Silent Running (1972)
Genre: Sciencefiction / Drama
Speelduur: 89 minuten
Alternatieve titel: Muiterij in het Heelal
Oorsprong:
Verenigde Staten
Geregisseerd door: Douglas Trumbull
Met onder meer: Bruce Dern, Cliff Potts en Ron Rifkin
IMDb beoordeling:
6,6 (33.347)
Gesproken taal: Engels
Releasedatum: 31 januari 1980
On Demand:
Niet beschikbaar op Netflix
Niet beschikbaar op Pathé Thuis
Niet beschikbaar op Videoland
Niet beschikbaar op Prime Video
Niet beschikbaar op Disney+
Niet beschikbaar op Google Play
Niet beschikbaar op meJane
Plot Silent Running
"Amazing companions on an incredible adventure... that journeys beyond imagination!"
Freeman Lowell zorgt voor de planten in gigantische plantenkassen in de ruimte. Aangezien op de aarde de laatste bomen allang zijn verdwenen, verzorgt Lowell het groen met hart en ziel. Wanneer hij vanuit aarde het bevel krijgt om de kassen te vernietigen, weigert hij dit dan ook.
Externe links
Acteurs en actrices
Freeman Lowell
John Keenan
Marty Barker
Andy Wolf
Grey Drone #1 “Dewey”
Orange Drone #2 “Huey”
Orange Drone #2 “Huey”
Green Drone #3 “Louie”
Neal - ‘Berkshire’ Captain (stemrol/onvermeld)
Anderson (stemrol/onvermeld)
Reviews & comments
Mza
-
- 356 berichten
- 1924 stemmen
Net gekeken en ik vond het juist een prachtige film. Goede sfeer en hoewel er niet veel gebeurd toch boeiend. De weinige actie is in het begin maar het tweede gedeelte vond ik juist het mooist. Vooral die robotjes waren erg aandoenlijk.
wezli
-
- 158 berichten
- 1174 stemmen
In het eerste half uur is het verhaal zo'n beetje wel verteld. Regie debuut van de man achter de special-effects in 2001: A Space Odyssey.
james_cameron
-
- 6993 berichten
- 9785 stemmen
Interessante SF-film, mooi gemaakt en met een prima rol van Bruce Dern. De special effects zijn uitstekend (hoewel natuurlijk wat gedateerd) en het camerawerk is eersteklas. Traag maar intrigerend. Trumbull's andere film Brainstorm is nog iets beter.
samtherapy
-
- 1 berichten
- 88 stemmen
Traag, maar wel op sommige momenten mooi. Het enige dat echt niet kan is de ontzettende kutnummers van Joan Baez. Wie zit er nou te wachten op een sci-fi film met daarin ineens wat folk nummers???
Rua
-
- 215 berichten
- 345 stemmen
Traag, maar wel op sommige momenten mooi. Het enige dat echt niet kan is de ontzettende kutnummers van Joan Baez. Wie zit er nou te wachten op een sci-fi film met daarin ineens wat folk nummers???
In 1972 was dat heel cool... 
Theatertje
-
- 1235 berichten
- 1143 stemmen
Vijf sterren is nog veel te weinig voor deze geniale SF-film met een geweldige vertolking van meneer Dern. De muziek is prachtig en het verhaal is origineel. Dit is dé perfecte film over onze toekomst als wij niet ophouden de Aarde te verwarmen met onze uitlaatgassen!
Wouter
-
- 18718 berichten
- 3085 stemmen
Wat een PC gezever, Theatertje.
Vond het behoorlijk saai destijds. Overigens grappig: De Italianen noemden de film schaamteloos 2002: la seconda odissea.
Quentin
-
- 10202 berichten
- 8552 stemmen
De Italianen waren sowiezo goed in 'schaamteloze' sequels; The Last Hunter aka. Il Cacciatore 2 , Alien 2 sulla Terra etc.
veron35
-
- 4768 berichten
- 0 stemmen
Redelijke film. Het verhaal vind ik niet zo spectaculair en de film is behoorlijk saai. Toch wel een goede sfeer en special effect.
3*
Demoniac
-
- 413 berichten
- 1458 stemmen
Best een mooi gemaakte film. Het idee is goed, maar had wel wat beter uitgewerkt kunnen worden denk ik. Zo was het mij niet helemaal duidelijk waarom de koepels met de begroeiïng moesten worden vernietigd Verder vond ik de robots wel grappig, maar werd het na een tijdje wel ietwat saai. Wel mooie beelden. Ook nog een keer of twee een verschrikkelijk nummer erdoor heen. Al met al 3 *
Baggerman
-
- 10839 berichten
- 8281 stemmen
Zzzzzzzzzzzzzzzzzzz zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz....huh?
Serieus gewoon twee keer in slaap gevallen bij deze film! Echt onnoemelijk saai!
Ik ben gek van SF, daarom ook de DVD voor een prikkie aangeschaft. Maar waarom is deze film in godesnaam op DVD is uitgebracht?????
MIsschien als therapie voor slapeloosheid???
In inderdaad die nummers van Joan Boaz??? Wat ís dat???
Het werkt alleen lachwekkend en tenekrommend. Alsof je in de sountrack van een horrorfilm af en toe een nummer van Frans Bauer langs laat komen!
Alhoewel, bij nader inzien.........? Dat laatste zou bij mij wel afgrijzen oproepen!
stinissen (crew films & series)
-
- 23443 berichten
- 76930 stemmen
Sommige films hebben het gewoon niet voor sommige mensen , ik persoonlijk vond het een goede film met een uitstekende Dern.
Baggerman
-
- 10839 berichten
- 8281 stemmen
Sommige films hebben het gewoon niet voor sommige mensen , ik persoonlijk vond het een goede film met een uitstekende Dern.
Inderdaad, de verschillen in smaak vind ik ook het grappige aan MM. Soms trap je echter wel op iemands ziel. In mijn geval altijd onbedoeld, als ik een film slecht vind geef ik een laag cijfer, maar dat wil volgens mij helemaal niet zeggen dat het dan ook een slechte film ís!. Helaas vatten veel mensen dat laatste niet en er ontstaan dan hele kruistochten tegen tegen de slecht-cijfer-gevers..... (die overigens vaak zeer vermakelijk zijn om te volgen!).
Ik moet zeggen dat ik het moeilijker vind een 0,5 te geven dan een 5,0. Met een heel positieve bril is er namelijk altijd wel wat goeds te vinden in een film, b.v. een aktiefilm met een hopeloos script kan toch nog mooie special effects hebben.
Wat genuanceerder terugdenkend vind ik eigenlijk ook niet dat Dern in deze film een wanprestatie neerzet, hij doet het meer dan behoorlijk, voor mij is hij dan uiteindelijk het enige lichtpuntje in de film (vandaar de 1 i.p.v. de 0,5!).
