• 15.910 nieuwsartikelen
  • 178.705 films
  • 12.256 series
  • 34.049 seizoenen
  • 648.607 acteurs
  • 199.195 gebruikers
  • 9.383.790 stemmen
Avatar
 
banner banner

The Shawshank Redemption (1994)

Drama | 142 minuten
4,42 16.161 stemmen

Genre: Drama

Speelduur: 142 minuten

Oorsprong: Verenigde Staten

Geregisseerd door: Frank Darabont

Met onder meer: Tim Robbins, Morgan Freeman en Bob Gunton

IMDb beoordeling: 9,3 (3.156.220)

Gesproken taal: Engels

Releasedatum: 2 maart 1995

Plot The Shawshank Redemption

"Fear can hold you prisoner. Hope can set you free."

Andy Dufresne (Tim Robbins) wordt beschuldigd van de moord op zijn vrouw en haar minnaar. Hij houdt vol dat hij onschuldig is, maar krijgt toch tweemaal levenslang in de strenge gevangenis Shawshank. Hij raakt bevriend met de zwarte medegevangene Ellis Boyd Redding (Morgan Freeman), die voor iedereen spullen kan regelen en de bijnaam 'Red' heeft. En er zijn nog twee dingen die Andy op de been houden: hoop en een poster van Rita Hayworth.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Volledige cast

Acteurs en actrices

Andy Dufresne

Ellis Boyd 'Red' Redding

Warden Norton

Captain Byron T. Hadley

Bogs Diamond

Brooks Hatlen

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van pin0

pin0

  • 28 berichten
  • 345 stemmen

ongelofelijk brute film! vet goed verhaal, goeie acteurs. alles is gewoon goed aan deze film! 5 sterren


avatar van Chainsaw

Chainsaw

  • 8845 berichten
  • 3576 stemmen

Na al die verhalen erg benieuwd geworden naar dit gevangenisdrama en vanavond eindelijk bekeken na de DVD op de gok te hebben gekocht. Geen spijt van gehad, want dit was zonder twijfel één van de meest aangrijpende verhalen die ik ken. Had vanavond gedacht wel wat huiswerk te kunnen maken tijdens de film, maar heb m'n boeken niet meer aangeraakt. Zelden een zo simpel uitgangspunt zo mooi uitgewerkt zien worden. Film duurt drie uur, maar voor m'n gevoel was het na een half uurtje al voorbij.

Darabont wist met The Green Mile al voortreffelijke cinema af te leveren, maar bij The Shawshank Redemption gooit ie er zeker een schepje bovenop. Hij weet zijn acteurs goed te sturen, vooral de rol van Clancy 'heerlijke klootzak' Brown is er eentje om in te lijsten. Verder zit de film goed in elkaar, ziet er visueel uitstekend verzorgd uit en is gewoon af. Had eerlijk gezegd een beetje verwacht dat dit waarschijnlijk een flink overgewaardeerd filmpje was, maar moet mijn ongelijk meteen toegeven.

Heb nu al zin aan een herziening.

5 sterren.


avatar van HALLOWEEN

HALLOWEEN

  • 179 berichten
  • 149 stemmen

pin0 schreef:

ongelofelijk brute film! vet goed verhaal, goeie acteurs. alles is

gewoon goed aan deze film! 5 sterren

ik vind the green mile beter.


avatar van Keezz

Keezz

  • 389 berichten
  • 257 stemmen

daar gaan we weer... *zucht*


avatar van eerdekes

eerdekes

  • 1529 berichten
  • 587 stemmen

ja die zin is inderdaag 'n beetje af geouwehoerd !


avatar van malkovich

malkovich

  • 331 berichten
  • 117 stemmen

Is ook geen vergelijking....


avatar van gotti

gotti

  • 14075 berichten
  • 5893 stemmen

En hierover is ook al te veel geouwehoerd...


avatar van kappeuter

kappeuter (crew films)

  • 74672 berichten
  • 5984 stemmen

Off-topic bericht verwijderd. Discussies over top-lijsten in het forum!!!!!


avatar van eerdekes

eerdekes

  • 1529 berichten
  • 587 stemmen

Vandaag WEERAL gezien, en ik ga het doen hoor. Zat er al lang over te denken, ik geef deze film gewoon de volle 5 sterren. Nog steeds vind ik dat einde super, en acteert robbins droog, sterk en humorvol .


avatar van Meels

Meels

  • 5 berichten
  • 6 stemmen

Ik heb er 1 woord voor: TOPPER


avatar van John Doe

John Doe

  • 916 berichten
  • 2122 stemmen

JoeHallenbeck schreef:
(quote)


Heb ik geen enkel probleem mee, maar ik vind het wel vreemd. Bij 0,5* denk ik toch aan films die echt op ieder front slecht zijn (acteerwerk, verhaal, regie), en daar valt SR echt niet onder.
Die 0,5 zal dus wel eerder een statement zijn vermoed ik.

