Genre: Sciencefiction / Horror
Speelduur: 117 minuten / 116 minuten (director's cut)
Oorsprong:
Verenigd Koninkrijk / Verenigde Staten
Geregisseerd door: Ridley Scott
Met onder meer: Tom Skerritt, Sigourney Weaver en Veronica Cartwright
IMDb beoordeling:
8,5 (1.053.835)
Gesproken taal: Engels en Spaans
Releasedatum: 25 oktober 1979
On Demand:
Bekijk via Pathé Thuis
Bekijk via meJane
Niet beschikbaar op Netflix
Niet beschikbaar op Videoland
Niet beschikbaar op Prime Video
Niet beschikbaar op Disney+
Niet beschikbaar op Google Play
Plot Alien
"In space no one can hear you scream."
De bemanning van een intergalactisch vrachtschip ontdekt op een onbewoonde planeet een ruimteschip dat een noodsignaal uitzendt. Crewleden Kane, Lambert en Dallas gaan aan boord van het onbekende schip en Kane vindt in de catacomben een onbekend organisme dat zich meteen aan zijn gezicht vasthecht. Niet lang daarna baart hij een verschrikkelijk monster dat systematisch jacht maakt op de doodsbange crewleden.
Externe links
- Zoek naar deze film op dvd/blu-ray op Amazon
- IMDb (8,5 / 1053835)
- Trailer (YouTube)
- Alien (BoekMeter)
- Alien (MusicMeter)
- Pathé Thuis: vanaf € 10,99 / huur € 3,99
- Kijk op meJane
Social Media
Acteurs en actrices
Dallas
Ripley
Lambert
Brett
Kane
Ash
Parker
Alien
Mother (stemrol)
Reviews & comments
speranza
-
- 24668 berichten
- 0 stemmen
Deze film is inderdaad nog steeds een enorme inspiratiebron voor het horror / science-fiction genre. Wat betreft het voortdurend kunnen vasthouden van spanning en het verbluffende acteerwerk van Sigourney Weaver kunnen maar weinig films in de schaduw van deze invloedrijke film staan.
JigSaw_Doll
-
- 413 berichten
- 627 stemmen
sowieso niet de tv versie
, met om de 20 minuten reclame.
Ik kijk nu zeer weinig TV omdat er altijd om de korte tijd reclame is :/
En dan in het midden van een spannende scene...
De scene was niet gedaan hoor, volop bezig.
Maar het is niet zo erg in België dan als in Nederland hoor, daar was het wel 4 keer 5 min reclame, je zit totaal niet meer in de film. Wat wel handig is, is dat je de film opneemt en nadien ziet, en tijdens de reclame dan snel doorspoelen.
Maar live een film zien op een commerciële zenders is hell gewoon. Gelukkig zijn er nog zenders als Canvas en NED1, 2 en 3
clockwork72
-
- 2780 berichten
- 1741 stemmen
Ja, daar is het om het kwartier reclame. En dan bij zo'n film als Alien 
lilB
-
- 201 berichten
- 39 stemmen
Heb je hem vanaf het begin gezien? En trouwens, de beste man werd natuurlijk niet direct vermoord, hij werd 'bevrucht' op 1 van de meest bizarre manieren ooit. Om vervolgens op een ligubbere manier te worden vermoord.
Ja, dat weet ik. Ik had het ook meer over de mensen (Brett bijvoorbeeld) die er alleen op uit gaan om, in dit geval, een kat te zoeken. Je weet wat er gaat gebeuren.
rep_robert
-
- 27517 berichten
- 4085 stemmen
Mwoah alle zenders hebben er een handje van hoor, bij RTL en consorten heb je nog vaker reclame. SBS overtreft dit weer door bij lange films er een half uur uit te gaan voor Hart van Nederland.
Er zijn een paar kleine minpunten, en er zijn enkele jaren later films uitgekomen in dit genre die het toch wel wat beter voor mekaar hadden, maar dat neemt niet weg dat dit nog steeds een grote inspiratiebron is geweest voor het SF/Horror genre.
Vraag ik me eigenlijk af welke beter zijn dan Alien/Aliens in dit genre? Films als the Thing zijn voor mij nauwelijks te vergelijken met een film als deze.
