
Bolt (2008)
Verenigde Staten
Animatie / Komedie
96 minuten
geregisseerd door Byron Howard en Chris Williams
met de stemmen van John Travolta, Miley Cyrus en Malcolm McDowell
Bolt is een superhond. Althans, dat is hij wekelijks in zijn eigen TV-serie "American Dog". Al denkt hij daar zelf heel anders over. Want als hij pardoes van Hollywood in New York terechtkomt, kan hij ineens niet meer op z'n superkrachten terugvallen. Samen met de zielige huiskat Mittens en Rhino, een aan televisie verslaafde hamster in een plastic bal, moet Bolt zijn weg terug naar Hollywood proberen te vinden.
Trailer
https://www.youtube.com/watch?v=Pj0a7GkMH3w
Wanneer je deze, als ook andere ingevoegde media op de site wilt zien, dan moet je hier even toestemming voor geven.
Met het tonen hiervan wordt er mogelijk door een andere partij cookies geplaatst en/of wordt je ip-adres geregistreerd, zonder dat MovieMeter hier invloed op heeft. Lees ons privacybeleid voor meer informatie over hoe MovieMeter met je privacy omgaat.
Links
Zoek naar deze film op dvd/blu-ray op AmazonIMDb (6,8 / 189786)trailer (YouTube)filmscore (MusicMeter)game (GamesMeter)iTunes: € 16,99 / huur € 2,99Google Play: € 13,99 / huur € 2,99Pathé Thuis: vanaf € 14,99 / huur € 2,99kijk op Disney+De film start erg vermakelijk, maar na een klein inkak-moment begint de vrees. Het blijft namelijk Disney.. Edoch, daar is de hamster. Naar het einde toe wordt alles weer zoetsappig en voorspelbaar. En dat is jammer, want de film kent een aantal bijzonder grappige momenten, die vrijwel allemaal op conto komen van Rhino en de duiven, plus een uitstekend begin.
Goed.
Tsja de gebruikelijke issues die animatie films hebben. Boodschap die elke 5 minuten duidelijk aanwezig moet zijn, slechte voice acting, snap echt niet waarom bekende acteurs de stem in moeten spreken. En al helemaal niet waarom ze voor Susie Essman kiezen. Ze is fantastisch in Curb, maar elke keer als ik die kat hoor praten verwacht ik een harde LARRY DAVID! Helpt ook niet echt om de kat als een soort van kat te zien. Enige wat de film red is de Hamster. Hilarisch karakter dat elke scene dat die erin zit de show steelt. Niet gek ook dat dat de enige stem is die niet gedaan is door een celeb. Maar verder is het vrij armoedig, en technisch perfect blablabla.
2 sterren, het kijkt weg. Maar daarna kan het ook meteen in je desktop prullenmand.
Ook de voorspelbare sentiment stukjes zijn niet geslaagd in mijn ogen, ook niet met de tragische muziek op de achtergrond.
Ook jammer dat de karakters eigenlijk gewoon niks speciaals bieden. Op die hamster na, die is wel erg geinig. Maar het is een kenmerkend iets voor Disney (Pixar) dat de hoofdpersonen nooit zo speciaal zijn en het vaak de kleinere 'rollen' het leukst zijn. De stemmen zijn wel redelijk gedaan. John Travolta is wel aardig, maar geen van de stemmen is echt iets toevoegends voor de rol, maar dat is ook niet te verwachten qua verhaal. Bij Shrek heb je bijvoorbeeld echt een leuke stem nodig. Hier is dat niet zo het geval.
3*
Alles bij elkaar een prima film om te kijken. Voor de jongeren onder ons, maar ook wel voor de ouderen want er zitten ook volwassen grappen in.
3,5*
De magische films die Disney ooit maakte, zijn niet meer. Het is echter oneerlijk om Bolt daardoor op voorhand al te verklaren als onvoldoende. Het mierzoete verhaaltje kent namelijk gigantisch leuke momenten, vooral wanneer de, veel te zware, hamster Rhino zijn intrede doet. Wat een heerlijke sidekick! En dat is dan ook meteen wat ik zo waardeerde aan deze film. In animatiefilms zoek ik vaak een stukje humor. Dit vond ik in Bolt. Helaas zijn de echt grappige scènes té spaarzaam om de film tot een hogere waardering te doen stijgen.
Bolt word neergezet als een enorm stoer hondje die eigenlijk gewoon om op te vreten is. Denk aan de scene dat hij leert om te schooien, enorm cute! Maar degene die de film echt nog een stuk hoger tillen zijn Mittens, Rhino en die duiven!


