• 15.805 nieuwsartikelen
  • 178.337 films
  • 12.225 series
  • 34.005 seizoenen
  • 647.593 acteurs
  • 199.098 gebruikers
  • 9.377.381 stemmen
Avatar
 
banner banner

Clerks II (2006)

Komedie / Romantiek | 97 minuten
3,33 814 stemmen

Genre: Komedie / Romantiek

Speelduur: 97 minuten

Alternatieve titel: Clerks 2

Oorsprong: Verenigde Staten

Geregisseerd door: Kevin Smith

Met onder meer: Jeff Anderson, Brian O'Halloran en Rosario Dawson

IMDb beoordeling: 7,3 (143.985)

Gesproken taal: Engels

Releasedatum: 26 oktober 2006

  • On Demand:

  • Pathé Thuis Bekijk via Pathé Thuis
  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot Clerks II

"With no power comes no responsibility."

Na een brand in de Quick Stop zijn Randal en Dante (Jeff Anderson en Brian O'Halloran) genoodzaakt om een nieuwe baan te zoeken. Het wordt Mooby's, één van de vele fast food restaurants die New Jersey rijk is. Ze worden bijgestaan door de gelovige Elias en manager Becky. Terwijl Randal nog steeds weigert om volwassen te worden, lijkt Dante eindelijk gesetteld. Hij is klaar om zijn 'McJob' vaarwel te zeggen, te trouwen met zijn vriendin Emma (Jennifer Schwalbach-Smith) en een nieuw leven te beginnen in Florida als eigenaar van een car wash. Maar de dag verloopt niet zoals Dante het graag had gewild...

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van Onderhond

Onderhond

  • 87597 berichten
  • 12852 stemmen

Fijn filmpje weer.

Niet veel beter of slechter dan het origineel. Fijn dat ze deze keer in kleur geschoten hebben (was een beetje idioot in het origineel), weer een paar typisch erg grappige dialogen, het soort internethumor dat in weinig andere films te vinden is.

Wel weer jammer dat Smith zich niet tot de essentie van zijn kunnen weet te houden. De emotionelere, romantischere, vol levenswijsheid gedouwde stukjes zijn echt niet Smith's ding, met als dieptepunt de go-kart rit.

En verder een fijne verderzetting van Smith's universum. Persoonlijk lijkt het mij ook best dat Smith zich daarbij houdt, want erg veel anders lijkt hij niet te kunnen. Niet dat het erg is, maar het verbaast mij een beetje dat sommigen lijken te verlangen dat Smith een andere weg in slaat.

Net zoals de eerste Clerks. 3.5*


avatar van gotti

gotti

  • 14075 berichten
  • 5889 stemmen

Niet echt bevredigend. De minste van Smith tot nu toe zelfs. De humor in de film is (opnieuw) de sterke kant van de film; het is de drama kant die zo goed als nergens echt weet te aarden of een statement te maken. Als er nog een film met dezelfde karakters komt, dan graag eentje zoals Clerks, Mallrats of Chasing Amy (waar het drama overigens wel werkte). Niet meer van deze halfbakken films.

Toch nog 2,5, mede voor de meesterlijke uiteenzetting over de Lord of the Rings trilogie.


avatar van kos

kos

  • 46695 berichten
  • 8852 stemmen

Toch wel geinig vond ik, al was het af en toe wel erg doorgedreven dat ezel-gedoe..pfff maar toch nog genoeg vermakelijke momenten.
Lotr-discussie inderdaad het leukste, vergelijkbaar met de Star Wars discussie in het eerste deel.


avatar van Respekked

Respekked

  • 6286 berichten
  • 1229 stemmen

Genialiteit afgewisseld met een schaars vraagteken(zoals de kartscène, en het shot van de abortuskliniek ), maar bijzonder vermakelijk. Heerlijke dialogen, een schitterende 'Naturelle Riviera' en ja de Clerksjes uit deel 1 weer briljant op dreef. Het begin was wat mij betreft ook prima, lekker droog met die schuifdeur 2 keer omhoog . Naarmate de film vordert stapelen de lachmomenten zich op en de climax is schitterend, inter-spieceal(?) erotica

Mooie afsluiter. Niet sentimenteel maar oprechte vriendschap.

