• 15.799 nieuwsartikelen
  • 178.289 films
  • 12.224 series
  • 34.003 seizoenen
  • 647.419 acteurs
  • 199.086 gebruikers
  • 9.376.689 stemmen
Avatar
 
banner banner

Scanners (1981)

Horror | 103 minuten
3,20 475 stemmen

Genre: Horror

Speelduur: 103 minuten

Oorsprong: Canada

Geregisseerd door: David Cronenberg

Met onder meer: Jennifer O'Neill, Stephen Lack en Patrick McGoohan

IMDb beoordeling: 6,7 (67.034)

Gesproken taal: Engels en Duits

  • On Demand:

  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot Scanners

"10 Seconds: The Pain Begins. 15 Seconds: You Can’t Breathe. 20 Seconds: You Explode."

Scanners kunnen de geest van anderen controleren. Darryl Revok, een scanner, is leider van een geheime beweging en wil de mensheid vernietigen. Dokter Ruth is medewerker van een bedrijf dat scanners uitschakelt, en heeft Cameron Vale ontvoerd in de hoop hem over te halen om de geheime organisatie binnen te dringen.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Volledige cast

Acteurs en actrices

Cameron Vale

Dr. Paul Ruth

Braedon Keller

Benjamin Pierce

Security One

Trevellyan

Arno Crostic

Programmer 1

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van aerts007

aerts007

  • 1324 berichten
  • 54 stemmen

damianodebeste schreef:

Geweldige Cronenberg weer goede soundtrack en precies die sfeer die in alle Cronenberg films zit. De film telt een aantal leuke scenes zoals de Head Explosion en de Eindscene. Verder een erg leuk en origineel verhaal. Niet alle elementen in de film zijn even horror maar dat maakt mij weinig uit. Typische goeie Cronenberg dus.

Nog een vraagje: Die man zegmaar die baas van alle scanners die op het laatst overgenomen werd is dat diezelfde man die ook in Total Recall de Bad Guy speelt?

Yes, dat is hem! Michael Ironside.


avatar van ted_striker

ted_striker

  • 69 berichten
  • 34 stemmen

Typische Cronenberg-film. Naargeestig sfeertje opgebouwd uit wereldvreemd acterende acteurs, grimmige 80's decors en een vervreemdende electronische soundtrack.

Michael Ironside is gewoon creepy om naar te kijken, de eindscene heeft zelfs iets Evil Dead-achtigs.

Ik lees veel klachten over vermeend slecht acteerwerk van de acteurs maar eigenlijk denk ik dat als het al niet met opzet zo geacteerd werd het alleen maar in het voordeel van de film gewerkt heeft. Het werkt het vervreemdende sfeerelement alleen maar in de hand.

Heerlijke film, ik moet hem snel nog eens kijken!

4*


avatar van damianodebeste

damianodebeste

  • 838 berichten
  • 0 stemmen

aerts007 schreef:

(quote)

Yes, dat is hem! Michael Ironside.

Had ik het dus toch goed.


avatar van damianodebeste

damianodebeste

  • 838 berichten
  • 0 stemmen

Trouwens als ik me het goed herinner zit er in de film Maniac (1980) toch ook een scene met een exploderend hoofd.


avatar van Halcyon

Halcyon

  • 9952 berichten
  • 0 stemmen

Niet echt exploderend, maar eerder aan gort geschoten met een shotgun.


avatar van damianodebeste

damianodebeste

  • 838 berichten
  • 0 stemmen

Halcyon schreef:

Niet echt exploderend, maar eerder aan gort geschoten met een shotgun.

Oh oke het is al een tijd geleden dat ik die film heb gezien kan hem niet echt goed meer herinneren.


avatar van Derekbou

Derekbou

  • 281 berichten
  • 3590 stemmen

Grootste minpunt waren voor mij toch wel de acteerprestaties. De dialogen worden op zo'n monotone en emotieloze wijze gehouden, dat je je gaat afvragen of je niet naar een zombiefilm zit te kijken. De gezichtsuitdrukkingen tijdens het scannen hadden ook wel een tikje gevarieerder en interessanter gekund. Af en toe was het gewoon lachwekkend en haalt het de spanning weg. De soundtrack past aardig bij de sfeer van de film, maar vond ik niet altijd even sterk. Het is typisch jaren 80 en gewoonte geworden bij dergelijke films.

