Genre: Drama / Thriller
Speelduur: 104 minuten
Oorsprong:
Verenigde Staten
Geregisseerd door: David Slade
Met onder meer: Patrick Wilson, Elliot Page en Sandra Oh
IMDb beoordeling:
7,0 (173.841)
Gesproken taal: Engels
Releasedatum: 13 juli 2006
On Demand:
Bekijk via Pathé Thuis
Niet beschikbaar op Netflix
Niet beschikbaar op Videoland
Niet beschikbaar op Prime Video
Niet beschikbaar op Disney+
Niet beschikbaar op Google Play
Niet beschikbaar op meJane
Plot Hard Candy
"Strangers shouldn't talk to little girls."
Een 32-jarige man maakt contact met een 14-jarig meisje op het internet. Hij maakt een afspraak met het meisje en neemt haar mee naar huis. Al snel blijkt echter dat de verhoudingen wat anders komen te liggen dan de man had gedacht.
Externe links
Acteurs en actrices
Hayley Stark
Jeff Kohlver
Judy Tokuda
Janelle Rogers
Nighthawks Clerk
Girl in Nighthawks (onvermeld)
Video's en trailers
Reviews & comments
Castor Troy
-
- 307 berichten
- 3051 stemmen
Hoezo niet plaatsvind? Waar komt het bloed dan vandaan? en wat zit er in het plastic zakje? Denk dan datik de film nog eens moet herzien in niet-slaperige toestand.
Vind idd niet plaats,ze deed maar alsof, hij zegt toch ook als hij opstaat van de tafel dat hij ze nog voelt zitten.
wwelover
-
- 2605 berichten
- 3963 stemmen
Orgineel concept. Sterk geacteerd door met name Ellen Page. Het is een spannende film. Geen kraker maar wel een aanrader.
3.5*
Koerok
-
- 1196 berichten
- 1422 stemmen
Toevallig ook net gezien. Was zeer onder de indruk van Juno en de acteerprestaties van Ellen Page, dus Hard Candy lag voor de hand. Ook hierin acteert ze goed, maar de film zelf was ik verder niet kapot van.
Skeleton
-
- 96 berichten
- 621 stemmen
Het verhaal leek me wel leuk maar toch viel de film wat tegen. Had er meer van verwacht.
Thomas83
-
- 4028 berichten
- 3633 stemmen
Aparte film. Heeft toch wel indruk op me gemaakt met de sterke psychologische spelletjes. Heel knap dat de pedofiel zelfs je sympathie wint terwijl het 14-jarige meisje de bad guy is terwijl dat aan het begin van de film nog totaal anders was.
Het beste aan de film is naast die psychologische spelletjes (die zich vooral ook uiten in sterke dialogen, waar de film voor het grootste gedeelte uit bestaat) de suspense. De aanloop naar de "operatie" lijkt wel eeuwig te duren en de spanning zit er zo op dat het bijna ondraaglijk wordt om naar te kijken..
Het einde kent nog de nodige twists, en sommige vond ik wel wat te geforceerd en makkelijk. Maar uiteindelijk toch nog wel leuk verzonnen allemaal.
De film wordt uiteindelijk gedragen door het spel van Patrick Wilson en Ellen Page, die allebei heel sterk acteren. Vooral Wilson beviel me erg goed. Maar Ellen Page, alleen al naar Juno een favoriet van me, vind ik ook sterk spelen. Al overacteert ze op momenten wat, vooral aan het begin. Maar ze komt gaandeweg steeds meer in haar element. De beide personages zijn ook erg interessant. Omdat ze allebei verknipt zijn maar tegelijk ook weer menselijk. Jammer alleen dat de rol van Ellen Page al het sympathieke op een gegeven moment een beetje verliest. Daar hadden ze meer mee kunnen doen denk ik. Dan was de film een nog veel grotere mindfuck geweest.
Wat ook interessant is aan de personages is dat ze beiden nogal geheimzinnig zijn. Bij de rol van Page wil je haar achtergrond weten en haar motieven voor wat ze doet. Bij de rol van Wilson vraag je je vooral af wat hij nou precies te maken heeft met dat verdwenen meisje en wat voor grote schurk hij precies is.
