Genre: Actie / Thriller
Speelduur: 138 minuten
Alternatieve titel: Face Off
Oorsprong:
Verenigde Staten
Geregisseerd door: John Woo
Met onder meer: John Travolta, Nicolas Cage en Joan Allen
IMDb beoordeling:
7,3 (423.919)
Gesproken taal: Engels en Latijn
Releasedatum: 14 augustus 1997
On Demand:
Bekijk via Pathé Thuis
Bekijk via Disney+
Niet beschikbaar op Netflix
Niet beschikbaar op Videoland
Niet beschikbaar op Prime Video
Niet beschikbaar op Google Play
Niet beschikbaar op meJane
Plot Face/Off
"In order to trap him, he must become him."
Sean Archer (Travolta) is een politieman die al jaren op Castor Troy (Cage) jaagt. Bij een confrontatie wordt Troy bijna fataal gewond en raakt in een coma. Archer komt erachter dat Troy ergens een bom heeft verstopt en alleen Troy en zijn broer (die in de gevangenis zit) weten waar. Archer laat een paar doctoren zijn gezicht verwisselen voor dat van Troy, zodat hij in de gevangenis kan infiltreren en de info van Troy's broer kan krijgen. Ondertussen ontwaakt de echte Troy uit zijn coma en neemt met het gezicht van Archer diens leven over. In een race tegen de klok moet Archer de bom zien te vinden en ondertussen Troy ervan weerhouden iedereen te vermoorden die van hun wisseltruc weet.
Externe links
- Zoek naar deze film op dvd/blu-ray op Amazon
- IMDb (7,3 / 423919)
- Trailer (YouTube)
- Face Off (MusicMeter)
- Pathé Thuis: vanaf € 10,99 / huur € 3,99
- Kijk op Disney+
Social Media
Acteurs en actrices
Sean Archer
Castor Troy
Eve Archer
Pollux Troy
Sasha Hassler
Jamie Archer
Dietrich Hassler
Victor Lazarro
Dr. Malcolm Walsh
Prison Guard Walton
Video's en trailers
Reviews & comments
20MadeMoiselle
-
- 24 berichten
- 51 stemmen
Deze film heeft mij fan gemaakt van Nicholas Gage. Wat een acteer prestaties!! Travolta was zoals altijd natuurlijk ook weer prima. Geweldige film, ontroerend verhaal en goede actie. Een film die geschikt voor actie-fans, maar ook voor degene wiens voorkeur normaal gesproken niet uitgaat naar actie. Echt geniaal. Iedereen kijken!! 
Timothyvdmeer
-
- 1541 berichten
- 2392 stemmen
Hele goede actie film met 2 hoofdrolspelers die elkaar prima aanvullen. De actie is goed de vaart is prima.
1 van de beter Woo films!
movie fan
-
- 318 berichten
- 303 stemmen
goede actie film , zeer goede acteerprestaties , zowel van cage als john . de rest van de acteurs waren ook wel goed , een goed en interessant verhaal , met lekker veel actie , dat ook goed was uitgewerkt . einde was ook wel goed , net wat ik ervan had verwacht . een goede film met niks op aan te merken .
FunkStarr
-
- 1922 berichten
- 719 stemmen
Dan was het een hele andere film geworden met wellicht een historische knokpartij tussen de twee....
Ik vind dit op imdb.
"Originally Arnold Schwarzenegger and Sylvester Stallone were in mind to play the lead roles, but when John Woo was brought in to direct, he decided that John Travolta and Nicolas Cage would be more suited to the roles."
Het eerste idee was om het duo Harrison Ford en Michael Douglas te casten.
Het lag dus anders. Een een of ander studio exec. had blijkbaar het uitermate cretieve idee om Stallone en Schwarzenegger te casten. Woo zette daar snel een streep door en verplaatste tevens het verhaal van de toekomst naar het heden. Twee goede zetten lijkt mij.
Toch had ik het wel interresant gevonden als dat wel was gebeurd, Arnold en Sly samen in deze film, lijkt me geweldig 
Desalniettemin blijft dit natuurlijk een bovengemiddelde actiefilm, met twee zeer sterk acterende hoofdpersonen in de vorm van Travolta en Cage. Cage vond ik inderdaad zelf nog iets sterker, maar Travolta is ook een meester in het spelen van een enorme klootzak, op gegeven moment ga je hem echt haten.
De film duurt wel iets te lang vind ik, maar dat mag de pret niet drukken.
JacoBaco
-
- 10573 berichten
- 2405 stemmen
maar soms is Nicholas Cage gewoon heel vervelend.
Dat heb ik al sinds Con Air.
DeCol
-
- 7009 berichten
- 3024 stemmen
Ik dacht dat ik deze al eens gezien had, maar dat was dus niet zo. Vandaag dus voor het eerst bekeken en het was een fijne zit.
Face/off is voor mij gelijkwaardig aan Hard Boiled. Qua actie komt het erg overeen, enkel hier minder aanwezig. Face/off heeft dan wel een goed verhaal. En soms moest ik weer lachen om de over the top actie. Door een glazen ruit springen, een koprol of een pirouetje maken terwijl dat nergens voor nodig is.
Travolta en Cage doen het erg goed en de switch is ook gelijk te merken aan hun doen. Een koppel van Stallone en Schwarznegger lijkt me overigens helemaal niets.
