vernieuwde mix van droogkomische dialogen, cartoonesk geweld, bizarre karakters en bij vlagen briljant acteerwerk. Daarna is het Quentin duidelijk een beetje in de bol geslagen. Jackie Brown vond ik nog wel leuk, vooral vanwege de altijd welkome aanwezigheid van Sam Jackson en Robert deNiro, maar tegen de tijd dat meneer op de proppen kwam met die stompzinnige, over twee films uitgesmeerde kung fu-pastiche Kill Bill had ik het wel zo'n beetje gezien. Goed, nu heb ik ook niet zo gek veel met klassieke kung fu-films, dus dat had dan nog aan mij kunnen liggen. Met dat idee in mijn achterhoofd laatst toch Death Proof gehuurd. Mijn god, wat een miskleun. Stompzinnige dialogen, onsympathieke karakters (en dan heb ik het vooral over de dames, zowel in het eerste als in het tweede deel), en Kurt Russel doet het best leuk als Stuntman Mike, maar kan zich bij lange na niet meten met bijvoorbeeld Samuel L. Jackson in Pulp Fiction en Jackie Brown. Het feit dat de film bedoeld is als een hommage aan de grindhousefilms uit de jaren 70 zal me verder een zorg zijn; die waren meestal ook niet om aan te zien, en verdienen wat mij betreft dus ook niet speciaal een eerbetoon. Storend vond ik ook het feit dat er constant werd gerefereerd aan eerdere Tarantino-films -de arrogantie ten top, als je het mij vraagt- en de niet bepaald subtiele sluikreclame voor een bepaald merk Tequila. Nee, Quentin moet nu wel met iets geniaals op de proppen komen wil hij mij weer voor zich winnen...

Niet om het een of het ander hoor, maar wist je dat 'Reservoir dogs' ook van Tarantino is? Als je dan toch z'n hele oeuvre onder de loep legt... 'Four rooms' en dergelijke zijn natuurlijk redelijk gerust over te slaan.

Qua 'Kill Bill' 1 + 2 kan ik het redelijk met je eens zijn, maar 'Death proof' sloeg bij mij wel behoorlijk aan. Lekker rechttoerechtaan-vermaak, een heuse Russ Meyer-ode als je 't mij vraagt en zeer geslaagd ook.


avatar van ANTONIOB

ANTONIOB

  • 12 berichten
  • 1 stemmen

als ik dan toch een minpuntje moet geven, dan voor dat australische accent van die stuntvrouw....


avatar van film88888

film88888

  • 869 berichten
  • 919 stemmen

Toch maar een 4,5 sterren geven.

Ook omdat het Grindhouse project in het algemeen heel orgineel gevonden is, en heel knap gemaakt.

Russel in top vorm, en de vrouwen voelen zich ook heel goed thuis.

Maar het begin vond ik nog één van de beste dingen die erin waren. (De letters o.a. als er op komt: Kurt Russel in, en dan krijgen we in een flits een andere tittel, en dan veranderd het op D-*Death Proof*) prachtig gewoon !!


avatar van Erwinner

Erwinner

  • 33715 berichten
  • 3079 stemmen

Vraagje: Als je, zoals ik, Planet Terrror en Grindhouse los van elkaar

bekeken hebt, kan je dan ook op de 2 films samen stemmen?


avatar van sinterklaas

sinterklaas

  • 11816 berichten
  • 3317 stemmen

Bij Grindhouse bedoel je? Ja hoor.


avatar van Erwinner

Erwinner

  • 33715 berichten
  • 3079 stemmen

Heb ik dan niks gemist?


avatar van guylopez93

guylopez93

  • 596 berichten
  • 1731 stemmen

aparte film

ik had er in het begin weing verwacht na het zien en lezen van het een en ander maar niets van wat ik er van had verwacht was waar. Er zitten wat koelbloedige en ranzige stukjes in die goed in detail waren gezet . Verder sterk geacteerd door Kurt Russel die het overtuigend deed als psychopaat. Het einde was verrassend en onvoorspelbaar waardoor het veel spannender was. Enige minpunt is dat het nogal traag op gang komt en dat er af en toe saaie en overbodige stukjes in voorkomen die voor mijn part weggelaten konden worden maar voor de rest een prima Tarantino film

3*


avatar van Pastichio Rocker

Pastichio Rocker

  • 6344 berichten
  • 0 stemmen

Erwinner schreef:

Heb ik dan niks gemist?

