Genre: Komedie / Misdaad
Speelduur: 90 minuten
Oorsprong:
Verenigde Staten
Geregisseerd door: Dean Parisot
Met onder meer: Jim Carrey, Téa Leoni en Alec Baldwin
IMDb beoordeling:
6,2 (162.171)
Gesproken taal: Engels en Spaans
Releasedatum: 9 februari 2006
On Demand:
Bekijk via Netflix
Bekijk via Pathé Thuis
Bekijk via meJane
Niet beschikbaar op Videoland
Niet beschikbaar op Prime Video
Niet beschikbaar op Disney+
Niet beschikbaar op Google Play
Plot Fun with Dick and Jane
"Giving big businesses a run for their money!"
Wanneer Dick Harper gepromoveerd wordt tot hoofd communicatie bij het bedrijf Globodyne, zijn hij en zijn vrouw Jane door het dolle heen. Eindelijk hoeven ze zich geen zorgen meer te maken over geld en kan Jane stoppen met werken om thuis te moederen over zoontje Billy. Helaas blijkt dit toekomstbeeld al snel een illusie, want de volgende dag gaat Globodyne op verdachte wijze failliet. Aangezien Jane haar baan al heeft opgezegd, staan de Harpers er beroerd voor. De eerste maanden kunnen ze nog redelijk in hun behoeften voorzien, maar wanneer het water hun echt aan de lippen staat, lijkt het criminele pad onvermijdelijk.
Externe links
Acteurs en actrices
Dick Harper
Jane Harper
Jack McCallister
Frank Bascombe
Veronica Cleeman
Garth
Joe Cleeman
Oz Peterson
Billy Harper
Blanca
Video's en trailers
Reviews & comments
tsjidde
-
- 2112 berichten
- 4040 stemmen
Ik vond Jim Carrey juist wel aangenaam in deze film, niet zo over the top, maar gewoon wel grappig. De eerste helft, met de financiële aftakeling van Dick en Jane, vond ik weinig aan. Maar wanneer ze het crminele pad opgaan en beginnen met hun pogingen tot het plegen van een overval, wordt de film wat vermakelijker. Het einde is een leuke zet, daarom nog een 3*.
Diana...
-
- 24 berichten
- 118 stemmen
Deze film viel me echt mee. Ik ben namelijk helemaal geen fan van Jim Carrey en vin dhem meestal erg irritant met die rare bekken van hem. Maar hier deed hij wat normaler en dat vond ik toch stukken beter! Maar toch vond ik het toch geen topper
2*
soom
-
- 24922 berichten
- 2754 stemmen
Ugh, ik was niet helemaal overtuigd. Jim Carrey stelde me een heel klein beetje teleur hier, hoewel ik bij sommige scenes wel kon lachen, terwijl er daar niet echt iets grappigs in te zien was
....
Lizzy0210
-
- 2 berichten
- 6 stemmen
Mijn verwachtingen van deze film waren hoger. Normaal gesproken moet ik altijd erg lachen om Jim. Nu waren er in deze film maar een paar momenten waar ik moest lachen.
Leuk voor een keer te zien, maar een keer is dan ook genoeg.
The Oceanic Six
-
- 60515 berichten
- 4107 stemmen
Vanavond voor de 2e keer gezien, een anderhalf later.
Ik vind hem nog steeds leuk. Jim Carrey kan soms zo irritant zijn maar in dit deel is zijn gedrag gewoon grappig. Het hele verhaal is grappig en het plezier bij de uitwerking al helemaal. Het einde heeft ook geen stom moraalverhaal einde, maar gewoon een grappig slot waar de bay guy voor gek wordt gezet. Leuk idee!
Geef de film 3,5*
tommykonijn
-
- 5146 berichten
- 2359 stemmen
Fun with Dick and Jane is een komedie die ik nog heel vaak zal gaan kijken ik kan er echt om lachen vooral als Dick (Jim Carrey) gaat stelen (hij gaat een of andere supermarkt in om daar te overvallen en komt terug met een oude vrouw die hij helpt met dragen van boodschappen)
! 4.5*
Ajax&Filmfreak
-
- 3372 berichten
- 3735 stemmen
Jammer net niet, ondanks de prettige verschijning van Tea leoni
Usual Suspect
-
- 395 berichten
- 0 stemmen
Hoe erg Carrey en Leoni ook hun best doen, het wilt maar niet grappig worden.
Hoeveel grappen er ook aan ons worden voorgeschoteld, de goeie zijn op een hand te tellen.
Niet geslaagd dus: 2**
gotti
-
- 14075 berichten
- 5895 stemmen
Laatst het origineel gekocht. Hoop dat die wat beter is dan deze...
Dirigentenleven
-
- 71 berichten
- 0 stemmen
Ik heb betere komedie's van Jim Carrey gezien (The Mask, Dumb & Dumber, Ace Ventura Pet Dectective) maar bij deze kon ik toch af en toe ook wel eens lachen Jim Carrey & Téa Leoni doen het namelijk absoluut niet slecht, ik vind hem ook erg vermakelijk en het verhaal is toch wel leuk gemaakt vind ik!

