• 15.835 nieuwsartikelen
  • 178.414 films
  • 12.235 series
  • 34.017 seizoenen
  • 647.724 acteurs
  • 199.122 gebruikers
  • 9.378.789 stemmen
Avatar
 
banner banner

The Kite Runner (2007)

Drama | 128 minuten
3,66 1.897 stemmen

Genre: Drama

Speelduur: 128 minuten

Alternatieve titel: De Vliegeraar

Oorsprong: Verenigde Staten / China

Geregisseerd door: Marc Forster

Met onder meer: Shaun Toub, Saïd Taghmaoui en Khalid Abdalla

IMDb beoordeling: 7,6 (84.867)

Gesproken taal: Urdu, Portugees, Russisch en Engels

Releasedatum: 10 januari 2008

  • On Demand:

  • Pathé Thuis Bekijk via Pathé Thuis
  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot The Kite Runner

"There is a way to be good again."

Amir en Hassan zijn gevoed door dezelfde min en groeien samen op in de hoofdstad van Afghanistan. Bij de jaarlijkse vliegerwedstrijd in Kabul is Amir de vliegeraar, degene die het touw van de vlieger in handen heeft. Hassan is zijn hulpje, de vliegervanger. Wanneer er iets vreselijks gebeurt met Hassan verraadt hij zijn trouwe metgezel. Na de Russische inval vluchten Amir en zijn vader naar de Verenigde Staten. Amir bouwt er een nieuw bestaan op, maar hij slaagt er niet in Hassan te vergeten. De ontdekking van een schokkend familiegeheim voert hem uiteindelijk terug naar Afghanistan.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van LZA

LZA

  • 474 berichten
  • 1557 stemmen

Aangrijpend verhaal, bij vlagen mooi geschoten (vliegerscenes vond ik fantastisch evenals kabul voor en tijdens de oorlogen).
Het acteurtje dat Hassan speelt doet dat ook erg goed. De rest deed het wel redelijk. Klein minpuntje vond ik de tekst van Amirs vrouw (na het trouwen dus). Staccato vraag na vraag stellen vond ik erg irritant; Is dat wat ik denk dat het is? Is dat je boek? Is dat de vroegere hulp van je vader? Is het daar wel veilig? is...is.??? . Een detail maar goed.

Schande trouwens dat de twee kindacteurs met familie Afghanistan hebben moeten verlaten na aanhoudelijke dreigementen van voornamelijk idioten die de film nog niet eens gezien hebben. Walgelijk

Trouwens voor degene die het boek niet gelezen hebben en alle heisa op tv gemist hebben...ik zou de spoilergevoelige trailer/teaser links laten liggen.


avatar van karin74

karin74

  • 22 berichten
  • 23 stemmen

erg mooi verhaal, alleen sommige emoties niet diep genoeg uitgewerkt in de film maar vrij oppervlakkig weergegeven. wel een 4.0.


avatar van ralfsjam

ralfsjam

  • 2144 berichten
  • 1345 stemmen

heb de film zitten kijken met iemand die het boek gelezen had. (dat moet je niet doen) want ik ervaar de film dan anders.

het eerste uur was een mooi relaxed verhaal over vriendschap e.d. wel een beetje flauwtjes, maar wel mooi. heb nooit eerder met zoveel spanning naar vliegers zitten kijken (tevens ook hoogte punt van het eerste uur in mijn ogen). 2de uur had meer actie en ontknopingen. daar kwam het verhaal ook echt naar voren. de intensietijd van de actie en hoogte puntjes had iets intenser mogen zijn, want ik zocht het puntje van mijn stoel niet op. al met al een goeie film die zeker het kijken waard is! een 3.5


avatar van montoyaruler

montoyaruler

  • 75 berichten
  • 0 stemmen

heel mooie film, vooral het begin met de 2 jongetjes. 4*


avatar van padati

padati

  • 2 berichten
  • 9 stemmen

Een boeiende film die wel een tijdje blijft hangen. Goed geacteerd, en qua sfeer heel overtuigend gefilmd.

Geen supertopper maar zeker een aanrader.

3,5 sterren


avatar van Groenie

Groenie

  • 50 berichten
  • 155 stemmen

Best aardige film, maar er had veel meer ingezeten.

Het acteerwerk vond ik over het algemeen erg flets en niet overtuigend. Hierdoor kwam het dramitische verhaal niet goed uit de verf.

Een gemiste kans ....

