• 15.837 nieuwsartikelen
  • 178.522 films
  • 12.249 series
  • 34.035 seizoenen
  • 647.933 acteurs
  • 199.141 gebruikers
  • 9.380.133 stemmen
Avatar
 
banner banner

Spider-Man 3 (2007)

Actie / Fantasy | 139 minuten
3,20 3.025 stemmen

Genre: Actie / Fantasy

Speelduur: 139 minuten

Oorsprong: Verenigde Staten

Geregisseerd door: Sam Raimi

Met onder meer: Tobey Maguire, Kirsten Dunst en James Franco

IMDb beoordeling: 6,3 (691.841)

Gesproken taal: Engels en Frans

Releasedatum: 1 mei 2007

Plot Spider-Man 3

"The greatest battle lies within."

Een buitenaardse symbiote van een andere wereld geeft Peter Parker, alias Spider-Man, nieuwe krachten en een zwart pak die hij goed kan gebruiken om enkele nieuwe vijanden mee te bestrijden. Peters leven lijkt geweldig te zijn met zijn nieuwe pak, totdat hij en zijn geliefden merken dat er iets niet klopt in zijn gedrag...

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Volledige cast

Acteurs en actrices

Spider-Man / Peter Parker

Mary Jane Watson

New Goblin / Harry Osborn

Sandman / Flint Marko

Venom / Eddie Brock

J. Jonah Jameson

Captain Stacey

Dr. Curt Connors

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:

avatar van TheThirdMark

TheThirdMark

  • 464 berichten
  • 727 stemmen

1 was natuurlijk fantastisch, 2 aardig, maar 3 gewoon weer heerlijk.


avatar van bane!!!!

bane!!!!

  • 15 berichten
  • 9 stemmen

leuke film maar spiderman 1 is en blijft de beste film deze film is gelukkig heel anders of de 2 de spiderman film die spiderman film vind is super saaaaaai maar deze film is stukken beter ik geef een 3.5


avatar van yacoub

yacoub

  • 124 berichten
  • 871 stemmen

geen slecht verhaal en super graphics en mensen zeiken om de vele schurken in de film maar Spiderman vocht ook in de serie soms meerdere schurken tegelijk. Wat mij irriteerde zijn de vele clichés.


avatar van Saldek

Saldek

  • 290 berichten
  • 176 stemmen

Als kind en tiener was ik een groot Spidey liefhebber en volgde de comics dan ook op de voet.

Het mooie aan de strips vond ik dat Peter een zo normaal iemand was die doorgaans ook prive strijd moest leveren om zijn dierbaren te behouden en zijn eigen plek in de samenleving.

Dat maakte dat je in de comics eigenlijk twee verhalen volgde: de drama van Peter Parker en de actie van Spidey. Wat beide personages wél boden was humor. Als Spidey gebruikte hij humor om zijn vijanden te irriteren en op te fokken opdat ze onzorvuldiger werden. En in privé was het de eeuwig scheldende redacteur Jonah Jameson. Peter nam hem dan ook altijd met een korrel zout.

Wat ze in de films hebben gedaan is een aantal gebeurtenissen samenvoegen waar in de comics vele jaren tussen zaten. Ook het 'zwarte monster' Spiderman nam vele maanden in beslag voor het creatuur werkelijk Peter te grazen kreeg. Daar had ik een beetje moeite mee in de film, dat dit hier in een handomdraai gebeurde. Hier mocht van mij best meer impact aan gegeven worden.

En natuurlijk is een film een medium waarin contexten om andere benaderingen verlegen zit.

Dus je moet het wel aanpassen. In de film krijgt Peter bijv. wat met Mary Jane terwijl in de comic Mary Jane voor Peter de liefde van zijn leven is die nooit de zijne zal worden.

Maar al met al vond ik ook deze film zeker geslaagd. En dat er meerdere superschurken tegelijk bezig zijn Spiderman te grazen te nemen is in de strip ook wel eens voorgekomen. Derhalve kon ik me in deze film er niet aan storen.

De special effects vond ik grandioos. Er is wel vaker een film over Spiderman gemaakt. Maar dat is lastig met een als in ADHD-doordrenkte neuroot springend en huppend van plek naar plek. De animaties in deze reeks zorgde ervoor dat ik voor het eerst niet werd teleurgesteld.