3.5*
Dirigentenleven
-
- 71 berichten
- 0 stemmen
Ik heb betere komedie's van Jim Carrey gezien (The Mask, Dumb & Dumber, Ace Ventura Pet Dectective) maar bij deze kon ik toch af en toe ook wel eens lachen Jim Carrey & Téa Leoni doen het namelijk absoluut niet slecht, ik vind hem ook erg vermakelijk en het verhaal is toch wel leuk gemaakt vind ik!

3.5*
We hebben hem eergisteren nog eens gekeken ik vind het toch wel een 4.0* waard hoor
, nu ik hem de 2e keer heb gekeken vind ik hem veel leuker!
* * * *
sjar02
-
- 48 berichten
- 88 stemmen
Heb hem gekocht,,
had hem beter gewoon een keer kunnen huren.
Ik had er veel meer van verwacht.
Maar het is leuk om een keer gezien te hebben..
3*
olano
-
- 138 berichten
- 432 stemmen
Heb hem gekocht,,
had hem beter gewoon een keer kunnen huren.
Ik had er veel meer van verwacht.
Maar het is leuk om een keer gezien te hebben..
3*
Was idd beter geweest om te gaan huren, zelf vind ik er ook niet echt veel aan. Leuk om een keer te zien idd. Van mij krijgt hij een 2,5*
Dirigent
-
- 271 berichten
- 0 stemmen
Toch weer een leuke komedie van Jim Carrey waar ik nog steeds om kan lachen ook Téa Leoni doet het vind ik best goed het verhaal is zeer leuk bedacht en aan de titel en de poster dacht ik al dat ik dit geen flop film vond!

