Genre: Avontuur / Actie
Speelduur: 187 minuten / 201 minuten (extended edition)
Oorsprong:
Nieuw-Zeeland / Verenigde Staten / Duitsland
Geregisseerd door: Peter Jackson
Met onder meer: Naomi Watts, Jack Black en Adrien Brody
IMDb beoordeling:
7,2 (467.769)
Gesproken taal: Engels
Releasedatum: 14 december 2005
On Demand:
Bekijk via Pathé Thuis
Niet beschikbaar op Netflix
Niet beschikbaar op Videoland
Niet beschikbaar op Prime Video
Niet beschikbaar op Disney+
Niet beschikbaar op Google Play
Niet beschikbaar op meJane
Plot King Kong
"The eighth wonder of the world."
De jaren 30. Een groep filmmakers reist af naar een legendarisch eiland om een film op te nemen. Eenmaal aangekomen blijken alle geheimzinnige verhalen over het eiland op waarheid berust: het eiland wordt bevolkt door mysterieuze inboorlingen en vele gigantische beesten. Hoofdrolspeelster Ann Darrow wordt de gevangene van één van deze beesten: de acht meter grote gorilla Kong. De filmcrew trekt er vervolgens op uit om haar te redden.
Externe links
- Zoek naar deze film op dvd/blu-ray op Amazon
- IMDb (7,2 / 467769)
- Trailer (YouTube)
- King Kong (BoekMeter)
- King Kong (MusicMeter)
- Game (GamesMeter)
- Pathé Thuis: vanaf € 8,99 / huur € 2,99
Social Media
Acteurs en actrices
Ann Darrow
Carl Denham
Jack Driscoll
Captain Englehorn
Preston
Jimmy
Kong / Lumpy
Bruce Baxter
Hayes
Choy
Reviews & comments
Reinbo
-
- 70660 berichten
- 0 stemmen
Ik lag zelfs een keer dubbel van het lachen, ik bleek met mijn metgezel de enige.. vooral die scene dat die vrouw trucjes gaat doen voor de aap, en de scenes waarin de aap de vrouw redt van 3 dino's
Onbedoeld mag ik aannemen.
BlueSword
-
- 1725 berichten
- 0 stemmen
Vond de film eigenlijk te kort.
............als die langer duurde was ik niet eens naar de bios geweest. 
Leno
-
- 5921 berichten
- 4408 stemmen
Onbedoeld mag ik aannemen.

Absoluut. trouwens ook nog nagelachen met het feit dat Kong een echte romanticus is en van zonsondergangen houdt, en dat hij exact de hot spots kent in New York. Had hij tv op dat eiland, of was hij er stiekem al een keer geweest?
Nogmaals: wel erg amusant allemaal.
Filmfanaat
-
- 61 berichten
- 42 stemmen
WauW! Wat lijkt mij deze film mooi om te zien, alleen jammer van die tijdsduur 187 minuten! Pff. is wel lang hoor! Maar hij lijkt mij wel mooi 
flash_gordon
-
- 48 berichten
- 180 stemmen
WauW! Wat lijkt mij deze film mooi om te zien, alleen jammer van die tijdsduur 187 minuten! Pff. is wel lang hoor! Maar hij lijkt mij wel mooi 
Gewoon gaan kijken, Filmfanaat, is zeer zeker de moeite waard om tenminste een keer te gaan bekijken.
Het zal niet meer zo lang duren of hij draait niet meer in de bioscoop. Op DVD zal die wellicht ook mooi zijn maar in de bioscoop is de beleving toch weer anders.
Filmfanaat
-
- 61 berichten
- 42 stemmen
Jah dat is waar FLASH_GORDON alleen ik heb Dolby Surround en dan zal het ook mooi op dvd zijn! Ik ben benieuwd, maar jij vindt de film wel mooi dan?
INCTRL
-
- 258 berichten
- 50 stemmen
Lekker belangrijk, iedereen heeft ondertussen wel dolby surround, maar heb je ook een bioscoopscherm van 35 bij 20 meter in je kamertje hangen?

