Genre: Drama / Muziek
Speelduur: 114 minuten
Oorsprong:
Verenigde Staten
Geregisseerd door: Kirsten Sheridan
Met onder meer: Freddie Highmore, Keri Russell en Jonathan Rhys Meyers
IMDb beoordeling:
7,4 (114.181)
Gesproken taal: Engels
Releasedatum: 14 februari 2008
On Demand:
Niet beschikbaar op Netflix
Niet beschikbaar op Pathé Thuis
Niet beschikbaar op Videoland
Niet beschikbaar op Prime Video
Niet beschikbaar op Disney+
Niet beschikbaar op Google Play
Niet beschikbaar op meJane
Plot August Rush
"An incredible journey moving at the speed of sound."
Twee jonge muzikanten ontmoeten elkaar bij toeval in het nachtelijke New York. Hieruit ontstaat een romance die helaas van korte duur is. De rijke vader van de vrouw is tegen de relatie en zodoende raken de geliefden elkaar kwijt. Dan blijkt de vrouw zwanger. Door toedoen van haar vader denkt ze dat haar kind dood geboren wordt. Het jongetje komt terecht in een weeshuis. Hij blijkt een groot muzikaal genie. Hij is er zeker van, dat zijn ouders hem op een dag komen halen. Als dat te lang duurt, besluit het jongetje de wijde wereld in te trekken. Hij voelt dat muziek hem met zijn ouders verbindt, en dus volgt hij de muziek om ze te kunnen vinden. Dat lijkt een moeilijke en onmogelijke weg. Zijn ongelooflijke muzikaal talent zit hem zelfs in de weg. De zoektocht wordt extra ingewikkeld als hij een nieuwe artiestennaam aanneemt: August Rush.
Externe links
Acteurs en actrices
August Rush
Lyla Novacek
Louis Connelly
Richard Jeffries
Maxwell "Wizard" Wallace
Thomas Novacek
The Dean
Reverend James
Arthur
Nick
Video's en trailers
Reviews & comments
didier.depuydt
-
- 60 berichten
- 7551 stemmen
repok
-
- 67 berichten
- 146 stemmen
Geweldig mooie film die me echt heeft geraakt. Natuurlijk is het onrealistisch, maar ik ben helemaal opgegaan in het verhaal. Voor muziekliefhebber en filmliefhebber echt een aanrader.
Zeer mooi musicaal ondersteund en zeer goed spel van de crew!
AmazingPP
-
- 2524 berichten
- 1859 stemmen
Prettige, snelle film over een jongen met een aangeboren gehoor voor muziek. Tuurlijk is het allemaal erg onrealistisch, maar dat mag, het is namelijk film. Het verhaal wordt goed en snel verteld zonder enig moment van verveling. Het sentiment druipt er natuurlijk vanaf, maar het einde had veel erger gekund. Ik heb me er prima mee vermaakt met deze "feel good"-film. Maar ik kan begrijpen dat sommige mensen dit bekijken met een emmer naast zich om in te kotsen. Wat mij betreft: 3,5 *
tbouwh
-
- 5812 berichten
- 5402 stemmen
Mooie film. Het thema is goed, het verhaal ook. Helaas irriteerde ik me een beetje aan de jongen, Freddie Highmore, die af en toe iets te onverschillig overkomt. Zijn karakter deed me een beetje denken aan Jean-Baptiste Grenouille ( Das Parfum ). Wat geur voor hem betekent, betekent muziek voor de jongen in deze film. Uiteraard zijn er ook verschillen, maar ik zag een verband. Beiden worden niet begrepen, maar zijn vastbesloten en laten zich niet van hun doel afhouden.
Wat echter ongeloofwaardig overkwam, is het gitaarspel van de jongen, terwijl hij nooit eerder een gitaar aanraakte. Het gevoel voor muziek en ritme mag er dan zijn, maar zelfs dan lijkt zoiets me onmogelijk. En dan is 'August Rush' ineens alles, en de andere jongens van het muziekhandeltje van Robin Williams staan erbij en kijken ernaar. Iets te makkelijk als je het mij vraagt. Zo loopt het vaker : een aaneenschakeling van toevalligheden, het een zet het ander in gang. Mooi in deze film, maar niet erg realistisch. Dit mag echter, het is film, maar het is af en toe iets te zoet.
Toch pakt de film wel, mede dankzij de mooie muziek en goede acteerprestaties ( met name van de moeder, Keri Russell ).
ronverh
-
- 32 berichten
- 66 stemmen
