• 15.782 nieuwsartikelen
  • 178.142 films
  • 12.218 series
  • 33.989 seizoenen
  • 647.194 acteurs
  • 199.041 gebruikers
  • 9.373.588 stemmen
Avatar
 
banner banner

Arîte Hime (2001)

Animatie / Fantasy | 105 minuten
3,14 25 stemmen

Genre: Animatie / Fantasy

Speelduur: 105 minuten

Alternatieve titel: Princess Arete

Oorsprong: Japan

Geregisseerd door: Sunao Katabuchi

Met onder meer: Houko Kuwashima en Minami Takayama

IMDb beoordeling: 6,5 (864)

Gesproken taal: Japans

  • On Demand:

  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot Arîte Hime

Het verhaal van een uiterst slim prinsesje dat opgesloten zit in een kasteel. Wanneer ze slimmer blijkt te zijn dan de prinsen die om haar hand komen vragen, vreest de koning dat ze hierdoor nooit aan een man zal geraken, en schakelt een tovenaar in om haar met een list uit haar lijden te verlossen.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Volledige cast

Acteurs en actrices

Princess Arete (stemrol)

Boax (stemrol)

Grovel (stemrol)

Ample (stemrol)

Witch (stemrol)

Daraboa (stemrol)

Blond Knight (stemrol)

King (stemrol)

Guard #1 (stemrol)

Young Boax (stemrol)

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van Goldenskull

Goldenskull

  • 24398 berichten
  • 3086 stemmen

Vervelende (tikkeltje moralistisch) sprookjesanimatie. De muziek is erg matig (richting slecht) en het is nogal saai geanimeerd.

Zeker na Memories, Spriggan, Mind Game en Tekkon (samen goed voor 16 sterren) had ik dit erg matige filmpje niet van Studio 4°C verwacht.

1.0*


avatar van Black Math

Black Math

  • 5430 berichten
  • 1753 stemmen

Een erg mooi filmpje met een sprookjesachtige sfeer gevoed door zeer sterke muziek. De animatie lijkt op het eerste gezicht niet heel bijzonder, toch werd ik bij tijd en wijle verrast, bijvoorbeeld door de meteorietenregen, die werkelijk schitterend was. Het verhaal deed ergens een beetje denken aan een Griekse sage (ook al ben je op de hoogte van je lot, je zult het niet ontlopen). Geen idee of dit in relatie staat met de naam van de hoofdpersoon, Arete, hetgeen deugdzaamheid betekent in het oud-Grieks. Het verhaal is inderdaad een tikkeltje moralistisch, maar ik heb me zeker niet zoveel geërgerd als bij het bekijken van sommige Ghibli-films.


avatar van Onderhond

Onderhond

  • 87594 berichten
  • 12843 stemmen

Herziening viel toch wel tegen.

Vooral visueel had ik toch wat meer problemen met de film deze keer. Ondanks dat de animatie zelf nog wel mooi was, vond ik de art style te magertjes. Het sluit aan bij het voornamelijk Europese sfeertje dat nagestreefd wordt, maar kan niet zeggen dat het echt mooi was.

Jammer, want het verhaaltje is op zich nog wel aandoenlijk en Katabuchi schept een rustige, kalme atmosfeer waarin de personages af en toe lijken te zweven. Het kabbelt echt wel lekker verder zonder dat het veel inzakt en ik ben de hele tijd geboeid blijven kijken.

Maar van Studio 4°C verwacht je dan toch uiteindelijk net wat meer. Het is zeker nog wel een aanrader voor wie deze film nog niet gezien heeft en graag buiten de traditionele anime-stereotypen films kijkt, maar die hoge scoren kan ik niet echt meer rijmen met m'n smaak. Vol puntje aftrek dus.

3.5*