Dus dikke pluim voor de film. Behalve de humor dan. In de comic had Spiderman dus ook flinke humor die je op onverwachte momenten aan het bescheuren kreeg. En die humor miste ik in de film. Maar verder: lekker vermaak met de 'uitgekomen wens' Spiderman eindelijk eens 'in het echt' te zien. 4*


avatar van shrink

shrink

  • 2140 berichten
  • 2394 stemmen

Super film. De beste van de drie delen. Ik kan me weinig films herinneren waarin de vervolgfilms beter worden. Vooral 'the Sandman' is met afstand de beste en mooiste tegenstander die Spiderman heeft gehad. Chapeau !!


avatar van movies2323

movies2323

  • 79 berichten
  • 0 stemmen

De Spider-man trilogy eindigt helaas met een zeer zwakke film. Waar deel 1 en met name deel 2 nog prima in orde waren, is deel 3 echt een verschrikking. Sam Raimi krijgt miljoenen voor een film als deze? Belachelijk!
Spider-man 3 had te veel villains en de plot was verschrikkelijk.

Grootste minpunten
- De casting van Topher Grace. Venom kennen we uit de comics als een grote gespierde, psychopatische maniak die zeer intimiderend was. Hell, in Spider-man 3 was Venom nauwelijks te zien, dit omdat Topher Grace, meer zendtijd wou en daarom Venom steeds zijn masker achteruit haalde, om zo het matige acteren van Grace te laten zien .
- De plot, wat mij zeer irriteerde was de plot. Mary Jane werd alweer (jaja voor de derde keer!) ontvoerd door de badguy, en Spider-man moest haar weer zien te redden. . Verder was de dialoog bij de scene met de hijskraan ook zeer slecht. De vader van Gwen Stacey vraagt doodleuk: What's she doing up there? Dit terwijl zijn dochter op het punt staat om van bijna 30 hoog naar beneden te donderen En de Sandman Het is blijkbaar oke om de wet te overtreden, als je een dochter hebt. En wat ook verschrikkelijk was, was het stukje, waarbij Sandman eerst Spiderman en Harry verrot slaat en probeert te vermoorden, om vervolgens na 5 minuten te vertellen dat hij geen slechte persoon is. En het ALLERergste is dan nog dat Peter hem vergeeft.. Deze verhaallijn, met een nieuwe moordenaar van uncle Ben, was bovendien ook niet goed uitgewerkt. Het idee opzich was al slecht. Laat staan de uitwerking.
- Verder waren de Scenes met emo Peter Parker, ook niet goed. Het is bijna een minachting van je publiek. Als Peter Parker slecht wordt en de symbioot, Parker overneemt, kunnen wij dat zelf wel zien. Het betekent niet dat als Peter Parker emohaar heeft, en wat oogschaduw opdoet, dat hij dan ook meteen slecht is. Dit ( oogschaduw en emo spiderman) hadden ze achterwege kunnen laten, want dit merken wij zelf dan ook wel. -
- Daarnaast hoort Spider-man niet geliefd te zijn bij het publiek, zoals dat wel in de film was. Spider-Man is juist zo speciaal, omdat hij het niet doet voor de aandacht of goedkeuring van het grote publiek, maar omdat hij strijdt voor rechtvaardigheid. Spider-Man strijdt hiervoor omdat hij hiervoor de kracht gekregen heeft en het als verantwoordelijkheid ziet om de zwakkeren te beschermen, daar komt de hele phrase: with great power, comes great responsibility, van.
Spider-Man was in de comics ook nooit geliefd, en mede om die reden was Spider-Man zo speciaal, want hij bleef Spider-Man ongeacht de haat of liefde die er was tegenover de superheld.
- Tja verder waren er natuurlijk te veel villains en had Venom veel en veel meer zendtijd moeten hebben. (De echte Venom, dus niet Topher Grace met een venom pak, zonder masker).
- Bovendien is het geheugenverlies van Harry en Ook de butlerscene, waarin de butler vertelt dat Norman Osborn, gestorven is aan zijn eigen fouten, belachelijk. Iedereen die hoger dan een 3,5 geeft, is gewoon niet objectief. Het is idioot dat een film deze een gemiddelde van boven de 3 heeft.
Door de Special Effects en de badass Black Spiderman Costume, geef ik hem nog een
2*
Sam Raimi moet zich schamen.