Ik doe eens gek...
4.5*
3*
Ja?
Wou net zeggen een erg atypische Disney productie. De actie in het begin, stoere helicopters met raketten, die hamster sidekick, gebrek aan nummers, behalve dan tijdens een interessante tussen sequence. Ik ken niet alles van Disney maar heb ze dit absoluut nog nooit zien doen.
Het zijn wel de nevenpersonages die deze film z'n flair geven. De hamster (the hell!) en die duifjes (en dan vooral die nekjes en kopjes) zijn erg leuk. De kat en het hondje zelf zijn eigenlijk wat minder.
Verder ook leuk de scene halverwege, hoewel erg zoetsappig. Je ziet het toch weinig dat een animatie zo even zijn ding onderbreekt om wat sfeerbeelden te tonen. Jammer genoeg is het laatste uur wél erg cliche met het getraumatiseerde katje dat later Bolt weer terug moet opvrolijken omdat hij net op een verkeerd moment z'n baasje weerziet en bladidbladibla. Het zal er wel bijmoeten maar vond het de film weer serieus minder leuk maken naar het einde toe.
Verder aangenaam filmpje. Verre van alle humor is geslaagd, maar al een enorme meevaller dat er echt grappige stukjes inzitten. Verder is de animatie matig, buiten wat aardig kleurgebruik hier en daar is er op dat gebied ook niet zoveel te beleven.
2.5*, Disney is duidelijk beter bezig dan z'n grote broertje Pixar.
Waar Pixar zich met veel grappen ook op het wat oudere publiek richt ontbreekt dat bij deze film. Verder is deze ook weinig origineel, zowel qua verhaal als qua grappen. De kleine rolletjes, van bv de hamster, zouden de film grappig moeten maken maar kunnen niet echt verassen.
Weinig grappige momenten en en vrij standaard verhaaltje waardoor het een redelijk saaie film wordt vind ik. Misschien leuk voor kinderen maar waar Pixar en Dreamworks er wel in slagen om het oudere publiek aan te spreken is dat Disney met deze film (bij mij) niet gelukt.
Ik hou toch echt meer van Pixar. Daar zit misschien ook een soort van vast patroon aan vast, maar binnen dat patroon zit wel veel meer variatie. De karakters en het verhaal zijn veel meeslepender en de animaties zijn veel geslepener. Ik miste in Bolt een emotionele houvast, die ik bij Pixarfilms wel nagenoeg altijd heb. Het verhaal deed me daarvoor ook echt teveel aan dat van Toy Story denken.
Rhino

Bolt en Mittens zelf zijn eigenlijk nou niet bepaald geweldig, vond ik. Het zijn vooral de bijpersonages die de film erg goed doen, zoals eerder aangegeven het hamster Rhino, maar ook de duiven zijn geweldig. Tsjah, eigenlijk heb Ik me wel vermaakt, het laatste kwartier stapelen de cliché's wel erg snel op, maar dat is dan even niet anders. Dikke voldoende voor deze Disney.
Fantastische animatie, leuk grappig verhaal. Disney haalt hier mee zeker het niveau van Pixar. Topper!!!
Niets aan toe te voegen, behalve:
De aanwezigheid van John Travolta was nauwelijks merkbaar, hij had een heel ingetogen rol. Ik verwachtte meer stoere praat, zoals bij Over The Hedge (met Bruce Willis) maar Travolta's rol was opmerkelijk tam. Ook wel jammer dat er niet meer verwijzigen naar bekende films en Hollywoodsterren in zitten. Dat is altijd erg geestig.
Op IMDb staat trouwens dat Ron Moss de stem van Dr. Forrester inspreekt, maar die heb ik nergens gezien?
4 sterren
Vooral die hamster was echt te geniaal gewoon.

De animatie was overigens puik, echt een genot voor je ogen ook al zag je alleen gras in beeld.
Goed voor 3, 0 sterren.

Zeer grappig bijpersonage is dat evenals de duiven met hun droge opmerkingen. Jammer dat de film op het einde een beetje zoetsappig wordt, maar verder is het geheel best vermakelijk en lijkt Disney de strijd met Pixar op deze manier goed aan te kunnen gaan. Hopelijk trekken ze deze lijn in de toekomst door.
3,0*
kijken dus

Ik moet zeggen Disney heeft het nog niet zo slecht gedaan met de CGI reeks. In vergelijking tot de Classics valt hij natuurlijk in het niet, maar tegenover de zeer vermakelijke Dreamworks weten films zoals 'Bolt' zich prima staande te houden.
Met een standaard Disney verhaal met een originele draai is Bolt een leuke familiefilm met, zoals dat hoort, een schattige hoofdrol en coole bijrollen (een hamster in een bol heeft een awesome-level van 'Madagascar's' diertje met groten ogen). Dit, een aantal goede grappen en een paar aardige wendingen, weten het toch wel slappe, voorspelbare verhaal staande te houden.
De animatie is mooi, maar nauwelijks zo verbluffend als we gewend zijn van Pixar en aangezien het niet zo cartoonesk is als Dreamworks, valt het er een beetje tussenin, wat dus een gemengd gevoel oplevert. Echt adembenemend is het nooit.
Al met al redelijk vermakelijk, met leuke critiek op televisieland, maar vooral met de potentie om een betere film te kunnen zijn.
3.0
De film begint leuk en zit vol (leuke)actie.
De film bevat veel humor, vooral de duiven en de fanboy Hamster zijn geniaal grappig.
Hij krijgt niet helemaal een topwaardering, omdat het einde toch een beetje teveel Disney achtig wordt, met de happy endings.
4 sterren
3,5*
3,0*
Hij begint gevoelig om vervolgens over te gaan in een lange, spectaculaire actiescène met superhond Bolt in de hoofdrol. Maar eenmaal dit actiefestijn voorbij is vond ik hem plots een heel pak minder worden, het verhaal kabbelde maar wat voort zonder erg interessant te wezen, ik vreesde voor het ergste !
Gelukkig was dit dipje van korte duur want vanaf het moment dat Bolt het leuke katje Mittens en de hamster Rhino tegen het lijf loopt zit het allemaal weer goed. Er komt grappige situatiehumor in voor, enkele gevoelige scènes zoals Bolt die tot het besef komt dat hij helemaal niet over superkrachten beschikt en ook niet onbelangrijk: er zit een goeie vaart in waardoor het vanaf dan nergens meer saai wordt.
Leuk detail vond ik de doorschijnende plastieken bol waarin de hamster rond rent, da's een miniatuurversie van de "Death Star" uit de SF-Saga "Star Wars".
Die scène waarin het katje Mittens Bolt bedreigt met een stukje piepschuim vond ik hilarisch

