• 15.826 nieuwsartikelen
  • 178.405 films
  • 12.228 series
  • 34.008 seizoenen
  • 647.671 acteurs
  • 199.114 gebruikers
  • 9.378.170 stemmen
Avatar
 
banner banner

Shoot 'em Up (2007)

Actie / Komedie | 86 minuten
3,15 1.802 stemmen

Genre: Actie / Komedie

Speelduur: 86 minuten

Oorsprong: Verenigde Staten

Geregisseerd door: Michael Davis

Met onder meer: Clive Owen, Monica Bellucci en Paul Giamatti

IMDb beoordeling: 6,6 (158.606)

Gesproken taal: Engels en Italiaans

Releasedatum: 11 oktober 2007

  • On Demand:

  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot Shoot 'em Up

"Just another family man making a living."

Mr. Smith (Clive Owen) ziet op straat hoe een hoogzwangere vrouw wordt belaagd door schietende mannen. Hij helpt bij de bevalling en belandt in het vuurgevecht, waarbij de moeder wordt gedood. De daders, die banden lijken te hebben met enkele politici, bleken het op de baby voorzien te hebben. Aan Mr. Smith de taak om deze vervolgens te beschermen, met behulp van een prostituee die hij van vroeger kent en in staat is om de baby borstvoeding te geven.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van stefan dias

stefan dias

  • 2499 berichten
  • 1464 stemmen

Q Jones schreef:

Idd deze film wordt over 20 jaar gewoon een klassieker die toen der tijd niet liep maar later uitgroeit tot een van de meest gewaarderde actie films, een beetje het Blade runner idee

ho, ho, ho%u2026 hold your horses.

Blade Runner had al dadelijk een ruime vaste schare fans en heeft toch wel net wat meer diepgang.

Shoot 'em Up heeft die pretentie natuurlijk helemaal niet en dat maakt 'm ook zo leuk, maar%u2026 sorry, het voelt gewoon raar deze film in één adem met Blade Runner vermeld te horen.


avatar van Q Jones

Q Jones

  • 3525 berichten
  • 2882 stemmen

Ik verglijk de film niet met Blade Runner, maar Blade Runner sloeg eerst ook niet aan bij het publiek en 20 jaar later is het opeens een klassieker die toen der tijd helemaal niks op heeft gebracht.

Bij shoot em up kan dit ook wel gebeuren, de film sloeg totaal niet aan bij de mensen al zijn er toch al wel een groepje fans Like me . Maar over 20 jaar is het misschien ook wel een ware cult klassieker.


avatar van MoFeDu

MoFeDu

  • 2946 berichten
  • 0 stemmen

Heerlijke over the top actiefilm met een sterk acterende Owen, niets meer niets minder...


avatar van jordandejong

jordandejong

  • 4772 berichten
  • 1431 stemmen

Omdat Michael Davis regiseur is van Monster Man wat ik een erg goede pulp horrorfilm vond besloot ik zijn actie film ook is te gaaan kijken. Hier bewijst hij dat hij toch echt wel talent heeft, natuurlijk wel met een groter budget dan Monster Man. Clive Owen speelt de wortelkauwende bad-ass en dat doet hij erg goed met een paar leuke oneliners. De actie is heerlijk over the top. Ledematen en veel bloed. Geweldig hoe hij door ramen springt en onder dingen heen glijd. Goed deel van de film vond ik dat hij in dat pakhuis al die vallen zet.

Erg goede over de top actie film. Ik hoopdat Davis ernog een paar van zulke zijn. Al zijn zijn horrorfilms ook niet verkeerd.


avatar van kingxxl

kingxxl

  • 80 berichten
  • 124 stemmen

Een over-the-top actiefilm met non-stop actie Clive Owen knalt gewoon lekker 'de badguys' af, terwijl Paul Giamatti telkens bezig is zijn vrouw te bellen Paul Giamatti acteerde overigens wel erg sterk. En natuurlijk mooi dat Monica Belluci erin zit


avatar van skipy05

skipy05

  • 1676 berichten
  • 2700 stemmen

zalige film. Goede actie. Verhaal was goed. Clive Owen speelde erg goed.


avatar van Poepgezicht

Poepgezicht

  • 298 berichten
  • 1247 stemmen

skipy05 schreef:

zalige film. Goede actie. Verhaal was goed. Clive Owen speelde erg goed.