Wel mooie beelden en muziek overigens !


avatar van christophel

christophel

  • 396 berichten
  • 436 stemmen

Ik vind het een prachtige film, en zeker omdat het een waar gebeurd verhaal is.

De acteurs vind ik goed spelen. De opnameplekken zijn ook erg realistisch...****4


avatar van timburton

timburton

  • 1296 berichten
  • 632 stemmen

Het is een zeer schokkende film, maar ik ben tot het einde geboeid blijven kijken. Terwijl ik normaal bij zo'n dramatische films meestal afhaak omdat ik het niet aankan.

Shaun Toub speelde dan weer jammer genoeg niet fantastisch, maar die vader van Amir maakt het weer goed.

"Fuck the Russians!" Ha! Ha! Lag echt dubbel!

4*


avatar van serpico

serpico

  • 2900 berichten
  • 491 stemmen

Prachtig.

Ik werd hiernaar meegenomen door mijn moeder (hetgeen bijna nooit voorkomt), omdat zij het boek had gelezen en het prachtig vond. Nu was ik natuurlijk wel op de hoogte van de status van het boek, die nogal groot is, toch verwachtte ik niet zoveel van de film. En niet alleen omdat boekverfilmingen vaak minder zouden zijn dan het boek zelf, maar eerder omdat ik Marc Forster niet zo'n boeiende regisseur vond. Ik had alleen nog Finding Neverland gezien van hem, maar toch.

Maar laat je door niemand van de wijs brengen; het is een prachtige film. De emoties schoten gewoon van het scherm af, het komt maar zelden voor dat je zó met de karakters meeleeft als hier. De manier waarop ieder personage wordt neergezet is gewoon dusdanig sterk dat je compleet met ze meeleeft. Talloze ontzettend pijnlijke momenten drukken een flinke stempel op de toon van de film, en zodra daarmee aan de gang wordt gegaan laat de film je niet meer los. Het overstijgt ook andere films over een conflict als deze, omdat het naast het onderwerp van de dood ook veel aandacht schenkt aan de verschrikkelijke dingen die mensen elkaar bij leven kunnen aandoen. Het beste voorbeeld daarvan zit voor mij net even na de verkrachtingsscène (die ook ongelooflijk veel pijn deed overigens ), wanneer Hassan naar huis loopt en er bloed op de grond drupt. Ik moest er bijna om huilen zelfs.

En daarna gaat de situatie in de film van kwaad naar erger, waar een opvallend goed beeld van wordt geschapen. Zonder de hoofdkarakters uit het oog te verliezen, en de emotionele ontwikkeling van de hoofdpersoon is echt, écht, gewoon fantastisch. Zelden zo'n mooie ontwikkeling gezien zelfs. Het geheel wordt ook geweldig geacteerd, waarin vooral de kinderen in het begin, Amir wanneer hij volwassen is en zijn vader er uitsprongen. Zelfs aan humor wordt zo nu en dan aandacht geschonken, wat de film een uiterst humaan karakter geeft. En tja, de boodschap en symboliek zijn ook vlekkeloos in het verhaal verweven, de gevoelens en emoties borrelen zeer sterk op zonder dat het irritant wordt, en, misschien wel het belangrijkste, de film overtuigt. Op ieder vlak geloof je alles wat de film laat zien, en dat maakt hem een klassieker (voor mij).

Ik heb het boek dus niet gelezen, is ook zeker geen noodzakelijkheid, maar ik kan me wel voorstellen dat er hier en daar veel geschrapt is. Toch is dat zodanig kundig gedaan dat het belangrijkste in het verhaal tóch wordt verteld, zonder dat de makers vergeten dat ze een film maken die ook opzich moet kunnen doen wat het boek schijnt te doen. In tegenstelling tot een Harry Potter 5 wordt onthouden hoe dit moet worden aangepakt, en daardoor is de film gewoon geweldig. Toch is het enige minpuntje voor mij dat de film af en toe nét iets meer rust had mogen nemen. Het ging gewoon zo nu en dan nét wat te snel, zoals in de scène dat Sohrab die eikel van een taliban een kogel door zijn oog katapulteerd, dat was wel jammer. Maar dat is dan ook het enige.

Ook prachtig zijn de vliegerscènes in de film. Echt adembenemend knap geschoten en met veel oog voor de pracht en het gevoel dat ermee bereikt moet worden. Had niet beter gekund, met een camera die achter de vlieger aan lijkt te vliegen. Alleen daarom de moeite al waard.

Zeer sterke aanrader, en wat mij betreft een serieuze oscar-kandidaat. Kijken!