Visueel is de film erg sterk. Het camerawerk is heel mooi met veel indringende close-ups vooral. Ook is de boel gelikt gemonteerd. Die rode overgangen bevielen me wel. Het zwart-wit af en toe vond ik ietsje minder.
Wat ik ook knap vond is dat alles heel duidelijk wordt gemaakt, maar zonder dat het er te ik bovenop ligt allemaal. Dat heb ik niet zo heel vaak bij een film, dat alles direct zo duidelijk wordt gemaakt. Aan het begin van de film zie je geloof ik een poster van dat verdwenen meisje even in beeld komen, en ik had toen al gelijk door dat dat een belangrijke verwijzing was. Dat soort verwijzingen mis ik bij andere films wel eens als ik de film de eerste keer kijk.
Al met al is Hard Candy een heel aparte filmervaring, maar dan eigenlijk alleen in positieve zin. Vooral van het spel van de hoofdpersonages is het genieten. En hoewel het vooral een exploitation-film is is het er wel eentje die wat vragen open laat. Daar hou ik wel van.
fluppebxl
-
- 218 berichten
- 2427 stemmen
Ik stoorde me mateloos aan het personage Hayley, maar Ellen Page acteert wel fantastisch, net als Wilson. Toch kan ik de film niet meer dan 3* geven: ik vind het verhaal, en dan vooral het einde, veel te verwarrend voor me. Ik weet echt niet wat ik erbij moet denken.
GrayFox
-
- 68 berichten
- 699 stemmen
Leuke film, maar werd na verloop van tijd beetje moe van het spelletje dat hayley speelt.
Hoe heeft ze de pedo trouwens in die galg op de stoel gekregen? Had toch liever een eind gezien met een dode Hayley, wat een irritant wijf.
jeseke
-
- 52 berichten
- 15 stemmen
heb in het week-end naar gekeken en echt waar wat een aanrader dacht van pff weer saaie praatfilm maar echt waar zo goed prima acteer werk
aanrader want er is voor ieders wat wils triller drama en zelfs een beetje horror
Mescaline
-
- 7089 berichten
- 3230 stemmen
Sterke film met goede acteurs die goed in hun rol zitten..
Deze film verdiend in mijn ogen geen 4 sterren.. en dat allemaal door het wel erg snelle einde.. waar veel meer mee gedaan had kunnen worden..
Maartoch.. geen slechte film.. wel een film met veel vraagtekens.. 3,5 sterren.
missl
-
- 3866 berichten
- 5799 stemmen
goed geacteerd, op een gegeven moment weet ik niet wie de goede of de slechte was in de film. geen enge film, maar wel heel spannend. goed van zo'n meisje dat ze zo iemand zo te pakken neemt maar op een gegeven moment had ik medelijden met de man.
Polysicsordie
-
- 14 berichten
- 126 stemmen
Gisteren de film maar eens gezien. Wat mij meteen opviel aan de film was het prachtig gebruik van digitale kleurcorrectie. Vlak voor plottwists geven de makers bijv. een subtiel hintje hierover door scenes wat donkerder te laten aankleuren en ook passen de kleuren zich aan per scene; intense scenes zijn grimmiger en blauwachtig gekleurd terwijl in andere scenes weer felle kleuren extra worden geaccentueerd. Erg leuk gedaan! De film wordt hoofdzakelijk gedragen door maar 2 personen: Ellen Page, die het 14-jarige meisje speelt en Patrick Wilson die de vermeende pedofiel speelt. Beide spelen erg sterk en overtuigend en vooral laatstgenoemde vind ik zeer overtuigend overkomen: in wezen doet zijn personage 'slechte dingen' door jonge meiden uit te nodigen... het ligt voor de hand om dan ook een vrij creepy guy te spelen. Wilson speelt de rol echter op een manier waarop zijn personage zeer menselijk overkomt; erg geloofwaardig naar mijn idee omdat dergelijke figuren vaak voorzichzelf moeten compenseren voor hun afwijkend gedrag. Doordat Wilson's personage zich zo menselijk in het begin opstelt en Page's personage vrij agressief bezig is, weet de film goed je sympathie gedurende de hele film te laten verschuiven tussen de twee personages, wat stof biedt tot nadenken... wat is nu juist in deze situatie? is het gedrag te rechtvaardigen etc etc. De film blijft boeien van begin tot eind, maar laat mij onbevredigend achter. Vele vragen blijven onbeantwoord. Op zich vind ik dat niet erg in films, maar hier is het een beetje te veel van het goede. Vragen die bovendien bij het herkijken van de film nog steeds niet beantwoord zullen worden. Ook de opbouw naar het einde vond ik wat vreemd, ik had zelf het idee dat er ook nog wel een andere uitweg mogelijk was voor Jeff...
