• 15.814 nieuwsartikelen
  • 178.396 films
  • 12.228 series
  • 34.008 seizoenen
  • 647.649 acteurs
  • 199.109 gebruikers
  • 9.378.082 stemmen
Avatar
 
banner banner

The Godfather (1972)

Misdaad | 175 minuten
4,37 10.570 stemmen

Genre: Misdaad

Speelduur: 175 minuten

Alternatieve titels: Mario Puzo's The Godfather / De Peetvader

Oorsprong: Verenigde Staten

Geregisseerd door: Francis Ford Coppola

Met onder meer: Marlon Brando, Al Pacino en James Caan

IMDb beoordeling: 9,2 (2.199.858)

Gesproken taal: Engels, Italiaans en Latijn

Releasedatum: 18 januari 1973

Plot The Godfather

"An offer you can't refuse."

Don Vito Corleone staat aan het hoofd van een maffia familie in New York. Als een gangster van een andere familie besluit drugs te gaan verkopen in heel New York, ontstaan er problemen. Don Vito is tegen de handel in drugs en laat dit ook blijken. Dit leidt tot een poging om hem te vermoorden. Daarna wordt één van Don Vito's adviseurs gekidnapt, om zo z'n zoon te dwingen de drugsverkoop goed te keuren.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Social Media

Volledige cast

Acteurs en actrices

Don Vito Corleone

Michael Corleone

Sonny Corleone

Connie Corleone Rizzi

Carlo Rizzi

Captain McCluskey

Jack Woltz

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van Metalfist

Metalfist

  • 12407 berichten
  • 3964 stemmen

TheFrank schreef:

Godse mooie film! Jammer genoeg verwachtte ik er teveel van. 4*

Hoe bedoel je, je verwachtte er te veel van ?? als je zoiets zegt moet je wel uitleg geven


avatar van RemiB

RemiB

  • 66 berichten
  • 75 stemmen

godfather beste film ooit naar mijn mening dus alle 3 de delen 5*


avatar van Santino Corleone

Santino Corleone

  • 251 berichten
  • 473 stemmen

Geweldige verhaal, goeie acteurs en een meesterlijke verhaal.. Wat wil je nog meer in een film..?

Geweldig hoe Marlon Brando en James Caan acteren...

4,5*


avatar van Papa Corleone

Papa Corleone

  • 4 berichten
  • 19 stemmen

Deze film zeker 10 keer gezien, heb me er in het verleden ook in verdiept, en kan ik niet anders stellen dat dit de beste film is die ik tot nu toe in mijn leven heb gezien. De acteerprestaties van Brando, Pacino, Caan, Duvall, het verhaal, de omgevingen, de tijd, de muziek, kortom de sfeer... stuk voor stuk SUBLIEM.

Dus de eerste sterren die ik hier ga geven gaan naar The Godfather:

*****


avatar van Sabrewulf

Sabrewulf

  • 39 berichten
  • 85 stemmen

Ik sluit me helemaal aan bij Papa Corleone. Ook bij mij staat The Godfather op de eerste plek in de top 10. Dit is de meest indrukwekkende film die ik ooit heb gezien, en dat zel wel zo blijven. Alles is werkelijk top, ik kon geen minpuntje vinden. De muziek, de acteerprestaties, het verhaal etc., het zit er allemaal in en het is op het hoogste niveau. Dit is het beste deel uit de trilogie, alleen al vanwege Marlon Brando. In dit deel zit het tempo er lekker in, in deel 2 is dat ietsje minder en hij wordt af en toe een beetje langdradig, maar bij deze film is de balans erg goed. Deze film heeft een erg hoge review waarde. Ik heb hem drie keer gezien, en hij blijft geweldig.

Dikke 5 sterren!


avatar van Flipman

Flipman

  • 7113 berichten
  • 1145 stemmen

TheFrank schreef:

Godse mooie film! Jammer genoeg verwachtte ik er teveel van. 4*

Metalfist schreef:

Hoe bedoel je, je verwachtte er te veel van ?? als je zoiets zegt moet je wel uitleg geven

Nou nou nou! Vier punten! Metalfist, het zijn er geen vijf, maar dit is toch een heel goed oordeel ??

Bovendien, waarschijnlijk verwachtte The Frank er zoveel van omdat hij er zoveel over had gehoord, en ja, dan kan ik begrijpen dat hij ietwat tegen valt, als de film anders is dan gedacht.


avatar van Goodfella_90

Goodfella_90

  • 10408 berichten
  • 2596 stemmen

Als je vijf verwacht kan vier best kut zijn hoor.


avatar van peter74

peter74

  • 647 berichten
  • 3262 stemmen

gisteren nog een keer zitten kijken, voor minimaal de 20e keer. blijft voor mij de beste film ooit gemaakt, en Marlon Brando zet hier de beste acteerprestatie neer die iemand maar ook ooit geleverd heeft. en de rest van de rollen zijn ook geweldig geacteerd, zelfs die van de minder bekende acteurs.


avatar van matthijs_013

matthijs_013

  • 3631 berichten
  • 5751 stemmen

kort0235 schreef:

Sorry, lowhusky, een 5 geef je wanneer de film in ALLE opzichten verschrikkelijk goed is. Als de film je soms niet helemaal kon boeien en soms weer wel, is dat geen 5 waard.

