Genre: Komedie
Speelduur: 117 minuten
Oorsprong:
Verenigde Staten / Verenigd Koninkrijk
Geregisseerd door: Joel Coen
Met onder meer: Jeff Bridges, John Goodman en Julianne Moore
IMDb beoordeling:
8,1 (909.739)
Gesproken taal: Engels, Hebreeuws, Spaans en Duits
Releasedatum: 14 mei 1998
On Demand:
Bekijk via Pathé Thuis
Bekijk via Prime Video
Bekijk via meJane
Bekijk via SkyShowtime
Niet beschikbaar op Netflix
Niet beschikbaar op Videoland
Niet beschikbaar op Disney+
Niet beschikbaar op Google Play
Plot The Big Lebowski
"Times like these call for a Big Lebowski."
Jeffrey Lebowski, die bij voorkeur en doorgaans 'The Dude' genoemd wordt, krijgt bezoek van twee onbehouwen en niet al te snuggere mannen die hem hardhandig vragen waar 'het geld' is. Ze denken dat hij de miljonair is met diezelfde naam, en wiens jonge vrouw grote schulden heeft; ze urineren zelfs op zijn zeer geliefde tapijt! Hij besluit de miljonair Lebowski op te zoeken om geld te los te peuteren voor een nieuw tapijt, maar dat heeft vergaande gevolgen...
Externe links
Acteurs en actrices
The Dude
Walter Sobchak
Maude Lebowski
Donny
The Big Lebowski
Brandt
Bunny Lebowski
Treehorn Thug
Treehorn Thug
Nihilist
Reviews & comments
stfuympos
-
- 13360 berichten
- 731 stemmen
hij was absoluut niet grappig.
orbit
-
- 12092 berichten
- 0 stemmen
hij was absoluut niet grappig.
Wat meer over uw gevoel voor humor zegt dan deze film.. maar als ik vragen mag, waarom dan toch nog 3,5*?
Leo1954
-
- 2073 berichten
- 2565 stemmen
Ik durf het haast niet te zeggen, voor vele mensen is dit dé film. Waaronder vrienden waar ik het vaak mee eens ben. Ikzelf ben een groot liefhebber van Joel Coen en ook met de cast is niets mis. Maar het echt grappige van deze film komt bij mij niet over, het komt op mij wat geforceerd over. En geloof me, ik heb het echt geprobeerd, geprobeerd de film voor de tweede keer open te bekijken, maar ik blijf hem niet écht grappig vinden. Blijft een betere film dan het gemiddelde, maar dat is niet zoals mensen die deze film hoog hebben zitten de film zouden omschrijven, ik weet het
En met mijn gevoel voor humor is niets mis...
WTULTC
-
- 17 berichten
- 93 stemmen
Blijft een van leukste films.. Heerlijk hoe droog the dude overkomt.. De sfeer die the dude om zich heen krijgt maakt de film zo goed.. Hij kijkt zo droog uit zijn oren en zijn opmerkingen zijn heerlijk. Met name in het politiebureau.. uh.. ik zat effe niet op te letten.. haha..
Dikke 5!
joeyspo
-
- 78 berichten
- 108 stemmen
Ik wou de 3 sterren geven maar had perongeluk de 3,5 aangeklikt. Ik vond de film niet grappig mar vond het wel een leuk verhaaltje
Thijssie1990
-
- 24 berichten
- 212 stemmen
Ik denk zowiezo dat de humor bij deze film niet voor iedereen toegankelijk is. Vaak vinden mensen deze film of helemaal geweldig of helemaal niks.
Filmi Corleone™
-
- 286 berichten
- 291 stemmen
Ik denk zowiezo dat de humor bij deze film niet voor iedereen toegankelijk is. Vaak vinden mensen deze film of helemaal geweldig of helemaal niks.
Leo1954
-
- 2073 berichten
- 2565 stemmen
Ik denk zowiezo dat de humor bij deze film niet voor iedereen toegankelijk is. Vaak vinden mensen deze film of helemaal geweldig of helemaal niks.
Dat klinkt alsof je wat mist als je de film niet zo ontzettend leuk vindt. De veel rijkere film Fargo bijvoorbeeld met heel veel emoties kent ook veel subtielere humor, al is het geen uitgesproken komedie.
