• 15.747 nieuwsartikelen
  • 178.031 films
  • 12.206 series
  • 33.975 seizoenen
  • 647.063 acteurs
  • 198.999 gebruikers
  • 9.371.614 stemmen
Avatar
 
banner banner

Chronique d'un Été (Paris 1960) (1961)

Documentaire | 85 minuten
3,61 38 stemmen

Genre: Documentaire

Speelduur: 85 minuten

Alternatieve titels: Chronicle of a Summer / Chronicle of a Summer: Paris, 1960

Oorsprong: Frankrijk

Geregisseerd door: Edgar Morin en Jean Rouch

Met onder meer: Régis Debray en Marilù Parolini

IMDb beoordeling: 7,4 (3.967)

Gesproken taal: Frans

  • On Demand:

  • MUBI Bekijk via MUBI
  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot Chronique d'un Été (Paris 1960)

"The first film of cinéma vérité"

Documentaire gemaakt door twee wetenschappers die als doel hadden het realisme van een documentaire met de fictie van film te combineren. Ze interviewen diverse voorbijgangers in Parijs en vragen hen naar hun uiteraard subjectieve mening over het leven in de maatschappij van die tijd en hun visie op diverse ontwikkelingen.

logo tmdbFilm still

Externe links

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van danuz

danuz

  • 12935 berichten
  • 0 stemmen

Interessant project, dat zich voor mij vooral raadselachtig voordeed. Verschillende mensen doen hun verhaal in camera, en ondertussen worden er enkele bijeenkomsten tussen de mensen georganiseerd. De regisseurs mengen zich vaak in de levensverhalen en sluiten het geheel met hun eigen visie op de film af. Een soort filosofie/onderzoek in ontwikkeling.

Weet niet direct wat ik er nu helemaal mee aanmoet. Sommige gesprekken waren interessant om volgen en op zich heb ik wel een zwak voor zowel het tijdsbeeld als het cryptische karakter van zo'n film. Echter, het feit dat je als kijker constant het idee hebt dat er aan de film wordt gesleuteld en dat de authenticiteit van het getoonde nooit met zekerheid kan worden vastgesteld, herbergt ook iets vervelends in zich. Ik wilde meegaan in het getoonde, maar voelde toch een lichte terughoudendheid.


avatar van HenkMul

HenkMul

  • 30 berichten
  • 554 stemmen

De Amerikaanse docu-makers hadden vooral oog voor het puur observerende aspect van de camera. Maar academici annex filmmakers zoals de Franse Jean Rouch en Edgar Morin wilden verder dan dat. Geen strontvlieg op de muur, maar een actieve deelname van de kant van de regisseur. De twee sociologen sturen de onderzoeksobjecten inderdaad flink, en wel zodanig dat de scheidslijn tussen 'oprechte ontboezemingen' en 'geveinsde emotie' verdwijnt. Zoals het echte wetenschappers betaamt, stellen ze de authenticiteit van het leven aan de kaak.

De acte de présence van Franse jongelui in de zomer van 1960 is hierbij leidraad. Het hoogtepunt van de film is de tijdsgeest die naar voren komt. (Deze is eigenlijk beter verbeeld dan al die Nouvelle Vague-projecten bij elkaar, in alle eerlijkheid.) De veelal treurige jongeren drukken sterk hun sores, onzekerheden en verlangens uit, terwijl op de achtergrond de stad prachtig aan ons voorbij trekt. De vraag is continu in hoeverre dit uitdrukkingsvermogen onvervalst is. Wil je antwoord op deze vraag, kijk en oordeel zelf.


avatar van Spetie

Spetie

  • 38871 berichten
  • 8146 stemmen

Altijd interessant om eens een andere invalshoek te zien, die hier aan deze documentaire gegeven wordt.

Lastig om dit te beoordelen en ik kon er niet altijd even veel mee. Er worden erg veel mensen geïnterviewd, die allemaal zijn of haar verhaal mogen doen. Het ene verhaal is boeiender dan het andere. Ook had ik soms wel het idee dat de mensen soms een bepaalde richting “opgeduwd” werden.

De docu is wel aardig mooi geschoten en je waant je echt in het Frankrijk van de jaren zestig. Parijs staat er daarnaast mooi op, iets wat hierbij zeker een pluspunt is. Toch is het geen documentaire, die lang zal blijven hangen. Daarvoor is het gewoon niet voldoende en is de inhoud simpelweg niet goed genoeg.

2,5*