Genre: Misdaad / Komedie
Speelduur: 107 minuten
Oorsprong:
Verenigd Koninkrijk / Verenigde Staten
Geregisseerd door: Martin McDonagh
Met onder meer: Colin Farrell, Brendan Gleeson en Ralph Fiennes
IMDb beoordeling:
7,9 (489.656)
Gesproken taal: Engels
Releasedatum: 26 juni 2008
On Demand:
Bekijk via Pathé Thuis
Bekijk via CANAL+
Niet beschikbaar op Netflix
Niet beschikbaar op Videoland
Niet beschikbaar op Prime Video
Niet beschikbaar op Disney+
Niet beschikbaar op Google Play
Niet beschikbaar op meJane
Plot In Bruges
"Shoot first. Sightsee later."
Twee huurmoordenaars krijgen na een serieus fout gelopen klus de opdracht in Brugge onder te duiken en daar te wachten op een telefoontje van hun chef. De ene maakt van de gelegenheid gebruik om wat kunst en cultuur op te snuiven, zijn kompaan vindt Brugge maar een achterlijk gat. Zijn wroeging over wat hij fout gedaan heeft lijkt hem naar een depressie te leiden, tot hij een meisje ontmoet dat zijn stuntelige avances lijkt te beantwoorden. Als na enkele dagen het telefoontje eindelijk arriveert, blijkt dat ze toch niet enkel voor de rustige omgeving naar Brugge zijn gestuurd.
Externe links
- Zoek naar deze film op dvd/blu-ray op Amazon
- IMDb (7,9 / 489656)
- Trailer (YouTube)
- In Bruges (MusicMeter)
- Pathé Thuis: vanaf € 8,99 / huur € 2,99
- Kijk op Canal Digitaal
Social Media
Acteurs en actrices
Ray
Ken Daley
Harry Waters
Chloë Villette
Marie
Jimmy
Natalie Waters
Eirik
Overweight Man
Yuri
Reviews & comments
moviefreakske
-
- 27 berichten
- 46 stemmen
ik ben ervan geschrokken... hoe goed deze film wel is ! het is geen topper ! maar toch een aanrader om te bekijken ! goeie acteerprestaties ! leuke conversaties ! humor was ook OK! en natuurlijk het mooie brugge in deze film ! ik was aangenaam verrast ! daarom geef ik heb een 4 !
_Moonwalker
-
- 549 berichten
- 477 stemmen
Super film!
Corin Farrell is een geweldig acteur en met zijn engels accent al helemaal.
Van sommige grappen lag ik in een deuk en het is leuk dat Corin vanaf het begin Brugge haatte en dat door de film heen bleef zeggen.
Voor de rest prachtige locaties hebben ze gekozen. Ik houd van middeleeuwse plaatsen en Brugge staat nu op nummer 1 van de plaatsen die ik wil gaan bezoeken.
Brendan Gleeson en Ralph Fiennes hebben ook een erg goede rol gespeeld.
Meer dan leuk om te kijken, al is het maar voor de zwarte humor. 
gauke
-
- 9852 berichten
- 13069 stemmen
Waarschijnlijk heb ik teveel van de film verwacht en viel ie me dan toch wat tegen. Ja natuurlijk prachtige ironie, zwarte humor en vooral het laatste halfuur is ijzersterk. Zo ook de contrasterende beelden van het lieflijke Brugge, de gangsters die uiteindelijk een geweten blijken te hebben. Maar er waren ook periodes van langdradigheid, wat teveel een toeristische toer door Brugge (wat zal de stad blij zijn trouwens met deze film).
JoeCabot
-
- 2682 berichten
- 1785 stemmen
Gezellig gangsterfilmpje 
Colin Farrell deed het iig uitstekend als onnozelaar. Hij maakte vooral optimaal gebruik van dat karakterkopje van hem; z'n gelaatsuitdrukkingen in combinatie met die puppie-ogen en huge wenkbrouwen maakten vele woorden onnodig. Voor de rest deed z'n leuke Ierse accent the trick. Hij vormde bovendien een erg leuk duo met Gleeson (Ken), de gangster met gevoelens en oog voor cultuur. Ook de rest van de cast mocht er gerust zijn, een bonte verzameling leeglopers, werkt altijd
Wat deze film hoort te onderscheiden van al die andere Britse misdaadfilms is natuurlijk de setting, de shithole (Brugge dus). Leuk natuurlijk, maar dat had beter gekund. Toegegeven, ik heb vaak met een glimlach naar de sfeerplaatjes van de binnenstad zitten kijken. Toch was het vaak nogal duf in beeld gebracht, ik miste zeg maar de magie van de "sprookjesstad". Ook werd er misschien een beetje overdreven gefocussed op het middeleeuwse karakter van Brugge. Het modernste bouwwerk dat ik gezien heb was dat speelpleintje, tja, een shot van het concertgebouw o.i.d. had de boel toch echt wel wat opgevrolijkt.
