Genre: Animatie / Avontuur
Speelduur: 100 minuten
Alternatieve titels: Ice Age 5 / Ice Age 5: Collision Course
Oorsprong:
Verenigde Staten
Geregisseerd door: Mike Thurmeier en Galen T. Chu
Met onder meer: Denis Leary, John Leguizamo en Ray Romano
IMDb beoordeling:
5,7 (84.610)
Gesproken taal: Engels
Releasedatum: 13 juli 2016
On Demand:
Bekijk via Pathé Thuis
Bekijk via meJane
Niet beschikbaar op Netflix
Niet beschikbaar op Videoland
Niet beschikbaar op Prime Video
Niet beschikbaar op Disney+
Niet beschikbaar op Google Play
Plot Ice Age: Collision Course
"They’re going out with a bang."
Scrat streeft er nog steeds naar om de ongrijpbare eikel te pakken te krijgen. Dit zorgt ervoor dat hij het universum in gekatapulteerd wordt en per ongeluk een reeks kosmische gebeurtenissen in gang zet die een bedreiging vormen voor de Ice Age wereld. Om zichzelf te redden moeten Sid, Manny, Diego en de rest van de groep hun huis verlaten om te beginnen aan een zoektocht om de bedreiging te stoppen. Ze reizen naar exotische nieuwe landen waar ze worden geconfronteerd met een aantal nieuwe kleurrijke figuren.
Externe links
- Zoek naar deze film op dvd/blu-ray op Amazon
- IMDb (5,7 / 84610)
- Ice Age: Collision Course (MusicMeter)
- Pathé Thuis: vanaf € 10,99 / huur € 3,99
- Kijk op meJane
Social Media
Acteurs en actrices
Manny (stemrol)
Sid (stemrol)
Diego (stemrol)
Ellie (stemrol)
Crash (stemrol)
Eddie (stemrol)
Buck (stemrol)
Peaches (stemrol)
Shira (stemrol)
Neil deBuck Weasel (stemrol)
Video's en trailers
Reviews & comments
kappeuter (crew films)
-
- 74672 berichten
- 5984 stemmen
Dat ze hier nog steeds mee doorgaan... (ja om het geld)
Ik pas.
Dk2008
-
- 11166 berichten
- 788 stemmen
Dit had ik toch niet verwacht. Meestal blijft het bij 3..4 films.
(Offtopic...Hopelijk komt Dreamworks terug op hun besluit en komt er alsnog een Shrek 5. Zou ik zeker toejuichen.)
tattoobob
-
- 8198 berichten
- 2567 stemmen
Dit had ik toch niet verwacht. Meestal blijft het bij 3..4 films.
(Offtopic...Hopelijk komt Dreamworks terug op hun besluit en komt er alsnog een Shrek 5. Zou ik zeker toejuichen.)
Jazeker.....zou top zijn.
Gaan ze het niet nu doen dat doen ze het wel over tien jaar....kijk maar naar Finding nemo.
The Oceanic Six
-
- 60517 berichten
- 4107 stemmen
Serieus, een nieuwe Ice Age?
Nouja, gelukkig zit er een pauze van 4 jaar tussen. Hopelijk hebben ze die tijd gebruikt om fris terug te keren. Ik vind het wel altijd een geinige franchise, al is de running gag van Scrat en zijn nootje nu wel uitgekauwd.
Teaser is niettemin best oké.
Kondoro
-
- 11521 berichten
- 2865 stemmen
Ik ga hem kijken, vond andere delen geslaagd. Sta er overigens niet versteld van als dit niks word maar, we zullen zien!
The Oceanic Six
-
- 60517 berichten
- 4107 stemmen
Bekijk de complete short 'Ice Age: Cosmic Scrat-tastrophe' - FilmTotaal filmnieuws
Een 5 minuten prequelfilm met Scrat in de hoofdrol. Hij veroorzaakt de dingen waaruit Ice Age 5 volgt.
Kan er niks aan doen, het is flauw en voorspelbaar, maar ik blijf het geinig vinden.
kappeuter (crew films)
-
- 74672 berichten
- 5984 stemmen
Ook gewoon op YouTube: Ice Age: Collision Course | "Cosmic Scrat-tastrophe" short video OV - YouTube
The Oceanic Six
-
- 60517 berichten
- 4107 stemmen
Ook gewoon op YouTube: Ice Age: Collision Course | "Cosmic Scrat-tastrophe" short video OV - YouTube
De video in mijn link is ook een YouTube versie hoor 
Kondoro
-
- 11521 berichten
- 2865 stemmen
Scrat werkte zichzelf in de andere films wel in de nesten, dat weet ik nog haha!
TheLionKingFan
-
- 904 berichten
- 127 stemmen
Ice Age 1 en 2 waren geweldig, deel 3 was redelijk en deel 4 was één van de slechtste animatiefilms van de laatste tijd. Ben benieuwd.
The Oceanic Six
-
- 60517 berichten
- 4107 stemmen
Ice Age: Collision Course | Officiële trailer 2 | Ondertiteld | 13 juli in de bioscoop - YouTube
Wel geinig hoor, maar weinig creatief en wel heel ver gezocht. Ze zijn vermoedelijk toch wel een film of 2 te lang doorgegaan.
Toch ga ik deze zeker wel kijken.
Antonev
-
- 1804 berichten
- 1186 stemmen
Mocht iemand het gemist hebben, in de tussentijd hebben ze er ook nog even een TV-film tegenaan gegooid: Ice Age: The Great Egg-Scapade. Korte film met Sid in de hoofdrol, gevolgd door nog een aantal korte verhaaltjes.