Filmfanaat
-
- 61 berichten
- 42 stemmen
haah dat is anders, maar wel een beamer van 4 bij 3 meter! Gewonnen bij Star Wars 2, toen hij op tv was kon je smsen naar een nummer! Ik dacht eerst dat het nep was, ik sms 1 keer! En jahoor
BEET: ik direct juichen, en nou komt het! Het was de hoofdprijs, omdat ik als eerste het smsje hebt verstuurd heb ik een Sharp Noteviosn Beamer gewonnen t.w.v. 899 euro!
Nou jij weer 
Filmfanaat
-
- 61 berichten
- 42 stemmen
Maar geef toe, als je eenmaal een dolby surround hebt wil je ook niet anders meer!
Mug
-
- 13981 berichten
- 5969 stemmen
En nu weer terug naar de film....dit soort zaken bespreek je maar in het forum.
razija
-
- 55 berichten
- 1994 stemmen
jammer genoeg heb ik eerst de "making of" gezien, daarom vond ik de film echt nep. met aal de special efects...bah!!!
Tieske
-
- 98 berichten
- 181 stemmen
Ik vond het best een goede film. Het spannendste vond ik de ontmoeting met de eilandbewoners. De stukken in New York vond ik ook goed. Wat ik minder vond was dat er op het eiland steeds nieuwe monsters kwamen die ze moesten verslaan. Telkens werd een nieuw blik opengetrokken van beesten die je later nooit terugzag.
Al met al toch een aardige film: 3,5 sterren.
bennie jolink
-
- 391 berichten
- 2408 stemmen
Niet alleen de monsters zie je alleen als ze bij het verhaal van pas komen, ook de eilandbewoners zelf.
Die insecten battle en die hardloopwedstrijd tegen de brontosauriers waren het meest overbodig.
Ik vond het melodrama van de film wel goed getroffen, de relatie tussen naomi watts en een gigantische computer-aap wordt zowaar geloofwaardig gemaakt en da's toch knap.
Maar ik snap niet waarom deze remake nou eigenlijk gemaakt is, het is gewoon een egotrip van peter jackson.
soom
-
- 24920 berichten
- 2752 stemmen
Maar ik snap niet waarom deze remake nou eigenlijk gemaakt is, het is gewoon een egotrip van Peter Jackson.
Peter Jackson vond King Kong 1933 goed, hij wilde graag een film maken over zijn jeugdheld. Wat is daar zo egotripperig aan?
Remi
-
- 6720 berichten
- 0 stemmen
Een erg goeie film. Ik heb em vandaag in de bios gezien en heb erg genoten.
Het verhaal is overigens al bekend, maar ik vind het wel boeiender om naar te kijken dan de eerste...
Ook heeft Peter Jackson zich weer bewezen en speelt Naomi Watts erg goed. Het zou best langer geweest mogen zijn, maar met deze 187 minuten kan ik wel leven 
4,5*
Stephan
-
- 7891 berichten
- 1387 stemmen
jammer genoeg heb ik eerst de "making of" gezien, daarom vond ik de film echt nep. met al de special efects...bah!!!
Ze wilden ook de echte Kong gebruiken maar hij vroeg een te hoge gage...

