• 15.837 nieuwsartikelen
  • 178.438 films
  • 12.237 series
  • 34.024 seizoenen
  • 647.758 acteurs
  • 199.133 gebruikers
  • 9.379.134 stemmen
Avatar
 
banner banner

Bolt (2008)

Animatie / Komedie | 96 minuten
3,34 1.600 stemmen

Genre: Animatie / Komedie

Speelduur: 96 minuten

Oorsprong: Verenigde Staten

Geregisseerd door: Byron Howard en Chris Williams

Met onder meer: John Travolta, Miley Cyrus en Malcolm McDowell

IMDb beoordeling: 6,8 (245.537)

Gesproken taal: Engels

Releasedatum: 11 februari 2009

Plot Bolt

"Fully Awesome. Ridonculous. Let It Begin."

Bolt is een superhond. Althans, dat is hij wekelijks in zijn eigen TV-serie "American Dog". Al denkt hij daar zelf heel anders over. Want als hij pardoes van Hollywood in New York terechtkomt, kan hij ineens niet meer op z'n superkrachten terugvallen. Samen met de zielige huiskat Mittens en Rhino, een aan televisie verslaafde hamster in een plastic bal, moet Bolt zijn weg terug naar Hollywood proberen te vinden.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Volledige cast

Acteurs en actrices

Bolt (stemrol)

Penny (stemrol)

Mittens (stemrol)

Rhino (stemrol)

Dr. Calico (stemrol)

Blake (stemrol)

The Director (stemrol)

The Agent (stemrol)

Veteran Cat (stemrol)

Young Penny (stemrol)

Alle Media

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van K. V.

K. V.

  • 4364 berichten
  • 3769 stemmen

Gisteren eens bekeken en het was een leuke film, maar is zeker geen topfilm.

Het ziet er allemaal heel goed uit (vooral die actiescène in het begin is erg knap gemaakt), maar het verhaal is zo cliché en dus niet echt origineel te noemen.

De stemmen pasten goed bij de personages, vooral Mark Walton is geweldig als de hamster Rhino

Voor de rest bevat de film de gebruikelijke elementen: humor, spanning, drama, ... en is hij geschikt voor jong en oud.

Verwacht zeker geen Wall-E of Finding Nemo, maar een "standaard" leuke animatiefilm.


avatar van Elineloves

Elineloves

  • 24071 berichten
  • 3631 stemmen

'' Ring, ring! Who's there? Destiny? I've been expecting your call. ''

Het blijft schattig. Bolt is natuurlijk adorable, Rhino the Hamster is hilarisch en zelfs die kat Mittens kon ik waarderen, al vond ik haar bij de herziening wel leuker dan de eerste keer dat ik de film zag.

Erg voorspelbaar natuurlijk, maar hey, kijk naar de doelgroep waar de film zich voornamelijk op richt: Kinderen. Dat is prima geslaagd. Ook voor de wat oudere kijkers valt er genoeg uit te halen, met name de hamster wist regelmatig een lach op mijn gezicht te toveren. Leuk zo'n pittig beest. Of zoals hij zelf zegt: '' Rhino is awesome! He's so awesome! He's... He's beyond awesome! He's... be-awesome! ''

Jawel, toch best leuk. Mooi gemaakt, goed kleurgebruik, leuke locaties en het verhaal was ook prima te doen. Bolt is gewoon aandoenlijk en hoewel je weet dat het toch een 'eind goed, al goed' verhaal is, hoop je wel dat hij weet terug komt bij zijn baasje.

Lief!


avatar van mjk87

mjk87 (moderator films)

  • 14537 berichten
  • 4522 stemmen

Leuk. Het verhaal zelf is wel heel aardig en doet weinig denken aan Disney maar des te meer aan Pixar. Bolt is een grappige hond, de Kat is echt geweldig en de hamster acceptabel. Veel leuke korte stukjes en zelfs dat liedje van Miley Cyrus is prima te pruimen. De animatie ziet er redelijk uit, al is het nergens bijzonder wat betreft look. De moraal is er zoals altijd - ditmaal onder meer dat je af en toe afscheid moet nemen van het verleden-, om vervolgens alles goed te laten aflopen aan het eind van de film. Had je echt je punt willen maken, was dan eerder gestopt in de film. Maar goed, verder prima vermaak.3,5*.


avatar van wilofski

wilofski

  • 202 berichten
  • 575 stemmen

Een film waar je perfect van weet van wat je vast hebt.

Zoals al meermaals gezegd hieronder: standaard verhaal, veel buddy gevoel, grappen en een moraal op het einde van de film. Nergens slecht maar ook nergens een uitspringer.

Maar dat is ergens ook de kracht van deze film: hij is namelijk perfect voor wat hij gemaakt is.

Ik heb hem gezien op zondag middag met de vriendin en het was een gezellig anderhalf uurtje kijken hoe bolt zijn weg terug naar Hollywood zoekt.