4,5*, na herzienig misschien wel 5*.


avatar van Tayama

Tayama

  • 1102 berichten
  • 522 stemmen

serpico schreef:

Ook prachtig zijn de vliegerscènes in de film. Echt adembenemend knap geschoten en met veel oog voor de pracht en het gevoel dat ermee bereikt moet worden. Had niet beter gekund, met een camera die achter de vlieger aan lijkt te vliegen. Alleen daarom de moeite al waard.

Dat is volgens mij grotendeels computerwerk, of niet? Die vliegers leken wel straaljagers af en toe, zo heb ik het vliegeren in ieder geval nog nooit ervaren. Wel knap gedaan, al vond ik de rustige vliegerscenes in het begin het mooist; vele tientallen vliegers over de daken van de kleihuisjes in Kabul; erg mooi.

Zitten sowieso erg mooi geschoten beelden in deze film. Van wilde autoritten over ongeasfalteerde wegen tot aan de steegjes van Afghanistan zelf, knap werk. Hoewel hier en daar iets te gepolijst naar mijn mening, maar dat mag.

Prima film met een net oog voor het vertellen van het verhaal. Naar het einde toe had allemaal iets platter gekund, nu voelde het af en toe iets te sentimenteel aan; toch, ik mag niet klagen, en we zien hier een ongelooflijk verhaal over schaamte en loyaliteit van twee jeugdvrienden; en hun omgeving die vliegensvlug veranderd in een wereld vol geweld en onderdrukking. Vreselijk.

3.5


avatar van Zonderiaan

Zonderiaan

  • 113 berichten
  • 260 stemmen

langdradige film


avatar van Timecop

Timecop

  • 501 berichten
  • 1459 stemmen

Mooie film, acteerwerk iets minder. Boek is uitmuntend, de film is gewoon 'goed'. Een 4,0.


avatar van moviefanatic

moviefanatic

  • 165 berichten
  • 156 stemmen

timburton schreef:

"Fuck the Russians!" Ha! Ha! Lag echt dubbel!

4*


In het boek zegt Baba geloof ik 'Fuck the Russia!'
Daar moest ik tijdens het lezen ook zo om lachen
Zouden ze dat veranderd hebben in de film of heb je het verkeerd verstaan?

Nou ja, ik ben erg benieuwd naar de verfilming......


avatar van gideonvdb

gideonvdb

  • 1795 berichten
  • 0 stemmen

hebben ze niet veranderd.


avatar van Redlop

Redlop

  • 8961 berichten
  • 3566 stemmen

Het drama op zich neigde een beetje naar het oversentimentele. Vooral in politiek opzicht een interessant verhaal. 3,5*


avatar van LZA

LZA

  • 474 berichten
  • 1557 stemmen

Kite Runner niet welkom in Afghanistan.(nu.nl)

Was wel te verwachten. De haat/angstzaaiers overwinnen weer.


avatar van wennie24

wennie24

  • 47 berichten
  • 50 stemmen

Ik heb het boek ook gelezen en weet nog precies hoe het verhaal gaat. Ben erg benieuwd naar de film, ook of hij zoveel indruk op mij maakt als het boek.


avatar van gideonvdb

gideonvdb

  • 1795 berichten
  • 0 stemmen

wennie24 schreef:
Ik heb het boek ook gelezen en weet nog precies hoe het verhaal gaat. Ben erg benieuwd naar de film, ook of hij zoveel indruk op mij maakt als het boek.
praktisch hetzelfde als het boek alleen wanneer ze terug gaan aan het eind naar amerika is anders.


avatar van serpico

serpico

  • 2900 berichten
  • 491 stemmen

Tayama schreef:

(quote)

Dat is volgens mij grotendeels computerwerk, of niet? Die vliegers leken wel straaljagers af en toe, zo heb ik het vliegeren in ieder geval nog nooit ervaren. Wel knap gedaan, al vond ik de rustige vliegerscenes in het begin het mooist; vele tientallen vliegers over de daken van de kleihuisjes in Kabul; erg mooi.

Ik denk wel dat dat grotendeels met de computer is gedaan ja, omdat ik geen idee heb hoe ze het anders hadden kunnen doen . Maar tegelijkertijd zag het er wel érg realistisch uit. Ik denk een combinatie van live-action en visual effects.


avatar van Anjin

Anjin

  • 650 berichten
  • 735 stemmen

LZA schreef:

Kite Runner niet welkom in Afghanistan.(nu.nl)

Was wel te verwachten. De haat/angstzaaiers overwinnen weer.

