Genre: Mystery / Drama
Speelduur: 130 minuten
Oorsprong:
Verenigde Staten / Verenigd Koninkrijk
Geregisseerd door: Christopher Nolan
Met onder meer: Hugh Jackman, Christian Bale en Scarlett Johansson
IMDb beoordeling:
8,5 (1.569.853)
Gesproken taal: Engels
Releasedatum: 8 februari 2007
On Demand:
Bekijk via Pathé Thuis
Bekijk via Prime Video
Bekijk via meJane
Niet beschikbaar op Netflix
Niet beschikbaar op Videoland
Niet beschikbaar op Disney+
Niet beschikbaar op Google Play
Plot The Prestige
"Are You Watching Closely?"
Robert Angier en Alfred Borden zijn al van jongs af aan, toen ze nog lerende goochelaars waren, elkaars rivalen geweest. Nu, rond 1900, zijn ze beiden volleerde illusionisten en is hun rivaliteit tot immense proporties gegroeid. Zelfs zo groot dat alles en iedereen in de buurt van de aartsrivalen gevaar loopt.
Externe links
Acteurs en actrices
Robert Angier
Alfred Borden
Cutter
Julia McCullough
Sarah
Olivia Wenscombe
Jess
Tesla
Alley
Judge
Video's en trailers
Reviews & comments
Iron Maiden
-
- 2651 berichten
- 7065 stemmen
Ik denk dat je er iets teveel achter zoekt, hoe verklaar je het einde dan met alle klonen in tanken met water?
Bottleneck
-
- 8233 berichten
- 2117 stemmen
Kan ik niet, hoewel er dacht ik maar 1 'Angier' te zien was in dat shot. Maar om met Cutter's laatste woorden mee te spreken: You want to be fooled 
wihu61
-
- 1005 berichten
- 536 stemmen
Dat jullie überhaupt nog over dit wanproduct redeneren...
ontwikkel eens een beetje smaak zou ik zeggen.
Enfin, 0 sterren kan helaas niet.