Van een SF-film verwacht ik toch wat meer actie, een visuele weergave van andere technologieën en (buitenaardse) culturen. Of meer filosofische diepgang zoals in 2001: a Space Odyssey of Solyaris.
RomeijnLand
-
- 39 berichten
- 186 stemmen
Goede film, alhoewel het soms wel saai is.
Die robots waren ook wel vreemd.
Toch wel een mooie film.
Theunissen
-
- 12271 berichten
- 5514 stemmen
Ik vond dit een zeer mooie Science-Fiction film die ook nog eens ontroerend was vanwege de robots. De film was tevens boeiend. Zeer mooie drama film die nog altijd mooi is om te zien.
wendyvortex
-
- 5196 berichten
- 7268 stemmen
Inderdaad een paar malloten hier die denken dat SF alleen maar Battlestar Galactica is. Daar lijkt het inderdaad niet op. Dit is een ietwat diepgravender film zonder heel veel actiescenes.
Qua sfeer en beelden is het prachtig En verouderd??? Valt ook wel mee hoor (heb hem een jaar of drie geleden herzien).
Eersteklas SF in het rijtje Solaris (de Tarkovsky film dan) en The Man Who Fell To Earth.
sibren
-
- 1 berichten
- 19 stemmen
Sorry mensen, 1*. De enige reden dat ik geen 0,5 sterren geef is omdat ik de film na een hele lange tijd nog steeds goed kan herinneren. Dit komt echter omdat ik de film, toen ik hem voor het eerst zag, zo onnoemelijk saai vond, dat mij dat nog steeds heugt.
Vond de muziek overigens best wel goed, maar ja ik ben een van de weinige debielen die Joan Beaz kan warderen...
erwku
-
- 529 berichten
- 2482 stemmen
Na het zien van Wall-E moest ik weer even aan deze zeer matige film denken.
Zelden heb ik ruimte schepen zo saai en langzaam door de ruimte zien zweven. Zelden heb ik zo een oninteressante vervelende linkse 'groene maniak 'in de hoofdrol gezien. Bruce Dern???? wie is hij???
Ik kan me als kijker niet inleven in het feit dat deze zogenaamde Bruce Dern enkele mensenlevens opoffert voor zijn kas plantjes.
Mooi vind ik wel dat de eenzaamheid en de zinloosheid van zijn acties tot een nog deprimerende finale leidt. Echt jaren 70! heerlijk.
2,5 ster alleen omdat ik een zwak heb voor dystopische jaren 70 sf films. 2,5 sterren alleen voor de aardige premisse en voor de redelijke special effect en het kattegejank van Joan Baez.
Bruce Dern,........not for me,...
wendyvortex
-
- 5196 berichten
- 7268 stemmen
Ik kan me als kijker niet inleven in het feit dat deze zogenaamde Bruce Dern enkele mensenlevens opoffert voor zijn kas plantjes.
Begin jaren 70 werd dankzij de Club van Rome voor het eerst bekend dat de mensheid de natuur om zich heen verwoest. Silent Running is hier dus op gebasseerd.
Let wel: Het ruimteschip heeft de laatste planten en bomen aan boord. Als deze zouden verdwijnen is alle flora definitief verdwenen.
erwku
-
- 529 berichten
- 2482 stemmen
Let wel: Het ruimteschip heeft de laatste planten en bomen aan boord. Als deze zouden verdwijnen is alle flora definitief verdwenen.
zoals gezegd. Ik kan mij als kijker niet inleven in een Groene gek die mensen dood om zijn kas plantjes te redden.
Een basis principe van het verhaal vertellen is dat je tot op zekere hoogte kan inleven in de motivaties van een karakter.
Ik kan mij voorstellen dat Communisten en Hippies, Groene maniakken, Veganisten en gelijk soortige masochisten zich kunnen inleven in de motivatie van die meneer Bruce Dern, maar ik niet.
De schrijvers hadden een veel betere protagnist moeten bedenken, een veel beter script en een veel betere Bruce Dern. Dan was het wat geworden.
Geef mij maar Soylent Green!
wendyvortex
-
- 5196 berichten
- 7268 stemmen
[
Ik kan mij voorstellen dat Communisten en Hippies, Groene maniakken, Veganisten en gelijk soortige masochisten zich kunnen inleven in de motivatie van die meneer Bruce Dern, maar ik niet.
Geef mij maar Soylent Green!
Om je gerust te stellen: Ik behoor tot geen van bovenstaande groepen.
Vreemd genoeg vond ik Soylent Green dan weer een saaie film waar ik niet veel mee had.
Pastichio Rocker
-
- 6344 berichten
- 0 stemmen
Bruce Dern???? wie is hij???
De vader van Laura Dern, maar dat zegt je ws ook niks.
erwku
-
- 529 berichten
- 2482 stemmen
Vreemd genoeg vond ik Soylent Green dan weer een saaie film waar ik niet veel mee had.
Tja, opzich is dat het ook niet, maar ben stiekem een beetje van Chalton Heston, die is daar heerlijk over de top (You got to tell em Soylent green=people!!!) en de prachtige sterf scene van Eddy Robinson vind ik een van de mooiste scenes ooit.
erwku
-
- 529 berichten
- 2482 stemmen
De vader van Laura Dern, maar dat zegt je ws ook niks.
Helaas ken ik die lelijke hork wel. Maar gelukkig voor haar dat ze met Lynch mocht samenwerken, anders was het allemaal,... straight to video.
kos
-
- 46695 berichten
- 8850 stemmen
Nou nee, Laura Dern is wel 1 van de betere actrices van de laatste decennia.
Betamax
-
- 1256 berichten
- 1231 stemmen
Lekker SF film met knullig gemaakte robots.
Maar de sfeer was prima.
Heb deze echt lang geleden gezien enkon me nog steeds boeien.
Rmie
-
- 528 berichten
- 965 stemmen
Aardige s.f, beetje suf soms.
Moet wel zeggen dat ik op zich hippie muziek kan waarderen maar Joan Beaz, nee dank je.
drie sterren! (zonder Joan B. drie en half)
wendyvortex
-
- 5196 berichten
- 7268 stemmen
2 Joan Baez-nummers speciaal geschreven voor deze film.
Joan Baez en S.F. is nou ook niet de eerste associatie die bij mij opkomt, maar het werkt (en dan hebben we ook nog zoiets als de tijdgeest anno 1972).
Overigens ben ik dol op Baez.
Wat de film betreft derde herziening en ik blijf erbij dit is een eco-S.F.-meesterwerk.
Alleen al die robotjes....Huey en Dewey 
Het laatste nieuws