* * * *
blokkedoos
-
- 54 berichten
- 333 stemmen
Het verhaal slaat eigenlijk nergens op. Af en toe hilarische momenten.. Leuk om 1 keer niet zien, maar zeker niet vaker!
maxcomthrilla
-
- 15579 berichten
- 2849 stemmen
Redelijke komedie,
Komt niet boven het maaiveld uit, maar weet gedurende de film bij momenten wel degelijk te vermaken. Jim Carrey speelt zijn rol, zoals hij dit eigenlijk altijd doet. Daar waar hij in Bruce Almighty al vaak storend was, ging hij hier soms echt te ver. Grappig bedoelde scènes waarin we Carrey op een tafel rare taal uit zien kramen, temidden van allemaal hoge functionarissen pakken niet goed uit doordat het te lang gerekt wordt en het gewoon irritant i.p.v. grappig is.
Maar bij momenten dus toch wel aardig. Met name de scènes als Carrey en Leoni het roverspad betreden zijn grappig. Verder had het muzikaal en qua camerawerk niet echt veel om het lijf. Alhoewel er wel wat te zien was. Bv. die scène met aparte belichting, waarin de donkerblauwe kleur overheerste. Verder een redelijk verhaaltje, vol met de zogenaamde platgetreden paadjes, maar wel leuk om te volgen. Al was het maar doordat Leoni en Carrey weinig ruziën en elkaar niet de zwarte Piet toespelen, zoals heel vaak gebeurt bij zulke ontslagsituaties. Verder geen film waarbij de hoofdpersonages bij de pakken neer gaan zitten. En daar houd ik dan wel weer van.
Op zich nog wel met enig plezier naar gekeken. Ondanks enkele ergernissen. Redelijk, 2,5* dus.
code9
-
- 418 berichten
- 1856 stemmen
Een handvol aardige grappen en leuke situaties kunnen niet voorkomen dat Fun With Dick & Jane een obligate, soms zelfs saaie komedie is.
Saai, omdat het verhaal wel héél erg de regels van de typerende Amerikaanse feelgood-movies volgt. Stel met leuk kind is gelukkig, raakt buiten hun schuld om alles kwijt, maar blijft positief, en na wat terug'vechten' overwint de juiste moraal, komt alles weer goed en is de badguy de pineut (al is de manier waarop dat laatste gebeurt, nog wel aardig gevonden).
Goed, zo'n doorzichtige film moet het dus hebben van de charismatische rollen van de hoofdrolspelers. In dit geval Carrey, want Tea Leoni vervult in feite slechts een weinig opzienbarende bijrol. En Carrey? Die gaat overduidelijk op de automatische piloot en maakt te weinig een geinspireerde indruk. Alleen tijdens een paar berovingsscènes is hij zichtbaar in z'n element.
Omdat Carrey er verder zichtbaar weinig zin in heeft, is Fun... een bedenkelijk matige komedie geworden, die waarschijnlijk alleen bij verstokte Carrey fans in de smaak zal vallen. Voor het overige publiek valt er namelijk gewoon véél te weinig te lachen.
1,5*
tommykonijn
-
- 5146 berichten
- 2359 stemmen
Fun with Dick and Jane is een komedie die ik nog heel vaak zal gaan kijken ik kan er echt om lachen vooral als Dick (Jim Carrey) gaat stelen (hij gaat een of andere supermarkt in om daar te overvallen en komt terug met een oude vrouw die hij helpt met dragen van boodschappen)
! 4.5*Nou ik heb hem gisteren nog eens bekeken maar achteraf bleek toch dat ik de Film iets té hoog heb beoordeeld en daardoor (ook in verband met andere Komediefilms van Jim Carrey) heb ik hem één en een halve Ster laten zakken.
me21
-
- 7 berichten
- 4 stemmen
zodra jim erin zit ,is voor mij de film al een aanrader ,en dan heb ik em vaak nog niet eens gezien ..
deze heb ik wel gezien en ik vind em echt komisch ! ..ze spelen em mooi ,en ik heb er goed omgelachen ..of ie nou zo super is als al die andere comedys maakt op aich niet uit ..als je er al om kan lachen ,dan is hun doel toch bereikt lijkt mij ..
3.5
LotusBlossom
-
- 62 berichten
- 313 stemmen
Ik vind dit dus echt een flutfilm! Heb me rotgelachen... Not! Gedurende de film verveelde ik me rot! Ik had er zeker veel meer van verwacht, tenminste iets waarom je dan nog kon lachen, wat dus niet is gebeurd! Maarja, ik ga wle MOOIE films kijken, stukke leuker dan deze..:S
Malick
-
- 9143 berichten
- 640 stemmen
In deze recente komedie met Jim Carrey is hij helaas tot het irritante toe niet leuk. Als je goed opmerkt in de begintitels produceert hij deze remake. Dus dat betekent een vrijbrief voor de meest onzinnige dingen. Hoe ver kun je gaan? Het kan steeds erger en vreselijker. Verbaal en non-verbaal is Carrey moeilijk te volgen in de film. Zelfs echtgenote Téa Leoni speelt als een opgefokte hond. De enige die echt komisch is de ongewassen en ongeschoren ex-baas van Carrey namelijk Alec Baldwin. De beste man heeft letterlijk schijt aan iedere conventie. Dus een komedie die de spot drijft met bedrijven die op verdachte wijze failliet worden maar niet boven zichzelf uitstijgt. Er wordt trouwens zelfs een aantal keren geknipoogd naar Enron.
wwelover
-
- 2608 berichten
- 3976 stemmen
Geinige film. Carrey doet het weer leuk. Verhaal is geinig. Ken het orgineel niet. Baldwin is altijd leuk.
3.5*
Candicee
-
- 14 berichten
- 12 stemmen
Ik vond deze echt zo komisch xD Heb deze in het vliegtuig gezien, weetje wel bij de KLM hebben ze zulke kleine TVtjes in de stoel zitten. Ik keek deze film in de avond/nacht en al mijn buren werden wakker omdat ik zo hard lachteO-) 4*
xenne
-
- 903 berichten
- 1369 stemmen
viel mee. ben alles behalve fan van Jim Carrey, maar in deze film viel hij goed mee. en Téa Leoni, tjsa... daar heb ik al jaren 'n boontje voor. tamelijk vermakelijke komedie, vooral in het eerste bedrijf.
Het laatste nieuws

