• 15.799 nieuwsartikelen
  • 178.264 films
  • 12.223 series
  • 34.000 seizoenen
  • 647.419 acteurs
  • 199.080 gebruikers
  • 9.376.236 stemmen
Avatar
 
banner banner

The Animatrix (2003)

Animatie / Sciencefiction | 102 minuten
3,27 444 stemmen

Genre: Animatie / Sciencefiction

Speelduur: 102 minuten

Oorsprong: Verenigde Staten

Geregisseerd door: Peter Chung, Andy Jones, Yoshiaki Kawajiri, Takeshi Koike, Mahiro Maeda, Kôji Morimoto en Shinichirô Watanabe

Met onder meer: Keanu Reeves, Carrie-Anne Moss en Julia Fletcher

IMDb beoordeling: 7,3 (90.572)

Gesproken taal: Engels en Japans

  • On Demand:

  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot The Animatrix

"Free your mind."

Een verzameling van negen korte animatiefilms die een achtergrond beschrijven bij de Matrix-trilogie. Er wordt een beschrijving gegeven van de oorspronkelijke oorlog tussen mens en machines, die tot de creatie van de Matrix leidde.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Volledige cast

Acteurs en actrices

Thomas "Neo" Anderson (stemrol)

Trinity (stemrol)

The Kid (stemrol)

Jue ("Final Flight of the Osiris") / Manabu ("Beyond") (stemrol)

Alexa ("Matriculated") (stemrol)

Crew Man ("Final Flight of the Osiris") / Kaiser ("Program") (stemrol)

Thadeus ("Final Flight of Osiris") / Cop ("Kid's Story") / Agent #2 ("World Record")

Operator ("Final Flight of Osiris")

Pilot ("Final Flight of Osiris")

Crew Woman ("Final Flight of Osiris") / Nurse ("World Record") / Misha ("Beyond")

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van Yekezzez

Yekezzez

  • 2512 berichten
  • 1126 stemmen

/me geeft zichzelf een schouderklopje, maar zijn ze serieus in een bos gaan zitten



avatar van kappeuter

kappeuter (crew films)

  • 74672 berichten
  • 5982 stemmen

Vreemd, op alle dvd / vhs hoezen en bovenstaande poster staat Animatrix, dus zonder lidwoord ervoor.


avatar van feanaro surion

feanaro surion

  • 5765 berichten
  • 1770 stemmen

Nou Neo, ga je je top 10 veranderen nu ?


avatar van Queto Yurlunyur

Queto Yurlunyur

  • 4775 berichten
  • 3110 stemmen

Er staat heel licht 'the' de regel boven de titel, vrij wijd uit elkaar - ook op de hier geplaatste hoes.


avatar van Onderhond

Onderhond

  • 87597 berichten
  • 12848 stemmen

Omnibus van wisselende kwaliteit.

Animatieniveau is erg hoog, stylistisch soms iets minder. Vooral Beyond springt er torenhoog uit (Morimoto ), Kid's Story en Detective Story zijn ook twee hoogtepunten.

De Renaissance shorts zijn degelijk, maar iets minder boeiend, net als World Record en Program.

Osiris is intussen weeral verouderd, maar ook toen het uitkwam was het enkel het eerste gevecht wat echt indrukwekkend was.

Totale flop is Matriculated. Rampzalige Chung short.

3.5* gemiddeld (met een kleine 5* voor Beyond) en een extra halfje voor de mooi afgewerkte animatie.

4*


avatar van AHWA

AHWA

  • 16922 berichten
  • 1293 stemmen

Ik heb ze twee keer gezien of zo. Ik vond ze best wel goed, maar niet fantastisch.

3,5*


avatar van neo

neo

  • 15435 berichten
  • 10038 stemmen

feanaro surion schreef:

Nou Neo, ga je je top 10 veranderen nu ?

Yups. Dit wordt nummer 4. Overigens staat op alle posters The Animatrix, alleen is het zo klein dat veel mensen erover heen kijken. Zo is het er ook met de andere film logo's van de trilogie vaak,

Goed wat kan ik hier over zeggen? Teveel en ik laat het hier ook nu maar even bij. Intrigerend zijn wederom de stukken score die Don Davis componeerde voor de segments. Zie hier een uitgebreide analyse van de muziek


avatar van Naomi Watts

Naomi Watts

  • 54554 berichten
  • 3155 stemmen

Eindelijk staat hij er op.

