• 15.742 nieuwsartikelen
  • 177.924 films
  • 12.203 series
  • 33.971 seizoenen
  • 646.932 acteurs
  • 198.972 gebruikers
  • 9.370.314 stemmen
Avatar
 
banner banner

There Will Be Blood (2007)

Drama | 158 minuten
3,75 3.265 stemmen

Genre: Drama

Speelduur: 158 minuten

Oorsprong: Verenigde Staten

Geregisseerd door: Paul Thomas Anderson

Met onder meer: Daniel Day-Lewis, Paul Dano en Kevin J. O'Connor

IMDb beoordeling: 8,2 (698.635)

Gesproken taal: Engels

Releasedatum: 28 februari 2008

Plot There Will Be Blood

"There will be greed. There will be vengeance."

Begin 20e eeuw. Wanneer Daniel Plainview een mysterieuze tip krijgt over een klein stadje in het Westen waar de olie letterlijk uit de grond zou spuiten, gaat hij met zijn zoontje H.W. op avontuur, op weg naar het stoffige Little Boston. In dit meedogenloze stadje, waar het plaatselijke vermaak zich beperkt tot de Hallelujakerk van de charismatische voorganger Eli Sunday, slaan Plainview en H.W. hun slag. Maar ook al maakt de olie hen rijk, toch blijft niets bij het oude wanneer de conflicten escaleren en alle menselijke waarden - liefde, hoop, geloof, ambitie, gemeenschap en zelfs de band tussen vader en zoon - onder vuur komen te liggen als gevolg van corruptie, bedrog en de rijkelijk vloeiende olie.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Volledige cast

Acteurs en actrices

Daniel Plainview

Paul Sunday / Eli Sunday

Fletcher Hamilton

H.W. Plainview

Mary Sunday

Abel Sunday

Mr. Bandy

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van kappeuter

kappeuter (crew films)

  • 74672 berichten
  • 5981 stemmen

Trailer van Paul Thomas Anderson's nieuwste film!

There Will Be Blood trailer

Totaal iets anders dan we van de man gewend zijn.

Heeft ook wel iets van de nieuwste Coen No Country for Old Men en Stellet Licht van Reygadas. Puur op de beelden afgaand.

Weet nog niet wat ik er van moet vinden.


avatar van Macmanus

Macmanus

  • 13726 berichten
  • 3701 stemmen

Zag toch wel wat typische Anderson camera bewegingen. Ben zeer benieuwd. Kunnen we na een lange afwezigheid eindelijk weer genieten van een heerlijk groots PTA drama? Ik mag het hopen.

Nog bedankt voor de link Kappeuter.


avatar van stephan73

stephan73

  • 6269 berichten
  • 14440 stemmen

Ziet er erg goed uit..


avatar van Chainsaw

Chainsaw

  • 8845 berichten
  • 3576 stemmen

Aardige, maar niet erg overtuigende trailer. Maar toch twijfel ik geen moment aan de nieuwe film van Anderson, van wie het toch al weer vijf jaar geleden is dat hij met een speelfilm is gekomen.

Daniel Day-Lewis lijkt me een prima hoofdrolspeler, alleen blijft het toch vreemd dat de beste man sinds zijn uitstekende rol in Martin Scorsese's Gangs of New York maar in één film heeft gespeeld.


avatar van BoordAppel

BoordAppel

  • 14274 berichten
  • 3279 stemmen

Day-Lewis is nu niet echt de 'hardest working man in showbusiness'. Volgens mij kiest hij zijn rollen heel zorgvuldig uit.


avatar van The One Ring

The One Ring

  • 29974 berichten
  • 4109 stemmen

Anderson is zeer getalenteerd en waarschijnlijk weet hij ook hier wel iets van te maken, maar het verhaal spreekt me dit maal iets minder aan. De trailer ziet er verder wel goed uit.


avatar van Reinbo

Reinbo

  • 70660 berichten
  • 0 stemmen

Trailer is vreselijk, maar ik heb alle vertrouwen in Anderson.


avatar van starbright boy

starbright boy (moderator films)

  • 22396 berichten
  • 5068 stemmen

De trailer zegt me nog niet zo veel. Maar ik ben blij dat Anderson weer een totaal andere setting heeft als in zijn vorige films. Dat houdt het boeiend.


avatar van donnie darko

donnie darko

  • 6140 berichten
  • 2816 stemmen

Hier heb ik zin in. En ik vind de trailer zeker niet vreselijk, misschien inderdaad wat nietszeggend.


avatar van nightbreed

nightbreed

  • 3360 berichten
  • 5027 stemmen

Hmm, een interessant gegeven.