Verhaal was goed


avatar van dave

dave

  • 1079 berichten
  • 885 stemmen

Aardig actievehikel à la Crank, waarbij Owen uitstekend werkt als listige Bugs Bunny. Maar ook Giamatti speelt zeer geestig. Het verhaal is van ondergeschikt belang, daar alles draait om de de hersenloze schietpartijen en onomwonden humor.

Hoogtepunt is wellicht de scène waarin de valse baby wordt overreden. Hilarische reactie van Giamatti hier.

3,00


avatar van Minotaures

Minotaures

  • 7810 berichten
  • 2537 stemmen

''Nice knockers.''

Eindelijk helemaal af kunnen kijken. Qua mening heeft de laatste poster wat duidelijk gemaakt wat ik ook ervan vindt.

Voor de rest leuke verhaal (met twists), personages waren goed, wapens, bloed en kogels zat.

Heb tijdens het kijken 3 wortels op, om me even met Owen mee te laten leven zeg maar.

Minotaures schreef:
Een geweldige scène was met een bewaker die slurpend zijn drank nam, om vervolgens door Smith uitgeschakeld te worden, die vervolgens de bewaker zijn beker oppikte en ook slurpend een slokje nam. Alleen aan die scène denken tovert een glimlach op mijn gezicht


Dat blijf ik 't grappigste stukje vinden


avatar van Q Jones

Q Jones

  • 3525 berichten
  • 2882 stemmen

Of dat hij begint over die vent met die Pony tale echt geniaal en dat hij een wortel in iemands oog duwt, er zijn gewoon geen woorden voor deze film zo gaaf is hij. Hij staat met trots in mijn top tien


avatar van Jiv

Jiv

  • 112 berichten
  • 174 stemmen

Ik zweer het, ik heb in tijden niet zo'n slechte k*tfilm gezien. Ontzettend slechte actie scenes (die parachute scene -.-), TYFUS-ongeloofwaardig (los van het feit dat het merendeel van de actiescenes fysisch onmogelijk waren; hij pakt met 80kmpu een geweer van het asfalt bijv?), het verhaal sloeg echt he-le-maal nergens op (oh hij kent een hoer die heel toevallig ook zo nu en dan moedermelk geeft?!) en extreem veel loze/saaie elementen (een wortel? WTF?!). Oh jongens, ik snap echt niet waarom deze film zó hoog scoort hier... Zo hoeft het van mij gewoon niet meer. 1* voor het vrouwtje en de verspilde dollars.


avatar van Thorak

Thorak

  • 6354 berichten
  • 1887 stemmen

Er is momenteel geen andere film als deze waarvan ik hoop dat er een collectors edition van uit komt met een verlengde director's cut en als leuke extra mogen ze er van mij dan een cd bij doen met de geniale soundtrack!

Stem verhoogd van 4.5 naar 5!


avatar van sander.h

sander.h

  • 267 berichten
  • 293 stemmen

Coole film! Heerlijke over-the-top actie met een van de pot gerukt verhaal als achtergrond.

De humor moet je wel liggen maar die vond ik bijzonder geslaagd (sowieso al die wortels die daarnaast ook enkele coole kills opleveren, of een lacterende prostituee die luier-fetisjisten bedient )

Qua acteerwerk hoef je geen hoogstaande dingen te verwachten, sowieso is Clive Owen niet mijn favoriete acteur omdat hij eigenlijk nooit emotie toont, nou, dat hoeft hij in deze film ook niet te doen gelukkig. Monica Belluci hakkelt haar zinnetjes een beetje aan elkaar, maar ziet er gelukkig weer mooi uit. Paul Giamatti is wat mij betreft de ster van deze show, met zijn zieke gelaatuitdrukkingen (die scene in die auto met die tiet !!) en zijn mooie oneliners.