Alleen 3 fake trailers.


avatar van Metalfist

Metalfist

  • 12407 berichten
  • 3964 stemmen

Plus dat de aparte versies langer zijn geloof ik. Ik heb zelf alleen maar Grindhouse gezien maar ik vind niet dat je wanneer je Grindhouse hebt gezien dat je dan ook maar op Planet Terror en Death Proof kunt stemmen.


avatar van Pastichio Rocker

Pastichio Rocker

  • 6344 berichten
  • 0 stemmen

Ja klopt ja. Ze zijn beiden inderdaad iets van 20 minuten langer.


avatar van rokkenjager

rokkenjager

  • 2863 berichten
  • 1702 stemmen

Tarantino

Er zijn maar weinig cineasten die het keer op keer flikken om een grote orgie van te maken. Happen, kauwen, slikken, weg is nooit eerder zo plezant geweest. Het dwaze resultaat is bizar, excentriek, pakkend, origineel, humoristisch en vooral erg pulp. De dialogen mogen duidelijk zijn, zijn typisch Tarantino. Een enkel conversatie en je kan raken uit welk genie´s werk dat verschijnt. Het onderhoud is hilarisch, aantrekkelijk en bovenal uiteindelijk geniaal. Naar een paar grietjes luisteren die klappeien, over het feesten babellen, elkaar´s sex-ondervinding voorzeggen is nooit zo amusant geweest. Hulde voor Tarantino.

Kurt Russell is niet vastgesteld als een acteur die mijn aandacht weet te trekken. Echter gebruikt Tarantino hem voortreffelijk voor zijn doel. Genadeloos, onbarmhartig, stoer, onsympathiek en uiteindelijk, spijtig genoeg blijkt het een schlemiel. Wat als een kritiek mag worden gerekend. Tarantino himself is een prettige vondst. Eli Roth is met zijn zombie-kop gewoon bloody annoying. Vele nummers zijn me tijdens de film ontgaan, wat ik wel heb meegekregen is gewoon uitstekend. Perfecte timing en zorgvuldig gekozen. De intensiteit zit hem vooral in de sfeer. Je waant je echt in het stadje.

Overig bevat deze film de meest gave en de meest coole car-crash scène die ik heb ervaren. Wat een feest! - toegevend, er wordt ik de tweede gedeelte van de film allemaal wat minder boeiend. met als hoogtepunt het eet-scene. Maar zodra Russel weer op het witte doek verschijnt is de orgie weer als te voren. Eentje die eenvoudiger te verteren is dan je zou denken.

Ondanks niet al te hoge verwachtingen en wat prikkelbaarheid die mij her en der tegenhield om hier aan te beginnen, Heeft Tarantino het weer geflikt om een meesterwerk af te leveren. Hoe puberaal de man mag wezen, sensibiliteit voor ritme zal ie nooit verliezen.

4,5*


avatar van Tommeh

Tommeh

  • 7317 berichten
  • 3297 stemmen

Heerlijke onzin! Bij de eerste helft genoot ik van de dialogen, de stoere dames, de pakkende muziekkeuze en natuurlijk de geniale crashscene. Daardoor viel het begin van de 2e helft mij iets tegen, de karakters waren een stuk minder boeiend en het leek erop dat het verhaaltje dezelfde richting in ging.
Tot het moment dat ze achter hem aangaan om hem te grazen te nemen. Wat een geniale twist. Deze meiden waren gewoon nóg stoerder dan de vorige!

Tarentino mag dan inderdaad wat puberaal zijn (in Death Proof vliegen de fucks, bitches en motherfuckers weer ouderwets om je oren). Voor mij is en blijft het een held. 4*


avatar van DVD-T

DVD-T

  • 15565 berichten
  • 3126 stemmen

Death Proof vanavond nog maar een kans gegeven in de hoop dat ik hem iets beter zou gaan vinden, maar helaas is hij mij iets slechter bevallen dan de vorige keer.

