• 15.829 nieuwsartikelen
  • 178.405 films
  • 12.229 series
  • 34.010 seizoenen
  • 647.671 acteurs
  • 199.116 gebruikers
  • 9.378.301 stemmen
Avatar
 
banner banner

Hard Candy (2005)

Drama / Thriller | 104 minuten
3,36 2.507 stemmen

Genre: Drama / Thriller

Speelduur: 104 minuten

Oorsprong: Verenigde Staten

Geregisseerd door: David Slade

Met onder meer: Patrick Wilson, Elliot Page en Sandra Oh

IMDb beoordeling: 7,0 (173.841)

Gesproken taal: Engels

Releasedatum: 13 juli 2006

  • On Demand:

  • Pathé Thuis Bekijk via Pathé Thuis
  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot Hard Candy

"Strangers shouldn't talk to little girls."

Een 32-jarige man maakt contact met een 14-jarig meisje op het internet. Hij maakt een afspraak met het meisje en neemt haar mee naar huis. Al snel blijkt echter dat de verhoudingen wat anders komen te liggen dan de man had gedacht.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Volledige cast

Acteurs en actrices

Hayley Stark

Jeff Kohlver

Judy Tokuda

Janelle Rogers

Nighthawks Clerk

Girl in Nighthawks (onvermeld)

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van Chulaa

Chulaa

  • 87 berichten
  • 32 stemmen

psycholamp schreef:

Een echte film om af en toe je benen eens flink bij mekaar te knijpen.

idd, ik keek hem samen met mijn vriend en die zat op een bepaald punt in de film niet zo rustig meer xD

Het is geen tóp film. Toch leuk. Kijkt lekker weg - voor meiden -

Ik vond dat meisje nogal creapy ..

3.0


avatar van Sjieve

Sjieve

  • 41 berichten
  • 350 stemmen

Zeer goede psychologische thriller. Vanaf het begin zit er een bepaald soort "ouderwetse" spanning in de film. Zonder dat je iets schokkends ziet, zit je wel op het puntje van je stoel.


avatar van robertvanmourik

robertvanmourik

  • 174 berichten
  • 244 stemmen

super irritant kind die halley.. nekschot geven!


avatar van Average guy

Average guy

  • 15 berichten
  • 50 stemmen

Vette film en goeie acteerprestaties van Ellen Page vond ik persoonlijk .

4*


avatar van blisteringdude

blisteringdude

  • 457 berichten
  • 1568 stemmen

Viel tegen, sommige momenten saai zelfs. Einde viel me ook tegen, 3*


avatar van XxJoshxX

XxJoshxX

  • 8 berichten
  • 193 stemmen

robertvanmourik schreef:
super irritant kind die halley.. nekschot geven!


helemaal mee eens, echt zo ranzig met die castratie ook


avatar van Bla

Bla

  • 769 berichten
  • 2146 stemmen

Wat was dit een ongelooflijk spannende film, zeg... Ik zat de volle 103 minuten op het puntje van mijn stoel. En wat een kreng, persoonlijk hoopte ik dat hij haar af zou maken aan het eind maar het gebeurde maar niet. Erg sterk acteerwerk, superspannend.


avatar van waxs

waxs

  • 102 berichten
  • 386 stemmen

Beetje ongeloofwaardig uiteraard dat een 14 jarige tiener tot zoeits in staat is, maargoed, dat maakt het niet minder om.


avatar van Poisonthewell

Poisonthewell

  • 4939 berichten
  • 13412 stemmen

Goede dialogen, bijzonder sterk geacteerd. Op het eerste gezicht is het een meisje-neemt-wraak-op-pedofiel film, en op dat niveau werkt ie ook. Maar wat Hard Candy interessant en intelligent maakt is dat er meerdere oogpunten mogelijk zijn. Is het zelf niet ook juist een enscenering van een perverse fantasie? En als je Hayley op de bank zou leggen bij een Freudiaan, wat zou die concluderen? Dat ze uit wraak of een gevoel voor gerechtigheid handelt, of dat ze er zelf nogal perverse sexuele motieven op na houdt? 3,5*


avatar van rokkenjager

rokkenjager

  • 2863 berichten
  • 1702 stemmen

Zondag op film1, ben benieuwd.