Het einde is eigenlijk iets te belachelijk. Hij komt in goede staat weer thuis, op de achtergrond is rook te zien en er speelt een lame muziekje. Té Hollywood, erg jammer!
3,5*
Vaughn
-
- 38 berichten
- 14 stemmen
Ik heb deze film al heel vaak gezien eigenlijk, maar pas één keer van het begin, helemaal tot 't eind.
Vind het een goede film, Cage en Travolta vertolken hun rollen goed, er zit spanning en actie in, van genoten. Dit is zo'n film van hoe je vaak je 'm ook ziet, - hij gaat nooit vervelen!
Big bad John
-
- 1 berichten
- 30 stemmen
Van beide hoofdrolspelers goed geacteerd(al zie ik Cage niet zo graag).
Toch een beetje teleurgesteld door het magere verhaal maar een ideale film als je van actie houdt.
Movie Jim
-
- 641 berichten
- 359 stemmen
Ik heb de film herbekeken en vond hem nadat ik het wat beter deed volgen toch wel leuk. En niet verwarrend meer
jazzyman
-
- 1 berichten
- 0 stemmen
ik vind dit echt een van de betere actiefilms. ik heb hem 1x gezien, maar ga hem zeker nog een keer kijken Het is een film met hele goede effecten en verrassende wendingen . en wellicht kan dit allemaal in de verre toekomst echt (?) 4,5 ster
Bottleneck
-
- 8233 berichten
- 2117 stemmen
Lekker veel actie en een hoop mooie scenes, een actiefilm zoals het bedoeld is. Cage en Travolta gaan er lekker op los. Er zijn wel wat dingen die me storen (zoals iets teveel slomo's en het kinderlijke concept van gezichten verwisselen) maar dat neem ik voor lief.
Rosicky
-
- 1436 berichten
- 1709 stemmen
Ja dit is lekker. Puike actie en veel spanning maken van Face/Off een van de beste actiefilms van de laaste jaren.
Ik ben een blijf geen fan van Nicolas Cage, maar in deze Face/Off is ie op geen foutje te betrappen. De man steelt de film weg voor de ogen van Travolta, die slechts af en toe op gelijke hoogte komt met Cage.
De plot is misschien niet geloofwaardig, maar ondanks dat is de persoonsverwisseling toch duidelijk en geloofwaardig genoeg om de hele film vol te houden. Er is meer dan genoeg ruimte voor het drama en de spanning voor de hoofdpersonen, en dit wordt op precies de juiste momenten afgewisseld met een flinke dosis actie.
Toch puntjes van kritiek? Tja, het aantal kogels dat wordt gemist blijft vrij clichematig. Raak schieten blijft schijnbaar toch een kunst. Verder vindt ik het einde niet zo goed. Het kon veel erger, maar was toch van een lager niveau dan de rest van de film. Verder ben ik een tevreden man over deze moderne klassieker. Aanrader.
The Last
-
- 7169 berichten
- 0 stemmen
Na lange tijd herzien, ongeveer 3 weekjes terug op het grote scherm (nee, niet de bios)
Ik gooi er een half puntje bovenop. Wat blijft dit toch een heerlijke actiefilm. Misschien wel het beste wat Hollywood op dat gebied heeft uitgebracht. Het totaalplaatje klopt helemaal: integrerende en spannend concept, fantastische cast (heil Cage en Travolta) en natuurlijk volop harde actie dat schitterend in beeld wordt gebracht. Face/Off is de natte droom van elke actieliefhebber. Zelfs de speelduur is perfect, niet te lang en niet te kort. En wat betreft de dramatische momenten (waar blijkbaar veel mensen zich aan ergeren), het heeft net als in The Killer wel zijn charme denk ik. Ik vond het in elk geval totaal niet storen of misplaatst, al gaat het op sommige momenten best lang door. Gelukkig zijn ze ook niet vies van humor (er zitten oa veel gave oneliners in) Dik 4,5*.
patjuh86
-
- 31 berichten
- 41 stemmen
dit is hoe een actie film hoor te zijn 2 top acteurs tegen over elkaar super verhaal super goeie actie scene's wat ene film
gewoonweg super
DonOswaldo
-
- 6430 berichten
- 1931 stemmen
een van de weinige films uit me jeugd die me goed is bijgebleven, goede cast, goed verhaal goede actie, kortom het kijken meer dan waard 
mipha
-
- 228 berichten
- 206 stemmen
Nicholas Cage... bah, 'kijk ik heb puppieogen en ik kan maar 1 rol spelen'.. verhaal wel leuk, als je deze film alles behalve serieus neemt, is hij wel te pruimen.
moviemafketel
-
- 19752 berichten
- 2118 stemmen
Heb deze film echt al vaak gezien en dit is er zo 1 die nooit verveelt net als the rock eigenlijk. In FO spelen beide acteurs heel erg goed. Cage kan soms heel irritant en eentonig overkomen, maar hier moet ik zeggen dat die erg goed acteert. Een aanrader voor iedereen die van begin tot eind op het puntje van zijn stoel wil zitten.
rutger94
-
- 14 berichten
- 77 stemmen
Goede film goed geacteerd. Enige minpuntje is dat de film ongeloofwaardig is.