FrisoBoei
-
- 395 berichten
- 809 stemmen
Vandaag het Coen Brothers Collection boek gehaald en The Big Lebowski weer herkeken.
Moet zeggen dat ik em echt geniaal vond, nog beter dan ik me herinner.
Ze weten echt geweldige personages en achterliggende humor in te bouwen die je misschien de eerste keer niet allemaal ziet. Maar wanneer je het wel ziet is het echt genieten
!
tboezem
-
- 194 berichten
- 549 stemmen
Veel minder vermakelijk dan gehoopt, deze Big Lebowski. Humor was niet mijn smaak en ook die dromerige sfeer van de film stond me niet echt aan.
Vond wel dat de acteurs een goede prestatie hebben geleverd en ook de soundtrack was prima, maar al met al voor mij toch net geen voldoende.
Ben nog niet bepaald verkocht door het werk van de Coen Brothers, maar ik kan me goed voorstellen dat dit bij velen anders is.
pz punch drunk
-
- 22 berichten
- 1124 stemmen
The Big Lebowski, zoals ik hier merk niet een film voor iedereen, maar wel een film voor mij. Jeff Bridges zijn beste acteerprestatie in mijn ogen. His Dudeness is mijn persoonlijke held.
El duderino laat ons zien dat je niet veel nodig hebt om gelukkig te zijn, maar gewoon moet doen waar je zin in hebt. Stiekem ook wel een beetje jaloers op zijn levenstijl.
En voor de mensen die de film een onvoldoende geven :
This will not stand, man.
5 sterren en een plek in mijn top 10. (nr. 2)
david bohm
-
- 3075 berichten
- 3439 stemmen
Score opgepookt naar het maximum. Supercast die schittert in een superverhaal met superdialogen. Supermuziek bovendien. Film die vanzelfsprekend de cult status heeft verkregen. Iedere keer weer erger ik me weer aan Walter en vind ik het sneu van Donny.
Aitz chaim he, dude
5 supersterren
harm1985
-
- 526 berichten
- 503 stemmen
Gisteren voor het eerst gezien, schandalig eigenlijk dat ik daar zo lang mee heb gewacht. De film staat echt bol van de absurde gebeurtenissen, bizarre personages en knalgoede grappen. Bridges is goed op dreef als the Dude, al wordt ie wel een beetje afgetroefd door Goodman (Walter) "Shut the fuck up Donny!", wat een imbiciel is die man, je krijgt echt medelijden met the Dude, maar vooral Donny zelf. Soundtrack is ook dik in orde, wat wil je ook met T Bone Burnett als adviseur en het plot kakt alleen tegen het eind een beetje in, al wordt dat met wat goede grappen goed opgevangen.
oemoemenoe
-
- 659 berichten
- 617 stemmen
erg veel gelachen om John Goodman.
fantastische rol en een heerlijk kortzichtig republiekeins karakter neergezet.
hele verhaal is gemiddeld vind ik.
Dennissssss
-
- 414 berichten
- 2734 stemmen
WAT! Deze film staat op 113 in de top 250
Dat kan niet waar zijn! Ik wilde deze film net een 0,5 geven....
Ik heb gisteren deze film opgenomen en heb hem net na 50 minuten afgezet! Ongelooflijk saai, niet grappig en ze praten maar door... blablablablablabla
Theunissen
-
- 12273 berichten
- 5515 stemmen
WAT! Deze film staat op 113 in de top 250
Dat kan niet waar zijn! Ik wilde deze film net een 0,5 geven....
Ik heb gisteren deze film opgenomen en heb hem net na 50 minuten afgezet! Ongelooflijk saai, niet grappig en ze praten maar door... blablablablablabla
Probleem ligt toch echt bij jou, zeker als ik naar je gekeken films kijk.
Wouter
-
- 18718 berichten
- 3085 stemmen
Wouter
-
- 18718 berichten
- 3085 stemmen
stfuympos
-
- 13360 berichten
- 731 stemmen
Ongelooflijk saai, niet grappig en ze praten maar door... blablablablablabla