Redelijke film, acteerprestaties wat minder. Sommige scènes hadden iets komisch zoals in de Wizard of Os. Andere scènes wel mooi. Dubbel gevoel steeds. Niet echt mijn ding. Hou meer van Il Postino, La Finestra di Fronte, Amelie, Trois Couleurs Blue, etcetera..
Phantasm
-
- 7600 berichten
- 7509 stemmen
Mooie film die leuk in elkaar is gezet, prima verhaal dat de aandacht vasthoudt.
Delta65
-
- 117 berichten
- 252 stemmen
Wat een heerlijke film. Heb m nu een paar keer gezien en zit toch altijd weer met tranen in m'n ogen aan het eind.
Passiebloempje
-
- 192 berichten
- 903 stemmen
Ik ben eigenlijk niet zo van de 'onrealistische films met een hoog sprookjesgehalte', but who cares...?? Zalige muziek en (na wat traantjes wegslikken) op en top 'feel good'! 
gauke
-
- 9852 berichten
- 13069 stemmen
Ik weet niet in welk jaargetijde deze film werd uitgebracht, maar voor mij een kerstfilm puur sang. De regisseuse heeft een liefdevolle en bijzonder sympathieke film gemaakt. Een overladen, ontroerend en mierzoet melodramatisch sprookje rondom een muzikaal wonderkind, muziek, familie, saamhorigheid, passie en gevoelens. De muziek wordt op een prachtige manier verweven met het verhaal en vakkundig wordt er een brug geslagen tussen klassieke- en popmuziek. Een werkelijk schitterende rol (zijn situatie lijkt wat op die van Oliver twist) van de jonge Freddie Highmore. Hoe sentimenteel ook, de film heeft me compleet meegevoerd.
aspro
-
- 570 berichten
- 1518 stemmen
Ik weet niet in welk jaargetijde deze film werd uitgebracht, maar voor mij een kerstfilm puur sang. De regisseuse heeft een liefdevolle en bijzonder sympathieke film gemaakt. Een overladen, ontroerend en mierzoet melodramatisch sprookje rondom een muzikaal wonderkind, muziek, familie, saamhorigheid, passie en gevoelens. De muziek wordt op een prachtige manier verweven met het verhaal en vakkundig wordt er een brug geslagen tussen klassieke- en popmuziek. Een werkelijk schitterende rol (zijn situatie lijkt wat op die van Oliver twist) van de jonge Freddie Highmore. Hoe sentimenteel ook, de film heeft me compleet meegevoerd.
hierbij sluit ik mij geheel bij aan,
heb hem afgelopen weekend nog gekeken en IDD hoe sentimenteel ook hij greep mij in iedergaval bij de strot.
93.9
-
- 3124 berichten
- 4209 stemmen
Vreselijke Amerikaanse kitch weer...
Hoogst irritante personages.
Geef de dvd gratis weg!
stinissen (crew films & series)
-
- 23449 berichten
- 76943 stemmen
Vreselijke Amerikaanse kitch weer...
Hoogst irritante personages.
Geef de dvd gratis weg!
Je kunt me een PM sturen voor mijn adres gegevens.
stinissen (crew films & series)
-
- 23449 berichten
- 76943 stemmen
PM gehad dat siert hem wel
Dank je 93.9
vampyrmaiden
-
- 228 berichten
- 234 stemmen
mooie film, en nadat ik deze film zowel als de serie Dracula heb gezien heb ik een nieuwe favoriete acteur; Jonathan Rhys Meyers. Yup.
Moet bekennen dat Freddie Highmore goed uit de verf komt als ietwat vreemd en dromerig muzikaal genie, heb me rot zitten piekeren waar ik hem van kende, maar dat is natuurlijk weer van de serie Bates Motel (waar ik dan weer niet erg van onder de indruk ben, maar dat is een ander verhaal.
Robin Willams zijn rol deed me erg denken aan Fagin uit Oliver Twist, weer eens wat anders dan de komische films waarin hij speelt. De nare man die zogenaamd voor de straatkinderen zorgt zet hij prima neer.
Het verhaal is ietswat zoetsappig, en hier en daar wat frusterend omdat het aldoor maar niet goed komt, maar je weet dat het op het eind wel goed gaat komen, dus dat maakt weer veel goed 
Voor muziekliefhebbers is deze film een must-see, maar ook als je zin hebt in een sprookjesachtig drama met feel-good eind zit je met deze film snor. 
Lucizzle
-
- 38 berichten
- 914 stemmen