moviemafketel
-
- 19752 berichten
- 2118 stemmen
Dat onderbroekje van Weaver en de bilspleet zorgden er dan wel weer bijna voor dat ik een half punt lager zou geven. Dat was een beetje bah.
stinissen (crew films & series)
-
- 23462 berichten
- 76956 stemmen
Film staat bij MM veel te laag , helaas....
Karl van H.
-
- 2812 berichten
- 2256 stemmen
Mwoah alle zenders hebben er een handje van hoor, bij RTL en consorten heb je nog vaker reclame. SBS overtreft dit weer door bij lange films er een half uur uit te gaan voor Hart van Nederland.
Die banners tijdens de fucking film vind ik persoonlijk ook behoorlijk irritant, doch dit terzijde.
Wat is er mis met het onderbroekje van Sigourney Weaver? 
speranza
-
- 24668 berichten
- 0 stemmen
Helemaal niets natuurlijk. En zeker niet met de dame die dit te kleine onderbroekje draagt. Sigourney Weaver was 30 jaar geleden een prachtige vrouw.
The Oceanic Six
-
- 60517 berichten
- 4107 stemmen
Helemaal niets natuurlijk. En zeker niet met de dame die dit te kleine onderbroekje draagt. Sigourney Weaver was 30 jaar geleden een prachtige vrouw.
't zal aan mij liggen, maar ik vind Weaver wel een goede actrice, maar aantrekkelijk heb ik dr nooit gevonden.
Minotaures
-
- 7810 berichten
- 2539 stemmen
Ik ook niet. Ze heeft een beetje wat van mijn tante, dus dan houdt het helemaaal op.
AC1
-
- 5775 berichten
- 909 stemmen
Ik meen mij te herinneren dat Sigourney Weaver gecast werd omdat ze past in een mannenwereldje en niet omdat ze een sexpoes was.
Minotaures
-
- 7810 berichten
- 2539 stemmen
Eigenlijk werd Veronice Cartwright (Lambert) oirigneel gevraagd om Ripley te spelen, hoe het veranderd is weet ik helaas niet meer. Ik had het ergens gelezen, het kan zijn dat dat ook bij de Special/Extra Features sectie in de Dvd opstaat.
Jawaddedadde
-
- 5348 berichten
- 2196 stemmen
Dat klopt:
Veronica Cartwright was originally to play Ripley, but producers opted for Sigourney Weaver.
Bron: IMDb Alien Trivia
Ben toch blij dat ze uiteindelijk voor Weaver gekozen hebben (zonder afbreuk te willen doen aan Cartwrights acteerprestaties). Kan me eigenlijk geen andere Ripley inbeelden dan Weaver.
Minotaures
-
- 7810 berichten
- 2539 stemmen
Ben toch blij dat ze uiteindelijk voor Weaver gekozen hebben (zonder afbreuk te willen doen aan Cartwrights acteerprestaties). Kan me eigenlijk geen andere Ripley inbeelden dan Weaver.
Je raakt eraan gewend, he.
Jawaddedadde
-
- 5348 berichten
- 2196 stemmen
Hehe, inderdaad
Ze is onlosmakelijk verbonden met de Alien-saga, en het zal haar geen windeieren gelegd hebben.
Karl van H.
-
- 2812 berichten
- 2256 stemmen
Cartwrights 'acteerwerk' bij de chestburster is anders wel van een bijzonder hoog niveau 
Minotaures
-
- 7810 berichten
- 2539 stemmen
Bij de extended is er een verlengde editie van de Chestburster, waar Lambert nog leuk over een plasje bloed glijdt.
Jawaddedadde
-
- 5348 berichten
- 2196 stemmen
Cartwrights 'acteerwerk' bij de chestburster is anders wel van een bijzonder hoog niveau
Exacto, en dat komt omdat ze niet wist dat ze bloed op zich ging krijgen
Wat verrassing al niet kan doen
Minotaures
-
- 7810 berichten
- 2539 stemmen
Ik vindt deze Chestburster anders een stuk enger en realistischer uitzien. 
planet_of_death
-
- 3962 berichten
- 178 stemmen
Exacto, en dat komt omdat ze niet wist dat ze bloed op zich ging krijgen
Wat verrassing al niet kan doen
Dat heb ik nooit geweten. Cool.