Al met al 3,5*
alec
-
- 246 berichten
- 245 stemmen
Verrassende film.
"Misery" meets "Fatal Attraction" bleef maar in mijn hoofd spelen tijdens het zien van deze thriller. Terwijl het spel van Wilson overtuigd, was dat niet het geval van Page. Maar beide acteren uitstekend. Helaas (zoals velen hier) is het eind niet bevredigend wat resulteert in een anticlimax.
Een *2.5
Renkum
-
- 40 berichten
- 0 stemmen
Ik heb erg genoten van deze film. Wat ik wel minder vond, was de scene met het afsnijden van de man zijn 'zaakje'. Dat was voor ons mannen niet echt fijn om te kijken haha
Goed acteerwerk, ik leefde helemaal mee met de hoofdpersoon. Deze film krijgt van mij 4, 5 sterren.
vwtune
-
- 249 berichten
- 1371 stemmen
Van 1 bepaalde sene werd ik wel misselijk. misschien komt het omdat ik een man ben...
Neemt niet weg dat dit een goede film is!
Punkette
-
- 52 berichten
- 212 stemmen
Ik overwoog deze film al een hele tijd geleden te kijken vanwege Ellen Page. En inderdaad, ze acteerde goed. Alleen kreeg ik op een gegeven moment medelijden met de hoofdpersoon. En ik twijfelde op een gegeven moment of hij nou wel een pedofiel was.. Een 3,0
Bibelonseberg
-
- 353 berichten
- 564 stemmen
Een film met veel suspense en bizarre kronkelingen.
Geen moment verveeld tijdens deze film. Verrassend einde ook nog.
TheRisingSun
-
- 1140 berichten
- 2261 stemmen
Boeiend filmpje!
Een kleine film, in de zin dat er maar weinig acteurs voor nodig waren, maar wel een zeer boeiend klein filmpje.
Ellen Page viel me, zoals de meeste mensen, positief op wat acteren betreft. Niet dat ik nou heel veel sympathie voor haar kreeg, maar juist dat is het bewijs dat ze haar rol sterk vertolkte.
Ondanks dat de film zich haast de gehele film maar in één ruimte afspeelt, weet het script / verhaal en vooral de acteurs de film aan de gang te houden. En al zit Patrick Wilson bijna constant vastgebonden, toch weet ook hij aardig wat met zijn rol te doen. Goed gedaan door hem!
Wat de 'martelpraktijken' betreft viel er vooral één natuurlijk in het bijzonder op. Voor de mannen het o zo pijnlijke moment van de castratie. Ook al is het dan niet in beeld en blijkt later dat zijn zaakje er nog gewoon op zit, op het moment dat Page bezig is ga je er vanuit dat ze ook echt de edele delen aan het verwijderen is! Als man voel je dan extra met hem mee! Of het nou een pedo is of niet...
Het einde was misschien lichtelijk teleurstellend, maar in zijn geheel is het toch een redelijk effectieve film geworden!
3,5 ster
nightbreed
-
- 3360 berichten
- 5029 stemmen
Hier had ik veel meer van verwacht.
De film begint goed maar na een klein half uur begint de film ongeloofwaardig en irritant te worden.
Het kleine meisje is dan plotseling niet meer zo sympathiek (voor de kijker), vooral wanneer ze (zeer ongeloofwaardig en behoorlijk slecht acterend) een volwassen psychopaat probeert te spelen.
Er zitten ook een paar dingen in die gewoon niet kunnen zoals een klein meisje die een bewusteloze man van rond de 80 kilo op een tafel en een bureaustoel weer te krijgen, totaal ongeloofwaardig.
Het einde slaat ook totaal de plank mis, mede door wat gaten in het script.
Nee, veel te ongeloofwaardig en een veel te rommelig script.
