• 15.742 nieuwsartikelen
  • 177.917 films
  • 12.203 series
  • 33.971 seizoenen
  • 646.932 acteurs
  • 198.970 gebruikers
  • 9.370.278 stemmen
Avatar
 
banner banner

Scanner Cop (1994)

Horror / Actie | 95 minuten
2,65 51 stemmen

Genre: Horror / Actie

Speelduur: 95 minuten

Oorsprong: Verenigde Staten

Geregisseerd door: Pierre David

Met onder meer: Daniel Quinn, Darlanne Fluegel en Richard Lynch

IMDb beoordeling: 5,5 (2.335)

Gesproken taal: Engels

  • On Demand:

  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot Scanner Cop

"Imagine a cop who can read your mind... then blow it away."

Sam Staziak, een jonge agent bij de L.A.P.D. heeft een bijzondere gave en wordt daarom de Scanner Cop genoemd. Als een wrede moordenaar de rangen van het korps begint uit te dunnen, gebruikt Sam zijn gave om de moordenaar op te sporen.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Volledige cast

Acteurs en actrices

Samuel Staziak

Dr. Joan Alden

Commander Peter Harrigan

Lieutenant Harry Brown

Damon Pratt

Sarah Kopek

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van Chainsaw

Chainsaw

  • 8845 berichten
  • 3576 stemmen

Na het zien van de eerste twee vervolgen op Cronenberg's redelijke film Scanners (Scanners 2: The New Order en Scanners 3: The Takeover) viel deze film me niet heel erg tegen. Het is zeker niet goed, maar desondanks een stuk amusanter dan de twee oorspronkelijke Scanners vervolgen.

Simpel plot, met een paar aardige momenten en af en toe toch nog best vermakelijk. Het acteerwerk is daarentegen behoorlijk zwak en ook verder blinkt Scanner Cop nergens in uit. Het resultaat; een standaard actie/ thrillertje, die vooral geluk heeft dat de voorafgaande delen zo klote waren.

2 sterren.


avatar van Jonkster

Jonkster

  • 80 berichten
  • 1187 stemmen

B-filmpje. Dergelijke films vond ik als kind altijd erg stoer. Kreeg dan ook wel een beetje een nostalgisch gevoel bij deze film, versterkt door de typische jaren tachtig muziekjes uit de film( ook al is ie uit 1994).

Ben het verder wel aardig eens met Chainsaw. Zou de film niemand aanraden, hou het ook op 2*


avatar van Boeikens

Boeikens

  • 4467 berichten
  • 5318 stemmen

Inderdaad een Scanners nakomertje.

Minder dan Cronenbergs origineel maar toch best een onderhoudende en actievolle prent.

2*


avatar van Richard_Voorhees

Richard_Voorhees

  • 2311 berichten
  • 2135 stemmen

De jaren '90 staan niet echt bekend om de noemenswaardige horror prenten en Scanner Cop behoort ook bij die categorie die het 'net niet heeft'. Het verhaal is niet geweldig te noemen, maar ook niet slecht. In de cast zitten helaas wel een aantal missers. Zo komt het spel tussen Daniël Quinn en Richard Grove gewoon niet overtuigend over. De rol van Hilary Shepard voelde wat misplaatst. Richard Lynch is dan weliswaar geen Michael Ironside, maar weet wel een redelijk vermakelijke bad guy neer te zetten. Daarnaast zien de special effects van John Carl Buechler en zijn team/studio er nog best tof uit. Conclusie: de film is matig tot slecht, maar heeft hier en daar ook zijn sterke kanten.


avatar van Phantasm

Phantasm

  • 7580 berichten
  • 7489 stemmen

Leuk in elkaar gezette hoor die lekker wegkijkt.


avatar van Tonypulp

Tonypulp

  • 21231 berichten
  • 4608 stemmen

Was toch wel benieuwd naar dit typische(!) jaren 90 product. In de nasleep van de succesvolle Scanners films was het aan regisseur Pierre David om het telepathische 'scanner' gegeven te combineren met... de politie! We hadden al een Maniac Cop (1988) en (het minder bekende) Zombie Cop (1991) , so why not. Aan Daniel Quinn de taak om zoveel mogelijk moeilijke bekken te trekken... en ik moet toegeven: missie geslaagd. Verder een weinig memorabele protagonist. Z'n tegenhanger, gespeeld door niemand minder dan Richard Lynch, slaagt daar beter in.

Ik ben dit jaar behoorlijk in de 90's pulp gedoken en ben inmiddels méér dan gecharmeerd door de genrefilms van dat decennium. Scanner Cop is daar niet per sé het beste voorbeeld van, daarvoor heeft de film iets te veel te lijden onder het lome tempo in het middenstuk, maar het is wel fijn om te zien dat de basis-elementen die de 80's zo populair maakte, hier nog ruimschoots aanwezig zijn. Niet op de laatste plaats door het werk van Buechler en zijn team aan special effects specialisten. Leveren met name in de opening (tof!!) en het slot (nog toffer!!!) heerlijk vakmanschap af.


avatar van Basto

Basto

  • 11920 berichten
  • 7397 stemmen

Is uit op 4k UHD blu ray bij Vinegar Syndrome samen met deel 2


avatar van Basto

Basto

  • 11920 berichten
  • 7397 stemmen

Allereerst, de 4k transfer ziet er geweldig uit. Erg fijn om deze film in die kwaliteit te zien. Denk dat de film er zelden beter uit heeft gezien, want in de bioscoop zal die nauwelijks gedraaid hebben.

Film heeft verder niet veel om het lijf. Leuk plotje met een bad guy (Richard Lynch is altijd goed) die onschuldige burgers hypnotiseert om agenten te vermoorden. De scanner cop weet dit plot te ontrafelen en scant wat boven naar het hiernamaals. Altijd leuk met make up effecten van Carl Buechler.

3,5