Moet hij toch zelf weten?! Iedereen stemt anders, is ook te zien op die topic van hoe mensen stemmen.


avatar van Goodfella_90

Goodfella_90

  • 10408 berichten
  • 2596 stemmen

Het ging niet om zijn beoordeling, maar om zijn uitspraak dat hij "perfect" was, terwijl hij niet boeide.


avatar van lowhusky

lowhusky

  • 8230 berichten
  • 0 stemmen

Goodfella_90 schreef:

terwijl hij niet boeide.

de film boeide eigenlijk wel, ik kan gewoon niet goed uitleggen.


avatar van nairobi

nairobi

  • 206 berichten
  • 431 stemmen

Dit is voor de liefhebber ware kunst, deze film is een inspiratie geweest voor heel veel acteurs en filmmakers.

Hij bevat alles wat een film moet hebben.

5 sterren!


avatar van Tenshinhan

Tenshinhan

  • 347 berichten
  • 731 stemmen

Prachtige film met geweldige interpretaties van Brando, Pacino, Duvall en noem maar op, goed verhaal, mooi muziek van Nino Rota en de film zit vol met memorabele scènes die ik niet hoef op te noemen. Deel 2 vind ik toch iets beter, maar deze film komt dicht bij de perfectie.

5.0 sterren.


avatar van Brechje

Brechje

  • 16 berichten
  • 0 stemmen

Prachtig, gewoon een meesterwerk deze film!

5 sterren


avatar van Horrordude

Horrordude

  • 500 berichten
  • 228 stemmen

sorry, liefhebbers... echt gewoon véél te lang en veel te saai dese film...


avatar van jasha

jasha

  • 1540 berichten
  • 1087 stemmen

Heb je die dan gezien? Waarom stem je er dan niet op?


avatar van Horrordude

Horrordude

  • 500 berichten
  • 228 stemmen

ik heb hem wel gezien, maar dan hoef ik toch niet gelijk te stemmen?


avatar van Goodfella_90

Goodfella_90

  • 10408 berichten
  • 2596 stemmen

De omgekeerde weg horrodude for president!


avatar van Horrordude

Horrordude

  • 500 berichten
  • 228 stemmen

hahaha:)


avatar van JJ_D

JJ_D

  • 3815 berichten
  • 1344 stemmen

Wie ben ik om te zeggen dat 'The Godfather, Part I' een zwaar overgewaardeerde film is? Niemand natuurlijk, ik kan alleen mijn verbazing uitdrukken jegens iedereen die deze film de hemel inprijst. Want voor mij betekent deze eerste Godfather-film niet meer dan wat stoer gedoe en wat memorabele quotes in een onderhoudende verpakking.

Bij Coppola zijn de verwachtingen sowieso hoog gespannen, en in deze film doet hij er niet echt veel mee. Mislukt is de film zeker niet, hij boeit van A tot Z zonder ooit echt bij de keel te grijpen - voor mij persoonlijk dan. De karakters worden goed neergezet, maar na 3 uur heb je nog steeds geen echte voeling met wat hen drijft of dwarszit; waardoor een logische lijn ontbreekt. Dat stoort niet, maar ontneemt dit zogenaamde meesterwerk wel de nodigde diepgang. Verder echt niks op aan te merken, maar het einde van de trilogie wist me in tegenstelling tot deze wél te bewegen. Een gewone, geslaagde, coole gangsterfilm met de onsterfelijke Marlon Brando in een al even onsterfelijke rol.

3*


avatar van basketballerke

basketballerke

  • 4727 berichten
  • 0 stemmen

Dank u voor uw kundige mening.


avatar van JJ_D

JJ_D

  • 3815 berichten
  • 1344 stemmen

basketballerke schreef:

Dank u voor uw kundige mening.

Het was me een waar genoegen. (Waar blijft het cynisme?)


avatar van Goodfella_90

Goodfella_90

  • 10408 berichten
  • 2596 stemmen

Cool en stoer vind ik totaal niet van toepassing hierop.


avatar van JJ_D

JJ_D

  • 3815 berichten
  • 1344 stemmen

Goodfella_90 schreef:

Cool en stoer vind ik totaal niet van toepassing hierop.

Ik denk toch dat de meeste users die hoog stemmen zich kunnen vinden in het maffe wereldje waar iedereen stiekem graag in zou vertoeven, niet? Of ervaar jij diepe tragiek in 'The Godfather I'?


avatar van basketballerke

basketballerke

  • 4727 berichten
  • 0 stemmen

Ik in ieder geval de tweede, maar ik weet ook wel zeker dat een groot deel het eerste vind bij deze film.


avatar van Goodfella_90

Goodfella_90

  • 10408 berichten
  • 2596 stemmen

Nee, eerder bij Scarface.


avatar van basketballerke

basketballerke

  • 4727 berichten
  • 0 stemmen

Dus ook bij deze.


avatar van Goodfella_90

Goodfella_90

  • 10408 berichten
  • 2596 stemmen

Neuh..


avatar van basketballerke

basketballerke

  • 4727 berichten
  • 0 stemmen

Die 1500 mensen die 'm 5* geven vinden het allemaal een héél tragisch verhaal inderdaad.


avatar van Goodfella_90

Goodfella_90

  • 10408 berichten
  • 2596 stemmen

Misschien wel, misschien niet.