avatar van moviemafketel

moviemafketel

  • 19752 berichten
  • 2118 stemmen

Ben het eigenlijk wel eens met je negatieve punten. Vond dit ook veruit het zwakste deel, maar door de vele actie en toch best aardige special effects nog wel kijkbaar.


avatar van puckb96

puckb96

  • 1849 berichten
  • 0 stemmen

Gelukkig dat deel 3 weer wat beter is dan deel 2 want dat was toch echt wel een tegenvaller. Ik ben ook blij dat het in deze iets duisterder is.


avatar van The Oceanic Six

The Oceanic Six

  • 60517 berichten
  • 4107 stemmen

De herzieningen van deel 1 en 2 zijn me goed bevallen en ik keek dan ook uit om deel 3 weer eens te kijken. Gister gedaan en ik ben me opnieuw goed vermaakt, ondanks dat het niveau van de vorige delen niet wordt behaald.

De film duurt eigenlijk te lang (130+ minuten), had wel iets korter gemogen. Daarnaast werd het wel een beetje een herhaling (opnieuw moest Mary Jane gered worden) van zetten en het feit dat er wat veel verschillende vijanden in de film zaten vind ik ook niet positief. Ze hadden allemaal wat gebrek aan uitstraling en beter kan je je concentreren op het uitwerken van 1 vijand. Nu hadden ze allemaal wat te weinig screentime.

Verder werd er wel weer een goede mix gevonden tussen verhaal, actie en emotie. Ook nu weer perikelen tussen Peter Parker en Mary Jane, maar ik vond het wel weer wat hebben. Ik vind Kirsten Dunst ook nog wel een leuke meid. Wel vond ik het hele gebeuren van een veranderende persoonlijkheid van Peter Parker wat onnodig. Beetje langdradig.

Wat mij betreft was er nog een 4e Spider-Man gekomen. Helaas moeten we het nu doen met een komende reboot waarbij je weer Spider-Man 1 te zien krijgt, maar dan met andere acteurs. Dit mag je toch wel een hele geslaagde trilogie noemen.

3,5* (er stonden 3*)


avatar van JohnWilliams

JohnWilliams

  • 7504 berichten
  • 1006 stemmen

The Oceanic Six schreef:

Wat mij betreft was er nog een 4e Spider-Man gekomen

Dat was inderdaad ook eerst het plan, een nieuwe Spider Man nog zo kort op deze film vind ik niet echt goed. Desalniettemin ben ik een beetje benieuwd, toch denk ik dat ik deze gewoon beter zal blijven vinden door de originaliteit.


avatar van tristanrc1

tristanrc1

  • 255 berichten
  • 321 stemmen

De actiescenes zijn spectaculair, maar er is niet veel meer overgebleven van de emotionele diepgang van het 2e deel, maar de sfeer zit er wel weer goed in. Jammer dat er te veel verhaallijnen in zittem die niet allemaal goed uitgewerkt, zelfs afgeraffeld, worden


Spiderman vs Sandman & Venom

Dit deel blijft het beste van de 3 delen (tot nu toe)


avatar van MASSIVE70

MASSIVE70

  • 33 berichten
  • 0 stemmen

bane!!!! schreef:

leuke film maar spiderman 1 is en blijft de beste film deze film is gelukkig heel anders of de 2 de spiderman film die spiderman film vind is super saaaaaai maar deze film is stukken beter ik geef een 3.5

Deel 1 de beste?? Die film is ronduit is mislukt! Peter Parker doet aan een onzekere Mr Bean denken wat niet overeenkomt met de comics en Globlin lijkt op een geavanceerde "Power Ranger". Deel 2 heeft betere effecten en Doc komt vele malen overtuigender over dan dat gestuntel van Globlin. Triest dat Dafoe zich uberhaupt voor die rol heeft laten strikken.


avatar van Saldek

Saldek

  • 290 berichten
  • 176 stemmen

[quote="MASSIVE70Deel 1 de beste?? Die film is ronduit is mislukt! Peter Parker doet aan een onzekere Mr Bean denken wat niet overeenkomt met de comics en Globlin lijkt op een geavanceerde "Power Ranger". Deel 2 heeft betere effecten en Doc komt vele malen overtuigender over dan dat gestuntel van Globlin. Triest dat Dafoe zich uberhaupt voor die rol heeft laten strikken. [/quote]