Als de punten uit de film waardoor je ervan gaat walgen je uiteindelijke stem zo beinvloeden stem je wel een beetje eenzijdig op vermaak. Je kunt bijna niet ontkennen dat er een meeslepend verhaal in de film zit en momenten die de film alleen al van de 0,5 aftillen zoals het moment waarin de jonge nieuwe gevangene wordt neergeschoten.


avatar van malkovich

malkovich

  • 331 berichten
  • 117 stemmen

John Doe schreef:
(quote)

Als de punten uit de film waardoor je ervan gaat walgen je uiteindelijke stem zo beinvloeden stem je wel een beetje eenzijdig op vermaak. Je kunt bijna niet ontkennen dat er een meeslepend verhaal in de film zit en momenten die de film alleen al van de 0,5 aftillen zoals het moment waarin de jonge nieuwe gevangene wordt neergeschoten.


Ik geef de film zeker geen 5 sterren (3,5 zeker wel), maar 0,5 * daar moet je niet eens op ingaan. Dat is koppigheid/ pesterigheid...


avatar van mister blonde

mister blonde

  • 12700 berichten
  • 5836 stemmen

zucht, ga er dan ook niet op in. lees eerst eens AL mijn argumenten, voordat je met je simplistische psycho-analyses komt.


avatar van mister blonde

mister blonde

  • 12700 berichten
  • 5836 stemmen

John Doe schreef:
Als de punten uit de film waardoor je ervan gaat walgen je uiteindelijke stem zo beïnvloeden stem je wel een beetje eenzijdig op vermaak.

je moet wel wat duidelijker zijn, want hier kan ik echt niets mee.


Je kunt bijna niet ontkennen

ik ontken het niet alleen, ik bestrijd het ook. als je de moeite neemt om bovenstaande bericht op te graven kan je ook wel mijn redelijk uitgebreide argumenten terug vinden. [edit] zie pag. 19, 20 en vooral 21 [/edit]

dat er een meeslepend verhaal in de film zit en momenten die de film alleen al van de 0,5 aftillen zoals het moment waarin de jonge nieuwe gevangene wordt neergeschoten.

meeslepend verhaal? het interesseerde me helemaal niets wat de hoofdpersonen zou gebeuren. kwalijke zaak bij een film.
enne het voorbeeld dat je gaf, is dat echt een voorbeeld van een bijzonder moment? is toch wel iets meer voor nodig.


avatar van bas

bas

  • 1 berichten
  • 1 stemmen

Zelfs vergeten een sigaret aan te steken. Helemaal af deze film!!!


avatar van malkovich

malkovich

  • 331 berichten
  • 117 stemmen

mister blonde schreef:

zucht, ga er dan ook niet op in. lees eerst eens AL mijn argumenten, voordat je met je simplistische psycho-analyses komt.

Je kunt met honderd argumenten komen, maar 0,5 * geef je aan de slechtste film die je ooit hebt gezien. Ik kan me niet voorstellen dat dat zo was bij deze film. Zelfs 3,5 * vind ik niet echt hoog want dat zou een 7 betekenen van 0 op 10.


avatar van Chainsaw

Chainsaw

  • 8845 berichten
  • 3576 stemmen

bas schreef:

Zelfs vergeten een sigaret aan te steken. Helemaal af deze film!!!

Zoiets had ik ook. Wilde de film kijken, terwijl ik bezig was met schoolwerk, maar heb vanaf de eerste minuut tot de eindtitels het papier niet aangeraakt met m'n pen.


avatar van mister blonde

mister blonde

  • 12700 berichten
  • 5836 stemmen

ik ga mijn 0,5 echt niet verder aan jou verantwoorden, Malkovich. maak je druk (want daar lijkt het op) om de mensen die zonder uitleg klakkeloos 0,5 sterren uitdelen aan top 100 films.


avatar van Reinbo

Reinbo

  • 70660 berichten
  • 0 stemmen

malkovich schreef:

(quote)

Je kunt met honderd argumenten komen, maar 0,5 * geef je aan de slechtste film die je ooit hebt gezien. Ik kan me niet voorstellen dat dat zo was bij deze film. Zelfs 3,5 * vind ik niet echt hoog want dat zou een 7 betekenen van 0 op 10.