Alles aan deze film laat een hele, vieze, zoete smaak in mijn mond achter. Blehhh, wat een zoete onbenullige sh*t. Robin Williams speelt de meest crappy rol van zijn leven volgens mij, en het vader-moeder-zoon trio past goed bij elkaar als dromerig, muzikaal gezelschap. Het einde is er een die je al mijlenver ziet aankomen. Leuk filmpje als je wil janken van blijdschap, maar voor mij is het too much.
Capablanca
-
- 1274 berichten
- 1683 stemmen
Een pannenkoek met rozijnen, suiker en stroop. Na twee happen denk je: dit is wel heel erg zoet. Bovendien erg voorspelbaar, over-geacteerd en met een hinderlijke Robin Williams. Geen succes.
pmeester
-
- 72 berichten
- 88 stemmen
Snap best dat het zoetsappig gevonden wordt maar voor mij is het een topper. Muziek is overal en dat wil de film eigenlijk vertellen. Heerlijk tussendoortje als je alle Marvels even zat bent.
Boenga
-
- 2633 berichten
- 1537 stemmen
In de overtuiging dat ik naar een drama zat te kijken, heb me het eerste half uur mateloos zitten ergeren aan de onwaarschijnlijkheden die het hele verhaal tot een overdosis onzin afdoen.
Ik probeerde de klik in m'n hoofd te maken om er op een andere manier naar te kijken (heb zelfs getwijfeld om 'm gewoon af te zetten), en uiteindelijk viel dat dan nog wel mee.
Met uitzondering van Jonathan Rhys Meyers, die zoals altijd meliger is dan een kilo verse tarwebloem, zag ik aardige acteurs aan het werk. De kleine Highmore doet dat prima, heeft allicht best wel wat moeten oefenen om met z'n vingers te tokkelen, en ook Williams en Russell: prima.
Muziek: aardig - alweer met uitzondering van het bandje van Meyers: even melig als hijzelf.
Visueel zit het ook allemaal aardig in elkaar, met fijne locaties.
Maar 'drama/muziek' ?? Bij die omschrijving denk ik aan The Doors (1991) , aan Amadeus (1984) , of aan Almost Famous (2000) .
Hier dacht ik naarmate de film vorderde aan het fantastische Willy Wonka & the Chocolate Factory (1971) - maar ik zie daar 'familie/fantasy' staan, toch net wat anders.
Al bij al tegenvaller door de totaal verkeerde verwachtingen. Zal misschien bij een tweede kijkbeurt genietbaarder zijn, maar 'sprookje' zal dan het woord in m'n achterhoofd zijn, geen muziekdrama.
Pim1993
-
- 657 berichten
- 851 stemmen
Prachtig! Het deed me zelfs heel even denken aan 'Kruimeltje'.
Wat een meesterwerkje. Af en toe net iets te kitsch wat mij betreft vanwege de sprookjesachtige elementen maar dat kon me gestolen worden. Geweldige meeslepende film waar emoties ontzettend geloofwaardig worden uitgedrukt. Diepe buiging voor het camerawerk, bij deze film was duidelijk wat goed visueel inzicht met je film kan doen.
Genoten.
Ste*
-
- 2072 berichten
- 1387 stemmen
De makers wilden gewoon té graag een tranentrekkend en gevoelig drama maken, daarbij alle logica uit het oog verliezend. Dat is jammer, want qua thema (en production value) had het best potentieel, maar dit valt vanaf het begin al niet serieus te nemen.
Het ventje, dat met een gelukzalige glimlach alleen in pretentieuze one-liners kan spreken en zich binnen no time ontwikkeld als virtuoos weet alleen maar te irriteren, en het plotje met zijn ouders er omheen is slapjes. De rest is ook gespeend van elke logica of geloofwaardigheid. En dan stevent het allemaal ook nog eens af op een belachelijke climax.
Het gemiddelde valt me tegen, blijkbaar valt de meerderheid toch wel voor dit soort gemakzuchtige kitsch, maar ik kan dit gewoon echt niet serieus nemen (en ik ben qua sentiment toch echt niet heel moeilijk).
2*
N00dles
-
- 628 berichten
- 2303 stemmen
De weerzinwekkende monoloog in het begin laat direct zien met wat voor film we te maken hebben. Freddie Highmore speelt vaak hoogbegaafde, emotionele jongetjes (bijvoorbeeld Finding Neverland), maar zo zoetsappig en pretentieus zoals hij hier zijn teksten oplepelt, heb ik nog nooit gezien.