Nee, als komedie met absurde actie-scenes is deze film meer dan geslaagd. 4*


avatar van Q Jones

Q Jones

  • 3525 berichten
  • 2882 stemmen

Jiv schreef:

Ik zweer het, ik heb in tijden niet zo'n slechte k*tfilm gezien. Ontzettend slechte actie scenes (die parachute scene -.-), TYFUS-ongeloofwaardig (los van het feit dat het merendeel van de actiescenes fysisch onmogelijk waren; hij pakt met 80kmpu een geweer van het asfalt bijv?), het verhaal sloeg echt he-le-maal nergens op (oh hij kent een hoer die heel toevallig ook zo nu en dan moedermelk geeft?!) en extreem veel loze/saaie elementen (een wortel? WTF?!). Oh jongens, ik snap echt niet waarom deze film zó hoog scoort hier... Zo hoeft het van mij gewoon niet meer. 1* voor het vrouwtje en de verspilde dollars.

Sinds wanneer is realime een must voor een actie film. Deze film is juist zo geniaal omdat hij alles laat zien wat niet kan, de makers nemen zichzelf ook niet serieus. Je noemt nou ook 1 scene uit de hele film op die er slecht uitziet, voor de rest ziet er alles gelikt en stoer uit. inglorious bastards geef je wel 4 sterren terwijl dat dat ook allemaal onzin is. Ik weet niet wat jou probleem is, maar dit is gewoon een geweldige film.


avatar van bennyboy

bennyboy

  • 302 berichten
  • 380 stemmen

een leuke film. goed verhaal lekkere sweer. alleen het moment dat hij uit dat vliegtuig sprong dat is echt slecht uitgewerkt. echt slecht. maar tog 3.5*


avatar van Killer-Instinct

Killer-Instinct

  • 227 berichten
  • 0 stemmen

Hele slechte film.

Wat een onzin,maar ik ga zeker niet beweren dat een film realistisch moet zijn om goed te zijn(Wanted bijvoorbeeld,heerlijke film) maar deze film is totale onzin,maar meer bied de film niet.

Geen spanning,stomme actie-scenes die zo onzinnig zijn dat het verveelt,flauwe humor en een Clive Owen die totaal niet in deze film past.

Giamatti heeft duidelijk lol,maar dat over-acting van hem irriteert me de hele film mateloos.

Wat was ik blij toen deze afgelopen was,en ik zet em nooit meer op.

1 puntje omdat ik fan ben van Monica.


avatar van Killer-Instinct

Killer-Instinct

  • 227 berichten
  • 0 stemmen

Q Jones schreef:

inglorious bastards geef je wel 4 sterren terwijl dat dat ook allemaal onzin is. Ik weet niet wat jou probleem is, maar dit is gewoon een geweldige film.

Wat is jou probleem om zoiets te zeggen tegen iemand die de film slecht vindt,kunnen we ook vragen wat jou probleem is om deze film een 5 te geven.

Gedraag je niet als een kleuter met dat soort domme opmerkingen.


avatar van Thorak

Thorak

  • 6354 berichten
  • 1887 stemmen

Killer-Instinct schreef:

Hele slechte film.

Wat een onzin,maar ik ga zeker niet beweren dat een film realistisch moet zijn om goed te zijn(Wanted bijvoorbeeld,heerlijke film) maar deze film is totale onzin,maar meer bied de film niet.

Geen spanning,stomme actie-scenes die zo onzinnig zijn dat het verveelt,flauwe humor en een Clive Owen die totaal niet in deze film past.

Giamatti heeft duidelijk lol,maar dat over-acting van hem irriteert me de hele film mateloos.

