• 15.791 nieuwsartikelen
  • 178.170 films
  • 12.220 series
  • 33.993 seizoenen
  • 647.240 acteurs
  • 199.054 gebruikers
  • 9.374.084 stemmen
Avatar
 
banner banner

State of Grace (1990)

Misdaad / Thriller | 134 minuten
3,54 392 stemmen

Genre: Misdaad / Thriller

Speelduur: 134 minuten

Oorsprong: Verenigde Staten / Verenigd Koninkrijk

Geregisseerd door: Phil Joanou

Met onder meer: Sean Penn, Ed Harris en Gary Oldman

IMDb beoordeling: 7,1 (28.342)

Gesproken taal: Engels

Releasedatum: 7 juni 1991

  • On Demand:

  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot State of Grace

"… where crime is a family affair."

Terry Noonan (Sean Penn) keert als undercover·agent terug naar zijn oude buurt, de beruchte New Yorkse wijk "Hell's Kitchen", om een rekening te vereffenen. Hij is gebrand op het arresteren van een keiharde Ierse maffiafamilie geleid door Frankie Flannery (Ed Harris) en zijn heethoofdige broer Jackie (Gary Oldman). Als Noonan infiltreert in de familie, stevent hij af op een gewelddadige confrontatie, waarbij de inzet wordt verhoogd door zijn oplaaiende gevoelens voor Flannery's zus (Robin Wright Penn).

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van Wouter

Wouter

  • 18718 berichten
  • 3085 stemmen

El Duderino schreef:

(quote)

Dan "Leon" maar eens bekijken

Dat vind ik juist een mindere rol.


avatar van Stephan

Stephan

  • 7890 berichten
  • 1387 stemmen

Ondanks dat ik Léon een geweldige film vind, is Oldman's rol in SoG een stuk interessanter dan die in Léon.


avatar van Filmkriebel

Filmkriebel

  • 9963 berichten
  • 4650 stemmen

Een minder bekende, intense misdaadfilm met intense acteerrollen. Sean Penn raakt verstrikt in een dilemma die hem enerzijds bindt aan de Flannery klan, waarmee hij samen opgegroeid is, en anderzijds aan zijn morele waarden als agent. Vooral Oldman zet een sterke rol neer en er zitten enkele scènes in die werkelijk onder de huid kruipen... Een aanrader !


avatar van orbit

orbit

  • 12092 berichten
  • 0 stemmen

Hmm, met zo'n sterrencast is dit dit een zeer teleurstellende film eigenlijk. De diepgang van een rijstevloei en veel drama terwijl er niet zoveel gebeurt. Standaard gangsterdrama.


avatar van ®Tc

®Tc

  • 8212 berichten
  • 1087 stemmen

Sean Penn, Gary Oldman, Ed Harris, John Turturro, John C. Reilly en Robin Wright Penn. Zeer sterke cast en allen vertolken ze hun rollen uitstekend maar je hebt meer nodig voor een goeie maffiafilm.

Wat ik vooral mis tijdens de film is een goeie score en soundtrack. Bijna nergens in de film is er een leuke song te bespeuren en krijg je enkel beeld voorgeschoteld. Op zich geen probleem maar ijzersterke scènes om de boel recht te houden kent State of Grace ook weer niet. Ik heb het verhaal met de volle interesse blijven volgen omdat ik nogal een zwak heb voor de maffiaverhalen maar het wordt gewoon zo maar een beetje verteld zonder andere sterke punten.

Normaal zou deze film twee sterren scoren maar omdat het toch weer enorm boeiend was om de rat te volgen een ster meer.

***


avatar van Tyoom

Tyoom

  • 48 berichten
  • 69 stemmen

Deze blijft voor mij toch echt een toppertje. Gary Oldman had hier een oscar moeten krijgen voor zijn rol als Jackie Flannery.

Ben het wel eens met sommige mensen dat de muziek wat te wensen over laat. Enige lekkere plaat die je hoort is van the Stones als Oldman alleen en overstuur in z'n auto zit.

