Genre: Actie / Avontuur
Speelduur: 93 minuten
Alternatieve titels: Alex Rider: Stormbreaker / Alex Rider: Operation Stormbreaker
Oorsprong:
Verenigd Koninkrijk / Verenigde Staten / Duitsland
Geregisseerd door: Geoffrey Sax
Met onder meer: Alex Pettyfer, Alicia Silverstone en Mickey Rourke
IMDb beoordeling:
5,1 (26.388)
Gesproken taal: Engels
Releasedatum: 12 oktober 2006
On Demand:
Niet beschikbaar op Netflix
Niet beschikbaar op Pathé Thuis
Niet beschikbaar op Videoland
Niet beschikbaar op Prime Video
Niet beschikbaar op Disney+
Niet beschikbaar op Google Play
Niet beschikbaar op meJane
Plot Stormbreaker
"Rule the school. Save the world."
Gebaseerd op de Alex Rider-boeken van Anthony Horowitz. In Stormbreaker wordt de 14-jarige wees Alex Rider opgevoed door zijn oom. Deze oom blijkt echter ook een agent te zijn bij de Britse veiligheidsdienst MI6 en zodoende wordt Alex al op jonge leeftijd getraind als superspion. Nadat zijn oom komt te overlijden wordt Alex zelf ingehuurd door een speciale afdeling van MI6 en belast met een zeer belangrijke missie.
Externe links
Acteurs en actrices
Alex Rider
Sabina Pleasure
Ian Rider
Prime Minister
Smithers
Yassen Gregorovich
Alan Blunt
Mrs. Jones
Nadia Vole
Darrius Sayle
Video's en trailers
Reviews & comments
Koekkoek
-
- 26 berichten
- 95 stemmen
Ik heb deze film gisteren gezien, maar na 50 minuten heb ik hem uitgezet. Nee voor mij is dit geen film.. Ik heb vond het niet leuk en allemaal te kinderachtig. Helaas, er zitten zeker positieve dingen in, en als je van dit soort films houdt dan kan je nog genoeg lol beleven aan deze film denk ik.
Voor mij 2,5* helaas..
knakbabe
-
- 7 berichten
- 43 stemmen
Ik vond deze film wel aardig lijkt meer op een James Bond film, Met veel gagets en veel actie
patrick17
-
- 613 berichten
- 448 stemmen
Leuk en aardig geen topfilm maar keek wel lekker weg voor een ontspannend avondje!!Sommige acties zagen er goed uit.
2.5 *
Ericjuh
-
- 29 berichten
- 23 stemmen
trailer gezien en keek er naar uit om deze film te kijken.. beetje james bond rip off..
nahh die rip off klopt wel.. tis echt beetje james bond style.. gadget, spionnen werk, enz!
leuk en aardig, maar halver wege de film begon het opeens super slecht te worden. 2 voorbeelden:
op het einde springt alex bij een vriendin van hem op het paard en moet naar die toren toe.. achtervolgt door die ruiters..
seriues.. kan het nog slechter.. die meid volgt alex gewoon en gaat zelfs mee het gebouw in.. Ze weet helemala niet dat alex een spion is!
tweede voorbeeld... waar slaat het einde op? die vent verteld ff dat er geen wraak is en dat alex het zo moet laten. Vervoglens vliegt hij weg in een helicopter. Ik had nog wel een spannende eindscene gezien waar alex op een stoere manier hem versloeg.
2,5 ster omdat de trailer en eerste deel leuk waren!
james_cameron
-
- 6980 berichten
- 9775 stemmen
Beetje knullige James Bond-achtige film voor wat jeugdigere kijkers. Voorspelbaar verhaaltje met veel bekende akteurs die even snel een scene doen en dan weer verdwijnen en een weinig charismatische hoofdrolspeler. De gadgets zijn beneden peil, net als de zeer standaard uitgewerkte aktiescenes. En Alicia Silverstone is uiteraard weer opgezadeld met de slechtste rol in de film.
donnie darko
-
- 6140 berichten
- 2816 stemmen
Zeer teleurstellende verfilming van het goede boek van Anthony Horowitz. Ik had veel meer humor verwacht.
2.5*
KvR76
-
- 19 berichten
- 8 stemmen
Een film die zo cliche is. Een oom die geheim agent is, maar al die jaren had niemand dat in de gaten, en dan wordt hij vermoord, waarna het neefje ook wordt benaderd om voor geheim agent te spelen. En natuurljk niet te vergeten de oppas (alicia silverstone).