avatar van thomzi50

thomzi50

  • 1991 berichten
  • 2530 stemmen

Constant op film1


avatar van rokkenjager

rokkenjager

  • 2863 berichten
  • 1702 stemmen

Ik heb film1 pas een weekje, ben niet echt bepaald op hoogte maar ze zenden wel vaak zelfde films.


avatar van JJ_D

JJ_D

  • 3815 berichten
  • 1344 stemmen

Zoals 'de Standaard'-recensent Steven de Foer aangeeft raakt 'Hard Candy' een interessant punt aan, dat door de scenarist(en) helaas pijnlijk de nek wordt omgedraaid. De prachtig geschoten psychologische thriller die David Slade aanvankelijk uit zijn camera tovert, verandert gestaag in een ziekelijke exploitatiefilm, waarbij elk verstandig mens zich gaat afvragen welke gestoorde geest zoiets uit zijn pen kan laten vloeien. Bovendien gaat het overdreven acteerwerk van Ellen Page steeds meer irriteren, en slaat de uiteindelijke plotwending helemaal nergens op.

'Hard Candy' betekent zoveel als anderhalf uur zuiver tijdverlies (in combinatie met een niet geringe portie walging), al heeft de Amerikaanse cinema er met Patrick Wilson en David Slade misschien 2 talenten bij...

2*


avatar van Daisyp

Daisyp

  • 25 berichten
  • 64 stemmen

leuke film. een keer wat anders.. goede thriller.. einde vond ik alleen beetje naja vaag..


avatar van Pastichio Rocker

Pastichio Rocker

  • 6344 berichten
  • 0 stemmen

Ik vond het best een aardige film, die jammer genoeg op het einde het spoor volledig bijster raakt, en daarmee ook de kijker. Het was knap gedaan dat je niet echt weet wie er nu fout zit; de fotograaf met pedofiele neigingen of het 'onschuldige' meisje? Jammer is dat er nauwelijks wordt ingegaan op het personage van Ellen Page; wie is ze en wat is haar relatie met de slachtoffertjes? Een gemiste kans. Het einde was helemaal vergezocht, want hij had ook die chick kunnen afmaken en ergens kunnen begraven, aangezien zijn villa in the middle of nowhere staat, met alleen een buurvrouw die 500 meter verderop woont. Zijn keuze om zelfmoord te plegen is dan ook totaal niet logisch. Al met al een aardige film die iets te veel steken laat vallen. Ben wel benieuwd wat Slade van '30 Days of Night' heeft gemaakt. 3*


avatar van Respekked

Respekked

  • 6286 berichten
  • 1229 stemmen

Van wat ik me nog kan herinneren is zijn keuze voor zelfmoord juist wel logisch. Hij heeft door wat voor sick-fuck hij is. Dat hij dan ook dat meisje had kunnen vermoorden doet er dan niet meer toe, hij kan niet meer met zichzelf leven.


avatar van Anatolia

Anatolia

  • 2666 berichten
  • 1511 stemmen

Wel heb je ooit... Verander ik mijn uitgebrachte stem tijdens het typen, gaat mijn hele recensie verloren.


- Nieuwe, jammergenoeg kortere poging -

Ik verwachtte hier uiteindelijk absoluut meer van; hoogstwaarschijnlijk ben ik misleid door de poster (en wellicht de plot) die een veel mysterieuzere, meer duivelse sfeer uitstraalt dan het uiteindelijke, mijns inziens zelfs (gezien de thematiek) wat brave resultaat. Wat dit betreft is de vergelijking met Ôdishon (meisje martelt oudere man) voor mij vlug getrokken: laatstgenoemde laat als het gaat om sadisme niets aan de verbeelding over, in tegenstelling dus tot deze prent van Slade die zelfs geen penis durft te laten zien.

Visueel vond ik het ook niet echt interessant; de extreme helderheid van de beelden leken mijn ogen zelfs te vermoeien. Hiernaast oogden de overgangen soms amateuristisch of simpelweg lelijk: een abrupt zwart beeld dat er voor een paar tellen tussenkomt en de kamera die (te) traag wegdraait van het object, waarbij een vage rode kleur het beeld vult. Raar.

Page acteert eerder irritant puberaal (wat een vervelend krakende stem) dan angstaanjagend en die Wilson is maar een rare pedo: je likt toch niet publiekelijk de lip van een 14-jarige af als je je schaamt voor je ware aard?