Niet gezien? Must see!


avatar van domkey

domkey

  • 780 berichten
  • 0 stemmen

Wederom een sublieme Gary Oldman.


avatar van Zonderiaan

Zonderiaan

  • 113 berichten
  • 260 stemmen

Ik had heel erg het idee dat deze film te laat kwam voor mij.

Ik kijk zo ontzettend veel films en heb het meeste al wel eens eerder gezien en in een film als State of Grace is daardoor wel heel erg simpel in zijn script en uitwerking. Had ik de film enkele jaren terug gezien dan was het misschien de moeite waard geweest, maar nu vond ik het een flinke teleurstelling. Gary Oldman was inderdaad wel aardig, maar zie hem toch liever in Fifth Element of True Romance.

Ik heb eerlijk gezegd de film niet eens afgekeken, vond hem allemaal net even wat te voorspelbaar en na 45 minuten was ik er wel op uitgekeken.


avatar van Filmkriebel

Filmkriebel

  • 9963 berichten
  • 4650 stemmen

Zonderiaan schreef:

Ik heb eerlijk gezegd de film niet eens afgekeken, vond hem allemaal net even wat te voorspelbaar en na 45 minuten was ik er wel op uitgekeken.

Zonde.

Je hebt enkele steengoede scènes gemist in de tweede helft die je kwotering en mening nog enigszins hadden kunnen beïnvloeden.


avatar van domkey

domkey

  • 780 berichten
  • 0 stemmen

Zonderiaan schreef:

Ik had heel erg het idee dat deze film te laat kwam voor mij.

Had ik de film enkele jaren terug gezien dan was het misschien de moeite waard geweest,.

De film is 20 jaar oud!

In 1990 was dit toch een pareltje....., nu nog trouwens!


avatar van Zinema

Zinema (crew films)

  • 10270 berichten
  • 7279 stemmen

Leuk maar lang.

En omdat het verhaal behoorlijk clichématig is, misschien wel iets tè lang.

Toch wordt er, ondanks het geschmier, aardig geacteerd en kent de film een paar uitstekend momenten vol spanning.

Morricone's score voelt menigmaal misplaatst aan. Mede vanwege het wisselvallige dramajasje, wat de film niet lekker zit.

Goed.


avatar van Brix

Brix

  • 19677 berichten
  • 5115 stemmen

Vannacht op TV- MGM- 01:00 uur


avatar van Jawaddedadde

Jawaddedadde

  • 5348 berichten
  • 2196 stemmen

Bwa, niet helemaal geslaagd.

Geen slechte film hoor, zeker het begin in meer dan degelijk, maar dan wordt het allemaal wat standaard en het komt ook niet echt los. Veel pogingen worden gedaan om het wat beklijvender te maken maar het komt er niet uit. En dat einde was ronduit belachelijk.

Qua acteurs springt vooral Gary Oldman als Jackie eruit, erg sterke performance die me wat deed denken aan Joe Pesci in Goodfellas. Zelfde losgeslagen gangster. Ook Penn is goed op dreef, Harris vond ik dan weer wat minder.

Al bij al best okee maar nergens uitzonderlijk.


avatar van Eibmoz

Eibmoz

  • 283 berichten
  • 2637 stemmen

Prachtige film, vooral die slowmotion doedelzak spelers terwijl het geluid gewoon door gaat, meesterlijk.


avatar van Al DeNiro

Al DeNiro

  • 1664 berichten
  • 105 stemmen

Goede misdaad-film gebaseerd op de Westies-gang uit Hells Kitchen.

De moeilijkheden van undercover-werk komt aan bod en er is ook veel geweld + spanning (de restaurant-scene)

Ze hebben ook gekozen voor de juiste acteurs die de criminelen spelen zoals de sluwe Ed Harris, gestoorde Gary Oldman, de koele killer R.D Call en natuurlijk Joe Viterelli die later bekender zou worden in Analyze This.


avatar van eavymetal

eavymetal

  • 397 berichten
  • 529 stemmen

Stephan schreef:

Ondanks dat ik Léon een geweldige film vind, is Oldman's rol in SoG een stuk interessanter dan die in Léon.