4,5*
De beste in de ViewAskew reeks


avatar van Prudh

Prudh

  • 3124 berichten
  • 1874 stemmen

Geinige tussendoorkomedie, evenals een paar andere Smiths. Helaas komt hij waarschijnlijk nooit boven dit niveau uit, hoewel het zeker goed is voor een paar chuckles. De Go Kart scène was echt een toffe knipoog naar Butch Cassidy and the Sundance Kid (en eigenlijk even irrelevant in deze film als in het origineel).

Qua humor kent Clerks II een paar hoogtepunten, maar sommige personages en grappen bleken toch te banaal - zoals die nerd dude die alleen maar over Transformers kan praten. Hoewel... beste scène uit de film is wanneer hij zijn monoloog houdt over Pillowpants the Pussytroll... 3* hiervoor


avatar van rep_robert

rep_robert

  • 27517 berichten
  • 4085 stemmen

Kevin Smith heeft duidelijk dezelfde domme, droge humor als ik (en veel anderen).

Je moet er maar net van houden!

De scene dat Lord of the Rings belachelijk wordt gemaakt zorgde bij mij voor de terug spoel knop, omdat ik de 5 minuten erna nog steeds niet bij was gekomen van de slappe lach!!!

4,5*


avatar van Leland Palmer

Leland Palmer

  • 23785 berichten
  • 4897 stemmen

''One ring to rule them all''

Leuk stukje in de film steeds, maar ook met dit tweede deel van de Clerks kan ik eigenlijk niet zo veel. Vermakelijk was ie' zeker wel en ook beter dan het slechte eerste deel, maar erg overtuigend word het eigenlijk nergens. Jay and Silent Bob stelen de show in een paar scenes en zonder hun had de film ook zeker een mindere beoordeling gekregen. Geweldige figuren!

De twee hoofdpersonen zijn redelijk leuk, maar kunnen ook behoorlijk saai zijn. Dat mietje - die zo van Lord of the Rings houdt - is wel een geinige toevoeging en Rosario Dawson mag er zeker zijn. De film kent meer leuke momenten dan het eerste deel en wist me ook zeker vaker aan het lachen te maken, maar een hoge beoordeling heb ik niet voor deze film over. Het niveau van Mallrats en Jay and Silent Bob Strike Back word weer niet gehaald, jammer...

2,5*


avatar van OlafK

OlafK

  • 955 berichten
  • 1817 stemmen

- Fuck, I had to take a fuckin' order off a guy I blew after Junior Prom, once.
- Yeah, I've waited on your brother, too.


Clerks II is meer dan een vervolg op Clerks. Het is een fuckin' geweldig vervolg! In mijn ogen is deze sequel beter en grappiger dan deel 1.

De LOTR vs. Starwars-discussie, het nieuwe karakter Elias, het 'beastiality'-gebeuren, de reacties van Jay & Silent Bob op elke enigszins emotionele uitspraak: geweldig!

En werkelijk waar, wat een aantal geweldige grappen en dialogen. Jammer van enkele scènes waarin Smith nog wat dramatiek in de film wil stoppen; dat was niet echt nodig geweest.

Voor de rest weinig op dit tweede deel van Clerks aan te merken. Van mij mag er best een deel 3 komen !

Een hele dikke 4 sterren.


avatar van neo

neo

  • 15435 berichten
  • 10038 stemmen

Behoorlijk zwak van Kevin Smith om een vervolg te maken op Clerks, maar het resultaat mag er best wezen. De 'hangsfeer' van de eerst film zit er weer flink in en de spitsige dialogen ontbreken ook niet. Het is alleen lang niet zo leuk en scherp als de originele.


avatar van otherfool

otherfool

  • 18519 berichten
  • 3403 stemmen

neo schreef:

Ooh in dat geval.... verandert dat nog steeds helemaal niks aan mijn standpunt.