moviemafketel
-
- 19752 berichten
- 2118 stemmen
Goede film goed geacteerd. Enige minpuntje is dat de film ongeloofwaardig is.
zo ken ik nog tig andere films die ongeloofwaardig zijn, maar daarom is het film waarin alles kan en wat je even uit de dagelijkse sleur kan trekken.
maxcomthrilla
-
- 15579 berichten
- 2845 stemmen
Een interessant concept leidt tot een aardig actiespektakel met gave shoot - outs, fijne schietpartijen en natuurlijk het voor Woo onontbeerlijke waterspektakel. De eveneens typische, melodramatische insteek omtrent Travolta `s gezin kon echter nodig gemist worden.
Ongeloofwaardigheden binnen het plot zijn de film vergeven. Al blijf ik het belachelijk vinden dat mensen waar je toch secuur werk van mag verwachten, zo gemakkelijk tekortschieten. Als Cage uit een coma ontwaakt, krijgt hij zowat een vrijgeleide om alles en iedereen om te leggen?! Niemand die had verwacht dat dit zou kunnen gebeuren? 3,5*
simonvinkie
-
- 2271 berichten
- 827 stemmen
Absoluut een zeer sterke actiefilm mede dankzij
de super acteurs waar voornamelijk nicolas cage
een prachtrol neerzet.
En het blijft toch jammer in wat voor soort films cage tegenwoordig speelt.
Troep als knowing, ghost rider, the wicker man dit is toch echt de acteur die in uitstekende films als adaptation, the rock, leaving las vegas en red rock west speelt.
Erg jammer.
Travolta speelde ook uitstekend
4/7.5
Schiedammer
-
- 442 berichten
- 438 stemmen
Ja waar hou je van? Ben je gek van non stop actie dan is dit zeker een film voor jou. Ikzelf vond deze film allemaal iets te overdreven en te onwaarschijnlijk.
Verhaallijn is heel simpel en is puur gemaakt om tot de climax (gevecht slechterik tegen de goeie) zoveel mogelijk actie in te doen. Alleen deze film heeft een leuke twist het verwisselen van de hoofden.
Het acteerwerk is gewoon goed en zowel Travolta als Gage zetten een goede rol neer.
De dvd-uitgave is gewoon goed. Beeldkwaliteit is goed en het geluid 5.1 is ook prima in orde. De kogels vliegen om je hoofd en dat is dus juist de bedoeling van een actiefilm.
Ik heb de film al jaren in de kast liggen maar nooit bekeken omdat het verhaal mij niet aansprak. Na herhaaldelijk aandringen van vrienden heb ik toch maar gekeken en ik vond de film leuk om te zien maar had er toch iets meer van verwacht. Voor mij is de film 3* waard.
joostus
-
- 466 berichten
- 288 stemmen
Ik heb de film herbekeken en vond hem nadat ik het wat beter deed volgen toch wel leuk. En niet verwarrend meer
Verwarrend?? :S.. dan ben je wel heel simpel. Het enige wat je moet weten is dat ze die operatie doen en daardoor van lichaam veranderen. Maar dat lijkt me niet zo moeilijk...
joostus
-
- 466 berichten
- 288 stemmen
Veel actie in deze film.. daarvoor zou ik wel 5 sterren kunnen geven. Maar het verhaal was af en toe dat je denkt van doe niet zo dom dat kan je tog veel makkelijker zo aanpakken.
Ook vind ik het in films altijd jammer als je van die scenes heb waar er 12 dozen vol kogels op elkaar geschoten worden en ze allemaal nou net mis gaan. En zulke scenes zaten er veel in deze film.
En je hoort vaak mensen zeuren over acteer prestaties van nicolas cage, dat het irritant is enz. Dat begreep ik nooit en had er ook noit last van in films als: The Rock, Con air, National treasure enz.. Maar in deze film vond ik hem af en toe ook wel beetje irritant acteren.. En wat dat irritante dan is... ik zou het niet goed kunne uitleggen, het is gewoon een gevoel.
Maar al met al blijft er voor deze film wel een mooie voldoende over mede door de vele mooie actie scenes.. Ik geef een 3,5
icy
-
- 38 berichten
- 132 stemmen
sterke film,nicolas cage en john travolta zijn de geknipte acteurs voor deze rollen
verhaal van persoonsverwisseling is super
misterwhite
-
- 4726 berichten
- 656 stemmen
Vermakelijke film.
De film was leuk maar niet super. Veel te veel beelden die mij deden herinneren aan andere films. Zoals die scéne dat Sean en Troy tegenvover elkaar staan en elkaar onder schot houden met 1 kogel.
Voor de rest zat er wel orginaliteit in afgewisseld met spannende scénes. Soms vond ik de aktie maar niks, te voorspelbaar!
Acteerprestaties waren wel goed.
3*
SITH_LORD
-
- 79 berichten
- 50 stemmen
Beide heren spelen hier erg sterke rollen, ook goed neer gezet allemaal. Verhaal verliep ook wel lekker vlot, en met in mijn ogen leuke one liner "no more drugs for that man"
Gerelateerd nieuws
Iconische film 'Face/Off' met Nicolas Cage morgen te zien op televisie