Hier ben ik het helemaal mee eens, maar ook de rollen van Sean Penn en Ed Harris mogen er zijn.


avatar van eavymetal

eavymetal

  • 397 berichten
  • 529 stemmen

Eibmoz schreef:

Prachtige film, vooral die slowmotion doedelzak spelers terwijl het geluid gewoon door gaat, meesterlijk.

Die scene is inderdaad zeer indrukwekkend!


avatar van eavymetal

eavymetal

  • 397 berichten
  • 529 stemmen

domkey schreef:

(quote)

De film is 20 jaar oud!

In 1990 was dit toch een pareltje....., nu nog trouwens!

De film zal ook altijd een pareltje blijven.


avatar van gauke

gauke

  • 9852 berichten
  • 13069 stemmen

Dit drama over broedermoord en verraad bij de Ierse Mafia in New York heeft de pech gehad ongeveer gelijktijdig uit te komen met Goodfellas en het derde deel van The Godfather, daardoor is ie wat ondergesneeuwd. Vooral door een uitstekend opererende cast is dit behoorlijke en gewelddadige verhaal, vol met fantastische actiescènes, het aanzien waard.

Daarnaast werkt de regisseur naar een climax, hetgeen de spanning ten goede komt.


avatar van scorsese

scorsese

  • 13165 berichten
  • 11078 stemmen

Uitstekend misdaaddrama dat zich concentreerd op een Ierse maffia-familie in New York. Ondanks een nogal eenvoudig verhaal en voorspelbare personages, blijft de film onderhoudend en wordt na het einde toe steeds spannender. Bij vlagen geweldadig, en op andere momenten behoorlijk sfeervol in beeld gebracht. Verder een sterke cast waarvan vooral Gary Oldman de aandacht naar zich weet toe te trekken als het losse projectiel.


avatar van xel

xel

  • 90 berichten
  • 507 stemmen

Vanavond nog eens gekeken, een van de beste DVD's die ik heb...


avatar van Sergio Leone

Sergio Leone

  • 4409 berichten
  • 3093 stemmen

Sfeervol, maar lang.

Toch kan State Of Grace dik anderhalf uur lang zeker boeien. Veel plot valt er niet te vinden, maar State Of Grace is dan ook eerder een sfeerbeeld.
Dat het allemaal zo lang boeiend blijft is te danken aan de personages. De heethoofdige Jackie is sowieso het leukste personage, maar ook zus Kathleen is interessant.
Van Terry's gewetenskwestie had ik wel wat meer verwacht. Het blijft allemaal nogal vlak en logica is ook ver te zoeken.
De shoot-out is tenenkrommend. Waar de hele film tot dan grijs, rauw, ongepolijst en gewelddadig is neemt het een belachelijke Hollywoodwending. In plaats van een rechtdoorzee-einde krijgen we een heroïsche shoot-out waarin de held in slow-motion een man of vijf neerknalt en zelf nagenoeg alle kogels ontwijkt door onder andere over een toog te springen. Dat gaat er bij mij niet in.

De uitgebreide sterrencast staat vrij goed te acteren. Uitblinkers zijn Robin Wright en vooral Gary Oldman. Sean Penn blijft net iets te vlak, maar wordt ook niet geholpen door het script.
Ed Harris valt tegen. Hoe hard hij zijn best ook doet, ik heb hem geen moment serieus kunnen nemen als nietsontziende maffiabaas.

Regisseur Phil Joanou slaagt erin een grauwe en gewelddadige sfeer te creëren. De decors zijn donker en vies, de pubs ongezellig en onvoorspelbaar.
Ennio Morricone's bijdrage is mooi, maar opvallend sober.

3



avatar van Jaarme

Jaarme

  • 105 berichten
  • 87 stemmen

Jammer, had hem nog nooit gezien, tot een paar dagen terug,

Erg goede film, raakte in het midden beetje de controle over de film kwijt, maar dat lag niet aan de film.

