• 15.742 nieuwsartikelen
  • 177.914 films
  • 12.203 series
  • 33.971 seizoenen
  • 646.886 acteurs
  • 198.966 gebruikers
  • 9.370.234 stemmen
Avatar
 
banner banner

Stormbreaker (2006)

Actie / Avontuur | 93 minuten
2,78 388 stemmen

Genre: Actie / Avontuur

Speelduur: 93 minuten

Alternatieve titels: Alex Rider: Stormbreaker / Alex Rider: Operation Stormbreaker

Oorsprong: Verenigd Koninkrijk / Verenigde Staten / Duitsland

Geregisseerd door: Geoffrey Sax

Met onder meer: Alex Pettyfer, Alicia Silverstone en Mickey Rourke

IMDb beoordeling: 5,1 (26.389)

Gesproken taal: Engels

Releasedatum: 12 oktober 2006

  • On Demand:

  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot Stormbreaker

"Rule the school. Save the world."

Gebaseerd op de Alex Rider-boeken van Anthony Horowitz. In Stormbreaker wordt de 14-jarige wees Alex Rider opgevoed door zijn oom. Deze oom blijkt echter ook een agent te zijn bij de Britse veiligheidsdienst MI6 en zodoende wordt Alex al op jonge leeftijd getraind als superspion. Nadat zijn oom komt te overlijden wordt Alex zelf ingehuurd door een speciale afdeling van MI6 en belast met een zeer belangrijke missie.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Volledige cast

Acteurs en actrices

Sabina Pleasure

Prime Minister

Yassen Gregorovich

Alan Blunt

Nadia Vole

Darrius Sayle

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van donnie darko

donnie darko

  • 6140 berichten
  • 2816 stemmen

Zeer teleurstellende verfilming van het goede boek van Anthony Horowitz. Ik had veel meer humor verwacht.

2.5*


avatar van gotti

gotti

  • 14075 berichten
  • 5883 stemmen

Geen onaardige Bond kloon. Leuk dat het de humor van die films net een beetje weet aan te dikken, maar helaas werkt dit niet overal even goed.


avatar van The Oceanic Six

The Oceanic Six

  • 60517 berichten
  • 4107 stemmen

Ik heb echt een schurfthekel aan actiefilms waarin 1 of ander dapper kind de hoofdrol moet spelen. Hele zinloze, domme film is dit dan ook geworden. Nergens spannend, nergens boeiend en nergens goed.

Waarom doen ze dit?

1*


avatar van Sportingerke

Sportingerke

  • 341 berichten
  • 335 stemmen

Duidelijk een film bedoeld voor kinderen/tieners.
Dat het een puber 007 betreft stoort me niet echt, maar het feit dat het ene na het andere cliché uit dergelijke spionfilms wordt bovengehaald wel des te meer (slechteriken die met een accent spreken van hier tot in Tokyo (of Moskou of Berlijn)).

Voorbijgaand aan het belachelijke uitgangspunt (jongen van 14 moet even de wereld redden), moet ik wel zeggen dat er een paar leuke actiescènes in zaten. Jammer genoeg waren deze (op het Portugees oorlogsschip na) niet zo origineel. De ondersteuning van het catfight door de nodige televisiefragmenten vond ik wel leuk gevonden.
Actie dus gematigd positief.

Humor was naar mijn intellectuele normen (:D) eerder flauw, met onder meer een premier die dommer is/doet als het achtereind van een varken en de ronduit onbeleefde (onder meer tegen de messenetende bediende) Alex Rider die op die manier eigenlijk direct uit zijn rol valt.
Humor negatief.

Plot: zeer origineel gevonden...
niet dus. Verhaaltje van 13 in een dozijn.

Conclusie: 2 sterren en die zijn dan ook enkel te danken aan enkele - hoewel weinig origineel - mooi gefilmde actie en achtervolgingsscènes.


avatar van Tigerlily

Tigerlily

  • 49 berichten
  • 42 stemmen

Wat een vreselijke film! De cast leek me wel goed, maar het waren allemaal zeer slechte acteerpresentaties. Stereotypes med slechte accenten en onrealistische kleding. Die dingen die grappig moesten wijn waren afgezaagd. Any Serkis en Michey Rourke maakte me misselijk en Bill Nighy's normaal zo brilliante trekjes (Pirates, Love Actually, Boat that Rocked) waren hier echt niet van toepassing, en zorgde voor een idiote baas van de MI6. Dat Ewan McGregor in het begin doodging maakte me ook niet blij, maar dat is een tiener-crush ding Irritant einde. En waarom vind niemand het erg dat Alex bijna een paar mensen de dood instuurd op het trainingskamp? Kan me niet voorstellen dat de echte MI6 dat zou zouden hebben ingeslikt.