.
Mac Hammer Fan
-
- 6029 berichten
- 7450 stemmen
Wanproduct? 0,5? Ja, het is ieder zijn smaak, maar...
Het merendeel van de filmliefhebbers vind dit een topproduct. 
Voor wanproducten moet je hier zijn.
En echt, in eer en geweten, het verschil tussen dergelijke rommel en deze (in mijn ogen) schitterende film is hemelsbreed. 
Persoonlijk heb ik soms ook eens dat ik een film niet graag zie die toch hoog gewaardeerd wordt en/of veel prijzen heeft weggekaapt. Maar dan hou ik termen als "wanproduct" en "ontwikkel eens een beetje smaak" liever achterwege. Nu, het is kwestie van smaak. 
AC1
-
- 5775 berichten
- 909 stemmen
Eh... kunt u het nog volgen?
Ik kan niet vaak genoeg erop wijzen dat dit een bespottelijk slechte film is.
Maar ja, beetje vechten tegen windmolens hier geloof ik...
Het is veel informatie en het gaat snel maar daarom is het aan te raden de film nog eens te zien. Alles wordt eigenlijk wel uitgelegd. The Duellists van Ridley Scott is een film met een gelijkaardig thema maar daar moet de kijker zelf zin geven aan alles. Een aanrader!
ikpraatniet
-
- 44 berichten
- 65 stemmen
Hoe kan het nou dat ik deze film heb gemist! Ik dacht dat ik al heel veel films had gezien, maar deze is echt goed gemaakt!
Mac Hammer Fan
-
- 6029 berichten
- 7450 stemmen
Momenteel is deze parel
te koop bij Amazon in Blu-Ray: actie 3 BRs voor 22 EUR, verzending inbegrepen. 
Met Nederlandse ondertitels.
Ik kan niet vaak genoeg erop wijzen hoe mooi die film wel is. 
wihu61
-
- 1005 berichten
- 536 stemmen
Persoonlijk heb ik soms ook eens dat ik een film niet graag zie die toch hoog gewaardeerd wordt en/of veel prijzen heeft weggekaapt. Maar dan hou ik termen als "wanproduct" en "ontwikkel eens een beetje smaak" liever achterwege. Nu, het is kwestie van smaak. 
Die nominatie van de "Academy of Science Fiction, Fantasy & Horror Films, USA"
vind ik inderdaad wel treffend...
Sorry, ik blijf erbij, belachelijke film: een of ander slecht historisch drama dat overgaat in
regelrechte fantasy-onzin
"Queen Victoria meets Star Trek"
.
Chillaxacious
-
- 5 berichten
- 0 stemmen
6 jaar geleden voor het eerst gekeken en nu 6 jaar later met vreugde terug gekeken... wat een heerlijke film, ik begrijp het nu veel beter.
Ik kan niet begrijpen dat mensen dit een slechte film vinden, je kan wel zeggen smaken verschillen maar goed...
Ik moet vragen wat wordt er bedoelt met het einde wanneer je Angier weer opeens ziet in die tank... kan iemand dit beantwoorden voor mij
Iron Maiden
-
- 2651 berichten
- 7065 stemmen
De machine die Tesla voor hem heeft gebouwd werkt, hij gebruikt deze machine om zichzelf te klonen en zo zijn truc 'the transported man' uit te voeren.
Aan het einde van elke show valt hij zelf in het water en verdrinkt en komt zijn kloon tevoorschijn als 'the prestige'. Op het einde zie je dus meerdere tanken met water en in elke tank zit een verdronken Angier.
wihu61
-
- 1005 berichten
- 536 stemmen
"tanken" moet zijn: "tanks"
enfin...
behoorlijk onzinnige film... maar goed, over smaak schijnt niet te twisten te zijn...
biggy
-
- 33 berichten
- 43 stemmen
Vond het allemaal niet zo spannend, de twist op het einde is leuk bedacht maar niet zoveel bijzonders.
2.5*
Le Edzel
-
- 879 berichten
- 2624 stemmen
Een echte Nolan film. Je kan er op zitten wachten, op het moment dat je je bewust bent van de mindfuck. Moest er even inkomen, in de film, maar de film heeft mij gelukkig niet teleurgesteld.
Tegen het slot aan, begon het voor een groot deel voor mij te dagen, hoe de vork in de steel zat, mede door de eerdere toespelingen die Borden maakte naar de cipier.
Sterk geacteerd door zowel Jackman als Bale, en ook Caine, die nagenoeg dezelfde rol neerzet als Alfred in de Batman film. Scarlett is uiteraard weer bloedmooi en deed het vrij aardig.
Zoals bij de meeste Nolan films heb je aan de ene kant een (grote) groep die het erg sterk vinden, anderzijds is er een groep die het helemaal niets vind. Smaken verschillen gelukkig, en ik kan deze film in dit geval wel waarderen dus. Zit voor mij op dit moment tussen de 3.5 en de 4 in, en geef de film op dit moment nog het voordeel in de zin van 4*.
tukkerstein
-
- 2219 berichten
- 3473 stemmen
Sorry, ik blijf erbij, belachelijke film: een of ander slecht historisch drama dat overgaat in
regelrechte fantasy-onzin
"Queen Victoria meets Star Trek"
.
Nouja zeg, niet iedere film hoeft toch netjes binnen de lijntjes te kleuren en binnen het genre te blijven?
john mcclane 2
-
- 3489 berichten
- 6576 stemmen
nolan laat hier vooral de hoofdrollen schitteren.magie in de breedste zin van het woord.
je word vaak op het verkeerde been gezet,helemaal tegen het einde.
Echt zo'n film die je na dat je hem een tijd niet hebt gezien,blijft hangen.
personelijk had ik hem jaren niet meer gezien en werd benieuwd toen ik de batman trilogie had gezien.maar de 2e keer werd ie nog beter.
erg nieuwsgierig naar het toekomstige werk van deze regiseur.
gehoord dat hij in de dikker vinger in de pap heeft van de nieuwe superman.
nu is het niet bepaald moeilijk de laaste versie te overtreffen,man dat was ff bagger.
maar hoe dan ook.zeer goeie film.ruime voldoende.
stefan dias
-
- 2501 berichten
- 1464 stemmen