Voor zover de negatieve punten, want ik vond het verhaal wel degelijk interessant. Het plot ontwikkelt zich goed en kent nog een leuke ontknoping. Het bevreemdende gevoel dat het hoofdpersonage kenmerkt, wordt goed op de kijker overgebracht. Wie zit te wachten op veel Cronenberg gore komt wel wat bedrogen uit, want daarvan is er niet heel veel te vinden. De special effects die erin zitten zijn dan wel weer erg sterk (Het ontploffende hoofd aan het begin, en het eindgevecht met spataderen, wegsmeltende huidstukken en brandwonden) en door de liefhebber zeker niet te versmaden.

Hoewel minder goed uitgewerkt, is Scanners toch weer een typische Cronenbergfilm. Voor mij betekent dit meestal, zo ook hier, een vermakelijke film.


avatar van MovieEter

MovieEter

  • 256 berichten
  • 0 stemmen

Eindelijk weer een Cronenberg film die me goed bevallen is. Van zijn oudere werk is deze (tot nu toe) na Videodrome toch wel m'n favoriet. Boeiend verhaal met een 80's b-film feel en look. 4*


avatar van Lucsz

Lucsz

  • 180 berichten
  • 1375 stemmen

Erg middelmatige Cronenberg-prent wat mij betreft. Ik hou toch echt meer van de Cronenberg met de eerste helft van de film een standaardverhaaltje en de tweede helft van de film steeds goorder wordende viezigheid.

Daar is in deze film niets van te vinden, van zeer zwakke acteerprestaties is er echter voor ieder wat wils in deze film. Vooral de totaal oncharismatische hoofdpersoon is erg slecht. Het verhaal vond ik nog het meest weghebben van eXistenZ, een andere Cronenberg-film die ik qua verhaal iets volwassener vond, maar er toch steeds aan herinnert werd.


avatar van yeyo

yeyo

  • 6352 berichten
  • 4615 stemmen

Behoorlijke Cronenberg waarin alle elementen aanwezig zijn die je van de man verwacht: bizarre technologie, mysterieuze bedrijven en walgelijke mutaties. De film begint nogal knullig: de eerste scènes vond ik redelijk geforceerd overkomen en de plot weet gedurende de hele film maar half te boeien. Bovendien acteert hoofdrolspeler Stephen Lack tenenkrommend slecht.

Al zijn zulke details ondergeschikt in een film als deze. Scanners moet het vooral hebben van dat lugubere Cronneberg-sfeertje. De manier van filmen in samenhang met de donkere synthesizer deuntjes zorgen voor een troosteloos en desolaat effect. Bovendien verbaast het mij hoe Cronenberg telkens weer de meest vergezochte onderwerpen serieus en realistisch kan laten overkomen.


avatar van Bottleneck

Bottleneck

  • 8233 berichten
  • 2117 stemmen

Scanners!
Leuk concept, lekker rustig gefilmd en prima soundtrack, maar die kracht (de jaren tachtig zweem) is ook gelijk z'n zwakte geworden, sommige aspecten zijn echt te gedateerd. Komt ook wel door de 'Cronenberg' technologie, die logischerwijs zwaar aan tijd onderhevig is, maar de uitwerking is soms veel te knullig, zoals de scene met de telefoon en de door de "explosie" achteruitvliegende wetenschappers.

En voor de zoveelste keer een emotieloos hoofd met priemende ogen wordt wel erg suf. Dat is ook het grootste manco: Scanners blinkt uit in underacting. Een beetje meer emotie in gezicht en stem had niet misstaan. Positieve uitzondering hierop is Ironside, goed gecast met de perfecte kop ervoor, en de enige die overtuigt. Het eindgevecht tussen Revok en Cameron is ook erg geslaagd met de opzettende aderen en vooral de weggedraaide ogen van Revok.. Dat blijft gelukkig wel tijdloos