Het was ook wel mijn eerste gedachte.

Veel te sentimenteel natuurlijk, vooral naar het einde toe, maar ik heb me om bepaalde dingen toch echt helemaal bescheurd (vooral Elias is een heer-lij-ke rol). Prachtige oneliners, geweldige dommigheden, maar toch een pak minder dan deel 1.

Porch Monkey 4 Life. 3*.


avatar van rokkenjager

rokkenjager

  • 2863 berichten
  • 1702 stemmen

Ontzettend flauwe filmpje. Het eerste Clerks valt nog enigszins te appreciëren - maar dit slaat werkelijk alles. hilarisch slecht geacteerd, saaie dialogen, slap en vervelende humor, cliché en bij vlagen onnodig - maar vooral onaangenaam sentimenteel. Wat rest zijn er paar leuke scènes met Randal.


avatar van Chimpz

Chimpz

  • 158 berichten
  • 188 stemmen

Op vele vlakken is hij beter dan het origineel, zoals bijvoorbeeld de Lord of the Rings of Porch Monkeys (rustig maar, I'm taking it back) scènes, daarentegen stoort de greep naar de goedkope lach (SM-ezel scène is pijnlijk niet-grappig) heel veel. Daar komt nog het geforceerde cliché liefdesverhaal bij (Kevin Smith kan dit soort dingen niet) waardoor de film toch net wat minder is dan zijn voorgaander.


avatar van clutch

clutch

  • 201 berichten
  • 679 stemmen

Mwah beetje een tegenvaller dit. Deel 1 vond ik erg vermakelijk, de humor, fijne (nutteloze) dialogen, tof jaren 90 sfeertje, ruw, authentiek, speciaal. Daar vind ik in dit deel veel minder of helemaal niks meer van terug. Vooral het laatste half uur ongeveer is niet om aan te zien. Doet mij te veel aan als een standaard hollywood productie met wat goedkoop sentiment (waar deel 1 in de letterlijke zin van het woord goedkoop was)maar gelukkig blijft er nog een hele aardige dosis debiele humor over en wat hilarische momenten (lord of the rings), al kan Smith beter.


avatar van Goldenskull

Goldenskull

  • 24398 berichten
  • 3092 stemmen

In ieder geval een stuk meer om kunnen lachen dan deel 1. In het eerste deel vond ik de film te weinig een geheel worden. Hier is meer rode draad in te vinden, gewoon een simpel plotje, wat misschien niet altijd even interessant is, maar wat in ieder geval niet ging vervelen. De personages zijn over het algemeen lollige stereotypen.

Goede 3*


avatar van Minotaures

Minotaures

  • 7810 berichten
  • 2537 stemmen

Geweldig vervolg! Heb het zelfs leuker als deel 1 ervaren.

Ik heb van de grappen erg veel genoten. Vele leuke momenten die deel 1 overtreffen. Ook een leuk verhaal, waar er van alles en nog wat mis gaat. De meest rare dingen gebeuren, van boze klanten tot een dieren erotiek show.

Meeste personages zijn (gelukkig) nog hetzelfde als deel 1. Met nog een aantal leuke toevoegingen (Dawson, Affleck en Elias). Ongeveer het zelfde idee, alleen een grotere en leukere locatie dan dat krap tentje in deel 1. Dat gesprek over welke films beter zijn (Star Wars of The Lord of the Rings) tussen Elias en een klant aan zijn kant tegen Randal was echt geweldig...

En dan nog dat hele discussie over porch monkey

Bij het begin bij de winkel van deel 1 zie je alles zwart/wit en bij het einde wanneer ze de winkel kopen is het weer van kleur naar zwart/wit... terug waar het allemaal begon. Waarschijnlijk wordt het verandert om aan te duiden hoe kleurloos en saai het is om in een winkeltje te werken en de hele dag achter de kassa zit.