Heb net de 'tegenhanger' gezien en dat was toch een klef niemendalletje in vergelijking met deze spannende film waar Bale weer eens een griezelig donker ijzersterk personage neerzet.
Het verhaal was ook verrassender, origineler, beter gewoon.
DBTim
-
- 854 berichten
- 1151 stemmen
Weer een geweldige Nolan. Ik werd gelijk in het verhaal gezogen en de rest van de film ben ik ook boeiend blijven kijken. Geweldige sfeer en een fantastische climax.
wimaroca
-
- 762 berichten
- 643 stemmen
Een mooie film,het is wel goed opletten geblazen
en Christian Bale speelt hier zijn beste rol vind ik.
Hij is eigenlijk niet te vergelijken met ''the illusionist'' wat hier zoveel gedaan word.
zijn 2 totaal andere verhalen.Die vind ik zeker zo goed!!
Dominootje
-
- 564 berichten
- 0 stemmen
Geweldige film die je elke keer een stap voor blijft!
DarkElement
-
- 78 berichten
- 73 stemmen
Ik was gewoon vergeten deze bazenfilm 5,0 sterren te geven, en hij hoort eigenlijk wel in mijn top-10 alleen daar moet ik nog even over denken welke eruit gaat.
Offline
-
- 4 berichten
- 5 stemmen
een goede film waarbij je eens moet opletten en dan nog in de maling genomen wordt waardoor je het heel snel nog eens wilt zien! probeer dat eens voor mekaar te krijgen: dat is veel films nog niet gelukt bij me! heb hem 2 keer gezien en alsnog snap ik het einde niet helemaal... heerlijk! 
wihu61
-
- 1005 berichten
- 536 stemmen
k kan niet vaak genoeg erop wijzen dat dit een bespottelijk slechte film is.
Maar ja, beetje vechten tegen windmolens hier geloof ik...
tattoobob
-
- 8198 berichten
- 2567 stemmen
Inderdaad vechten tegen windmolens..
De dag dat iedereeen hetzelfde denkt komt niet hoor!!
Ik zeg topfilm! ! ! ! ! ! ! !
Moddermonster
-
- 66 berichten
- 420 stemmen
Ik vond het in alle opzichten maar een zeer matige film.
Zeker de 2 hoofdpersonen vond ik maar zeer mager acteren (Cain was wel goed). Bijna tot het einde van de film wist ik niet wie nu eigenlijk de held was, het waren allebei lamzakken.
In elk geval vind ik een waardering van 3,90 wel heel zwaar overdreven.
Zeus.
-
- 91 berichten
- 104 stemmen
Typisch Nolan werk dit. Heb er wederom van genoten. Kan qua perfectie en verhaallijn niet tippen aan Memento, maar alsnog een geslaagde film. Met name doordat hij weer afstapt van de normale chronologische vertellijn en weer goed gebruik maakt van verrassende plotwendingen.
Scarlett is altijd in pluspunt. Puur genot.
.Herkauwer
-
- 55 berichten
- 1440 stemmen
Kent iemand de strijd tussen Tesla en Edison, waarop The Prestige is gebaseerd? Het is bijzonder om te zien hoeveel gelijkenissen er tussen beide verhalen zijn.
Het verhaal op wiki is zeker de moeite waard om te lezen na het zien van de film!
PSV_Supporter
-
- 111 berichten
- 156 stemmen
Gister was de film op TV, gek genoeg niet eerder van gehoord, terwijl ik toch veel films kijk.
Film begint goed, prima sfeer, met een duidelijk startpunt: Man verdrinkt in een vat, terwijl ander toekijkt en duidelijk niet schuldig is. Daarna ontspint zich een verhaal wat af en toe lastig te volgen is, mede doordat de hoofdpersonen zich regelmatig vermommen.
Helaas komt er halverwege de Tesla bij, de kloonmachine, wat het verhaal ineens SF maakt en een en ander dus niet meer alleen illusie is. Het einde vond ik voorspelbaar. Dat hij een tweelingbroer had, bleek al snel in de film doordat hij 'plots' heel snel in de kamer was en doordat zijn vrouw de ene dag wel liefde voelde en de andere dag niet. Al met al vond ik het einde wel een anti-climax, jammer, omdat er goed gespeeld wordt en het sfeertje heel mooi wordt neergezet. En doordat ik de clou al halverwege door had, was het na halverwege ook wel langdradiger.
BeanDirection
-
- 20 berichten
- 0 stemmen
We both had half of a full life, which was somehow enough for us. But not for them
Genomineerd voor 2 Oscars! Zo wordt deze film aangekondigd op NET 5. Veelbelovend klinkt het! En dat is het!
Ik kan hier een heel verhaal omheen gaan schrijven, maar het komt er gewoon op neer dat dit de beste film is die ik OOIT heb gezien! Normaal geef ik niet zomaar 5 sterren, maar deze film is het zeker waard!!!
Corcicus
-
- 2814 berichten
- 3924 stemmen
Was dit het?
Lang niet het meesterwerk waarop ik gehoopt had. Misschien zijn er meer goochelaars actief dan ik dacht, dat zou nog enigszins de hoge score kunnen verklaren. Een beetje zoals postbodes bij The Postman.
Boneka
-
- 2726 berichten
- 1398 stemmen
De eerste keer had ik deze film beoordeeld met 3 sterren. Na gisteren komt daar een dikke ster bij. Waarschijnlijk heb ik het e.e.a. gemist, waardoor ik hem niet helemaal door had. Ik vind het een uitstekende film die je wel goed moet blijven volgen. Dat is gelukt ondanks de hittegolf nu in Nederland. De film zit uitstekend in elkaar en ""heden en verleden" zijn goed te volgen. Alleen het Amerika verhaal vond ik wat onduidelijk. An sich niet erg, want de film loopt goed door. De shot scene duurde wat mij betreft wat te lang, maar dat maakt deze film "die filmisch zeer mooi is" niet minder om. Zit nog wel met 2 open vragen. Is de bak nu wel of niet expres verschoven en van wie was nu echt het dochtertje? Van zijn hulpje (tweelingbroer) of degene die werd opgehangen? Anyway uitstekende film!
Gerelateerd nieuws