Dit gevoel had ik geenszins bij de film. In de strips was Goblin ook helemaal in z'n nopjes op zijn glider. En Parker als Mister Bean........klopt. Maar het betrof deel één van de filmreeks, en Peter was ten tijde van zijn Spidey-becoming, de eerste strips van de jaren zestig ook een sukkeltje. Een nerd was hij die met zich liet sollen en uitgelachen werd. Naarmate de strip zich ontwikkelde werd Peter ook privé iemand die zijn mannetje stond

Er zijn wel degelijk enkele afwijkingen te vinden van het origineel in de filmreeks, dat wel. Maar dat beetje water dat ik bij de wijn moest doen deed mij de film(s) toch niet veel minder smaken..


avatar van Sergio Leone

Sergio Leone

  • 4413 berichten
  • 3099 stemmen

Wat langdradig.

Dat komt mede doordat er te veel villains inzitten. Om ze alledrie (+ dan nog eens Spidey zelf) voldoende diepgang te geven, rekt Raimi veel tijd uit. Te veel, naar mijn goesting.

Mister Sandman is maar een treurige bedoening en het puberale gedrag van Peter Parker met z'n zwarte pakje boeit niet.

Ook qua plot is het allemaal wat magertjes. Het feit dat Mary Jane wederom gered moet worden, getuigt van weinig inspiratie.

Tobey Maguire is in dit deel irritanter dan in de vorige delen. Zijn oorspronkelijke invulling van Peter Parker vind ik niet mis, maar hier loopt hij vaak dom te doen.

Kristen Dunst, James Franco en Topher Grace zijn stuk voor stuk degelijk in hun rol, maar uitschieters zijn ze niet.

Visueel heeft Spider-Man 3 nog wel wat te bieden. Sommige actiescènes zien er lelijk uit, maar de meerderheid mag er wel wezen. Vooral de scènes in de lucht vind ik de moeite.

Muziek is wat je verwacht bij dit soort superheldenfilm; niet speciaal, beetje cliché, maar oké.

2,5


avatar van namingway24

namingway24

  • 1117 berichten
  • 1403 stemmen

Wat een enorme afgang.

De film is één grote aaneenschakeling van toevalligheden, slecht ontwikkelde plotpunten, en bizarre uit de toon vallende scènes. De film probeert te veel in één keer te doen en moet alles bliksemsnel proberen af te raffelen om er een teleurstellend einde aan te breien.

Een paar flitsende actiescènes, hoewel erg goed gedaan, zijn echt niet genoeg om er iets leuks van te maken. McGuire en Dunst zijn gewoon waardeloos slecht. Bruce Campbell heeft een leuke kleine rol, maar de rest is ook ronduit zwak.

Da bad guys worden er schoppend en schreeuwend aan de haren bijgetrokken. Sandman wordt geforceerd in een belangrijke rol gedrukt en Venom's optreden is een aanfluiting. De CG is een klein puspunt, maar daar word ik tegenwoordig ook niet meer warm van, tenzij het in een interessante leuke film zit, maar dat is absoluut niet het geval.

Ik gaf deze film na een biscoopbezoek nog het voordeel van de twijfel, maar dit is als film en als vervolg gewoon onwaardig. Lekker laten rotten.


avatar van jappieBM

jappieBM

  • 110 berichten
  • 507 stemmen

best leuk, maar teveel van alles.

De actieshots zijn rommelig, en niet mooi in beeld gebracht. alleen venom, of alleen sandman had volstaan voor deze film.

het kijken waard, maar er wordt erg veel op cliche's gespeeld


avatar van RuudC

RuudC

  • 4636 berichten
  • 2529 stemmen

Spiderman zit duidelijk in een crisis. De badguys zijn niet interessant. Harry/New Goblin is de grootste retard die je als beste vriend kan hebben, Mary Jane loopt alleen maar te janken (kan Peter Parker echt geen ongelijk geven om er met de blonde chick vandoor te gaan) en ook de actie is om te huilen. Ik ben nooit groot fan van Sam Raimi’s Spidermanreeks geweest. Niet alleen zijn het Raimi’s minste films so far, maar ook Tobey Maguire weer voor de derde keer op rij geen indruk te maken.