Dankzij een redelijk origineel gegeven nog net een 2,5.
niethie
-
- 7319 berichten
- 7246 stemmen
Ik was hier al een tijdje benieuwd naar, het hele verhaaltje sprak me van te voren wel aan maar ik had geen idee wat ik nou precies van moest verwachten, heb hem van het weekend dan eindelijk gezien en was er erg van onder de indruk, een erg sterk psychologisch kat en muis spelletje tussen een internet pedofiel en een tienermeisje, de regisseur weet het zo te draaien dat je op een gegeven moment niet goed meer weet voor wie je nou eigenlijk sympathie moet hebben en dat vind ik erg knap gedaan.
De rollen van de twee hoofdpersonages worden goed neergezet maar vooral Page (die ik al kon uit het recente Juno) steelt weer de show, daarnaast bevat de film een paar zenuwslopende scenes waar je echt op het puntje van je stoel naar zit te kijken, een benauwt sfeertje en ook het camerawerk was verrasend en paste prima in de film.
Al met al een erg verrasende film met een gewaagd plot en een sterk uitgangspunt.
4 sterren
LivingShinigami
-
- 40 berichten
- 90 stemmen
Ik vond het een zeer goede film.
In het begin lijkt alles nogal duidelijk,een jong meisje chat met een oudere man en je zit als kijker te denken: 'ga nou niet met hem mee'" Al snel veranderen echter de verhoudingen.
Zo hoor je duidelijk in de dialoog dat Jeff aanvankelijk nogal wat "seksueel getinte" opmerkingen maakt, waar hij mee stopt vanaf ze bij hem thuis aankomen. Ook Hayley gedraagt zich in het begin eerder verlegen, om later steeds vaker in te gaan op Jeff's opmerkingen en ze begint hem zelf ook vaker uit te dagen
Onze symphatie verschuift dus naargelang de film vordert (Want is Jeff wel een pedofiel? Tot we op het moment komen dat zowel Jeff als Hayley "slechteriken" zijn. Dit is verwarrend, want we zijn gewend de kant te kiezen van de goeden, en die zijn hier afwezig)
De film bevat enkele zeer sterke scenes, en goed acteerwerk. Het personage van Hayley lijkt soms misschien ongeloofwaardig, maar het feit is dat we niks over haar weten, ik had soms het idee dat ze niet eens een mens is, maar de schuldgevoelens en het geweten van de pedofielen die hun tot wanhoop drijft...Alleen dan in een erg menselijke versie, die hun martelt en waartegen ze moeten vechten...Of zoek ik het te ver? 
Mr.F-sensitive
-
- 16 berichten
- 16 stemmen
Goede film, heb er met genot naar gekeken.
en idd, uitstekende acteer prestaties.
Ik heb al een paar keer gelezen dat mensen zich irriteerde aan het karakter van Hayley, dat had ik namelijk ook heel sterk. ( dat betekent dat het goed geacteerd is) en dat je juist mee symphatie kon opwekken voor de pedofiel jeff.
3 sterren.
dvdfreak123
-
- 1126 berichten
- 1700 stemmen
geen slechte film met wel wat te lange saaie stukken vind ik maar dat word dan weer goedgemaakt door goeie scenes het verhaal laat wel wat steken vind ik vraag mij wel nog altijd af wat voor een relatie ze had met donna op het einde vraagt jeff of het haar moeder was maar ze antwoord daar niet op?
dvdfreak123
-
- 1126 berichten
- 1700 stemmen
geen slechte film met wel wat te lange saaie stukken vind ik maar dat word dan weer goedgemaakt door goeie scenes het verhaal laat wel wat steken vind ik vraag mij wel nog altijd af wat voor een relatie ze had met donna op het einde vraagt jeff of het haar moeder was maar ze antwoord daar niet op?