1 ster, voor de mooie filmbeelden tijdens de actiescenes en een verhaal dat best goed had kunnen zijn.


avatar van DonOswaldo

DonOswaldo

  • 6430 berichten
  • 1931 stemmen

Moest er onder het kijken achter komen dat ik het al eens gezien had. Denk dat ik er toen nog wel van kon genieten, nu al stukken minder.

Tja, uiteraard niks nieuws. Gadgets die perfect aansluiten (niet te veel, niet te weinig, maar precies genoeg en ook nog eens de juiste), een pas gemaakte vriend die nog even in het gebeuren verzeild raakt (zelfs het meisje waar hij op verliefd is wordt er niet buiten gelaten), zit wat ingewikkelder in elkaar dan in eerste instantie gedacht wordt zodat er nog een 'onverwachte grande finale' kan komen, een van de bad guys die nog even (letterlijk) een reikende hand toesteekt en een 'gegroeide' ambitieuze jongen in beeld op het einde om de pit er in te houden (etc, etc), het zit er allemaal in en past allemaal precies. Opzicht niet erg, als de film nog genoeg vermaakt..

Jammer genoeg is dat niet het geval. Te kinderlijk om echt serieus te nemen en genieten van de actie of meegaan in het avontuur, maar wordt ook niet gecompenseerd met (echte) humor waardoor je ook geen vermakelijke nonsens krijgt. De toon weet geen echte balans te vinden en ook niet op een van de vlakken te verwonderen. Opvallend weinig (geslaagde) spionage ook (vervalt toch meestal in actie), had op dat vlak wel iets meer verwacht.

Cast ziet er op het eerste gezicht verzorgd uit, maar mag je eigenlijk ook meer van verwachten.

Weinig memorabel (zoals dus al is gebleken), zal het ook deze keer snel zijn vergeten.

2* (vanwege dat het toch wel zo'n filmpje blijft dat aardig wegkijkt en ik dat stukje met bitchfight + televisiebeelden wel kon waarderen)


avatar van DonPeliculón

DonPeliculón

  • 775 berichten
  • 980 stemmen

Leuke mini-James Bond film. Het verhaal is redelijk en enigszins voorspelbaar, maar op acteergebied zit het wel goed. Hoofdrolspeler Alex Pettyfer doet het prima, maar vooral de bijrollen van Mickey Rourke, Bill Nighy, Damian Lewis, Robbie Coltrane, Stephen Fry, Andy Serkis en Ewan McGregor maken de film tot een vermakelijk geheel.


avatar van Tarkus

Tarkus

  • 6409 berichten
  • 5315 stemmen

Tarkus schreef:

Je moet hier geen supersionagefilm verwachten, maar ik denk ook niet dat het de bedoeling was van de makers om dat te betrachten.

Het is een goed verhaal, zonder meer.

Nieuwkomer Alex Pettyfer is goed in zijn rol, zeker tussen een sterke cast met enkele grote namen, zoals Alicia Silverstone, Ewan McGregor, Stephen Fry, Robbie Coltrane en de eeuwige slechterik Mickey Rourke. Maar vooral Damian Lewis, die een glasrijke hoofdrol speelde in 'Band Of Brothers', was leuk om zien in deze film in een wat minder ernstige rol.

Dit is dus een heel leuke en af en toe spannende actievolle film voor de ganse familie, en bovendien is er nog een mooie soundtrack ook.

James Bond Junior !!!

Maar wel leuk om zien


avatar van deventerate

deventerate

  • 125 berichten
  • 179 stemmen

Dit is zo'n film die je leuk vind als kind maar daarna niet meer kan zien ,want het tast het idee van je jeugd aan van hoe je hem toen vond. Toen ik de film zag op mijn 13de vond ik hem fantastisch. Maar nu ik ouder ben en wijzer kan ik hem niet meer aanzien. Het ongemakkelijke acteerwerk van Bill Nighy die grappig probeert te zijn wat eigenlijk gewoon niet werkt. Verder het acteren van de voormalig Clueless-actrice is echt rampzalig. Ik weet niet of ik van ongemakkelijkheid moet lachen of huilend onder de douche moet gaan zitten. Het is eerlijk waar een drama!