Omstreden misdaadserie 'Eén van Ons' over moord op Marianne Vaatstra komt naar Netflix

Wat is er aan de hand? Teun Kuilboer legt werk bij 'Sleepers' per direct neer: 'Onwerkbare situatie'

'The Lord of the Rings: The War of the Rohirrim' binnenkort te zien op Netflix

Klassieker 'Ghost' met Demi Moore te zien op televisie: 'Intens'
Bekijk ook

Man on the Moon
Komedie / Biografie, 1999
400 reacties

The Bucket List
Drama / Komedie, 2007
711 reacties

Disturbia
Thriller, 2007
943 reacties

The Majestic
Drama / Romantiek, 2001
127 reacties

Dumb and Dumber
Komedie / Avontuur, 1994
608 reacties

Yes Man
Komedie, 2008
682 reacties
Gerelateerde tags
gebaseerd op boekman vrouw relatiedesperationrobberhold-up robberyremakesuburbialoss of jobhumiliationwerkloosheidbankruptcytravel agent riches to ragsbearer bondscomeuppance
Nieuwsbrief MovieMeter
Het laatste film- en serienieuws per e-mail ontvangen?
Populaire toplijsten
- Top 250 beste films aller tijden
- Top 250 beste sciencefiction films aller tijden
- Top 250 beste thriller films aller tijden
- Top 250 beste familie films aller tijden
- Top 250 beste actie films aller tijden
- Top 100 beste films van de laatste jaren
- Top 100 beste films op Netflix
- Top 100 beste films op Disney+
- Top 100 beste films op Pathé Thuis
- Top 50 beste films uit 2020
- Top 50 beste films uit 2018
- Top 50 beste films uit 2019
- Top 25 beste films in het Nederlands
Corporate & Media
Realtimes Network
Innovatieweg 20C
7007 CD, Doetinchem, Netherlands
+31(315)-764002
Over MovieMeter
MovieMeter is hét platform voor liefhebbers van films en series. Met tienduizenden titels, die dagelijkse worden aangevuld door onze community, vind je bij ons altijd de film, serie of documentaire die je zoekt. Of je jouw content nou graag op televisie, in de bioscoop of via een streamingsdienst bekijkt, bij MovieMeter navigeer je in enkele klikken naar hetgeen dat voldoet aan jouw wensen.
MovieMeter is echter meer dan een databank voor films en series. Je bent bij ons tevens aan het juiste adres voor het laatste filmnieuws, recensies en informatie over jouw favoriete acteur. Daarnaast vind je bij ons de meest recente toplijsten, zodat je altijd weet wat er populair is op Netflix, in de bioscoop of op televisie. Zelf je steentje bijdragen aan het unieke platform van MovieMeter? Sluit je dan vrijblijvend aan bij onze community.