Spider-Man 3 lijkt vooral om allerlei vervelende typetjes en stompzinnige happenings te draaien. Raimi lijkt vooral maar wat te doen. Er gebeurt weliswaar continu wat, maar de logica is ver te zoeken en dat geldt dus ook voor de funfactor. Venom was altijd een van mijn favoriete karakters binnen de reeks, maar hier wordt hij wel heel flauw neergezet. De eerste twee films waren ergens nog wel redelijk. Dit is echter een afgang. Dan hebben we het nog niet eens over de ontelbare mislukte pogingen om grappig te zijn, gehad. Als ze Bruce Campbell echt een goede rol hadden gegeven (deed het leuk hoor als Franse ober), dan had hij een shotgun en een kettingzaag en rekende hij eigenhandig af met iedere sul in deze prent.


avatar van van duijn

van duijn

  • 935 berichten
  • 845 stemmen

Met afstand de minste van de 3. Op het begeven moment had ik het idee dat ik naar the mask zat te kijken. Maar ikzelf ben dan ook meer een liefhebber van het nieuwe soort superhelden zoals The dark Knight, Watchmen of Kick-ass. *2.0


avatar van sofripa

sofripa

  • 1516 berichten
  • 1143 stemmen

Herzien en onveranderd onvoldoende.


avatar van Lof78

Lof78

  • 151 berichten
  • 274 stemmen

nou nadat ik hem een tweede keer op tv heb gezien,vind ik hem nog beter!!

***


avatar van Feanatieke

Feanatieke

  • 152 berichten
  • 238 stemmen

Herziening: half puntje eraf. Zoveel potentie, zo weinig mee gedaan. Of eigenlijk: te veel mee willen doen. Erg teleurstellend allemaal. Drie sterren is nog mild.



avatar van tommykonijn

tommykonijn

  • 5143 berichten
  • 2358 stemmen

Een prima film uit de Spider-Man reeks, maar wel duidelijk de minste. En dat is toch te merken aan bepaalde dingen.

Daar waar deel een en twee nog maar één vijand per film hadden, zijn er dat hier maar liefst drie! Hiervan is Venom eigenlijk het leukste, alleen was zijn rol niet erg groot. The Sandman is niet zo leuk vind ik, ik vind het personage niet echt geweldig uitgewerkt. Wel mooi is de scene waarin deze Parker vertelt hoe de moord op zijn oom Ben is verlopen. En dan heb je nog The New Goblin. Eigenlijk ook niet bepaald geweldig. Hij verveelde opzicht niet, maar zijn rol werd op een gegeven moment wat cliché. Opzicht zijn de villains dus wel leuk, maar ze halen niet het niveau van hun 'collega's' in de eerste twee films.

Wat ik nog wel het meest vreemd vond aan de film was die langdradige evolutie die Parker doormaakt in deze film. Dat hij opeens heel stoer doet wordt op den duur best vervelend. Zoals al voor mij werd gezegd, kreeg ik een beetje het idee dat ik naar The Mask zat te kijken. Uiteraard draait hij wel weer bij. Dan heb je natuurlijk nog de problemen tussen Peter en Mary Jane, die wel een beetje langdradig en kinderachtig werden. Maar opzicht niet vervelend. De cast is weer goed bezig wat dat betreft. Daarnaast heeft de film, net als zijn voorgangers, weer een fijne score van Danny Elfman en verveelt de film ook niet.

Al met al is dit een aardige superheldenfilm. Naast alle nadelen valt er ook veel te genieten, waaronder de goede Special Effects. Ik ben benieuwd naar de re-boot van deze reeks. En of hij beter zal bevallen. De originele reeks weet mij namelijk toch wel goed te vermaken.

3,5*


avatar van Naomi Watts

Naomi Watts

  • 54554 berichten
  • 3155 stemmen

Ook deze stond beter in mijn geheugen dan ie is.

Qua script is het allemaal nog rampzaliger dan in de eerdere delen. Ook is de keuze voor 3 villains teveel van het goede en Raimi weet ook niet welke kant hij hiermee op wil. Ook de pijnlijke humor is weer aanwezig, waar de scene in de jazz club toch wel één van de dieptepunten is.