Hopelijk in de stijl van de Arthouse-films


avatar van sonyjh

sonyjh

  • 546 berichten
  • 570 stemmen

ik vind de trailer juist heel cool. Alleen al die eerste zin: "are you an angry man" Vind ik iets speciaals en stoers hebben

Best mooie trailer


avatar van BlueJudaskiss

BlueJudaskiss (moderator films)

  • 11900 berichten
  • 5305 stemmen

nightbreed schreef:

Hmm, een interessant gegeven.

Hopelijk in de stijl van de Arthouse-films

Hebben die een aparte stijl dan?


Wordt een soort Bush-dynastie, als model Amerikanen, haarfijn door Anderson gefileerd? .......ik ben benieuwd!


avatar van Artifact

Artifact

  • 229 berichten
  • 0 stemmen

nightbreed schreef:

Hmm, een interessant gegeven. Hopelijk in de stijl van de Arthouse-films

BlueJudaskiss schreef:

Hebben die een aparte stijl dan?

Tuurlijk. Blockbusters hebben toch een specifieke stijl en bepaalde conventies. Wat zo'n blauwdruk bij Arthouse precies zou moeten inhouden, i don't know.

edit: puike cover trouwens.


avatar van starbright boy

starbright boy (moderator films)

  • 22396 berichten
  • 5068 stemmen

De score is van Jonny Greenwood van Radiohead.


avatar van gotti

gotti

  • 14075 berichten
  • 5883 stemmen

Tweede trailer:

http://nl.youtube.com/watch?v=lB9yQ3dTwmM

Totaal anders dan PTA's vorige films. Weet nog niet echt wat ik ervan moet denken...


avatar van Koekebakker

Koekebakker

  • 2540 berichten
  • 3981 stemmen

Ik ben geneigd blind op PTA te vertrouwen. Kan toch haast niet anders dan een uitgekiende, stijlvolle film zijn vol van warmte en compassie voor de personages. Kijk hier enorm naar uit.


avatar van Macmanus

Macmanus

  • 13726 berichten
  • 3701 stemmen

Ben heel erg benieuwd, verwacht weer eens teveel van deze film denk ik, maar Anderson stelt mij niet teleur dat heb ik afgesproken met hem De trailer is meesterlijk trouwens, zo totaal anders is het toch niet?


avatar van kos

kos

  • 46685 berichten
  • 8843 stemmen

Geweldige poster.


avatar van The One Ring

The One Ring

  • 29974 berichten
  • 4109 stemmen

kos schreef:

Geweldige poster.

Inderdaad.

Dit zou wel eens een heel goede film kunnen worden. In ieder geval een waar ik het meest naar uitkijk nu.


avatar van Co Jackso

Co Jackso

  • 21924 berichten
  • 2791 stemmen

Als er een film in mijn top 10 zou kunnen belanden, dan is het deze wel. Is er al iets bekend over een release-datum? Hopelijk gebeurt er niet hetzelfde als met de nieuwe Coen film, namelijk een release in de VS in november, en de release in NL 3 maanden later.


avatar van gotti

gotti

  • 14075 berichten
  • 5883 stemmen

IMDB meldt 28 februari.


avatar van Koekebakker

Koekebakker

  • 2540 berichten
  • 3981 stemmen

Co Jackso schreef:

Hopelijk gebeurt er niet hetzelfde als met de nieuwe Coen film, namelijk een release in de VS in november, en de release in NL 3 maanden later.