Obviously you're not a golfer.
Pete_033
-
- 606 berichten
- 952 stemmen
WAT! Deze film staat op 113 in de top 250
Dat kan niet waar zijn! Ik wilde deze film net een 0,5 geven....
Ik heb gisteren deze film opgenomen en heb hem net na 50 minuten afgezet! Ongelooflijk saai, niet grappig en ze praten maar door... blablablablablabla
Dit is zeker niet jou genre als ik je top 10 zo bekijk maar je hebt geluk want er komt bij weer een nieuwe Bay film aan 
Het grappige in deze film zit hem in de manier van doen door de personages en de dialogen en geen bombastische momenten.
orbit
-
- 12092 berichten
- 0 stemmen
WAT! Deze film staat op 113 in de top 250
Dat kan niet waar zijn!
Had minstens 80 plaatsen hoger moeten staan inderdaad!! 
Timba69
-
- 425 berichten
- 674 stemmen
Erge leuke comedy met de uitstekende John Goodman en Jeff Bridges in de hoofdrollen. Had hem jaren geleden al gezien, nu dus voor de 2e keer.
1 kleine tegenvaller...
Was er vol van overtuigd dat de bowlingmatch tussen het team van Jesus en The Dude nog zou komen, maar dat had ik dus volkomen mis.
jorriroosen
-
- 206 berichten
- 717 stemmen
WAT! Deze film staat op 113 in de top 250
Dat kan niet waar zijn! Ik wilde deze film net een 0,5 geven....
Ik heb gisteren deze film opgenomen en heb hem net na 50 minuten afgezet! Ongelooflijk saai, niet grappig en ze praten maar door... blablablablablabla
Een film naar 50 minuten af zetten en dan een cijfer durven te geven. Ik vind dat er een regel voor gemaakt moet worden dat dat niet meer kan
Dit heeft niets meer met een mening geven te maken aangezien je nu een mening geeft over een on compleet beeld . Ik kan toch ook niet zeggen dat ik een bepaalde wijn niet lekker vind nadat ik de wijn binnen een halve seconden heb uitgespuugd. De smaak kan binnen een paar seconden veel beter zijn. Ook wel de nadronk genoemd. Net als wijn niet geheel kan worden beoordeelt op de eerste seconden zo gaat de regel ook op voor een film, je kunt een film van bijna twee uur niet helemaal beoordelen op de eerste 50 minuten.
Je zult de film waarscheinlijk niet zo goed vinden zoals velen hier maar een 0,5 lijkt me sterk. Een eerste indruk is belangrijk maar niet alleszeggend.
Wat vind de rest eigenlijk van het feit dat er mensen zijn die een film een cijfer geven aan de hand van de eerste minuten.
Dennissssss
-
- 414 berichten
- 2734 stemmen
Als ik naar een komedie kijk en ik heb na 50 minuten nog steeds niet gelachen en al 20x op de klok gekeken hoe lang de film nog gaan duren, dan is het gewoon een k*t film!
boozebelly
-
- 1428 berichten
- 1908 stemmen
...Wat vind de rest eigenlijk van het feit dat er mensen zijn die een film een cijfer geven aan de hand van de eerste minuten.
Ik deel je mening volkomen, maar hoe zou je zoiets moeten handhaven? Als iemand op een film stemt en in een bericht zelf al aangeeft dat hij maar een deel heeft gezien, dan moet die stem in mijn ogen eigenlijk verwijderd worden. Maar een poosje later kan diegene alsnog dezelfde stem uitbrengen en zeggen dat hij/zij de film wel heeft gezien. Jammer genoeg lijkt het mij dan ook onmogelijk on zo'n soort maatregel uit te kunnen voeren, maar zo hebben alle films wel hun "spookstemmers".
Het merendeel stemt gelukkig wel na een eigen volledige kijkervaring dus over het algemeen kloppen alle gemiddelden wel aardig denk ik.
jorriroosen
-
- 206 berichten
- 717 stemmen
Ik deel je mening volkomen, maar hoe zou je zoiets moeten handhaven? Als iemand op een film stemt en in een bericht zelf al aangeeft dat hij maar een deel heeft gezien, dan moet die stem in mijn ogen eigenlijk verwijderd worden. Maar een poosje later kan diegene alsnog dezelfde stem uitbrengen en zeggen dat hij/zij de film wel heeft gezien. Jammer genoeg lijkt het mij dan ook onmogelijk on zo'n soort maatregel uit te kunnen voeren, maar zo hebben alle films wel hun "spookstemmers".
Het merendeel stemt gelukkig wel na een eigen volledige kijkervaring dus over het algemeen kloppen alle gemiddelden wel aardig denk ik. [/quote]
Ja ik snap dat het onmogelijk is om die onnozele stemmers er uit te halen maar het blijft wel jammer dat het gebeurt. Deze film kan het wel hebben aangezien er veel mensen hebben gestemt maar sommige films hebben al niet veel votes.
Ik had echt niet verwacht dat Dennissssss al 27 is. En ik dacht dat Tilburgers wel humor hadden. Ach ja er zijn altijd uitzonderingen die de regel bevestigen 
Gerelateerd nieuws