7/10.
Een hartverwarmende Familie-Avonturenfilm die je met een warm gevoel vanbinnen achterlaat. Dat mindere gedeelte na het spectaculaire begin moet je er maar bijnemen, het is tenslotte een debuutfilm hè.
Uiteraard ben je dit verhaaltje al duizendmaal tegengekomen in gelijkaardige jeugdfilms maar dit neemt niet weg dat ik er telkens weer van kan genieten, als het maar goed uitgewerkt wordt, cliché of niet

Filmsite : http://www.disney.go.com/di...
De 1ste 50 minuten waren ultiem kijkvoer. De actie en humor bijvoorbeeld, die voortkwamen uit het gegeven dat Bolt niet besefte dat hij geen superkrachten had, maar dat de televisiestudio garant stond voor zijn krachten. Een paar momenten waar ik mij bescheurd bij heb waren het moment dat Bolt en dè hamster in plastic bollen tenue

Helaas is het nogal uit met de pret als Disney besluit om alle kieren en gaten rondom het verhaal dicht te timmeren, waardoor we uiteindelijk ontroerd moeten raken als Bolt zijn oude baasje weer in de armen sluit.

Gelukkig zijn de hoofd en bijpersonages dik oké, de manager die alle wensen van het meisje op een denkbeeldig prikbord prikte was tè komisch, net zoals de duiven. Toch zijn het vooral de kat en de hamster die voor de jus op het bord zorgen. 3,5*
Heb lekker van gelachen en me prima vermaakt.
Weer een hele leuk verhaal die soms onvoorspelbaar is. Personages waren erg leuk, de duiven en dat hamstertje bijv. Hele grappige personages en hun manier van doen. De locatie's zijn erg mooi, leuk uitgekozen en kwalitatief. Van een rustige park tot wel een vechtlocatie.
Er is hier erg veel uitgehaald om van een bekende 'tv-ster' tot wel het avontuur van een doodnormale hond te beleven. Niet echt de beste van Disney, maar leuk is die zeker wel en prima voor een voldoende cijfer.
Zoals elke Disney is dit weer spannend, leuk en avontuurlijk voor zowel kinderen als volwassene.
Vooral een lieve en commerciële Disney productie (zijn ze dat niet allemaal?). De film moet het erg hebben van de spannende actie scènes en ''het avontuur'' dan echt de karakter trekjes. Voor mij was niet echt duidelijk wanneer Bolt het een en ander nou wel of niet door had, beetje snelle overslag als je het mij vraagt. Mittens steelt naar mijn inzien gelijk de show. Disney weet elke keer weer zoveel karakter en diepgang in de personages te stoppen, zelfs in Rhino de hamster, en daardoor was de uitbarsting die ik heb ''gequote'' ook wel geslaagd. Ze weten altijd situaties heel lief en emotioneel te benaderen, goede eigenschap van een productie. Voor de rest vond ik het vooral een film voor de jongere kijkers, je weet al snel wanneer alles gebeurd en na dik het half uur kan je zo uitstippelen wat er gaat gebeuren, hoe het gaat gebeuren enzovoort. Het zoveelste verhaal in een ander jasje. Toch een vermakelijke film, puur popcorn vermaak. Er had wellicht meer uit gehaald worden, maar dat kan altijd achteraf gezien. Prima filmpje, met een mooie positieve sfeer, mooie vrolijke kleuren en een leuk verhaaltje heb jij mijn avond absoluut niet verpest. 3 sterren voor Bolt, Mittens en Rhino, voor ieder een.
De ingrediënten die de Disney films zo leuk maken zijn afwezig. De personages zijn niet leutig genoeg en te simpel. Het verhaal was ook niet geweldig, en de humor komt niet goed uit de verf. Het is uiteindelijk erg flauw en te kinderachtig geworden. Een hele kleine 2,0.
3,5*