bennie jolink
-
- 391 berichten
- 2408 stemmen
Peter Jackson vond King Kong 1933 goed, hij wilde graag een film maken over zijn jeugdheld. Wat is daar zo egotripperig aan? 
Het maken van "king kong" is vind ik hetzelfde als die remake van "Psycho". Het is helemaal niet nodig omdat het origineel toch leuker blijft om naar te kijken.
De enige reden om toch zo'n film te maken is dat je blijkbaar genoeg geld en status hebt verworven in de filmwereld om jezelf een van de grootste klassiekers aller tijden toe te eigenen. Peter Jackson slaat zichzelf vast ook brullend op de borst 
Niet dat ik hem een slechte regisseur vind trouwens, ik vond King Kong ook best een leuke film, maar ik had veel liever iets nieuws en origineels van deze regisseur gezien, aangezien daar nogal een gebrek aan is in het Hollywood van dezer dagen.
Angrod_Pallanén
-
- 6687 berichten
- 1042 stemmen
Gisteravond was de laatste keer dat hij bij ons in de bios was. Een helaas gemiste kans 
jordybeukeboom
-
- 6797 berichten
- 2423 stemmen
Een leuke film, maar wel erg lang. Voor het gebeuren in New York is mijns inziens onnodig veel tijd nodig, het is ook allemaal niet heel boeiend wat daar gebeurt. Ook het gebeuren op de boot is aardig, maar niet heel onderhoudend. Pas als ze bij het geheime eiland aankomen wordt het erg spannend, en wat zien die inboorlingen er fraai en angstaanjagend uit! De jacht op King Kong is vervvolgens vermakelijk, hoewel het wel erg ongeloofwaardig is dat ze niet allemaal door de dino's worden vertrapt. De scène met de vele insecten vind ik het mooist, ook de redding is mooi gefilmd. Het stuk waarin King Kong vecht met de dino's vind ik dan weer langdradig en saai.
Verder zit er een erg grote knip tussen het vangen van Kong en de terugkeer in New York, maar goed: dat scheelt dan weer wat tijd en op zich kan het ook wel
De vliegtuigaanvallen op King Kong zijn prachtig gefilmd. Minpunt vind ik verder Adrien Brody. Hij doet het niet eens slecht, maar zijn personage is wel erg oppervlakkig. Ook vind ik de liefde tussen hem en Watts twijfelachtig, Watts voelt gewoon meer voor Kong. OK, een ander soort liefde, maar ik het niet het idee dat ze heel veel om Brody geeft
3 sterren
seth gecko
-
- 499 berichten
- 785 stemmen
ik moet bekennen dat ik dol ben op deze film,voor mij is het gewoon ouderwetse cinema zoals ze die vroeger vertoonden met de middelen van nu gemaakt,de film duurt met zijn 3 uur erg lang..maar dat vind ik eigenlijk perfect..ik heb me geen moment verveeld..mss dat dit veranderdt bij een 2de of 3de kijkbeurt..de eerste 45 minuten voor het groepje op skullisland aankomen zijn erg rustig hoewel ik vind dat Jackson het tempo toch goed houdt maar wat meteen opvalt in dat eerste stukje is de manier waarop het NY van in de jaren 30 er uitziet en de camerashots die erg knap en gestileerd zijn (thank god dat ze niet besloten hebben het verhaal naar onze tijd over te plaatsen) ook de casting is sterk en acteert navenant..van zodra de boot op skullisland aankomt drukt Jackson stevig het gaspedaal in en dan krijg je dus die heerlijk ouderwetse avonturencinema met verbluffend spectaculaire scenes....nooit gedacht dat de magere Brody uit the pianist..ijzersterk karakteracteur ook zijn mannentje zou kunnen staan als indiana jones achtige held..het avonturenaspect werkt dus voor mij helemaal maar de werkelijke kracht van de film is het verhaal van Kong en Ann Darrow.....Kong is zo sterk geanimeerd dat hij menselijke trekjes krijgt en Naomi Watts acteert subliem zoals gewoonlijk..bijna een uur heeft ze nauwelijks tekst maar toch weet ze perfect de juiste emoties over te brengen...eigenlijk verdient die onderhand gewoon een oscar.
het is die goeie interactie die het liefdesverhaal zo overtuigend en geloofwaardig maakt..de scenes waarin Ann Darrow jongleert voor Kong,..het samen kijken naar de zonsondergang en het schaatsen in central park..gek genoeg levert het voor mij de meest romantische scenes op in jaren...Kong's gevangenschap en Ann's reactie daarop en Kongs dood komen dan ook extra hard aan,gewoon door de efficiente manier waarop het gebracht wordt (Kong die zijn arm nog net uitstrekt naar een huilende Ann)
King Kong is dus een heerlijk ouderwetse spectaculaire avonturenfilm,maar ook een liefdesverhaal..een soort beauty and the beast zonder happy ending...een film die zo kan entertainen,zo een hoge wowfactor heeft..spanning en een liefde tussen een aap van 8 meter en een klein meisje geloofwaardig en ontroerend weet te maken,die krijgt van mij niet minder dan 4.5 sterren
Rudie
-
- 141 berichten
- 161 stemmen
Spectaculaire computeranimaties, dat wel! Maar het had rustig 1½ uur korter mogen duren... gottegot 3 uur kijken naar een computer-animatie is wel een beetje teveel van het goede. Geen wonder dat het Amerikaase publiek het massaal liet afweten.... ik zou deze film niemand aanraden of zhij moet zich al doodvervelen.
Toch 2½ * voor juist die animaties. 
Turkeyloverz
-
- 4239 berichten
- 1459 stemmen
Geweldige film, jammer dat het 3 uur duurde, was gewoon veel te lang daarom had je soms ook saaie momenten.Maar voor de rest was het topvermaak met een mooie Naomi en een goede Jack Black
4*
Juvefan
-
- 131 berichten
- 145 stemmen
wat valt die film me tegen. ik ging vol goede hoop naar de bios maar de film heeft me nog geen 10 minuten lang heel erg geboeid. ik vond het einde wel mooi gemaakt als hij dood gaat. tog jammer van dat eerste. ik geef hem 2,5*
U-96
-
- 11875 berichten
- 2082 stemmen
Jammer dat ik deze film eerder heb gezien dan het origineel uit 1933. Ik verwachtte er niet veel van, maar het is me uiteindelijk goed meegevallen. De film duurt meer dan 3 uur lang, maar er zit gelukkig genoeg vaart in de film. De beelden van de beesten op het merkwaardige eiland zien er goed uit, maar je ziet natuurlijk wel dat het grotendeels digitaal werk is. New York ziet er op veel momenten erg neppig uit, maar het oogt over het algemeen wel erg jaren '30.
Pluspunt van het verhaal is de typische verbinding tussen Naomi Watts en de aap. Dat is toch wel een beetje hét onderwerp van de film. Ging op sommige momenten wat overdreven, maar voor de rest totaal niet slecht uitgewerkt. Logischerwijs probeert ze hem te redden van de plannen van de rest van de bemanning. Grootste minpunt van de film is die ontzettende kutrol van Adrien Brody! Echt het ultieme tweede ventiel op het wiel.
Ik heb verder niet zoveel te zeggen over King Kong. Vermakelijk, boeiend en redelijk sfeervol.
morpheus
-
- 1034 berichten
- 675 stemmen
Met 3 uur een te lange zit, en niet het meesterwerk wat velen misschien hadden verwacht, maar zeker een dijk van een film. De relatie tussen Kong en Ann is geloofwaardig, de cinematografie prachtig en de actiescenes behoren in King Kong toch wel tot de absolute top. De film is gewoon weergaloos mooi en als je kijkt naar de bijna onwerkelijke hoeveelheden FX shots komt de film op een paar scenes na ook op dat gebied zeer goed uit de verf, op dat gebied in mijn ogen de oscarwinnaar van dit jaar. Ach wat kan ik verder nog zeggen ik heb genoten van dit ouderwetse (zij het aan de lange kant) spektakel.......
****
Pre- en sequels