'Beroemde actiethriller keert na jaren weer terug: John Travolta en Nicolas Cage opnieuw in de hoofdrol'

Nicolas Cage onthult dat een 'Face/Off'-vervolg zou gaan over kinderen van Castor Troy en Sean Archer

Nicolas Cage wil maar wat graag in een sequel van 'Face/Off' spelen
Bekijk ook

Braveheart
Oorlog / Historisch, 1995
2.282 reacties

Blood Diamond
Drama / Thriller, 2006
1.663 reacties

The Butterfly Effect
Sciencefiction / Thriller, 2004
2.407 reacties

The Sixth Sense
Thriller, 1999
1.125 reacties

Man on Fire
Actie / Thriller, 2004
1.303 reacties

Lucky Number Slevin
Misdaad / Thriller, 2006
874 reacties
Gerelateerde tags
bomgevangenisgevangeneundercovermexican standofffbibiological weaponface transplant rage and hatevuistgevechthostilitypsychopaatwraakbedrogontsnapping uit de gevangenisflashbackgeorganiseerde misdaadtragedieschietpartijziekenhuisboat chaselos angeles, californiëdokterexplosievermommingvendetta surgerycriminal ganggolden gunarchvillainbullet balletarchenemy brother brother relationshipsiblingsmaximum security prison fbi agent
Nieuwsbrief MovieMeter
Het laatste film- en serienieuws per e-mail ontvangen?
Populaire toplijsten
- Top 250 beste films aller tijden
- Top 250 beste sciencefiction films aller tijden
- Top 250 beste thriller films aller tijden
- Top 250 beste familie films aller tijden
- Top 250 beste actie films aller tijden
- Top 100 beste films van de laatste jaren
- Top 100 beste films op Netflix
- Top 100 beste films op Disney+
- Top 100 beste films op Pathé Thuis
- Top 50 beste films uit 2020
- Top 50 beste films uit 2018
- Top 50 beste films uit 2019
- Top 25 beste films in het Nederlands
Corporate & Media
Realtimes Network
Innovatieweg 20C
7007 CD, Doetinchem, Netherlands
+31(315)-764002
Over MovieMeter
MovieMeter is hét platform voor liefhebbers van films en series. Met tienduizenden titels, die dagelijkse worden aangevuld door onze community, vind je bij ons altijd de film, serie of documentaire die je zoekt. Of je jouw content nou graag op televisie, in de bioscoop of via een streamingsdienst bekijkt, bij MovieMeter navigeer je in enkele klikken naar hetgeen dat voldoet aan jouw wensen.
MovieMeter is echter meer dan een databank voor films en series. Je bent bij ons tevens aan het juiste adres voor het laatste filmnieuws, recensies en informatie over jouw favoriete acteur. Daarnaast vind je bij ons de meest recente toplijsten, zodat je altijd weet wat er populair is op Netflix, in de bioscoop of op televisie. Zelf je steentje bijdragen aan het unieke platform van MovieMeter? Sluit je dan vrijblijvend aan bij onze community.