Heb er terecht van genoten!


avatar van LNDS

LNDS

  • 24 berichten
  • 78 stemmen

Deze film heb ik samen met Cars heel lang uitgesteld om te kijken. Laatst heb ik Cars gezien en deze was boven mijn verwachting. Hierdoor toch maar het besluit genomen om Bolt ook te kijken. En ik moet zeggen, ook deze film viel me alles mee. Ik heb me echt rot gelachen om die duiven en de hamster is ook leuk. Even snapte ik het begin niet, maar dat werd gelukkig al snel duidelijk. Ik vind het toch een van de mindere Disney films, maar omdat ik me wel prima vermaakt heb zo op de woensdag avond toch 3,5 sterretjes.


avatar van arno74

arno74

  • 8700 berichten
  • 3342 stemmen

Aardige (actie)animatie over een hondje die voor een TV-serie een superhond met speciale krachten speelt. Hondje belandt buiten de show en denkt nog steeds dat het een superheld is, wat grappige scenes oplevert. Samen met een kat en een hamster probeert hij zijn baasje te vinden.

Het leukste vond ik de grappige wijze waarop het gedrag van honden en katten (zoals achter een stok aan rennen etc.) werd weergeven.

Een animatie die vooral bij kinderen.en dierenvrienden in de smaak zal vallen, maar ook prima geschikt voor de overige volwassenen, al is dat niet de doelgroep. 3 a 3,5 sterren.


avatar van wendyvortex

wendyvortex

  • 5196 berichten
  • 7274 stemmen

Beetje voorspelbaar en iets te zoet, maar verder best wel leuke film voor de kiddies.

Ergens zo in het gemiddelde qua Amerikaanse animaties.


avatar van avdj

avdj

  • 225 berichten
  • 1304 stemmen

Disney Classic #52

Wederom een uiterst onderhoudende Disney na het Pixar-achtige Meet the Robinsons. Het verhaal van Bolt is een stuk eenvoudiger maar daarom niet per se minder. Er wordt namelijk een origineel uitgangspunt genomen: kunnen acteurs wel van dieren houden als ze de hele dag 'als of' doen? Een idee dat je eerder van Pixar verwacht maar de moeder der animatiestudio's is hier blijkbaar weer op de juiste weg.

Uiteindelijk loopt alles gewoon weer goed af waardoor het op het eerste gezicht originele idee niet echt uit de verf komt. Bolt is vooral een combinatie van actie met een vleugje sciencefiction. Om toch nog even terug te komen op Pixar: visueel liep hun "Wall-E" in 2008 werkelijk lichtjaren voor als je deze er naast houdt. Lelijk is het niet maar destijds verre van toonaangevend.

3,5*


avatar van rcuppen79

rcuppen79

  • 717 berichten
  • 1632 stemmen

Bolt is een leuke animatiefilm van de Disney-studio’s en een enorme verbetering op de twee voorgaande films, Chicken Little en Meet The Robinsons, die net als Bolt volledig met de computer waren vervaardigd. De productie van Bolt startte in 2004 en oorspronkelijk was Chris Sanders aangetrokken om de film te regisseren. Na enige onenigheden met John Lasseter werd hij vervangen door Chris Williams en Byron Howard. Het uiterlijk van de film is geïnspireerd door de schilderijen van Edward Hopper en de fotografie van Vilmos Zsigmond. Voor de film werd diverse nieuwe technieken ontworpen, waaronder Non-Photorealistic Rendering (NPR), welke werd gebruik om de film een speciaal visueel karakter te geven.

Met een budget van 150 miljoen dollar wilde Disney ditmaal een film creëren die op animatiegebied kon concurreren met Pixar. Hoewel dat niveau nog steeds niet bereikt wordt, maakte Bolt wel sprongen vooruit ten opzichte van de vorige twee animatiefilms. Bolt maakt handig gebruik van het gegeven van een filmpersonage welke niet weet dat alles nep is. Een gegeven wat eerder tot veel hilariteit leidde in komische films als The Man Who Knew Too Little en Tropic Thunder. Ook in Bolt zorgt het voor de nodige grappen. Met name Rhino de Hamster steelt de show, maar daarnaast bevat de film ook enkele leuke optredens van een stel duiven. De film werd uitermate goed ontvangen en was bovendien een succes in de bioscopen. Toch haalt deze film het niet bij de oudere Disney-klassiekers en is het in mijn ogen ook geen typische Disney-film.


avatar van Kondoro

Kondoro

  • 11524 berichten
  • 2866 stemmen

Bolt

Bolt is toch wel een animatie serie die ik toch al erg lang in mijn lijstje heb staan en dan eindelijk heb kunnen kijken via Netflix, wat toch wel erg vermakelijk was. Ik heb Bolt natuurlijk nog nooit gezien, hij staat al wel een langere tijd in mijn oog punt en het heeft me altijd een leuke film geleken en achteraf is hij toch aardig gelukt!

Het is een film waar Bolt een hoofdrolspeler is (als hond) binnen een actie serie. Hij denkt dat dit echt gebeurd en word voor de buitenwereld afgesloten. Hij ontsnapt en komt er achter dat er toch iets anders is dan hij denkt, hij wilt terug en gaan een mooi avontuur tegemoet!

Het verhaal en concept waren leuk, over het algemeen een leuke animatie film van Disney en ik kon hem prima afkijken.