Scoort bij mij zeker een betere score dan deel 1.


avatar van dave

dave

  • 1079 berichten
  • 885 stemmen

Clerks. is een romantische komedie geworden. En die zoetgevooisde, aandoenlijke boodschappen passen als slagroom bij contactlenzen. De go-kart scène, de achtervolging op Becky, het gesprek in de gevangenis, het voelt allemaal maar raar aan. De voorspelbaarheid kan door de vingers gezien worden, maar het ontbreken van snel op elkaar volgende scherpe dialogen is een te grote aanpassing. Gek genoeg heb ik meer met deze film moeten lachen dan met zijn voorganger. Dit dankzij de schitterende Randal die alles en iedereen genadeloos de grond in boort. Ook de inbreng van een beetje kleur doet goed, al vond ik de referentie naar de eerste Clerks op het einde meer dan geslaagd.

Zo nu en dan hilarisch, maar te weekhartig waardoor personages aan geloofwaardigheid en charme inboeten.

3,00


avatar van Vinokourov

Vinokourov

  • 3143 berichten
  • 2909 stemmen

Toch niet zo leuk waar ik vooraf op gehoopt had. Tuurlijk heeft het zijn hilarische momenten, maar die irritante Randall werkte nogal op mijn zenuwen, ook al had hij helemaal gelijk over Lord of The Rings.


avatar van The Oceanic Six

The Oceanic Six

  • 60517 berichten
  • 4107 stemmen

Hey faggot, they're not gay! They're hobbits!

Samen met Clerks 1 ook deze Clerks 2 eens herzien. Ook deel 2 blijft enorm geestig, maar het oogt wel allemaal wat commerciëler in vergelijking met deel 1. Maar gelukkig is het aantal grappen wel weer toegenomen, dus dat houdt elkaar wel goed in balans.

Het is vooral weer meer van hetzelfde met bizarre dialogen (De Lord of the Rings en racisme dialogen ) en krankzinnige momenten (o.a. het laatste half uur met de ezel ). Het is gewoon enorm leuk om te kijken en luisteren naar de film.

Wel jammer is het liefdesplotje met Dante's bazin. Niet dat het strontvervelend was, maar het had wel minder gemogen. Gelukkig zijn de personages wel weer allemaal aanwezig. Randall en Dante zijn weer erg leuk, maar ook nieuwkomer Elias als nerd is top en gelukkig zijn Jay en Silent Bob ook weer present met een hoop ongein. Dante's bazin is weer als rol wat minder interessant, maar ze is wel sexy. Helemaal als ze op het dak aan het dansen is!

Leuk zijn ook de verwijzingen naar Clerks 1. De film begint en eindigt daar mee en dat doen ze goed. Een mooi, passend slot van de film is het gevolg. Stiekem hoop ik dat ze nog eens een 3e Clerks gaan maken.

4* stonden en blijven ook hier weer staan.


avatar van Montorsi

Montorsi

  • 9716 berichten
  • 2378 stemmen

Al net zo onleuk als deel 1.

Wat men om te beginnen ziet in Jay en Silent Bob blijft me na Clerks I en II en een halfuurtje Jay & Silent Bob Strike Back ontgaan. Verder is dit deel qua humor net zo slap, maar nog wat wijsneuzeriger en drammeriger, en is het allemaal zo bedacht leuk en geschreven, terwijl het uiteraard erg ad-rem en 'uit het leven gegrepen' over moet komen, werkt gewoon echt niet op deze manier.

Duffe personages als die nerd, tot ronduit zielige scenes met die ezel, maken het echt een slap geheel. Enige scene waar ik dit keer om kon lachen was het 'racistische' verhaal van Randall. Was wel geinig, ook niet meer dan dat. Laatste kwartier is echt belachelijk.

1.5*


avatar van Justinw

Justinw

  • 5378 berichten
  • 1803 stemmen

Zeker minder dan het debuut. Toch blijft het een heerlijke film. Het sentimentele gedeelte lijkt niet echt op zijn plaats maar het is hem vergeven. Smith tovert alsnog een aantal hilarische dialogen. En vooral Randal zijn uitleg over hoe de LOTR trilogie in elkaar steekt is een van de hoogtepunten uit het View Askew universum. Ook de Cameo's van Affleck en Jason Lee waren geinig en leuk alleen al om ze te zien terugkeren in een Smith film.