Wat ik wel aan Death Proof boeiend vond was Stuntman Mike, een geweldige rol van Russell en is hem ook echt op het lijf geschreven, zijn karakter wordt misschien niet zo goed uit gediept maar dat vond ik erg bijdragen aan de mysterie rond dit karakter.De car crash uit het eerste gedeelte en de achtervolging uit het tweede gedeelte vond ik geweldig om aan te zien(als Russell dan achter de dames aangaat).En die prachtige "American muscle" auto.Ook leuk vond ik de terugkeer van Michael Parks in de rol van Earl McGraw.Het beeld met die krassen ed. vond ik geweldig eveneens als die hele foute editing.Het is wel erg jammer dat ze dat beeld wat uit de tweede helft van de film hebben laten verdwijnen.

Dan komen we bij de minpunten.Het grootste minpunt waren die dames.Dat vond ik zulke ongeloofelijke irritante karakters, daar kon ik gedurende de film ook geen greintje symphatie voor opbrengen.in het eerste gedeelte vond ik dit nog wel meevallen, maar het tweede gedeelte.....Eerst een beetje stoer doen door iemand op te lichten om een auto mee te krijgen om daar vervolgens een stunt mee uit te halen, en als Mike zich daar dan mee gaat bemoeien zijn ze ontzettend bang om 2 sec later weer heel stoer achter hem aan te gaan omdat ze die ''fucker'' willen vermoorden.En dat moment dat die blonde dan ook nog eens een ijzeren buis pakt en vervolgens weer uit die auto gaat hangen na een traumatische gebeurtenis was voor mij helemaal de druppel.Normaal stoor ik me helemaal niet aan grof taalgebruik in films en van Tarantino zijn we dat ook wel gewend, maar zoals die dames dat in Death Proof doen kwam op mij geen moment geloofwaardig over.Vooral Kim die om de zoveel seconden in elke zin maar weer met bitch, motherfucker of nigger komt.Dat vond ik erg storend.De rest van de dialogen konden mij ook niet boeien.Ik vond het allemaal wat geforceerd overkomen.De plot had ook wel ietsjes meer uitgediept mogen worden.De muziek was trouwens wel weer heel goed

Ik hoop echt dat Quentin de volgende keer weer met wat beters komt.Een half puntje eraf dus.

2*


avatar van Aapje81

Aapje81

  • 2227 berichten
  • 5188 stemmen

Wat de dames betreft kan ik mij aansluiten bij mijn voorganger. Wat mij ook erg stoorde waren de dialogen. Niets is overtuigend of blijft ook maar een moment hangen. De hele film is een aaneenschakkeling van nietszeggende scenes en waardeloze dialogen. 1 ster voor Kurt Russel en een halfje voor het stuntwerk dat voor mijn gevoel te lang duurt. Erg matige film


avatar van the catcher

the catcher

  • 118 berichten
  • 1459 stemmen

Ik had een 4,5 gegeven of misschien wel een 5 wanneer die 3 meiden het onderspit hadden moeten delven. Ik zat wat te wachten op die fatale klap die er jammer genoeg niet kwam.


avatar van Knisper

Knisper

  • 13038 berichten
  • 1279 stemmen

Behoorlijke matige film van Tarantino. Het eerste deel is echter nog wel aangenaam. Leuke dialogen (zoals we gewend zijn), leuke personages, knappe vrouwen en met de bar ook een leuke setting. Zelfs Kurt Russell slaagt er eindelijk eens een keer in niet op mijn zenuwen te werken. Heel aangenaam kijkvoer. Vooral de lapdance van Vanessa Ferlito is ook heel leuk gefilmd.

Ik heb echter weinig een film gezien die zo finaal de mist in gaat in het tweede deel. Van een stel meiden die leuk zijn om te volgen, komen we terecht bij een stel oninteressante dozen. Allereerst zijn ze met uitzondering van Winstead allen onaantrekkelijk, maar Tarantino flikt het ook nog eens om Winstead na een kwartier van het toneel te laten verdwijnen.. Zoe Bell is een belabberde actrice. Ze bewijst haar waarde dan weer wel in de actiescène, die duidelijk het hoogtepunt is van het tweede deel.

Echter nog veel onvergefelijker en vooral ook onbegrijpelijk is de stijlbreuk. Het tweede deel van de film is na een kort zwart-wit gedeelte, opeens kraakhelder gefilmd en de hele grindhouse-sfeer verdwijnt als sneeuw voor de zon.