Mysteryfilm 'The Prestige' van Christopher Nolan wordt morgenavond uitgezonden op televisie

De tien best beoordeelde films van de jarige Hugh Jackman (55)

De vijf beste films van de vandaag jarige Christian Bale (48)

Vijf goede films die met je brein spelen
Bekijk ook

The Shawshank Redemption
Drama, 1994
7.379 reacties

Se7en
Misdaad / Thriller, 1995
2.822 reacties

Gladiator
Historisch / Drama, 2000
2.500 reacties

The Pianist
Drama / Oorlog, 2002
1.424 reacties

The Dark Knight
Actie / Misdaad, 2008
7.907 reacties

The Usual Suspects
Thriller, 1995
1.685 reacties
Gerelateerde tags
londen, engelandzelfmoordcompetitiegeheimobsessiemagiedagboeksterven en doodtwistclass societyillusiontrickshostilityclasspartnerrivaliteitsteampunkcrueltyhangingjail cell19e eeuwnikola tesla goochelaartesla coilbittersweet secretdirectmind-blowing antagonisticembarrassedpretentious
Nieuwsbrief MovieMeter
Het laatste film- en serienieuws per e-mail ontvangen?
Populaire toplijsten
- Top 250 beste films aller tijden
- Top 250 beste sciencefiction films aller tijden
- Top 250 beste thriller films aller tijden
- Top 250 beste familie films aller tijden
- Top 250 beste actie films aller tijden
- Top 100 beste films van de laatste jaren
- Top 100 beste films op Netflix
- Top 100 beste films op Disney+
- Top 100 beste films op Pathé Thuis
- Top 50 beste films uit 2020
- Top 50 beste films uit 2018
- Top 50 beste films uit 2019
- Top 25 beste films in het Nederlands
Corporate & Media
Realtimes Network
Innovatieweg 20C
7007 CD, Doetinchem, Netherlands
+31(315)-764002
Over MovieMeter
MovieMeter is hét platform voor liefhebbers van films en series. Met tienduizenden titels, die dagelijkse worden aangevuld door onze community, vind je bij ons altijd de film, serie of documentaire die je zoekt. Of je jouw content nou graag op televisie, in de bioscoop of via een streamingsdienst bekijkt, bij MovieMeter navigeer je in enkele klikken naar hetgeen dat voldoet aan jouw wensen.
MovieMeter is echter meer dan een databank voor films en series. Je bent bij ons tevens aan het juiste adres voor het laatste filmnieuws, recensies en informatie over jouw favoriete acteur. Daarnaast vind je bij ons de meest recente toplijsten, zodat je altijd weet wat er populair is op Netflix, in de bioscoop of op televisie. Zelf je steentje bijdragen aan het unieke platform van MovieMeter? Sluit je dan vrijblijvend aan bij onze community.