Als fan van The Matrix beviel deze heel erg goed. Al de filmpjes zijn erg goed maar een favoriet kan ik nu niet benoemen daarvoor moet ik hem eerst even herzien. Hedy Burress, die ook de voice is van Yuna in Final Fantasy X is te bewonderen als Cis in "Program" en als Yoko in "Beyond", en dat is zeker voor mij persoonlijk ook een pluspunt.

Net als al het overige Matrix werk 5*.


avatar van Flipman

Flipman

  • 7110 berichten
  • 1141 stemmen

Goh, 'k dacht er gisteren nog aan: "Staat deze eigenlijk wel op de site? En zo niet, mág ie er dan wel op?"

Nou, mijn vragen zijn beantwoord !

Ik weet ze niet precies meer, maar ik heb een aantal gewéldige animaties gezien! Geweldig, ook omdat ze zo kort waren! Dat Filmpje met dat meisje en die kinderen in dat 'spookhuis' vond ik écht mooi! Lekker sprookjesachtig, ik zou ook wel zo'n soort van speelplek willen hebben ! Speelplek staat misschien een beetje kinderachtig gezien mijn leeftijd (bijna negentien), maar zoiets lijkt me echt cool !

Verder was "The Final Flight Of The Osiris" geweldig mooi, zowel qua animatie als verhaal. En dat ene Detective-Filmpje, met Trinity vond ik vooral qua animatie prachtig, heel veel weet ik er niet meer van.

"Kid's Story" deed me qua animatie erg denken aan "Pink Floyd: The Wall".

Verder, tja... Er waren Filmpjes bij die me niet zoveel deden, qua animatie heb ik niks slechts gezien, maar sommigen waren iets minder mooi verteld. Maar 't is ook alweer bijna twee jaar geleden dat ik ze heb gezien.

Ik geef wel 'n vier, da's één ding dat zeker is en een cijfer dat in ieder geval niet verlaagd kan worden !


avatar van Jordy

Jordy

  • 22567 berichten
  • 2952 stemmen

Naomi Watts schreef:

Eindelijk staat hij er op

weer op


avatar van Naomi Watts

Naomi Watts

  • 54554 berichten
  • 3155 stemmen

Weer zelfs.


avatar van Jordy

Jordy

  • 22567 berichten
  • 2952 stemmen

Volgens mij de derde keer dat hij op de site staat


avatar van neo

neo

  • 15435 berichten
  • 10038 stemmen

Driemaal scheepsrecht mag ik hopen


avatar van Naomi Watts

Naomi Watts

  • 54554 berichten
  • 3155 stemmen

Last van besluiteloosheid Jordy?


avatar van kos

kos

  • 46695 berichten
  • 8851 stemmen

Voor mij op zich een goede reden om hem eens te kijken, ligt hier al jaren stof op te doen .


avatar van neo

neo

  • 15435 berichten
  • 10038 stemmen

Ik geloof werkelijk mijn oren niet!


avatar van Naomi Watts

Naomi Watts

  • 54554 berichten
  • 3155 stemmen

Je ogen bedoel je neo.


avatar van Chr.s

Chr.s

  • 3671 berichten
  • 1703 stemmen

Ah! Wat leuk dat deze er toch nog op kon. Een gevoelsmatige 3,5 voor nu, deze kan bij herziening uiteraard hoger uitvallen.


avatar van Flipman

Flipman

  • 7110 berichten
  • 1141 stemmen

Naomi Watts schreef:

Je ogen bedoel je neo.

Ha, je was me voor !


avatar van The One Ring

The One Ring

  • 29974 berichten
  • 4109 stemmen

Ik heb wel eens een filmpje van deze gezien. Daar ga ik hem niet voor beoordelen, maar dat ene filmpje vond ik niet veel aan. Voor de echte liefhebber zullen we maar zeggen.


avatar van DRJeFF

DRJeFF

  • 604 berichten
  • 0 stemmen

Hèhè..Na mailtjes richting Jordy(nooit op gereageerd) en onlangs naar kappeuter (waar ik wel direct antwoord op kreeg)waarom deze film niet voorkwam op MM zie ik eindelijk tot mn grote vreugd dat ie dus nu wel is toegevoegd.