Het werk wat Smith buiten de echte View Askew films maakt is toch wel van een minder niveau.

Zeker een aardige afsluiter al is het ietwat sentimenteel.


avatar van Number23

Number23

  • 8638 berichten
  • 5682 stemmen

Ietsjes minder dan het eerste deel. De persoonlijke struikelblokken van deel 1(highspeed dialogen en Randall) zijn beter uitgewerkt, maar het verhaal is stukken minder. Over de top soms, of klink ik nu te ouderwets? Jammer dat er onderhand geen nieuwe film met Jay & Silent Bob en de rest. Je ziet echter wel dat ze flink wat jaartjes ouder zijn.


avatar van Karl van H.

Karl van H.

  • 2812 berichten
  • 2256 stemmen

Leuk geschreven film die over de hele lijn vermakelijk blijft. Zo'n dialoog over Elias' seksleven (de ondersteunende soundtrack is perfect!) of over 'porch monkey': ik vind het grappig. De enige keer dat de film een beetje inzakt, is tijdens de tenenkrommend zoete nagellakdialoog tussen Dante en Becky. Het scène in de gevangenis is ook op het randje doordat het niet typisch Clerks is, maar weet dankzij de botte opmerkingen van Jay en Silent Bob nog steeds een glimlach op het gezicht te toveren. Al met al gewoon een leuke film.


avatar van Insignificance

Insignificance

  • 3220 berichten
  • 5588 stemmen

Kleurenversie met zo ongeveer dezelfde ingrediënten. Lord of the Rings, aapjes op de veranda, een bepaald soort erotiek en een intieme discussie; allemaal best leuk. Jay en Silent Bob zijn nog steeds niet aan mij besteed, maar Rosario Dawson is hier wel een hele fijne verschijning. Het verhaaltje piekt minder en het gaat mis als Smith te nadrukkelijk met z'n thema in de weer is. De kart scène is niks en na het (te) platte showtje wordt het (te) belegen.


avatar van Drs. DAJA

Drs. DAJA

  • 4355 berichten
  • 4515 stemmen

De eerste voldoende die ik voor een Kevin Smith-film geef, en ja Clerks II is best geslaagd. Net als in haar voorganger gebeurt hier ook niet al te veel maar Kevin Smith is zich al een stuk meer bewust van fatsoenlijke timing en rekt dingen niet zo lang als in veel van zijn andere werkjes. Ik ben voornamelijk overwegend positief vanwege een paar echt leuke grappen; de LOTR-dialoog en de Silence of the Lambs-referentie zijn vermakelijk maar het enige wat de film echt de moeite waard maakt is de 'Pillow Pants'-scene; echt ernstig geestig.


avatar van dutchtuga

dutchtuga

  • 16970 berichten
  • 4101 stemmen

Erg leuk vervolg op Clerks. Geheel in de sfeer van deel één en met veel gevoel voor nostalgie.

3,5*


avatar van frolunda

frolunda

  • 1115 berichten
  • 4602 stemmen

Stukken beter dan ik had verwacht en verder sluit ik me helemaal aan bij dutchtuga.Prima comedy waarbij vooral Rosario Dawson straalt.


avatar van IH88

IH88

  • 9733 berichten
  • 3185 stemmen

“I'm disgusted and repulsed and... and I can't look away.”

Zou het Rosario Dawson zijn? Het zou kunnen, want Clerks II is me een stuk beter bevallen dan deel één. Sterker nog, ik heb genoten en vaak moeten lachen om de gesprekken en acties van de personages. Voornamelijk O’Halloran en Anderson natuurlijk, maar ook Fehrman en Dawson zijn fantastisch. Zelfs Jay and Silent Bob zijn best te pruimen.