3.5*


avatar van Vinokourov

Vinokourov

  • 3143 berichten
  • 2909 stemmen

Hele aardig en vermakelijke animatie van Disney met een hond die per ongeluk in New York terecht komt en een roadtrip onderneemt om terug naar huis (Hollywood) te komen. Probleempje is echter dat ie denkt dat ie superheldenkwaliteiten heeft en daarmee alle problemen kan overwinnen. Ai, dat valt niet mee voor hem! Ik vond het zelf dus wel onderhoudend en ook leuk geschreven. De zoetsappige Disney-valkuilen worden min of meer wel vermeden. Eerste helft is wel wat sterker dan de tweede, maar soit.


avatar van Night's Watch

Night's Watch

  • 1212 berichten
  • 1200 stemmen

Het begin van de film toen Bolt nog daadwerkelijk als 'acteur' aan het werk was vond ik weinig interessant en ik was al snel bang dat het een matige film zou gaan worden. Als Bolt echter eenmaal in NY terecht komt en terug wil naar Hollywood begint het leuk te worden. Zijn twee maatjes zijn erg geinig en vanaf dat moment zit er ook fantastische humor in de film. Het verhaal is bij vlagen wel erg zoetsappig maar dat is van te voren te verwachten. Al met al veel leuker dan dat ik had verwacht.


avatar van killerfreak

killerfreak

  • 846 berichten
  • 1066 stemmen

Disney doet het weer maar eens met een originele insteek. Geen meesterwerk, dat niet nee, maar wel een animatiefilm met alle ingrediënten, een "cliffhanger" en de good feeling die niet mag ontbreken. Zeer vermakelijk leuk filmpje dus! (NL versie gezien met de stem van Chris vd Durpel die zeer goed past bij de hamster )


avatar van tattoobob

tattoobob

  • 8198 berichten
  • 2567 stemmen

Toch wel een leuke animatie dit.

Een fim waar de kleintjes iets meer bij na moeten denken en dat is ook wel eens leuk.

Spanning,humor is goed aanwezig en de film blijft visueel ook nog goed overeind staan na toch wel een aantal jaren.

Aanrader.


avatar van Fisico

Fisico

  • 10039 berichten
  • 5398 stemmen

Bolt zag ik ooit al eens en dit blijft een uitstekende animatiefilm die wat mij betreft net boven de middenmoot uitsteekt. Vooral het script is aanlokkelijk - geheel origineel zou ik het niet durven noemen. De idee waarbij een personage niet weet van zichzelf dat zijn leven eigenlijk bestaat uit een film komt ook erg duidelijk naar voor in The Truman Show (1998) van Peter Weir.

Door dit concept is het voor kleinere kinderen niet altijd even gemakkelijk om te volgen - men mag al eens nadenken - maar verveeld hebben ze zich zeker niet. De film bevat leuke “Incredibles actiemomenten” en biedt ook enkele humoristische momenten met de kat en de hamster. Vriendschap en trouw staan zoals zo dikwijls centraal. Ook de moraal van dieren als vervangobject of wegwerpproduct komt even aan bod.

Kortom, mooie prent met en zoet einde. Geen absolute topper, maar zeker ruim voldoende. Ook visueel staat hij nog steeds zijn mannetje. Het enige wat me een beetje stoorde was de karikaturale manager met zijn onhebbelijke trekjes, maar voor de rest prima filmpje. Verdiende 3,5*!


avatar van Ste*

Ste*

  • 2073 berichten
  • 1388 stemmen

Nee, het hele uitgangspunt van een hond die speelt in een actieserie maar niet mag weten dat het nep is vond ik in het begin al zo vergezocht en niet-leuk dat het eigenlijk ook niks meer werd met de rest van de film. Zeker de eerste helft vond ik maar flauw en qua verhaal ook niet echt wat me interesseerde.

Als Bolt er op een gegeven moment achterkomt hoe het echt zit dan wordt het wel iets beter, maar nog steeds zat hier weinig in dat ik leuk vond. De humor probeert een beetje te hard (die duiven bijvoorbeeld), en ook de hamster vond ik eigenlijk nergens grappig. De kat was dan nog wel een aardig personage.

2,5*


avatar van Woland

Woland

  • 4801 berichten
  • 3820 stemmen

Viel me alleszins mee, gezien de drek die Disney ook dit decennium uitbracht. Het is een beetje een Truman-show met hond, waarbij filmhond Bolt in het begin denkt dat hij werkelijk superkrachten heeft. Zeker de eerste helft vond ik behoorlijk grappig, met leuke bijkarakters als de katten die Bolt op de filmset lopen te sarren, en de New Yorkse duiven. In tegenstelling tot de bovenbuurman (ik hou wel van een beetje flauw) vond ik het gedurende de film juist minder worden, met die vervelende hamster maar ook steeds meer moralistische lesjes in plaats van grappige situaties. Desalniettemin leuk om eens een keer gezien te hebben.


avatar van W.V.40

W.V.40

  • 25 berichten
  • 304 stemmen

Ik hoop dat ze van deze ooit een real movie maken ik zou graag die hamster eens zien in real life. HAHAHAHA.