avatar van Tom de Haas

Tom de Haas

  • 99 berichten
  • 0 stemmen

Een van de mooiste poster ontwerpen die ervoor zorgt dat hij je aandacht grijpt. De film zelf heeft nogal een B-film sfeertje maar dit doet niet onder aan de rest van de kwaliteit, deze zeer onderhoudende horror met de nodige walgelijke scene's is vrij uniek in zijn soort maar typisch een David cronenberg film de mens en de technologie samengesmolten. De soundtrack heeft het herkenbare jaren 80 synthesizer geluid dat een creepy sfeertje verzorgd. De film heeft de vaste structuur van een goede horror. De introductie van het kwaad en het gevolg het onderzoek de speurtocht met de nodige moorden en gruwel scene's dat zich in deze film toewerkt naar een super finale niet alleen de film maar ook de soundtrack komt tot zijn hoogtepunt aan het eind. Deze film heeft zover ik weet nog 2 vervolg films gekregen die niet kunnen tippen aan deze classic.


avatar van puckb96

puckb96

  • 1849 berichten
  • 0 stemmen

Wat een belachelijk domme horrorfilm waarin iemands hoofd explodeert en al dat soort gedoe en nou wil Saw-regisseur Darren Lynn Bousman een remake. Typisch zeg. Waardeloos! Het enige goede was misschien het acteerwerk, maar voor de rest heb ik ongeveer 1 uur en drie kwartier onplezierig film gekeken. Tsss..


avatar van Reinbo

Reinbo

  • 70660 berichten
  • 0 stemmen

Je hebt er weinig van begrepen als ik het zo lees. Maar onplezierig is het wel.


avatar van Montorsi

Montorsi

  • 9716 berichten
  • 2378 stemmen

Ik kan me volledig vinden in de recensie van yeyo, inclusief cijfer. Al vond ik de film vanaf de eerste screentime van Ironside (en de ontploffing van dat hoofd ) wel gelijk een stuk beter worden. Inderdaad, het acteerwerk mag dan niet best zijn, maar het sfeertje, de leuke synth-soundtrack, het concept inclusief scannings, en natuurlijk die grafische mutaties maken het wederom een erg boeiende Cronenberg. Laatste halfuur is uitstekend, het einde zelfs weergaloos.

Ik blijf nog zoeken naar een Cronenberg die Videodrome kan evenaren of overtreffen, al ben ik bang dat die er niet meer tussenzit. 3.5* dus.


avatar van Corcicus

Corcicus

  • 2809 berichten
  • 3912 stemmen

Tom de Haas schreef:

Een van de mooiste poster ontwerpen die ervoor zorgt dat hij je aandacht grijpt.


avatar van Corcicus

Corcicus

  • 2809 berichten
  • 3912 stemmen

Redelijk interessante film, maar ook niet meer dan dat. Het was feitelijk allemaal wat te rommelig om echt genietbaar te zijn. Vrij gedateerd ook. Geen al te beste Cronenberg, zo dunkt mij.


avatar van mikey

mikey

  • 28990 berichten
  • 5141 stemmen

yeyo schreef:

Bovendien acteert hoofdrolspeler Stephen Lack tenenkrommend slecht.

Ik vind hem erg geloofwaardig in deze rol.


avatar van Tom de Haas

Tom de Haas

  • 99 berichten
  • 0 stemmen

kos schreef:

De regisseur van Saw II schijnt een remake te gaan maken.

Kom maar op met die re-make/re-imagination.


avatar van bertito

bertito

  • 208 berichten
  • 0 stemmen

Hier had ik meer van verwacht. Ik vond het saai en gedateerd.


avatar van mutsa

mutsa

  • 4 berichten
  • 200 stemmen

positief: de sfeer en de FX

negatief: Scanners vertrekt van een cool concept, maar het verhaal wordt niet fantastisch uitgewerkt. De hoofdrolspeler Stephen Lack speelt bovendien archislecht.



avatar van Deckard

Deckard

  • 65 berichten
  • 304 stemmen

prima werk van cronenberg


avatar van erik1677

erik1677

  • 1787 berichten
  • 0 stemmen

Misschien ben ik hier wel een hele rare in, maar mijn voorkeur gaat toch echt uit naar het 2e deel.

Ik vind deze eerste van cronenberg maar een beetje mat.