Verhaaltechnisch laat Raimi vooral veel steken vallen. Spidey's worsteling met de symbioot is te simplistisch verteld en als dat nog nie terg is flikt Raimi een Tim Burton. En dat is ronduit onacceptabel. Ook zijn de actie segmenten ongeïnspireerd en verre van creatief, zijn de effects voor die tijd zwaar onder de maat en MJ weer als damsel in distress. Voor de honderdste keer. Strontvervelend. O ja en Eric van That 70's Show als villain, en dan ook nog Gwen als bimbo. Bitch please.

In mijn gedachte leek me dit juist de beste maar mijn geheugen laat me weer eens in de steek.


avatar van Mythikal

Mythikal

  • 125 berichten
  • 850 stemmen

Saldek schreef:

In de film krijgt Peter bijv. wat met Mary Jane terwijl in de comic Mary Jane voor Peter de liefde van zijn leven is die nooit de zijne zal worden.

Ook hier een grote fan en las ook de vele stripboeken, maar in mijn stripboeken zijn ze gewoon getrouwd.


avatar van congo

congo

  • 898 berichten
  • 0 stemmen

En dan nu de afsluiter van Sam Raimi's Spider-Man trilogie. Ik zag deze film destijds in de bios en vond het toen heerlijk entertainment maar moet nu bij de tweede herziening zeggen (ik heb de film gisteravond herzien) dat het maar een bizarre afsluiter is. De film begint gewoon subliem (we krijgen de zoveelste shots van Spiderman die door de straten slingert met zijn webben maar het is een leuke opening) en we krijgen weer zijn liefdes-gedoe met MJ, waar de film uiteindelijk veel te veel op inkakt. Verder vind ik dat hele duistere gedoe met die symbioot ook erg zeikerig in beeld gebracht. In de trailers lijkt het allemaal erg naargeestig. Ik had bijna het idee dat Parker langzaam veranderde in een soort monster, maar in het eindproduct is het totaal anders. Dat gedans in die straten en die in die bar. Ik moest er in de bios van lachen. Hier opnieuw maar dat is het ' em juist: WTF? You get it? De verhaallijn met Sandman/Marko is dan wel weer goed gedaan. En eenmaal wanneer Venom in beeld komt wordt de film wel weer echt super. Het laatste duel is ook erg goed gedaan en de climax die daar tot leidt. Dus tja: wat moet ik zeggen van Spider-Man 3? Het is een vermakelijke afluister van een leuke trilogie maar het doet gewoon niet echt boeien.


avatar van AmazingPP

AmazingPP

  • 2524 berichten
  • 1859 stemmen

Persoonlijk vond ik dit de minste van de drie, ondanks een perfect geanimeerde Sandman. Prachtig werk is dat, kan niets anders bedenken. Raimi sluit zijn trilogie waardig af en alle eindjes worden aan elkaar geknoopt. Het enige wat de film voor mij niet had hoeven te bezitten is die dansscene in de bar. Dat vond ik een beetje te gekunselt overkomen. Voor de rest heb ik me prima vermaakt met dit heerlijke popcornvermaak. 3,5 *


avatar van Waackx

Waackx

  • 721 berichten
  • 1310 stemmen

De eerste 5 kwartier is vrij aardig om naar te kijken maar daarna wordt het een zooitje.
Te veel villians waardoor het verhaal van The Sandman net zo goed achterwege kon gelaten worden.
Want of kies net als in deel 2 voor een simpele blockbuster: een simpele villian tegen Spider-Man (dus The Sandman) of kies voor een film met een psychologisch tintje oftewel stop alleen het verhaal van James Franco en de duistere Spider-Man erin maar nu wordt alles in de blender gepropt, waardoor geen 1 verhaalllijn echt overtuigt en dus ook geen 1 villian overtuigt.
Church,Grace,Franco en donkere Spider-Man niet.
En ik snapte het motief niet van The Sandman niet om Spider-Man te vermoorden en waar dat zwarte spul precies vandaan komt wordt verder ook niet uitgelegd.
De actiescenes (met Spider-Man) zagen op sommige momenten wel heel gemaakt uit en de climax was eigenlijk gewoon een aanfluiting met een Franco die uit het niets zijn aartsvijand komt helpen.
Dunst was voornamelijk vervelend, Church en vooral Grace overtuigden niet, alleen Maguire en Franco waren goed te doen.
Jammer van zo'n afsluiting van een trilogie en helaas blijft het hierbij omdat men het zo nodig vond om opnieuw te beginnen met die film die dit jaar is uitgekomen.