Nee, wat betreft Grindhouse laat Rodriguez zijn vriend alle hoeken van de kamer zien. 2,5*


avatar van ®Tc

®Tc

  • 8212 berichten
  • 1087 stemmen

Alles bij elkaar wel een vermakelijke film die heerlijke wegkijkt met leuke en humoristische dialogen., datzelfde gevoel heb ik bij Pulp Fiction. Enkel heeft Pulp Fiction zoveel meer dan deze film. Het acteerniveau in Death Proof is van een bespottelijk niveau, kan misschien wel de bedoeling geweest zijn maar zo laag moest het nu ook weer niet.

De dialogen zijn wel vermakelijk en leuk maar elke Tarantino film gaat het niveau toch naar omlaag, in de toekomst beter eens naar films uitkijken die het ook van wat anders moeten hebben.

De stuntscenes zijn enorm goed gefilmd. Voordaar bij de eerste moorden was fenomenaal, van elke personage werd getoond hoe ze de crash incasseerden. Echt een pareltje imo.



Kiezen tussen 3,5 en 4, omdat ik me toch goed geamuseerd heb en de soundtrack het laatste.

****


avatar van under/the/sea

under/the/sea

  • 176 berichten
  • 0 stemmen

Saaie film van Tarantino. Maar goed, ik verwachtte sowieso niet veel van. Dus was ik ook niet teleurgesteld.

En sommige mensen hebben over 'the girl power' in de film..hmm, dat heb ik dan over het hoofd gezien.


avatar van voskat

voskat

  • 1026 berichten
  • 1088 stemmen

DVD-T schreef:
Eerst een beetje stoer doen door iemand op te lichten om een auto mee te krijgen om daar vervolgens een stunt mee uit te halen, en als Mike zich daar dan mee gaat bemoeien zijn ze ontzettend bang om 2 sec later weer heel stoer achter hem aan te gaan omdat ze die ''fucker'' willen vermoorden.En dat moment dat die blonde dan ook nog eens een ijzeren buis pakt en vervolgens weer uit die auto gaat hangen na een traumatische gebeurtenis was voor mij helemaal de druppel.


Wat had je dan verwacht? Dat ze thuis over een beker Ben & Jerry's gingen zitten janken?
Nee, na de schrik wilden de dames gelijk wraak nemen. Is echt niet zo vreemd, hoor. Zouden er meer moeten doen trouwens.


avatar van voskat

voskat

  • 1026 berichten
  • 1088 stemmen

under/the/sea schreef:

En sommige mensen hebben over 'the girl power' in de film..hmm, dat heb ik dan over het hoofd gezien.

Hmm ja, je zult waarschijnlijk de laatste 90 minuten gemist hebben.


avatar van under/the/sea

under/the/sea

  • 176 berichten
  • 0 stemmen

voskat schreef:

(quote)

Hmm ja, je zult waarschijnlijk de laatste 90 minuten gemist hebben.

Nope, denk ik niet.


avatar van wibro

wibro

  • 11590 berichten
  • 4098 stemmen

under/the/sea schreef:

(quote)

Nope, denk ik niet.

Waarom dan dat enthousiasme? Gezien jouw waardering moet de film een kwelling voor jou geweest zijn.


avatar van DVD-T

DVD-T

  • 15565 berichten
  • 3126 stemmen

voskat schreef:

(quote)

Wat had je dan verwacht? Dat ze thuis over een beker Ben & Jerry's gingen zitten janken?

Verwacht niet, gehoopt wel.Dan was de film iig afgelopen zonder dat, in mijn ogen tenenkrommende gedeelte daarna .

Nee, na de schrik wilden de dames gelijk wraak nemen. Is echt niet zo vreemd, hoor. Zouden er meer moeten doen trouwens.

Is niet zo vreemd nee, maar wat mij enorm stoorde waren de dames opzich.Die vond ik gewoon erg irritant.En het gaat mij gewoon om de manier waarop het gaat, wat ik in mijn bericht ook had neergezet.Het ene moment zijn ze heel bang, om nog geen 2 seconden later direct weer op die wraaktocht te gaan, en dan meteen ook weer overdreven.Ik vond dat ze dat op de een of andere manier aan zichzelf hadden te danken, en kon ik op dat moment dan ook totaal geen symphatie voor de dames opbrengen en meer voor Stuntman Mike.