Wat was ik blij toen deze afgelopen was,en ik zet em nooit meer op.

1 puntje omdat ik fan ben van Monica.

Ik vind van jouw stellingen precies overal het tegenovergestelde van. Ik vond juist Wanted saai en belachelijk. Je vergeet nog de muziek in Shoot 'em up, die vind je waarschijnlijk ook erg slecht en niet om aan te horen? Ik vond het een geweldige soundtrack


avatar van Q Jones

Q Jones

  • 3525 berichten
  • 2882 stemmen

Killer-Instinct schreef:

(quote)

Wat is jou probleem om zoiets te zeggen tegen iemand die de film slecht vindt,kunnen we ook vragen wat jou probleem is om deze film een 5 te geven.

Gedraag je niet als een kleuter met dat soort domme opmerkingen.

Zijn reactie was ook om te huilen. maar ja dan nog waar bemoei je je mee. Maar ik zal me eigen nader verklaren hij kraaktt de film alleen af op onrealisme en dat was mijn probleem.


avatar van The Oceanic Six

The Oceanic Six

  • 60517 berichten
  • 4107 stemmen

What I really hate, is a pussy with a gun in his hand.

Gister maar eens herkeken en het is me wederom goed bevallen. Eerst had ik 4,5* staan, wat achteraf misschien iets wat te hoog is, maar het is wel een enorm fijne actiefilm zeg!

De actie is lekker rauw en direct en de hele film door is cool. Gewoon, omdat het stoer is om te zien wat Mr. Smith nu weer flikt.

Clive Owen zet dan ook een sterke rol neer als de wortel knagende Mr. Smith. Wel was het wat lastig inleven in zijn rol omdat je niet echt weet waarom hij dit allemaal doet, buiten het redden van de baby dan. Trouwens, echt grappig hoevaak die wortels een rol spelen tijdens de film. Tot er met de geniale eindscene in het restaurant toe!

Monica Bellucci en Giamatti spelen de 2 andere hoofdrollen. Bellucci doet het naar behoren en Giamatti is als vijand zeker overtuigend. Grappig dat hij steeds met zijn vrouw aan het bellen is!

Dankzij goed acteerwerk, een overtuigend sfeertje en een stel coole actiemomenten is dit een uitstekende wegkijker geworden. Meer van dit soort actiefilms graag!

4* (- 0,5*)


avatar van Thorak

Thorak

  • 6354 berichten
  • 1887 stemmen

''You are not a pussy are you?''

''No sir, not me. I'm a tough guy... with a pussy in his hand!''

Dit soort conversaties zijn gewoon lekker droog, net als de actie.


avatar van Q Jones

Q Jones

  • 3525 berichten
  • 2882 stemmen

nee en de ponytail quoute dan geniaal


avatar van Thorak

Thorak

  • 6354 berichten
  • 1887 stemmen

Ja inderdaad, er zat eerst nog zo een (bijna identieke) quote in over kauwgom. Die hebben ze er toch maar uitgelaten omdat de 'ponytail quote' alleen wel volstond.

Het is gewoon leuk om te zien hoe hij alles haat. Ook hoe hij op de naam van de baby kwam.

''Did you like the book?''

'' Well, I didn't hate it.''


avatar van Vinokourov

Vinokourov

  • 3143 berichten
  • 2909 stemmen

Galbak eerste klas Clive Owen heeft het gehad en knalt (zoals de titel al doet vermoeden) iedereen die in de weg loopt, overhoop. Tsja, meer hoef ik niet te vertellen over deze film. Het is zo'n leeg inhoudsloos gebeuren, dat ik er echt treurig van werd. Van wat hersenloze actie met een dubieus verhaal kan ik heus wel genieten, als het maar lollig en enigszins stijlvol gebracht wordt. In Shoot 'em up kon ik niks van dat ontdekken.