"If you do something, do it good. Or you have to pay the price if it turns bad "

3.5*


avatar van FLH

FLH

  • 72 berichten
  • 1526 stemmen

Vandaag nog eens opnieuw gekeken, blijft een briljante film!


avatar van Tasha27

Tasha27

  • 34 berichten
  • 34 stemmen

Sterke misdaadthriller over keiharde Ierse gangster die in zee wil gaan met Italiaanse maffiabaas. Dit geeft onenigheid bij de rest van de bendeleden uit 'Hell's Kitchen' waardoor er nogal wat spanningen ontstaan onderling. Sterke cast (Gary Oldman speelt een perfecte neurotische en opgefokte crimineel) en een uitstekende Sean Penn die zich geen raad weet met zijn gevoelens van loyaliteit naar zijn vroegere vriendenkring maar ondertussen ook zijn werk als undercoveragent goed uit moet voeren. Rauw en realistisch gefilmd waardoor de zelfkant van het leven in deze buurt heel goed naar voren komt en de grimmige sfeer duidelijk voelbaar is. Goed en pittig einde wat ik niet op deze manier had verwacht. Prima en intense 'no nonsense' film! Mijn waardering: 3,5 sterren.


avatar van ipman-99

ipman-99

  • 1250 berichten
  • 0 stemmen

"So we're like Robin Hood in this instance? Yea and I'm Friar Fuck." ... " !!!

Heerlijke Misdaadfilm (Heropfrissing) !!! Wat blijft dit toch een schitterende Misdaadfilm met een geweldige cast die het beste van zichzelf geven. Sean Penn, Gary Oldman, Ed Harris en Robin Wright. Gary Oldman is lekker op dreef als losgeslagen gangster, dit doe hij met verve en de nodige charisma. Sean Penn wordt dan weer heen en waar gesleurd in zijn undercover operatie.

Enkele onvergetelijke scènes zijn uiteraard de handen in de frigo en die fantastische restaurant scène ! De finale zit geweldig bloederig in elkaar en is een ware lust voor het oog qua choreografie. Robin Wright zet ook een opvallende en overtuigende rol neer.

Heerlijke sfeervolle Misdaadfilm over een Ierse gangster die overhoop ligt met de Italiaanse Maffia.


avatar van Left4Dead

Left4Dead

  • 3240 berichten
  • 3691 stemmen

Aardig vlakke film met soms een uitschieter. De prent bevat een flinke dosis drama en op momenten wil het allemaal traag aandoen. Dankzij de prima cast blijf je trouw kijken, de personages worden prima neer gezet. Beeldtechnisch was ik zeker niet onder de indruk, de shootout op het einde was dan wel weer welkom. Ook de soundtrack dikte het gerne van drama aan.

Tja ik kan echt niet hoger geven dan 3**, dit zeker dankzij de cast. Had hier een b-cast gestaan dan durf ik te zweren dat het verhaal niet boeiend genoeg zou zijn voor 3**.


avatar van zoutzak

zoutzak

  • 1046 berichten
  • 6979 stemmen

Fantastische film met een sublieme rol van Penn maar met name Oldman steelt de show. Is er iets dat die man niet kan? Robin Wright, our pretty little Princess Bride - or hardboiled Claire Underwood, depending on your reference, is hier ook fenomenaal goed.

Dat een gangsterfilm, meer populaire genres zijn er amper, als deze zo weinig stemmen kent is een raadsel. De beelden van New York zijn zeer sfeervol. En ja, Ennio Morricone, need I say more?

Ga dit zien!


avatar van Leo1954

Leo1954

  • 2073 berichten
  • 2565 stemmen

Dacht even in het begin dat die Penn als jonge acteur wel iets beter was, maar nee hoor. Hij is een slechte acteur en werd belachelijk slecht. Ach, de film. Tja, redelijk onderhoudend, maar op B film niveau.