Blijkbaar spreekt verder niemand in Brugge Nederlands. Zo leek dat grietje van Collin (Chloé was het zeker) duidelijk met een Frans accent te spreken. Beetje typisch
En dan tenslotte: die Amerikaanse dwerg. Waarom zouden we in godsnaam zo'n dwerg gebruiken terwijl we zelf die topdwerg uit Big Brother hebben. Kan nu niet direct op z'n naam komen, maar speelde onlangs een leuk rolletje in Matroesjka's meen ik me te herinneren.
OK, dit was het. 3.5* moeten wel volstaan lijkt me 
sinterklaas
-
- 11816 berichten
- 3317 stemmen
Wat een zalige typische Britse misdaad/komedie die zich afspeelt op een plek die je gewoon niet kan raden: Brugge. Tijdens het kijken van de film word je ook meegesleept in de Brugse sfeer want ze hebben toch wel heel wat mooie plekjes uitgekozen van de stad en krijg je ook een beetje de neiging om er zelf eens een bezoekje te brengen. Verder was dit gewoon een erg leuke, maffe film. Acteerwerk was al helemaal fantastisch. Brendan Gleeson als Ken die de toerist speelt en geniet van de stad terwijl Colin Farrell als Ray de hele tijd Brugge loopt te vervloeken. Er word in deze film ook behoorlijk wat fuck(ing) geroepen en soms lig je gewoon krom van het lachen van de stomheid van de personages. Verder vond ik ook die Vlaamse dame (Chloe) waar Ray een oogje op had erg leuk en dan de ex van Chloe die ertussen inkomt.
De grappen zijn ook heerlijk afwisselend met bot geweld en vond die dwerg ook helemaal geweldig.
Gewoon een erg geslaagt Brits(Belgisch) misdaad filmpje dat in de categorie valt van oa de films van Ritchie. Maar dan dit keer niet met London op de achtergrond maar "fucking" Bruges. 
4,5*
Xen0n
-
- 732 berichten
- 859 stemmen
Komidie heb ik er wijnig in terug zien komen, ik vond er niks grappigs aan eigenlijk.... Alhoewel het cynisme tegenover alle minderheden in onze samenleving ook wel weer een enigszinds leuke kant heeft:p Maar als misdaad, drama achtig filmpje vond ik hem wel zeer geslaagd. Ik heb me erin kunnen vermaken ook al was de film vrij langdradig. Dat kwam vooral door de vele afwisseling die erin zat, zoals sinterklaas ook vertelde. Heel onverwacht en apart einde vond ik het toch wel, goed bedacht, paste helemaal in het beeld van de gehele film. 3*
mezjurie
-
- 8 berichten
- 185 stemmen
De film voldeed absoluut niet aan mijn verwachtingen. Het was duidelijk dat men een "Snatch"-achtige atmosfeer wilde creeeren, maar dit is zeker niet gelukt, m.n. vanwege het feit dat de film erg langdradig is. Feitelijk gebeurd er niets. Het einde vond ik nog wel redelijk en redt de film van een minimumscore. 1,5* dus.
AddictedToMovies
-
- 1780 berichten
- 0 stemmen
In Bruges vond ik zelfs iets beter dan Snatch. Deze had (ook) die heerlijke Britse humor, die volgens mij velen op deze site missen. Films zoals In Bruges, Shaun of the Dead en andere films scoren op moviemeter toch altijd een stuk lager dan op IMDb. Behalve Snatch en Lock Stock, die worden hier dan wel heel erg gewaardeerd. Raar.
timburton
-
- 1296 berichten
- 632 stemmen
Vooral het einde kwam heel goed tot stand. En Collin blijft een van mijn favoriete acteurs. Brugge wordt mooi afgebeeld, maar toch heb ik het gevoel dat ik iets mis in deze film. En ik vind trouwens niet dat je Snatch (en al helemaal niet Shaun of the Dead) kan vergelijken met In Bruges. Ik weet niet wat er mis was, maar bij het einde van de film kreeg ik een beetje een leeg gevoel.