Kortom een 'kinderlijke bond film' met een knipoogje.
2,5 ster!!!!
brambier
-
- 28 berichten
- 35 stemmen
hier wordt hetzelfde comentaar gegeven als bij spykids dit betekend voor mij dat ik de film moet gaan zien.. lijkt me wel leuk... ik geef daarna mijn stem wel uit...
tekkelke
-
- 6 berichten
- 114 stemmen
Zienbaar. Dat is dan ook alles wat ik erover kan zeggen.Zal hem zeker geen tweede keer bekijken
iGeO
-
- 234 berichten
- 467 stemmen
Aardig aftreksel van de Bond-serie.
Heeft alleen een iets te hoog kindergehalte, voor mij.
Hier en daar de fx wat minder. Zo zie je ergens in het begin een gevechtsscene van "Alex Rider" waarbij je te overduidelijk ziet dat het een stand-in is, wat in de tegenwoordige films toch echt nie meer kan.
Verwachtte er iets meer van dan dit, maar toch nog 2**...
BS
-
- 853 berichten
- 673 stemmen
Ik zou het niet met spy kids willen verwarren, doe dat dan met Agent Cody Banks.
Tja, aan de ene kant, leuke film die leuk wegkijkt.Beetje verhaal, beetje humor en genoeg om te zien wat het leuk maakt.
Aan de andere kant, nou ja, lees hierboven maar.Het is niet echt een goed uitgewerkt iets.
Nu heb ik de helft van het boek gelezen ( hele tijd terug ) en de spanning die ik daarin lees is anders dan de actie die de film brengt.
Maar goed, dat mag ook want he, ze zeiden ook niet dat het een verfilming is 
Beetje lastig om te beoordelen maar ik hou het op een 3,5*
Waarom? Ik krijg wat ik verwacht had en dat is alles wat ik wou 
Eigenlijk hoop ik stiekem op een deel 2 ( die dan wel iets meer spanning en verhaal mag hebben )
Voodoo
-
- 191 berichten
- 177 stemmen
Toch beter dan ik verwacht had. Wel een cliche film, maar daarom zeker niet slecht.
my style
-
- 184 berichten
- 302 stemmen
met plezier naar deze film gekeken. Voldeet aan mjin verwachtingen! 3,5 *
Sugakiss
-
- 106 berichten
- 0 stemmen
O ik heb het boek gelezen hoe heette die ook alweer??
Frank V
-
- 62 berichten
- 328 stemmen
Goede film die vorige week uit is gebracht op DVD in een mooie uitvoering. De DVD bevat o.a. DTS-geluid, een audiocommentaar, 2 documentaires en bijna een uur aan interviews.
gotti
-
- 14075 berichten
- 5883 stemmen
Geen onaardige Bond kloon. Leuk dat het de humor van die films net een beetje weet aan te dikken, maar helaas werkt dit niet overal even goed.
tesskuipers14
-
- 19 berichten
- 11 stemmen
vond hem een beetje tegenvallen... er zijn al zo veel films gemaakt met zo'n verhaal. agent cody banks vind ik er ook enorm op lijken.
Tarkus
-
- 6409 berichten
- 5315 stemmen
Je moet hier geen supersionagefilm verwachten, maar ik denk ook niet dat het de bedoeling was van de makers om dat te betrachten.
Het is een goed verhaal, zonder meer.
Nieuwkomer Alex Pettyfer is goed in zijn rol, zeker tussen een sterke cast met enkele grote namen, zoals Alicia Silverstone, Ewan McGregor, Stephen Fry, Robbie Coltrane en de eeuwige slechterik Mickey Rourke. Maar vooral Damian Lewis, die een glasrijke hoofdrol speelde in 'Band Of Brothers', was leuk om zien in deze film in een wat minder ernstige rol.
Dit is dus een heel leuke en af en toe spannende actievolle film voor de ganse familie, en bovendien is er nog een mooie soundtrack ook.
xMartine.
-
- 15 berichten
- 28 stemmen
Ik vond het een supergave film! Alle actie die er in zit, en misschien heb ik te weinig van dat soort films gezien, maar af en toe veraste de film mijn nog wel. De grapjes bijvoorbeeld, die vond ik echt leuk.
En de acteurs en actrices waren allemaal heel goed, en ze hebben zelf ook nog de meeste stunts gedaan, dat vind ik ook heel knap! En er is ook nog eens wat leuks te zien in de wat mindere stukjes, if you know what I mean.