Wat jij vind moet je zelf weten, maar ik vind 3,5* veel te hoog voor deze middelmatige clichematige film en geef hem daarom een 2,5* en daarmee ben ik de film nog gunstig gezint, want ik snap zelf niet wat iedereen hier zo bijzonder aan vindt. Het is voor mij niets meer dan een middelmatige brave gevangenis film met alle gevangenis cliches die je je maar kan bedenken. Sterker nog ik verlaag hem naar 2*


avatar van FisherKing

FisherKing

  • 18696 berichten
  • 0 stemmen

Blijf me er nog steeds over verbazen dat dit op 1 staat. Een hele hoop trollen zijn hier aan het werk geweest.

Wordt namelijk steeds slechter bij herziening, terwijl de zgn "magie" van de eerst aanschouwing dan compleet weg is. Zoiets kan dan toch geen hoge plaats verdienen.


avatar van kappeuter

kappeuter (crew films)

  • 74672 berichten
  • 5984 stemmen

Discussie over top 250 graag in het forum. You should know by now.


avatar van BoordAppel

BoordAppel

  • 14274 berichten
  • 3284 stemmen

Dat heb ik dus helemaal niet. Elke keer dat ik deze film zie is ie net zo goed als de vorige. Alleen de verrassing is eraf maar ik vind de sfeer hier veel en veel belangrijker. Sympathiek scenario + goede acteurs + goede regie + goede sfeer = een goede film. Nummer 1 vind ik ook wat overdreven maar ik kan het erg goed begrijpen.

[edit]gaat ook over de film dit bericht dus niet verplaatsen omdat het ook over de top 250 gaat, dank u[/edit]


avatar van KLah

KLah

  • 124 berichten
  • 207 stemmen

Hallo,

Ik had vorige week nooit van deze film gehoord en ik keek even op deze site met jullie meningen. Ik heb em meteen besteld op DVD en ik vind dit een geweldigefilm op te hebben in mn collectie.

Het is een goede gevangenisfilm. Het leven in Shawshank word goed weergegeven en dat was positief. Een klein minpuntje was dat ik de rassendiscriminatie mistte in de film, maar achetraf denk je ook weer dat had weer niet in de film gepast.

Het einde is wel een beetje voorspelbaar... als Morgan Freeman iets moet zoeken.

De ontsnapping was fenomenaal, maar had ik ook weten te bedenken en zag ik wel aankomen.


Ik voelde me best ontroerd door de laatste woorden Hope, maar ik moet toegeven dat ik het meest ontroerd was bij de Green Mile. Dat is de enige film die iets meer impact op mij had.

Al met al een hele hoogstaande film waar ik nog veel plezier aan zal beleven.

Ik geef em een 4.5 ster.


avatar van kappeuter

kappeuter (crew films)

  • 74672 berichten
  • 5984 stemmen

Off-topic berichten verwijderd.


avatar van flipsen

flipsen

  • 1696 berichten
  • 482 stemmen

Inderdaad een hele goeie film. Het mooie is ook dat het geheel afgerond is, je weet waarom hij in de gevangenis komt, je weet hoe hij uiteindelijk ontsnapt, en je weet hoe het daarna verder gaat. Mooie film

PS: Gebasseerd op eenkort verhaal van Stephen King, dat kan ie dus ook.


avatar van kappeuter

kappeuter (crew films)

  • 74672 berichten
  • 5984 stemmen

Nu plaats je al voor de tweede keer vandaag een spoiler. Ik had je al een berichtje gestuurd.


avatar van John Doe

John Doe

  • 916 berichten
  • 2122 stemmen

kappeuter schreef:

Nu plaats je al voor de tweede keer vandaag een spoiler. Ik had je al een berichtje gestuurd.

Zo wordt je werk wel zwaar idd Kapp, maar een troost: als er flip in de naam zit is het een Belg


avatar van flipsen

flipsen

  • 1696 berichten
  • 482 stemmen

Nope, geen belg, sorry voor spoiler, had het nog niet door en had berichtje niet gelezen, excuus, gebeurt niet weer!


avatar van 2high4words

2high4words

  • 63 berichten
  • 93 stemmen

nu tijdelijk voor maar 8,99 op bol.com


avatar van Izan

Izan

  • 62 berichten
  • 365 stemmen

ik heb em gisteren als comeback in de bios gezien, gewoon een goede film. bombable