Het begin en einde zijn uiteraard subliem, maar daar tussenin soms ook veels te vaak heel erg saai.


avatar van shrink

shrink

  • 2140 berichten
  • 2394 stemmen

Redelijke film met goede muziek en enkele erg goede momenten. Vooral de hoofdrolspelers doen hun rol met verve. Toch boeit de film te weinig om tot een hogere score te komen. Doorvoor is de film te oubollig.


avatar van John Lee Hooker

John Lee Hooker

  • 14934 berichten
  • 1625 stemmen

Een eigenaardig werkje van Cronenberg waarin er mensen bestaan die de geest van hun doelwit kunnen besturen. Stephen Lack was ik nog nooit eerder tegengekomen en ik vond het een aparte acteur door zijn ijzige blik en de zeer rustige stem. Omdat hij geen herinneringen van zijn vader of moeder had en over een zesde zintuig beschikte paste dat wel. Maar ik miste een goede opbouw en wat meer betrokkenheid. Jammer dat er grotendeels maar wat wordt rondgelopen en bijgepraat zoals in een thriller dat gebeurd want de special-effects waren gaaf en bizar. Lichte tegenvaller.


avatar van Richard_Voorhees

Richard_Voorhees

  • 2311 berichten
  • 2135 stemmen

Vandaag nog eens bekeken en wat blijft dit toch een geweldige film. De gore van meester Savini is weer eens meesterlijk en het door Cronenberg uitgedachte verhaal is origineel en bizar. Daarnaast worden de personages erg goed neergezet en heeft de film een heerlijke jaren '80 sfeer.


avatar van Insignificance

Insignificance

  • 3220 berichten
  • 5588 stemmen

Fascinerende elementen die worden weggemoffeld in iets dat uiteindelijk toch een banaal futuristisch thriller-plotje blijkt te zijn. Met de excentrieke muziek lijkt het wat te gaan worden, maar verder heerst er een mat sfeertje dat niet onder de huid kruipt of openbloeit. Het helpt ook niet echt om het op papier meest interessante personage te geven aan de beroerdste acteur van het stel.

Er zit geen geur of smaak aan Lack. Het contrast met Ironside kan dan ook bijna niet groter zijn. Ander probleem, misschien wel het grootste, zijn de telepathische duels. Dat wil op film voor mij maar niet werken, een malle vertoning die ook al snel een herhaling van zetten wordt, al probeert Cronenberg er met zijn visitekaartje nog wat van te maken. Verder blijft het een moeizaam filmpje.


avatar van Lord Flashheart

Lord Flashheart

  • 6454 berichten
  • 2375 stemmen

Redelijke Cronenberg.

Weinigen zullen betwisten dat Scanners niet bepaald tot zijn hoogtepunten behoort, al bevat het gelukkig wel veel van de typische Cronenberg elementen: vervreemding, futurisme en body horror. Zijn films worden vaak gekenmerkt door een fascinerend gegeven, waar het verhaal aan wordt opgehangen, maar juist dat - telepathie - komt hier niet uit de verf.

Het hele gedoe rond de scanners ontwikkelt zich al snel tot een soort spionage thriller plot, vol voorspelbare wendingen en slecht acteerwerk. De paar telepathie show downs zijn lachwekkend lame. Veel moeilijke blikken en verkrampte gezichten gezichten, maar absoluut geen spanning of horror. Het vervreemdende sfeertje is wel weer typisch voor deze regisseur, al komt het niet in de buurt van bv. Videodrome.

Gelukkig wordt de film gered door het telepathie duel tussen Darryl en Cameron, waar eindelijk wat echte Cronenberg body horror om de hoek komt kijken, al heb je er de hele film op moeten wachten. Net genoeg voor een voldoende, dat wel. 3***


avatar van jipt

jipt

  • 3461 berichten
  • 3473 stemmen

Ik vond dit een erg goede Cronenberg die body-horror en psychologische thriller erg sterk uitwerkt. Hij weet ook weer het beste uit z'n acteurs te halen met een geweldige Ironside en McGoohan. Vond de gore en futuristische soundtrack ook erg gaaf.

Wil sowieso veel van Cronenberg's films binnenkort gaan herzien. Hier een kleine 4,5* / 4* voor