En ohja, hoe geforceerd was het om de persoonlijke irritaties van regisseur en schrijver van de film Michael Davis (niet knipperen bij het wisselen van weghelft bijvoorbeeld), op te merken . Dit soort dingen kunnen tegenwoordig echt niet meer!


avatar van Q Jones

Q Jones

  • 3525 berichten
  • 2882 stemmen

Stijlvol is deze film zeer zeker wel, alleen is het niet jou stijl denk ik


avatar van Thorak

Thorak

  • 6354 berichten
  • 1887 stemmen

Vinokourov schreef:

Van wat hersenloze actie met een dubieus verhaal kan ik heus wel genieten, als het maar lollig en enigszins stijlvol gebracht wordt. In Shoot 'em up kon ik niks van dat ontdekken.

Als deze film iets was was het juist wel stijlvol en lollig....


avatar van Nomak

Nomak

  • 11634 berichten
  • 0 stemmen

Naar aanleiding van een paar positieve berichten bij The Expendables heb ik deze film ook maar eens opgezocht. Ongelooflijk wat voor een overgewaardeerde prul dat dit is. Overdaad schaadt, en daardoor valt dit actiefilmpje zwaar door de mand op het gebied van actie. Het is allemaal chaotisch waardoor het al snel onoverzichtelijk wordt. De beweegredenen van de personages blijven compleet onduidelijk, en daar kan dat lachwekkende plot niets aan veranderen. Met de humor zit het in deze film wel goed.

Clive Owen doet zijn best om er met zijn worteltjes zo cool/hip/vet (of hoe men het tegenwoordig ook mag noemen) uit te zien, maar ik heb stukken betere actiehelden gezien. Monica Bellucci's rol is verwaarloosbaar en Paul Giamatti blinkt vooral uit door zijn humor. Maar als bad guy is deze man niet echt overtuigend.

Leuk dat anderen er wel van kunnen genieten, maar ik vind Shoot 'em Up maar een teleurstellende film.


avatar van Q Jones

Q Jones

  • 3525 berichten
  • 2882 stemmen

Dat plot is ook gewoon bedoelt om om te lachen, het gaat om de vette actie moves van Owen. Het verhaal zit nog best goed in elkaar, maar vergeet dat en geniet lekker van de heerlijke onzin over de top actie film. Ik kan me niet voorstellen dat je the expendables 4 sterren geeft en deze maar 1,5. Waar ging het fout kan je je iets duidelijker beargumenteren.


avatar van Nomak

Nomak

  • 11634 berichten
  • 0 stemmen

Vette moves van Owen? Sorry hoor, maar ik vond er niet veel vet aan. Dit is niet mijn vorm van actie, is meer een soort van acrobatiek. Onze held is toch onkwetsbaar dus laat hem maar zo gek mogelijk doen en zoveel mogelijk vijanden afmaken, de kijker zal het wel allemaal slikken.

Het plot mag dan wel bedoeld zijn om te lachen. Een slecht of zwak verhaal is bij dit soort films niet erg, maar doe dan niet je best om er een quasi-intellectueel verhaaltje in te stoppen. Ik ken genoeg actiefilms waarin het verhaal niet veel voorstelt, en ik heb daar geen probleem mee. Maar dan MOET de actie wel echt goed zijn.

Bij The Expendables is er tenminste echte actie. Je hebt er ook het gevoel dat de helden kwetsbaar zijn. Dat soort zaken mis ik totaal in deze film. Personages bij The Expendables zijn ook honderd keer overtuigender dan hier. Zowel de helden als de bad guys. Niet gek dat mijn stem daar heel wat hoger ligt.


avatar van Q Jones

Q Jones

  • 3525 berichten
  • 2882 stemmen

Ieder zijn ding natuurlijk. Ik vond Owen echt heel stoer en lekker droog spelen. Giamatti vond ik ook een erg goede maniak spelen. Het verhaal is lekker vlot en bevat een ultra knipoog. Owen is niet echt onkwetsbaar hij raakt zelfs gewond