Als zeker niet liefhebber van animaties kreeg ik deze ooit onder mn neus geschoven en was direct onder de indruk.Zwaar onder de indruk.

Eigenlijk vind ik dus dat ik nu ook een toevoeging onder mijn naam hoor te krijgen(kom op,ik wil er ook n beetje bijhoren)

Maargoed,iig verdiend deze wat mij betreft 4 sterren.


avatar van Onderhond

Onderhond

  • 87597 berichten
  • 12848 stemmen

Flipman : het 'spookhuis' is Beyond van Koji Morimoto. Als je deze zo mooi vindt is het zeker aan te raden Noiseman Sound Insect van de beste man eens te zoeken. Ligt nog een niveautje hoger


avatar van Cosoco

Cosoco

  • 10908 berichten
  • 5185 stemmen

Mijn eerste dvd, ik zag hem 2 jaar geleden voor 5 euro bij de van Leest liggen en heb hem toen maar meegenomen.

Het laatste filmpje vind ik het minst, de rest vind ik nog steeds erg geslaagd, met inderdaad Beyond als beste. 4*


avatar van pascal83

pascal83

  • 2736 berichten
  • 2480 stemmen

En eindelijk staat hij op der site! Mijn verzoek was dus niet voor niets. 'Beyond' is natuurlijk de parel tussen de de overige filmpjes, maar over het algemeen zijn de overige filmpjes ook van zeer hoge kwaliteit.

4*


avatar van Goodfella

Goodfella

  • 5091 berichten
  • 4875 stemmen

Twee jaar geleden schreef ik in het forum:

The Second Renaissance Part I en II vind ik de beste, vooral omdat ze het Matrix verhaal ook echt uitdiepen. Twee erg interessante filmpjes met mooie symboliek en leuke animaties. Hele dikke 4 sterren Ook 4 sterren voor de filmpjes Beyond en Detective Story. De eerste bevat prachtige, mysterieuze beelden en scènes en is gewoon ontzettend sfeervol, de tweede is een ware Matrix-ode aan het film-noir genre, héérlijk om te kijken.

Kid's Story vond ik vooral mooi om het ontroerende einde en de rauwe, aparte tekenstijl sprak me ook wel aan (3,5 sterren). Final Flight of the Osiris is werkelijk VERBLUFFEND mooi geanimeerd (duurt echt niet lang meer voordat geanimeerde mensen niet meer van 't echt te onderscheiden zijn) maar inhoudelijk nogal matig, voegt eigenlijk ook maar weinig toe aan Reloaded, 3 sterren. Mariculated is vooral heeeeeeel vreemd, multi-interpretabel en vooral nauwelijks te bevatten. Gaat eigenlijk net iets te ver daarin, maar is desalniettemin erg intrigerend. Had een beetje het 'Eraserhead-gevoel' na afloop... 3 sterren.

World Record kon me niet boeien en was inhoudelijk ook niet bijster sterk (2*), Program was zelfs zeer matig, lelijk getekend en totaal nietszeggend. 1,5 *

Het totaalcijfer rond ik af naar een mooie drie en een half, want vergeleken met Reloaded vond ik dit al met al toch echt beter...

..en dat vind ik nog steeds wel.


avatar van kappeuter

kappeuter (crew films)

  • 74672 berichten
  • 5982 stemmen

Bedankt voor de tip Goodfella, ik heb even de hele Animatrix thread uit het forum hier heen gekopieerd.


avatar van Jordy

Jordy

  • 22567 berichten
  • 2952 stemmen

DRJeFF schreef:

Na mailtjes richting Jordy(nooit op gereageerd)

Tja maar ik krijg dan natuurlijk ook ZO veel privéberichtjes op een gemiddelde regenachtige dag... dan beantwoord ik natuurlijk alleen de PM's waarvan het antwoord niet in het forum te vinden is


avatar van DRJeFF

DRJeFF

  • 604 berichten
  • 0 stemmen

Da`s logisch,zou Cruijff zeggen.


avatar van Roodkapje

Roodkapje

  • 494 berichten
  • 674 stemmen

Is het eigenlijk de bedoeling geweest dat men experimenteel wilde blijven bij het maken van animatrix of kreeg men gewoon een budget en de woorden "doe er iets mee"?