Ik zat te denken: Wat een ongeloofelijke shock moet de Chestburster zijn als je er niets van weet.
Jawaddedadde
-
- 5348 berichten
- 2196 stemmen
Dat heb ik nooit geweten. Cool.

Ik zat te denken: Wat een ongeloofelijke shock moet de Chestburster zijn als je er niets van weet.
Wel, enkel John Hurt (Kane) was op de hoogte van de details van die scène. De rest wist wel dat die Chestburster ging komen, maar ze kenden de details (het bloed, de ingewanden (die echt waren, dierlijk)) enz... Dus ja, dat zal wel even schrikken geweest zijn.
Pre- en sequels

Alien: Resurrection
1997
426 reacties

Alien³
1992
508 reacties

Aliens
1986
1.227 reacties
Gerelateerd nieuws

'Alien: Earth' is een hit op Disney+: zó kijk je alle 'Alien'-films in chronologische volgorde

Twee astronauten zitten vast in de ruimte: Deze tien films geven aan hoe het nóg erger kan

De beste tien films om de zomerhitte mee door te komen

'Het kreng is weer terug': filmjournalisten overspoelen 'Alien: Romulus' met lof in eerste reacties
Bekijk ook

Apocalypse Now
Oorlog, 1979
3.450 reacties

The Matrix
Sciencefiction / Actie, 1999
2.349 reacties

Nuit et Brouillard
Documentaire / Historisch, 1956
30 reacties

The Shining
Horror, 1980
2.732 reacties

Das Boot
Oorlog / Drama, 1981
1.370 reacties

Star Wars: Episode V - The Empire Strikes Back
Fantasy / Sciencefiction, 1980
723 reacties
Nieuwsbrief MovieMeter
Het laatste film- en serienieuws per e-mail ontvangen?
Populaire toplijsten
- Top 250 beste films aller tijden
- Top 250 beste sciencefiction films aller tijden
- Top 250 beste thriller films aller tijden
- Top 250 beste familie films aller tijden
- Top 250 beste actie films aller tijden
- Top 100 beste films van de laatste jaren
- Top 100 beste films op Netflix
- Top 100 beste films op Disney+
- Top 100 beste films op Pathé Thuis
- Top 50 beste films uit 2020
- Top 50 beste films uit 2018
- Top 50 beste films uit 2019
- Top 25 beste films in het Nederlands
Corporate & Media
Realtimes Network
Innovatieweg 20C
7007 CD, Doetinchem, Netherlands
+31(315)-764002
Over MovieMeter
MovieMeter is hét platform voor liefhebbers van films en series. Met tienduizenden titels, die dagelijkse worden aangevuld door onze community, vind je bij ons altijd de film, serie of documentaire die je zoekt. Of je jouw content nou graag op televisie, in de bioscoop of via een streamingsdienst bekijkt, bij MovieMeter navigeer je in enkele klikken naar hetgeen dat voldoet aan jouw wensen.
MovieMeter is echter meer dan een databank voor films en series. Je bent bij ons tevens aan het juiste adres voor het laatste filmnieuws, recensies en informatie over jouw favoriete acteur. Daarnaast vind je bij ons de meest recente toplijsten, zodat je altijd weet wat er populair is op Netflix, in de bioscoop of op televisie. Zelf je steentje bijdragen aan het unieke platform van MovieMeter? Sluit je dan vrijblijvend aan bij onze community.