Geen enkele nominatie: vijf klassiekers die ooit volledig werden genegeerd bij de Oscars

Volledig genegeerd en toen gestegen naar de top: Deze flops maakten een fantastische comeback

Jeff Bridges staat open voor 'The Big Lebowski'-sequel: "Als de Coen-broers erbij betrokken zijn, zou ik dat zeker doen"

Netflix verwijdert onder meer deze films voor het einde van de maand
Bekijk ook

Pulp Fiction
Misdaad, 1994
5.091 reacties

Se7en
Misdaad / Thriller, 1995
2.822 reacties

One Flew over the Cuckoo's Nest
Drama, 1975
1.461 reacties

American History X
Misdaad / Drama, 1998
2.795 reacties

The Usual Suspects
Thriller, 1995
1.685 reacties

Fight Club
Komedie / Thriller, 1999
4.201 reacties
Gerelateerde tags
white russiandude bowlingvietnam veteraancarpet nihilismheart attackontvoeringlsdmarihuanalos angeles, californiëmiljonaircultfilmcowboyashesimpregnationbowling team unemployedbowling ball neo-noirweeds absurdsuspensefulvibrantshaggy dog story
Nieuwsbrief MovieMeter
Het laatste film- en serienieuws per e-mail ontvangen?
Populaire toplijsten
- Top 250 beste films aller tijden
- Top 250 beste sciencefiction films aller tijden
- Top 250 beste thriller films aller tijden
- Top 250 beste familie films aller tijden
- Top 250 beste actie films aller tijden
- Top 100 beste films van de laatste jaren
- Top 100 beste films op Netflix
- Top 100 beste films op Disney+
- Top 100 beste films op Pathé Thuis
- Top 50 beste films uit 2020
- Top 50 beste films uit 2018
- Top 50 beste films uit 2019
- Top 25 beste films in het Nederlands
Corporate & Media
Realtimes Network
Innovatieweg 20C
7007 CD, Doetinchem, Netherlands
+31(315)-764002
Over MovieMeter
MovieMeter is hét platform voor liefhebbers van films en series. Met tienduizenden titels, die dagelijkse worden aangevuld door onze community, vind je bij ons altijd de film, serie of documentaire die je zoekt. Of je jouw content nou graag op televisie, in de bioscoop of via een streamingsdienst bekijkt, bij MovieMeter navigeer je in enkele klikken naar hetgeen dat voldoet aan jouw wensen.
MovieMeter is echter meer dan een databank voor films en series. Je bent bij ons tevens aan het juiste adres voor het laatste filmnieuws, recensies en informatie over jouw favoriete acteur. Daarnaast vind je bij ons de meest recente toplijsten, zodat je altijd weet wat er populair is op Netflix, in de bioscoop of op televisie. Zelf je steentje bijdragen aan het unieke platform van MovieMeter? Sluit je dan vrijblijvend aan bij onze community.