Expliciete grappen worden afgewisseld met oprechte momenten en zelfs een scene waarin iedereen in dansen uitbarst. Maar ook de Lord of the Rings v. Star Wars dialogen en de racisme discussie zijn hoogtepunten. Zelfs het romantisch subplotje en het sentimentele einde werken, en de conversatie in de gevangenis tussen Dante en Randal maakt indruk. Clerks II werkt op verschillende niveaus, en het is gewoon heerlijk om na zoveel jaar weer even te checken hoe het met deze personages gaat.


avatar van Vidi well

Vidi well

  • 536 berichten
  • 700 stemmen

Clerks 2 is vooral een professionele, geupdate versie van het oorspronkelijke Clerks. Direct valt op dat alles veel vakkundiger is gemaakt, en dat het budget wat ruimer was dan bij het oorspronkelijke deel. Leuke opening, die van zwart-wit naar kleur gaat, en daarmee een fijne link legt naar deel 1.

We zien dezelfde personages, en een aantal nieuwe, die weer hetzelfde soort leventje leiden als dat ze deden in deel 1. Ze zijn ondanks de verstreken jaren en de daarbij horende aangekomen kilo’s, geen stap verder in hun leven. Randall lijkt zelfs nog thuis te wonen. Hun leventje bestaat niet meer uit videotheken en quickstops, maar het is nu de lokale burgertent waar ze hun grappen mogen uithalen. Die grappen zijn van hetzelfde laken een pak, dus humor over sex en films, met hier een daar nog een portie racisme.

De moraal uit deel 1 (neem verantwoordelijkheid voor je eigen leven) wordt ook hier weer fijn aangetikt. Hun loser-leventje is namelijk slechts leuk binnen hun eigen kleine wereldje. Wanneer een voormalige klasgenoot zijn succes even komt inwrijven wordt het des te duidelijker hoe weinig deze jongens maken van hun leven, omdanks hun ambities op diverse vlakken. Maar los van het wat sentimentele verhaal in de gevangenis blijft de film zijn humor behouden, hoewel het hier en daar wat uit de bocht vliegt (het musicalstukje met playbackende Silent Bob, en die ezel... was dat nu echt nodig?)

Zowel Clerks 1 als 2 blijven prettige kijkervaringen. De grove, luchtige humor, de vele verwijzingen naar de pop-cultuur en de herkenbare, probleemloze locaties zorgen voor een prettig feelgood sfeertje. Dit gehang van deze eeuwige pubers blijft een feest om naar te kijken.


avatar van scorsese

scorsese

  • 13171 berichten
  • 11079 stemmen

Goeie film waarin de medewerker van de buurtwinkel gaat werken bij een fastfood-restaurant. Ondanks het hogere budget (wat niet alleen zichtbaar is vanwege het gebruik van kleur) komt dit vervolg nog steeds fris over. Ook heeft het ietwat meer plotvorming en is de humor soms wat platter. Maar er valt nog genoeg te lachen en sommige dialogen zijn ook weer grappig.


avatar van Neder0001

Neder0001

  • 723 berichten
  • 1795 stemmen

Eerste deel niet gezien, geen zin aan geforceerde "art" met dat zwart witte onzin. Wellicht dat deze film voor degene die het eerste deel gezien hebben nog wat sentiment opwekt maar ik vond het zelf allemaal behoorlijk tegenvallen. Hier en daar wat geslaagde grappen maar over het algemeen heel flauw tot tenenkrommend aan toe.


avatar van Shadowed

Shadowed

  • 11414 berichten
  • 6715 stemmen

Gelijkwaardige voortzetting. Het universum van Clerks moet je ding zijn als liefhebber van komedie, maar de humor van regisseur Kevin Smith is mij persoonlijk te lomp. Zeker naar het einde toe wordt er te sterk geleund op absurde inslagen die eerder ongemakkelijk voor de dag komen dan grappig. De personages zijn daarnaast niet al te interessant, maar de sketchachtige scenes tussendoor zorgen voor het benodigde tempo en vermaak. Over de grote lijn wordt er aardig geacteerd, ook al zijn de rollen niet bepaald voorzien van moeilijke karaktereigenschappen. Het cijfer eindigt dan ook op hetzelfde eindresultaat als de voorganger.