[off-topic]

Maar daar staat dan weer tegenover dat-ie naar alle waarschijnlijkheid wel eerst in Rotterdam gaat draaien. En ik hoorde dat de Coens daar mogelijk zelf ook aanwezig zullen zijn.

[/off-topic]


avatar van hellblazer93

hellblazer93

  • 650 berichten
  • 924 stemmen

Als ik de titel zie denk ik gelijk aan Saw II.


avatar van Reinbo

Reinbo

  • 70660 berichten
  • 0 stemmen

Nieuwe trailer ziet er veel beloend uit....


avatar van thomzi50

thomzi50

  • 1991 berichten
  • 2527 stemmen

hellblazer93 schreef:

Als ik de titel zie denk ik gelijk aan Saw II.

Ja, had ik ook. Maar lijkt er gelukkig geenszins op. Mooie poster. Heb hoge verwachtingen van deze film.


avatar van Koekebakker

Koekebakker

  • 2540 berichten
  • 3981 stemmen

Niet het absolute meesterwerk waar ik op hoopte, maar wel een bijzondere en sterke film. De film is groots, ambitieus en technisch perfect.

In alle rust en kalmte vertelt de film tamelijk rechtuit een episch verhaal over een zilverzoeker die een olieveld ontdekt en uitgroeit tot oliemagnaat. Het wordt een verhaal over hebzucht, religie en familie.

De film deed mij denken aan grootheden als Welles (Citizen Kane) en Kubrick. Grotendeels dankzij de allure en perfectie die ieder shot van de film uitstralen. Zowel wat er op het doek te zien als wat er te horen is. Want ook de geluidsband deed me denken aan Kubrick: het zonder schroom op nadrukkelijke wijze gebruik maken van bestaande, beroemde klassieke muziek, alsook de score van Radiohead's Johnny Greenwood. Zijn composities hebben veel gemeen met de klanken van Penderecki en Ligeti in The Shining en 2001.

Zoals alle PTA's is ook deze film weer ijzersterk geacteerd. Ik ben doorgaans geen liefhebber van Daniel Day Lewis, maar hier is hij fantastisch.

Ik vind het heerlijk hoe schaamteloos ambitieus Anderson ook met deze film weer is. Maar voor mij kwam het er ditmaal niet helemaal uit. Het eerste uur, anderhalf uur is fantastisch, maar gaandeweg wisten niet alle scenes de spanning vast te houden. Het feit dat de film afstandelijk is (m'n hart werd nergens aangeroerd ) en geen van de personages 'likable' is, maakt dat ook niet makkelijk. En soms werd er ook wel erg veel en uitgebreid gesproken.

Maar ik moet wel bekennen dat ik een vermoedelijk essentieel element van de film niet doorhad: Paul Dano speelt een dubbelrol. Eli en Paul Sunday vormen een tweeling. Het was mij niet opgevallen dat Dano twee namen had, noch dat het twee personages waren. Zijn rol vond ik al zo moeilijk te doorgronden, maar pas naderhand had ik door hoe dat kwam. Tijdens het kijken heb ik dus vast sommige scenes niet goed geinterpreteerd.

Een goede reden om de film nog een keer te bekijken dus. En alleen al vanwege de vele minutenlange scene waarin een oliebron vlam vat, Plainviews zoon doof wordt en Plainview uiteindelijk als een dirigent het moment aangeeft waarop een explosie de brand moet doven, vind ik dat verre van erg.

En ik kijk nu alweer uit naar PTA's volgende. Het zou mij niet verbazen als Anderson over een film of wat door velen in één adem met Kubrick genoemd wordt.


avatar van kappeuter

kappeuter (crew films)

  • 74672 berichten
  • 5981 stemmen

Verwijderd van Youtube.

trailer op Apple.com

Wat praat Daniel Day-Lewis hier als Sean Connery zeg.


avatar van gondwana

gondwana

  • 1212 berichten
  • 1464 stemmen

stephan73 schreef:

Ziet er erg goed uit..


avatar van aryan

aryan

  • 986 berichten
  • 1752 stemmen