PaulieWalnuts
-
- 1239 berichten
- 815 stemmen
Komidie heb ik er wijnig in terug zien komen
Rosé of wit?
AGE-411
-
- 10342 berichten
- 750 stemmen
hoh zeg, een film die iets met Vlaanderen te maken heeft staat gewoon op IMDB in de top250. 
AGE-411
-
- 10342 berichten
- 750 stemmen
Living_Angel
-
- 28 berichten
- 409 stemmen
Ik vind deze film ontzettend vaag, niet grappig en er gebeurt vrij weinig in.
Had er meer van verwacht.
1,5*
vwtune
-
- 249 berichten
- 1374 stemmen
Super vaag, toch op een manier dat je blijft kijken.
Ik weet alleen niet of ik hem nog een keer zou kijken.
Ik geef hem toch een 3 omdat er wel goed gespeeld wordt.
Flipman
-
- 7114 berichten
- 1145 stemmen
De film voldeed absoluut niet aan mijn verwachtingen. Het was duidelijk dat men een "Snatch"-achtige atmosfeer wilde creëren, maar dit is zeker niet gelukt, m.n. vanwege het feit dat de film erg langdradig is. Feitelijk gebeurd er niets. Het einde vond ik nog wel redelijk en redt de film van een minimumscore. 1,5* dus.
Hoewel ik dit geen 'komedie' vind; het is een drama met grappige momenten en karakters. Het beroep van de hoofdkarakters (vooral Ken) brengt wel de nodige tegenstellingen met zich mee; Ken lijkt een heel aardige man, wat ie misschien ook wel is, maar toch doodt ie mensen voor geld. Hij heeft enorm veel respect voor cultuur, architectuur en geschiedenis, maar de mensen die hij heeft gedood zouden net zo goed aan gebeurtenissen/bouwwerken met eeuwigheidswaarde hebben kunnen bijgedragen, hadden ze langer geleefd.
Het mooie is dat Ken en Ray uiteindelijk, zeker na het zien van een schilderij van Jeroen Bosch, deze tegenstellingen ook erkennen. Ze hadden dat net zo goed niet kunnen doen, maar dan zouden hun karakters karikaturen zijn geworden. Ook al kun je genoeg lachen in deze film, het verhaal op zich is redelijk serieus, althans de onderliggende laag. Ik vind dit weer typisch zo'n film van ieder wat wils. Daarom kan ik ook de vergelijking met Snatch. niet zien; Snatch. is er doodgewoon om het publiek te vermaken. En begrijp me niet verkeerd, ik ben dol op Snatch. -ik zag 'm laatst nog met m'n broer en zijn vriendin- maar echt een diepere laag heeft die film niet. In Bruges wel.
McDonagh probeert twee huurmoordenaars als sympathiek over te laten komen en slaagt hier ook nog in -nou ja, Ray is eigenlijk een klootzak, maar zelfs hij brengt het er goed van af. Ondanks dat word je steeds aan hun vak herinnerd, soms door dit niet te doen -dan herinner je je als kijker er zelf aan. De film velt geen oordeel, dat mag de toeschouwer lekker zelf doen.
Een oordeel vellen is soms niet al te makkelijk, zeker niet met een personage als Harry, de opvliegerige baas van Ken en Ray, een man met dubbele moralen en verknipte principes, maar hij houdt zich er wel aan.
En afgezien van heel lollig, zijn de dialogen ook vaak lekker filosofisch. De dialogen in de films van Quentin Tarantino en die van Guy Ritchie zijn behoorlijk rijk aan details over de karakters die ze uitspreken, maar doen niet veel voor het plot zelf. Dat is voor een film ook niet noodzakelijk, maar het is verrassend leuk als dat in een andere film dus wél gebeurt, bijvoorbeeld die hele discussie over de oorlog tussen de zwarten en de blanken roept je op om te beslissen aan wiens kant je staat als het gaat om het lot van Ken en Ray. Bovendien heb je ook nog Chloe, wiens aard behoorlijk twijfelachtig is. En als je moest kiezen tussen de twee hitmen en Marie (Thekla Reuten), de uitbaatster, wie presenteert dan de rede? OK, het antwoord op die laatste vraag is duidelijk, maar toch vraag je je af wat je Ken en Ray eigenlijk toewenst.