plumke
-
- 102 berichten
- 139 stemmen
trekt werkelijk op niks
, hahah zelfs ik snap er de ballen van zijn allemaal kort filmpjes
606
-
- 23876 berichten
- 12273 stemmen
trekt werkelijk op niks
, hahah zelfs ik snap er de ballen van zijn allemaal kort filmpjes
Dk2008
-
- 11166 berichten
- 788 stemmen
Het zal zie het bericht erboven deze Ice Age: The Great Egg-Scapade (TV Movie 2016) - IMDb wel zijn.
Bantavoer
-
- 292 berichten
- 0 stemmen
Kan niet wachten. Lig nu al in een deuk. Alleen die trailer is al vet. Ben benieuwd.
Rico120
-
- 354 berichten
- 278 stemmen
ik had letterlijk gezegd dat er een 5 zou komen ivm een open einde in deel 4 en ik had gelijk hier is nu deel 5 ik mag hopen dat het nu klaar is met Ice Age en laat het niet eindigen zo als de uitgemolken Police Academy film serie
Banjo
-
- 2035 berichten
- 4296 stemmen
Heel veel mensen denken hier het zelfde als ik....
Waarom in hemels naam weer een nieuw deel hier van...
het werd al steeds afgezaagder... al weer dat eekhoorntje met z'n nootje.
bortecine_90_50
-
- 25 berichten
- 118 stemmen
MOMENTEEL BEN IK IN NY en deze is beter dan de vorige vooral mijn kids vonden het leuk
Wouter
-
- 18718 berichten
- 3085 stemmen
Raar, die reacties enkel op het feit dat er uberhaupt een vijfde deel is.
Misschien dat ik het vierde wel de beste vond. In ieder geval vertrouwwekkend voor nog een vervolg.
geminy
-
- 73 berichten
- 883 stemmen
Toch weer een geslaagd deel in de voor mij persoonlijk leuke Ice Age-reeks. Qua verhaal weer ver gezocht en de grootste onzin, maar wat een leuke (nieuwe) personages en grappen weer! Scrat, Buck, Grandma, Crash & Eddie... hilarisch! Animatie erg mooi (tenzij je niet van paars houdt
)
En die slot scene met Neil desGrasse Tyson... geniaal! 4 sterren
Jusstinb
-
- 73 berichten
- 404 stemmen
Is dit nog niet genoeg uitgemolken? Om eerlijk te zijn heb ik alleen de eerste 2 gezien.. is de rest ook de moeite waard?
Shinobi
-
- 4305 berichten
- 2551 stemmen
"It sounds like it's slowing down."
Van deze reeks heb ik enkel deel één gezien, maar voor de continuïteit heeft dat geen invloed lijkt me.
In 'Collision Course' is er een dreiging van een inslaande meteoriet, al lijkt dat gegeven grotendeels naar de achtergrond te verschuiven door o.a. familieperikelen van Manny. De originaliteit is simpelweg ver te zoeken en het karige plot helpt niet echt mee, vooral als de hoofdpersonen vrij weinig te doen hebben.
Desondanks is het opmerkelijk te noemen dat men geen tijd neemt om je als kijker een onderhoudend verhaal voor te schotelen; het geheel is te druk van opzet. Dit is te zien aan het feit dat er nauwelijks een fatsoenlijke dialoog gevoerd kan worden zonder dat er iets komisch bedoeld moet plaatsvinden.
Het gebeuren rondom - de immer grappige - Scrat staat meer centraal, omdat hij in achtervolging van zijn eikel de ramp in gang zet. Juist van deze scènes moet de film het hebben, want de rest holt er maar wat achteraan, ondanks een paar goed gevonden maffe momenten. Daarbij is de animatie in combinatie met 3D best aardig.
Al met al een matig vervolg waaruit blijkt dat de koek nu echt op is.
2,0 Sterren.
The Oceanic Six
-
- 60517 berichten
- 4107 stemmen
Van deze reeks heb ik enkel deel één gezien, maar voor de continuïteit heeft dat geen invloed lijkt me.
Lijkt me wel, aangezien er flink wat personages na deel 1 bij de groep zijn gekomen en bepaalde verhaallijnen dus van invloed zijn op de vervolgen.
Al zal het niet gigantisch schelen, het zijn natuurlijk vrij simpele films.
GUNTHER-123
-
- 21 berichten
- 18 stemmen
ga zeker kyken,vond de andere delen zeer goed.Voor een avondje gezellig fimpje meepikken zie ik deze animatie film wel zitten. 
John Lee Hooker
-
- 14934 berichten
- 1625 stemmen
Voor kinderen misschien leuk, maar die welbekende typetjes begonnen me al vlug tegen te staan. De gebeurtenissen zijn eigenlijk ook vrij clichématig en het overgrote deel kun je wel uitstippelen. Qua animatie vond ik het om eerlijk te zijn niet eens zo heel mooi eruit zien. Ik snap sowieso niet zo goed waarom ze zo lang door blijven gaan met deze reeks. Een typisch geval van uitmelken.
Pre- en sequels