En al schrijvende kom ik er achter dat mijn aanvankelijke waardering, een 2,5*, aan de hoge kant is; de film sprokkelt wat punten bij elkaar door de uiteindelijk toch onalledaagse en ietwat controversiële thematiek: 1,5*.


avatar van Halcyon

Halcyon

  • 9952 berichten
  • 0 stemmen

In vergelijking met Odishon is Hard Candy inderdaad erg braaf. Te braaf wellicht. Maar Hard Candy scoort wat mij betreft relatief hoog op het vlak van constant aanhoudende suspens, iets waar in Odishon totaal geen sprake van is. Beide films hebben dus hun kwaliteiten, maar waar Odishon enkel het laatste deel "boeiend" wordt, blijft Hard Candy gans de speeltijd interessant om naar te kijken omwille van de vele ontwikkelingen.


avatar van Phoenix

Phoenix

  • 7846 berichten
  • 1418 stemmen

Veel mensen ergeren zich aan de rol van Page, maar volgens mij verwarren ze het met het personage. Inderdaad een erg irritant, bijdehand en wijsneuzerig kotertje. Maar het is nu eenmaal geen roodkapje, dat maakt de film duidelijk zat.

Overigens wordt ook nergens echt duidelijk wie ze is, en belangrijker hoe oud, en bijgevolg stoor ik me totaal niet aan haar vreemde handelen. Motieven, moreel besef... Hayley (of hoe ze ook mag heten) heeft er volgens mij totale lak aan.

En dát vertolkt Page verbluffend. En dan ook even Juno uit de mouw schudden. Veel plezier met je Oscar! Props ook voor Wilson en zeker ook voor Slade, die een geweldige audiovisuele tekst heeft gemaakt. Alles oogt strak en steriel, en wordt bij tijd en wijle overgoten met verdovende elementen zodat het betere verbale en fysieke snijwerk lekker aankomt. En uiteindelijk houdt de film ook zijn ballen.

4*


avatar van BoordAppel

BoordAppel

  • 14274 berichten
  • 3282 stemmen

Sterke thriller. Hier en daar wat ongeloofwaardig maar niets dat de film om zeep kan helpen. Sterk acteerwerk van beide hoofdrolspelers en visueel is het een plaatje. Het deed me een beetje aan Matchstick Men denken, vooral qua kleurgebruik, maar ook die film is zo mooi strak geschoten.


avatar van RealLife

RealLife

  • 112 berichten
  • 137 stemmen

Ik vond dit een sterke film, origineel en het meisje acteerde echt zeer goed.

4.5*


avatar van Exploitation

Exploitation

  • 370 berichten
  • 3455 stemmen

Aardige film, maar helaas niet wat ik ervan had verwacht! Verhaal is op zich wel leuk bedacht, maar er zijn toch wel wat minpunten: Het meisje wat de hoofdrol speelt, komt echt niet over als een 14 jarige, absoluut niet! Niet qua uiterlijk, niet qua gedrag... Vind dat de film daarna ook niet veel om het lijf heeft, en 't wordt allemaal erg in de lengte getrokken. Had dan op z'n minst de castratie scene nog een beetje bloederig in beeld gebracht, dan was op z'n minst het punt van walging nog goed geweest... Nouja 3*


avatar van BoordAppel

BoordAppel

  • 14274 berichten
  • 3282 stemmen

Exploitation schreef:
Had dan op z'n minst de castratie scene nog een beetje bloederig in beeld gebracht, dan was op z'n minst het punt van walging nog goed geweest...

Dat gaat een beetje lastig aangezien er geen castratie plaatsvind.


avatar van Scarecrow

Scarecrow

  • 563 berichten
  • 170 stemmen

Vreemde film waar ik een gemengd gevoel over heb.

De film was niet echt slecht, maar het had veel meer kunnen zijn, en ik had er ook meer van verwacht. Het verhaal van meisje martelt pedofiel is ongeloofwaardig maar nog wel realistisch, maar het onderliggende moord, en die oude vriendin van Jeff verhaal ging me dan weer te ver - ongeloofwaardig en onrealistisch. Dat had van mij niet gehoeven.

Goed vond ik dan wel weer dat je van zowel het meisje als de "fotograaf" de goede en slechte kanten zag. Alhoewel het overduidelijk is dat de man zelf ook erg fout zat, was het meisje zeker geen lieverdje. De castratie was gruwelijk, en dat het nep bleek te zijn deed er weinig afbreuk aan. Op het moment had je medelijden met de man. Verder vond ik dat ze zich wel erg aan hem opdrong, en het was een echte 'bitch' actie om tenslotte het bewijs niet op te ruimen. Ik had er als die man alles aan gedaan om het meisje mee in mijn graf te nemen.