Mezjurie kon zich nog wel vinden in het einde, maar toen de credits aan kwamen rollen dacht ik eigenlijk: 'Mis ik niet nog wat?' Ik weet niet wat er dan nog ontbrak, maar het definitieve einde van de film leek me iets te vroeg te komen. Daarom een halfje eraf.
Tot slot wil ik zeggen dat ik nu zeer bereid ben om Brugge een keer te bezoeken. Prachtige stad lijkt me, van de beelden die ik zag!
akh
-
- 5 berichten
- 54 stemmen
[quote]mezjurie schreef:
Het was duidelijk dat men een "Snatch"-achtige atmosfeer wilde creeeren, maar dit is zeker niet gelukt, m.n. vanwege het feit dat de film erg langdradig is. Feitelijk gebeurd er niets.
Snatch?! Wat is dat voor een vergelijking? Het is een heel eigen film, met een heel eigen sfeer en inhoud. Het is voor een 'misdaadfilm' (het etiket doet de film tekort) behoorlijk subtiel, op enkele scenes na, de scenes waar jij waarschijnlijk het meest van genoot, maar dat betekent nog niet dat er niks gebeurt, in tegendeel! Het is meer een psychologische film dan actiefilm, wat er waarschijnlijk voor heeft gezorgd dat veel mensen met andere verwachtingen gingen kijken en wellicht teleurgesteld raken. Ik was echter zeer aangenaam verrast. Weinig of niets dat niet klopt aan deze film.
Hankieh
-
- 670 berichten
- 0 stemmen
Als ik deze film zou kijken moest ik hem toevallig tegenkomen en dan keek ik hem vanwege Ralph Fiennes (heb hem een keer eerder super zien acteren in een film over een familie van 1900 nar 2000, weet de naam even niet meer.
Ik zou de film oa afslaan vanwege Colin Farrell, ik erger me vaak aan hem.
Nu zie ik alleen op imdb dat Colin Farrell een golden globe voor deze film heeft gekregen xD
Edit:
Ehh dat bedoelde ik 
ForgottenSon
-
- 95 berichten
- 58 stemmen
Heerlijke, onverwacht zeer goede film. Na het bekijken moest iedereen aanhoren dat ze vooral deze film moesten gaan kijken. "In Broesj". Maar nadat ik dat drie keer moest zeggen wist geen van allen waar ik over sprak. Zonde dat deze film zo onbekend is bij het grote publiek...
Proefde vaak een Tarantino-sfeertje, vooral natuurlijk door de prachtige dialogen en droge opmerkingen van Farrell. Ga 'm zeker nog eens bekijken, absoluut een topper 
Allepinie
-
- 125 berichten
- 317 stemmen
Film wist mij van het begin tot het einde te boeien. Top-acteer prestaties, top camerawerk. Brugge wordt zeer goed en mooi in beeld gebracht, zullen onze Zuiderburen blij mee zijn. Er is overigens geen enkele scene geweest waarbij mijn aandacht verslapte, heerlijke kijk film. Tenminste geen knaltietenbengbeng. Heb ook nog een paar keer kostelijk gelachen, en dat wil wat zeggen van mij. 4*
Mijn vriendin vond er overigens weinig aan... Maar die vond MamaMia erg leuk, dus dat verklaart al veel... 
Allepinie
-
- 125 berichten
- 317 stemmen
De laatste 20" vond ik erg goed. De rest een beetje saai. Toch vind ik het een goede film, zeker omdat hetgeen gebracht wordt gewoon goed is.!
knaltietenbengbeng-type?
Nasir
-
- 218 berichten
- 105 stemmen
Vorige week kwam ik Brendan Gleeson tegen in de munt. Niemand herkende hem dus hij schrok best wel toen ik'm om zijn handtekening vroeg
. Ik zei dat ik'm geweldig vond spelen in The Village, gangs of New York en natuurlijk In bruges. Waarop hij me antwoordde met dat geinige ierse accent: ''At least i wasn't killed by the belgians'' of zo iets in die trant. 
wwelover
-
- 2605 berichten
- 3967 stemmen
Vermakelijke film, ben positief verast omdat ik eigenlijk hele lage verwachtingen van de film had. Verhaal is opzich wel aardig, niet heel speciaal af en toe wat overdreven en te onrealistisch. Ook was het begin wat saai af en toe. Het einde daarin tegen was erg goed.