Kong: Skull Island
2017
360 reacties

King Kong Lives
1986
44 reacties

King Kong
1976
85 reacties
Gerelateerd nieuws

Binnenkort staat Peter Jacksons 'King Kong' op Netflix: 'Het einde zorgde dat ik het toch even moeilijk had'

Netflix verwijdert nog dit jaar een grote hoeveelheid titels, dit zijn de best beoordeelde

Deze waslijst aan goed beoordeelde titels verscheen 1 januari op Netflix

Deze titels voegt Netflix binnenkort toe aan het aanbod
Bekijk ook

Vozvrashchenie
Drama / Mystery, 2003
555 reacties

Jurassic Park
Avontuur / Sciencefiction, 1993
1.344 reacties

Cast Away
Drama, 2000
793 reacties

Home
Documentaire, 2009
68 reacties

The Gunfighter
Western, 1950
57 reacties

The Last Samurai
Historisch / Oorlog, 2003
792 reacties
Gerelateerde tags
new york cityscreenplayshow businessfilm bedrijfexotic islandmonsterinheemshuman animal relationshipschipgrote depressiegiant insectremakeprehistoric creatureking kongdinosaurusschepselkaijuprehistoric creatureempire state buildinggiant apewoman in periljaren 30giant gorilla king kong
Nieuwsbrief MovieMeter
Het laatste film- en serienieuws per e-mail ontvangen?
Populaire toplijsten
- Top 250 beste films aller tijden
- Top 250 beste sciencefiction films aller tijden
- Top 250 beste thriller films aller tijden
- Top 250 beste familie films aller tijden
- Top 250 beste actie films aller tijden
- Top 100 beste films van de laatste jaren
- Top 100 beste films op Netflix
- Top 100 beste films op Disney+
- Top 100 beste films op Pathé Thuis
- Top 50 beste films uit 2020
- Top 50 beste films uit 2018
- Top 50 beste films uit 2019
- Top 25 beste films in het Nederlands
Corporate & Media
Realtimes Network
Innovatieweg 20C
7007 CD, Doetinchem, Netherlands
+31(315)-764002
Over MovieMeter
MovieMeter is hét platform voor liefhebbers van films en series. Met tienduizenden titels, die dagelijkse worden aangevuld door onze community, vind je bij ons altijd de film, serie of documentaire die je zoekt. Of je jouw content nou graag op televisie, in de bioscoop of via een streamingsdienst bekijkt, bij MovieMeter navigeer je in enkele klikken naar hetgeen dat voldoet aan jouw wensen.
MovieMeter is echter meer dan een databank voor films en series. Je bent bij ons tevens aan het juiste adres voor het laatste filmnieuws, recensies en informatie over jouw favoriete acteur. Daarnaast vind je bij ons de meest recente toplijsten, zodat je altijd weet wat er populair is op Netflix, in de bioscoop of op televisie. Zelf je steentje bijdragen aan het unieke platform van MovieMeter? Sluit je dan vrijblijvend aan bij onze community.