The Ice Age Adventures of Buck Wild
2022
19 reacties

Ice Age: Continental Drift
2012
246 reacties

Ice Age: Dawn of the Dinosaurs
2009
464 reacties

Ice Age: The Meltdown
2006
490 reacties

Ice Age
2002
553 reacties
Gerelateerd nieuws

Disney moet animatiestudio Blue Sky Studios sluiten door coronacrisis
Bekijk ook

The Jungle Book
Avontuur / Drama, 2016
256 reacties

Ice Age
Animatie / Familie, 2002
553 reacties

Ice Age: Dawn of the Dinosaurs
Animatie / Familie, 2009
464 reacties

Ice Age: The Meltdown
Animatie / Familie, 2006
490 reacties

Mune, le Gardien de la Lune
Animatie / Familie, 2014
4 reacties

Finding Dory
Animatie / Avontuur, 2016
159 reacties
Gerelateerde tags
brandicemammothfireworksvervolgcomputer animatieprehistoryzingencritically bashed cavemenmeteor crash
Nieuwsbrief MovieMeter
Het laatste film- en serienieuws per e-mail ontvangen?
Populaire toplijsten
- Top 250 beste films aller tijden
- Top 250 beste sciencefiction films aller tijden
- Top 250 beste thriller films aller tijden
- Top 250 beste familie films aller tijden
- Top 250 beste actie films aller tijden
- Top 100 beste films van de laatste jaren
- Top 100 beste films op Netflix
- Top 100 beste films op Disney+
- Top 100 beste films op Pathé Thuis
- Top 50 beste films uit 2020
- Top 50 beste films uit 2018
- Top 50 beste films uit 2019
- Top 25 beste films in het Nederlands
Corporate & Media
Realtimes Network
Innovatieweg 20C
7007 CD, Doetinchem, Netherlands
+31(315)-764002
Over MovieMeter
MovieMeter is hét platform voor liefhebbers van films en series. Met tienduizenden titels, die dagelijkse worden aangevuld door onze community, vind je bij ons altijd de film, serie of documentaire die je zoekt. Of je jouw content nou graag op televisie, in de bioscoop of via een streamingsdienst bekijkt, bij MovieMeter navigeer je in enkele klikken naar hetgeen dat voldoet aan jouw wensen.
MovieMeter is echter meer dan een databank voor films en series. Je bent bij ons tevens aan het juiste adres voor het laatste filmnieuws, recensies en informatie over jouw favoriete acteur. Daarnaast vind je bij ons de meest recente toplijsten, zodat je altijd weet wat er populair is op Netflix, in de bioscoop of op televisie. Zelf je steentje bijdragen aan het unieke platform van MovieMeter? Sluit je dan vrijblijvend aan bij onze community.