Het acteerwerk vond ik erg goed, vooral ook van het meisje. Ook in Juno speelt ze -alhoewel hele andere rol- erg sterk. In deze film speelt ze echt een meisje dat duidelijk weinig tot geen moreel besef heeft mee gekregen, of een geweten, ondanks haar 'goede werk' dat ze zichzelf voorhoudt dat ze in deze film doet. Erg goed gedaan. Daarnaast was de locatie goed gekzoen, idylisch maar gruwelijk.

Vreemd vond ik de overgangen in de film. Ik vond het telkens zoomen op een andere kleur muur heel erg irritant, terwijl ik de directe overgangen (na een overhoorscene of de 'castratie' scene) heel erg kon waarderen, het voegde duidelijk wat toe.

Gemengd gevoel dus. Redelijke film, maar ik had er veel meer van verwacht. Vooral het psychologische spel viel een beetje tegen. Ik had het gevoel dat de film een beetje veel naar de castratie toewerkte, om vervolgens 'spannend' te worden tijdens Jeff zijn 'jacht' op Haley (of hoe je dr naam schrijft), waarbij Haley als meisje en als bitch tenslotte toch overwint. Jammer alleen dat het gepoogde spanning creeren niet lukte - ik vond het begin van de film, waarbij Haley zich opdringt en later de overhand neemt en op zoek gaat naar bewijzen, veel sterker. Ik zit te twijfelen tussen 2.5 en 3*, en i kgeef denk ik een krappe 3*


avatar van Exploitation

Exploitation

  • 370 berichten
  • 3455 stemmen

BoordAppel schreef:
(quote)

Dat gaat een beetje lastig aangezien er geen castratie plaatsvind.


Hoezo niet plaatsvind? Waar komt het bloed dan vandaan? en wat zit er in het plastic zakje? Denk dan datik de film nog eens moet herzien in niet-slaperige toestand.


avatar van psycholamp

psycholamp

  • 1960 berichten
  • 580 stemmen

Exploitation schreef:

Denk dan datik de film nog eens moet herzien in niet-slaperige toestand.

Dat denk ik ook. Is namelijk behoorlijk duidelijk.


avatar van gebruiker_56935

gebruiker_56935

  • 433 berichten
  • 0 stemmen

Wel een goede film, soms vond ik het meisje iets te overdreven 'hard'. Daar bedoel ik mee dat ik niet echt in haar gedrag terug zie dat het een jong meisje nog is. Maar verder keek de film lekker weg.


avatar van Jedi

Jedi

  • 24 berichten
  • 30 stemmen

Goeie film. Grappig om eens een kind in de rol van "zieke psychopaat" te zien. Hayley was idd iets te slim voor een 14-jarig meisje.. maargoed, ze heeft haar rol erg sterk neergezet!

Minpunten vond ik wel de mate waarop het vastbinden is neergezet. Het lijkt me sterk dat een meisje van 14 jaar een volwassen man zo strak vast kan binden dat hij er nooit uit komt.. en dan heb ik het over die periode met de stoel..

Maartoch, keek lekker weg en daarom 3*


avatar van Lautje_luv

Lautje_luv

  • 9 berichten
  • 10 stemmen

Deze film bracht een rare sfeer met zich mee, ook door het verassende einde. Het was wel allemaal heel pervers. Je kreeg bijna sympathie voor de pedofiel, en het karakter van het meisje kom ik niet uitstaan. Goed acteerwerk.


avatar van The Oceanic Six

The Oceanic Six

  • 60517 berichten
  • 4107 stemmen

Sterke thriller met een verhaal waar de rollen eens totaal omgedraaid zijn. De film was sterk van verhaal en kwa uitwerking. Maar het was ook wel een erg bizarre film waarbij ik soms niet wist wat ik er van moest vinden. De pedo is natuurlijk altijd de slechte, maar je had onderhand medelijden met hem. Deze film is horror, maar dan op de psychologische manier. Best ziek wat er in de film voorkwam. Maar het was wel zo boeiend dat ik het graag keek.

Kortom, aanrader voor de thriller fans (het einde is echt uitstekend) en voor de mensen die eens een film met een bizar (spannend) verhaal willen zien.

3,5*