• 15.798 nieuwsartikelen
  • 178.256 films
  • 12.223 series
  • 34.000 seizoenen
  • 647.417 acteurs
  • 199.077 gebruikers
  • 9.375.880 stemmen
Avatar
 
banner banner

Sai Yau Gei: Yut Gwong Bou Haap (1995)

Fantasy / Avontuur | 87 minuten
3,23 22 stemmen

Genre: Fantasy / Avontuur

Speelduur: 87 minuten

Alternatieve titels: A Chinese Odyssey Part One: Pandora's Box / A Chinese Odyssey 1: Pandora's Box / 大话西游之月光宝盒

Oorsprong: Hongkong / China

Geregisseerd door: Jeffrey Lau

Met onder meer: Stephen Chow en Jeffrey Lau

IMDb beoordeling: 7,5 (9.330)

Gesproken taal: Kantonees en Mandarijn

  • On Demand:

  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot Sai Yau Gei: Yut Gwong Bou Haap

De Monkey King is op weg naar het Westen, om enkele Boeddhistische geschriften terug naar China te brengen. Omdat hij de Godin tot razernij brengt, vernietigt zij hem, maar samen met de Longevity Monk weet hij te reïncarneren naar de Aarde. 500 jaar later komt een jonge bendeleider, genaamd Joker, tot de ontdekking dat hij de Monkey King is.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Volledige cast

Acteurs en actrices

Chi Juen Bo / Suen Ng Hung / Joker

Jue Baat Gaai / Assistant Master

Spider Devil / Spider Web Immortal

Tong Chang / Longevity Monk

Jeung Chu Cheng / Spider Woman

Baak Gwat Cheng / Pak Jing Jing

The Grapes / Grandpa Buddha

Sandy / Blindy

Iron Fan Princess

King Bull

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van Onderhond

Onderhond

  • 87597 berichten
  • 12848 stemmen

Blijft toch geweldig dit.

Misschien zelfs nog iets meer dan vroeger, omdat je dit soort films tegenwoordig toch niet meer ziet. Is ook niet zo evident, de kennis en de routine is er ook gewoon niet meer in Hong Kong. Want dat is toch de primaire reden dat films als deze zo leuk zijn. Lau kon steunen op een volwaardig team dat een film als deze met de ogen dicht op poten kon zetten.

In de kern een comedy, maar de martial arts en fantasy elementen zien er gewoon ook erg puik uit. Erg dynamisch in beeld gebracht, lekker creatief, erg flauw maar ook erg grappig (met dank aan Stephen Chow en kompaan Ng natuurlijk). Een maffe mix die vooral enorm hard entertaint, de hele film door.

Toch één van de betere Journey to the West afkooksels. Stephen Chow is een ideale Monkey King, meerdere memorabele scenes, heerlijk gestileerd en raast als een wervelwind. Een hoogtepunt van de 90s Hong Kong lichting en niet verwonderlijk dat het van een flop uitgegroeid is tot ultiem cultwerkje.

4.0* en een uitgebreide review