Deze film hadden ze beter ook niet hier kunnen draaien.


avatar van Makz

Makz

  • 89 berichten
  • 575 stemmen

Had het boek nog niet gelezen, ik ging dus vrij open-minded naar de bioscoop...

Ik vond het echt een hele mooie, indrukwekkende film. Normaal ben ik niet zo van dit soort genres, maar de film bleef me de hele tijd boeien.

Ik wil hem zeker nog een keertje zien

*4,0


avatar van Straniero

Straniero

  • 127 berichten
  • 1683 stemmen

wennie24 schreef:

Ik heb het boek ook gelezen en weet nog precies hoe het verhaal gaat. Ben erg benieuwd naar de film, ook of hij zoveel indruk op mij maakt als het boek.

Maar je had al gestemd


avatar van Co Jackso

Co Jackso

  • 21924 berichten
  • 2791 stemmen

Het blijkt maar weer typisch zo'n film te zijn waar Nederlanders gek op zijn. Oftewel, het weigeren om kritsch naar een film te kijken en zich laten inpakken door de schaal van de film. Vergelijkbaar met Zwartboek.


avatar van Danielle du Saar

Danielle du Saar

  • 9 berichten
  • 0 stemmen

Mooie film, aangrijpend verhaal. Maar soms word je er wel weer aan herinnerd dat het echt een 'boek verhaal' is. Heel toevallig komt hij de jongen tegen die zijn vijand was toen ze klein waren. Toch vind ik het heel mooi gedaan. Wat ik erg goed vond was dat ze bijna de hele film Pakistaans praatte en niet Engels.


avatar van AmazingPP

AmazingPP

  • 2524 berichten
  • 1859 stemmen

Als fervent filmliefhebber en lezer was ik erg benieuwd naar deze film. Ik moet u eerlijk bekennen, beste lezer, dat ik het boek nog niet heb gelezen. De film heb ik gisteren in de bioscoop gezien en ik moet zeggen dat hij het niet helemaal voor me deed. Vooral het deel voor de pauze is lang en niet echt tempo-houdend en na de pauze komt er zoveel in voor dat het wel weer een actie film lijkt. Maar al met al helemaal geen slechte film, laat ik dat voorop zetten. Ik heb er zeker boeiend naar zitten kijken. Er wordt redelijk goed in geacteerd en vooral de muziek in de film vond ik erg mooi. Grappig detail: het eerste popnummer wat je hoort is Una Paloma Blanca van onze eigen George Baker Selection. Dat ze daar ook al van die dweil hebben gehoord.... 3,5*


avatar van serpico

serpico

  • 2900 berichten
  • 491 stemmen

Co Jackso schreef:

Het blijkt maar weer typisch zo'n film te zijn waar Nederlanders gek op zijn. Oftewel, het weigeren om kritsch naar een film te kijken en zich laten inpakken door de schaal van de film. Vergelijkbaar met Zwartboek.

Nonsens, het is gewoon een prachtige film. Natuurlijk kijk je kritisch, maar als je het mooi vind heb je waarschijnlijk gewoon weinig kritiekpunten.


avatar van The One Ring

The One Ring

  • 29974 berichten
  • 4109 stemmen

Co Jackso schreef:

Het blijkt maar weer typisch zo'n film te zijn waar Nederlanders gek op zijn. Oftewel, het weigeren om kritsch naar een film te kijken en zich laten inpakken door de schaal van de film. Vergelijkbaar met Zwartboek.

Dat is geen Nederlands verschijnsel. Beide films scoren wereldwijd heel goed qua recensies.


avatar van film-gek

film-gek

  • 344 berichten
  • 160 stemmen

Top film die het boek heel touw blijft alleen op het einde worden er wat dingetjes overgeslagen maar dat mag geen naam hebben. Leuk detail op het moment dat Amir aan die kerel vraagt of hij Hassan gezien had herkende ik die man uit de film Osama als de taliban mullah


avatar van Durete

Durete

  • 12 berichten
  • 351 stemmen

Wat ik een prachtige scene vond, was het stuk waarin Amir aan Hassan zijn zelf geschreven verhaal verteld. En dan de reactie van Hassan: Kon hij niet gewoon aan een ui ruiken?


avatar van gortdroog

gortdroog

  • 116 berichten
  • 0 stemmen

4.5* Prachtige film, heb het boek niet gelezen. Goed acteerwerk, en een dito script. Het moest verboden worden dat ze zo een film verbieden in Afganistan..