Daarna wordt er een ontmoeting tussen zijn ouders (Jonathan Rhys Meyers en Keri Russell) neergezet als de meest cliché, liefde-op-het-eerste gezicht filmscene die ik ken. Werkelijk elke uitspraak is zoetsappig en emotioneel beladen. Een zwoele blik hier, een "romantisch" antwoord daar en voor je het weet zijn ze aan het zoenen. Dat je realisme aan de kant zet voor een sprookje is één ding, maar moet je er dan meteen zo'n mierzoet script van maken?
De rest van de film draait maar om één ding: het ontmoeten van zijn biologische ouders. Van enige spanning en diepgang is geen sprake; het blijft oppervlakkig, vaag en summier, met muzikale montages als symbolieke opvulling.
De film is extreem voorspelbaar en onuitstaanbaar vervelend. Ik snap dan ook niet waarom het zo'n hoog cijfer heeft gekregen. Is men gevoelig voor dit soort sprookjes. Of 'hoort' men iets in die film dat ik niet hoor?
Kronos
-
- 1009 berichten
- 1478 stemmen
Of 'hoort' men iets in die film dat ik niet hoor?
Subliminale boodschappen misschien. Ik heb ze ook gemist.
Lavrot
-
- 903 berichten
- 0 stemmen
Een tranentrekker dunner dan behangpapier met een verhaal dat je er zo achter kan plakken. Nee, dan kwam Jonathan Rhys Meyers beter uit de verf in Velvet Goldmine
Pazmaster
-
- 2776 berichten
- 5884 stemmen
Vrij kinderachtige film met een zoet verhaal vol onwaarschijnlijkheden. Acteerwerk kan ermee door en het ziet er wel aardig uit maar het kon mij toch niet bekoren. Leuk voor de jeugd misschien, of voor op tv met de kerst ofzo. Ik vond het allemaal iets te lief, te braaf en zonder enige verrassing.
panax
-
- 885 berichten
- 876 stemmen
prachtige film !!!
ik vond Williams al wel veel op bono lijken ,en nu helemaal !!
Robi
-
- 2528 berichten
- 2526 stemmen
Tsjonge, het valt niet mee om je Hollywood vooroordelen opzij te zetten. Weesjongetje is op zoek naar zijn ouders. Een gladde film die uiterst ongeloofwaardig en extreem voorspelbaar is. Sentimentele rotzooi. Gemaakt om zo veel mogelijk tranen en geld te genereren. En toch wist de film en het verhaal me wel te raken. En daarmee zit ik met een groot dilemma. Is dit de vreselijke Hollywood film die ik moet afkraken omdat ik de vormgeving verschrikkelijk vind, of is het toch wel een mooie film? Jammer dat deze film geen Amerikaanse re-make is van een ontzettend mooie Europese originele versie. Dan had ik een film om naar op zoek te gaan.
arno74
-
- 8700 berichten
- 3342 stemmen
Tsjonge, het valt niet mee om je Hollywood vooroordelen opzij te zetten.
Weg ermee zou ik zeggen. Ik ben de vele clichéfilms uit Hollywood wel beu, maar als een film goed is en daar tussenuit springt dan ga ik het niet afstraffen omdat het in Hollywood is gemaakt. Integendeel, ze mogen wel vaker dit soort kwaliteit afleveren.
Een troost: de regisseuse komt uit Ierland
. En ik zie dat ze de scriptschrijfster is van In America (2002), ook zo'n prachtige film. Ze lijkt me wel iemand om in de gaten te houden.
IH88
-
- 9734 berichten
- 3186 stemmen
“You got to love music more than you love food. More than life. More than yourself.”
Een echte kerstfilm. Zoet, sentimenteel, melancholisch, met sterke muziek en leuke personages. Rhys Meyers en Russell zijn sterk en kunnen door een gelaatsuitdrukking of oogopslag al erg veel zeggen. Er is chemie tussen de twee, waardoor je vanaf het begin in hun onlosmakelijke band geloofd. Erg belangrijk in dit soort films.
Highmore is niet de beste kindacteur die ik ooit heb gezien, maar hij is adequaat. Het personage dat Robin Williams speelt was vooral vervelend en dat subplot had weggelaten mogen worden. Zelfs de grootste cynicus zal niet ongevoelig zijn voor de laatste scene in Central Park.
Het laatste nieuws