nee sorry foutje heb mij miskeken 
Statiegeld
-
- 340 berichten
- 308 stemmen
Origineel idee maar op een gegeven moment duurde het gewoon allemaal te lang. Het idee dat zijn zak er wordt afgesneden wordt zo enorm uitgemolken, als het een willekeurig ander lichaamsdeel was geweest dan had iedereen dit een teringfilm gevonden. Verhaal was gewoon matig en dat hele taalgebruik van dat meisje irriteerde me ook (maar volgens mij is dat ook typisch Amerikaans)
2.5*
soom
-
- 24919 berichten
- 2751 stemmen
Verhaal, acteren van zowel Ellen en Patrick.. En dat ongelooflijke einde, na een film met een heleboel scherpe randjes, dreef mij bijna tot aan de rand van het glas. Poeh! Na het zien hiervan had ik een bepaalde gedachte over ontmoetingen die ontstaan via Internet.. Maar gelukkig mag en kan ik zeggen dat mijn ontmoetingen met de mensen die ik ontmoet heb, goed zijn verlopen. En er is geen scenario geweest zoals in Hard Candy. In elk geval niet in mijn geval. Maar toch een zeer heftige film, en met een einde waarvan ik dacht: 'Pang!' Dit is hard.
miepke
-
- 816 berichten
- 0 stemmen
Ik kon me alleen maar ergeren aan het personage van Ellen Page, het is toch onmogelijk dat een kind van 14 zoiets doet.
Verder waren de acteerprestaties wel goed, het verhaal gaat soms te ver in op sommige dingen en het einde vond ik tegenvallen.
2,5.
a-rdaa
-
- 58 berichten
- 0 stemmen
Goede thriller, maar ze hadden 't meisje iets ouder mogen beschrijven, 16 ofzo? Want 14 is wel erg jong om zo te doen, ze komt wat volwassener over, toch een héle goede film
4*
guylopez93
-
- 596 berichten
- 1731 stemmen
was die man nou een.................of niet
werd me niet echt duidelijk namelijk
Pastichio Rocker
-
- 6344 berichten
- 0 stemmen
Ja
Bekijk ook

Kirschblüten - Hanami
Drama / Romantiek, 2008
51 reacties

Ennio
Documentaire / Muziek, 2021
32 reacties

Black Swan
Horror / Drama, 2010
2.113 reacties

Das Experiment
Drama / Thriller, 2001
775 reacties

An American Crime
Misdaad / Biografie, 2007
183 reacties

Klass
Drama, 2007
291 reacties
Gerelateerde tags
zelfmoordverkrachtingage differencefotograaficeshowermenaceliggenpedofiliemanipulationbedroomsadismeelectric shockcoffee shopcastratiekrankzinnigheidburgerwachtsociopathbedrogbuurmantienermeisjecryingmartelensadistpedophilecrueltyoudere man jongere vrouw relatiegerechtigheiddrinkenrooftopheld captivegeestesziektethreatsexual torturescreamingelectrical torture childhood sexual abusephoto studio verbal abuse
Nieuwsbrief MovieMeter
Het laatste film- en serienieuws per e-mail ontvangen?
Populaire toplijsten
- Top 250 beste films aller tijden
- Top 250 beste sciencefiction films aller tijden
- Top 250 beste thriller films aller tijden
- Top 250 beste familie films aller tijden
- Top 250 beste actie films aller tijden
- Top 100 beste films van de laatste jaren
- Top 100 beste films op Netflix
- Top 100 beste films op Disney+
- Top 100 beste films op Pathé Thuis
- Top 50 beste films uit 2020
- Top 50 beste films uit 2018
- Top 50 beste films uit 2019
- Top 25 beste films in het Nederlands
Corporate & Media
Realtimes Network
Innovatieweg 20C
7007 CD, Doetinchem, Netherlands
+31(315)-764002
Over MovieMeter
MovieMeter is hét platform voor liefhebbers van films en series. Met tienduizenden titels, die dagelijkse worden aangevuld door onze community, vind je bij ons altijd de film, serie of documentaire die je zoekt. Of je jouw content nou graag op televisie, in de bioscoop of via een streamingsdienst bekijkt, bij MovieMeter navigeer je in enkele klikken naar hetgeen dat voldoet aan jouw wensen.
MovieMeter is echter meer dan een databank voor films en series. Je bent bij ons tevens aan het juiste adres voor het laatste filmnieuws, recensies en informatie over jouw favoriete acteur. Daarnaast vind je bij ons de meest recente toplijsten, zodat je altijd weet wat er populair is op Netflix, in de bioscoop of op televisie. Zelf je steentje bijdragen aan het unieke platform van MovieMeter? Sluit je dan vrijblijvend aan bij onze community.