Topfilm! 4,5
celientje
-
- 15 berichten
- 26 stemmen
Ik vond het een supergave film! Alle actie die er in zit, en misschien heb ik te weinig van dat soort films gezien, maar af en toe veraste de film mijn nog wel. De grapjes bijvoorbeeld, die vond ik echt leuk.
En de acteurs en actrices waren allemaal heel goed, en ze hebben zelf ook nog de meeste stunts gedaan, dat vind ik ook heel knap! En er is ook nog eens wat leuks te zien in de wat mindere stukjes, if you know what I mean.

Topfilm! 4,5
echt helemaal met je eens
echt leuke film 5*3
jaspertje3
-
- 578 berichten
- 1466 stemmen
Ik was eigenlijk aangenaam verrast door deze film. Leuke actie en een prima film voor de jongere kijkers, maar ook de ouderen kunnen zich prima vermaken met deze film.
Ik hou het op 4 sterren!
maerk
-
- 4249 berichten
- 2702 stemmen
Aardige film. Maar het boek is veel en veel beter. Maar toch nog steeds leuke film.
3 sterren.
ferrywim
-
- 3 berichten
- 86 stemmen
Heerlijke film voor het hele gezin!!!
Echt een aanrader.
Een james bond jr. 
Isildur
-
- 23 berichten
- 690 stemmen
Goede film maar zoals altijd is de boek beter en gedetailleerder.
Vind de special effects maar matig
moviefreakske
-
- 27 berichten
- 46 stemmen
gistern naar gekeken , en vond het niet slegt ,de gadgets waren wel tof de gameboy ....het lijkt natuulijk veel op bond,vind deze film meer gericht voor de kids !
Het laatste nieuws

'The Hunger Games: The Ballad of Songbirds and Snakes' weg bij Netflix en nu een succes op Videoland

Goed beoordeelde dramaserie 'Rivals' krijgt een tweede seizoen dit jaar: wat weten we erover?

HBO Max-kijkers vol lof over eerste aflevering 'A Knight of the Seven Kingdoms'

Netflix breidt komend jaar het Koreaanse aanbod flink uit
Bekijk ook

Boy A
Drama / Misdaad, 2007
256 reacties

The Sea Beast
Animatie / Avontuur, 2022
25 reacties

Ballet Shoes
Drama / Familie, 2007
23 reacties

Miss Potter
Drama / Romantiek, 2006
91 reacties

I Am Number Four
Actie / Sciencefiction, 2011
367 reacties

Into the Blue
Actie / Avontuur, 2005
305 reacties
Gerelateerde tags
engelandgebaseerd op boeksecret intelligence servicechild herowretchteen spy gebaseerd op een jongvolwassen roman
Nieuwsbrief MovieMeter
Het laatste film- en serienieuws per e-mail ontvangen?
Populaire toplijsten
- Top 250 beste films aller tijden
- Top 250 beste sciencefiction films aller tijden
- Top 250 beste thriller films aller tijden
- Top 250 beste familie films aller tijden
- Top 250 beste actie films aller tijden
- Top 100 beste films van de laatste jaren
- Top 100 beste films op Netflix
- Top 100 beste films op Disney+
- Top 100 beste films op Pathé Thuis
- Top 50 beste films uit 2020
- Top 50 beste films uit 2018
- Top 50 beste films uit 2019
- Top 25 beste films in het Nederlands
Corporate & Media
Realtimes Network
Innovatieweg 20C
7007 CD, Doetinchem, Netherlands
+31(315)-764002
Over MovieMeter
MovieMeter is hét platform voor liefhebbers van films en series. Met tienduizenden titels, die dagelijkse worden aangevuld door onze community, vind je bij ons altijd de film, serie of documentaire die je zoekt. Of je jouw content nou graag op televisie, in de bioscoop of via een streamingsdienst bekijkt, bij MovieMeter navigeer je in enkele klikken naar hetgeen dat voldoet aan jouw wensen.
MovieMeter is echter meer dan een databank voor films en series. Je bent bij ons tevens aan het juiste adres voor het laatste filmnieuws, recensies en informatie over jouw favoriete acteur. Daarnaast vind je bij ons de meest recente toplijsten, zodat je altijd weet wat er populair is op Netflix, in de bioscoop of op televisie. Zelf je steentje bijdragen aan het unieke platform van MovieMeter? Sluit je dan vrijblijvend aan bij onze community.