Netflix-hit 'Finding Her Edge' zeker van een tweede seizoen

'Bridgerton' best bekeken Netflix-serie van dit moment: bekijk de volledige Top 10

Netflix gaat op zoek naar antwoorden in true crime 'The Investigation of Lucy Letby'

Het aankomende derde seizoen van 'Knokke Off' krijgt een eerste teaser
Bekijk ook

Voces Inocentes
Drama / Oorlog, 2004
24 reacties

Hachi: A Dog's Tale
Drama / Familie, 2009
715 reacties

Seven Pounds
Drama, 2008
1.052 reacties

And the Band Played On
Drama, 1993
7 reacties

The Kite Runner
Drama, 2007
359 reacties

Reign over Me
Drama, 2007
230 reacties
Nieuwsbrief MovieMeter
Het laatste film- en serienieuws per e-mail ontvangen?
Populaire toplijsten
- Top 250 beste films aller tijden
- Top 250 beste sciencefiction films aller tijden
- Top 250 beste thriller films aller tijden
- Top 250 beste familie films aller tijden
- Top 250 beste actie films aller tijden
- Top 100 beste films van de laatste jaren
- Top 100 beste films op Netflix
- Top 100 beste films op Disney+
- Top 100 beste films op Pathé Thuis
- Top 50 beste films uit 2020
- Top 50 beste films uit 2018
- Top 50 beste films uit 2019
- Top 25 beste films in het Nederlands
Corporate & Media
Realtimes Network
Innovatieweg 20C
7007 CD, Doetinchem, Netherlands
+31(315)-764002
Over MovieMeter
MovieMeter is hét platform voor liefhebbers van films en series. Met tienduizenden titels, die dagelijkse worden aangevuld door onze community, vind je bij ons altijd de film, serie of documentaire die je zoekt. Of je jouw content nou graag op televisie, in de bioscoop of via een streamingsdienst bekijkt, bij MovieMeter navigeer je in enkele klikken naar hetgeen dat voldoet aan jouw wensen.
MovieMeter is echter meer dan een databank voor films en series. Je bent bij ons tevens aan het juiste adres voor het laatste filmnieuws, recensies en informatie over jouw favoriete acteur. Daarnaast vind je bij ons de meest recente toplijsten, zodat je altijd weet wat er populair is op Netflix, in de bioscoop of op televisie. Zelf je steentje bijdragen aan het unieke platform van MovieMeter? Sluit je dan vrijblijvend aan bij onze community.