Muziek vond ik wel leuk, af en toe paste het niet helemaal maar de pianomuziek was echt heel erg goed en mooi.
Leuke rollen van Ralph Fiennes en Gleeson. Beide zijn lekker op dreef en met name Gleeson was echt helemaal geschikt voor die rol. Natuurlijk ook leuk dat de Nederlandse Thelka Reuten meespeelt, doet ze toch verdienstelijk. Ze heeft niet de uitstraling en talent van Carice Van Houten maar ze is toch aardig bezig om ook buiten Nederland op te vallen. En natuurlijk de grote ster deze film, Colin Farrel. Begin steeds meer sympahtie voor hem te krijgen. Zal in het echt wel een badboy zijn, maar hij doet het echt uitstekend in deze film, had niet verwacht dat hij zo'n sterke rol kon spelen en die Golden Globe heeft hij dan ook echt verdiend.
Zeker geen verkeerde film dus. 3.5*
funland
-
- 210 berichten
- 148 stemmen
GOD EEN HARRY POTTER STER DIE EEN FILM IN VLAANDEREN OPNEEMT EN NOG EENS VLAKBIJ WAAR IK WOON
wat ben ik zooooo trots
en dan staat hij nog eens in de top 250 in IMBD
gwn zo geweldig
5 *
Gerelateerd nieuws

Netflix verwijdert eind deze maand een aantal goed beoordeelde titels

Netflix voegt 40+ titels toe aan het aanbod, dit zijn de vijf best beoordeelde
Bekijk ook

The Usual Suspects
Thriller, 1995
1.685 reacties

Snatch
Misdaad / Komedie, 2000
1.380 reacties

Das Leben der Anderen
Drama / Thriller, 2006
727 reacties

Lock, Stock and Two Smoking Barrels
Misdaad / Komedie, 1998
847 reacties

Prisoners
Thriller, 2013
682 reacties

Raging Bull
Biografie / Sport, 1980
596 reacties
Gerelateerde tags
drugsdealerhuurmoordenaartouristbruges, belgium kerkschulddoodcultfilmbruges belgiumtown squarevietnamesecanadian stereotype neo-noirkerstmis
Nieuwsbrief MovieMeter
Het laatste film- en serienieuws per e-mail ontvangen?
Populaire toplijsten
- Top 250 beste films aller tijden
- Top 250 beste sciencefiction films aller tijden
- Top 250 beste thriller films aller tijden
- Top 250 beste familie films aller tijden
- Top 250 beste actie films aller tijden
- Top 100 beste films van de laatste jaren
- Top 100 beste films op Netflix
- Top 100 beste films op Disney+
- Top 100 beste films op Pathé Thuis
- Top 50 beste films uit 2020
- Top 50 beste films uit 2018
- Top 50 beste films uit 2019
- Top 25 beste films in het Nederlands
Corporate & Media
Realtimes Network
Innovatieweg 20C
7007 CD, Doetinchem, Netherlands
+31(315)-764002
Over MovieMeter
MovieMeter is hét platform voor liefhebbers van films en series. Met tienduizenden titels, die dagelijkse worden aangevuld door onze community, vind je bij ons altijd de film, serie of documentaire die je zoekt. Of je jouw content nou graag op televisie, in de bioscoop of via een streamingsdienst bekijkt, bij MovieMeter navigeer je in enkele klikken naar hetgeen dat voldoet aan jouw wensen.
MovieMeter is echter meer dan een databank voor films en series. Je bent bij ons tevens aan het juiste adres voor het laatste filmnieuws, recensies en informatie over jouw favoriete acteur. Daarnaast vind je bij ons de meest recente toplijsten, zodat je altijd weet wat er populair is op Netflix, in de bioscoop of op televisie. Zelf je steentje bijdragen aan het unieke platform van MovieMeter? Sluit je dan vrijblijvend aan bij onze community.