AppleTV komt deze zomer met een nieuw seizoen van 'Ted Lasso'

Leo Woodall en Rachel Weisz in nieuwe Netflix Original: alles over 'Vladimir'

Thriller 'Enemy of the State' van Tony Scott is zaterdagavond te bekijken op televisie

'Bridgerton' is terug op Netflix: eerste deel van vierde seizoen nu te zien
Bekijk ook

The Incredible Shrinking Man
Fantasy / Drama, 1957
92 reacties

Watership Down
Animatie / Avontuur, 1978
195 reacties

Tora! Tora! Tora!
Oorlog / Drama, 1970
78 reacties

Invasion of the Body Snatchers
Horror / Sciencefiction, 1956
68 reacties

The Day the Earth Stood Still
Drama / Sciencefiction, 1951
96 reacties

The Right Stuff
Avontuur / Biografie, 1983
77 reacties
Gerelateerde tags
space marinesunlightplantruimtereissaturnbiotope greenhousedystopiewoudruimtevoedselrobotspace stationenviromentalismbiosphere
Nieuwsbrief MovieMeter
Het laatste film- en serienieuws per e-mail ontvangen?
Populaire toplijsten
- Top 250 beste films aller tijden
- Top 250 beste sciencefiction films aller tijden
- Top 250 beste thriller films aller tijden
- Top 250 beste familie films aller tijden
- Top 250 beste actie films aller tijden
- Top 100 beste films van de laatste jaren
- Top 100 beste films op Netflix
- Top 100 beste films op Disney+
- Top 100 beste films op Pathé Thuis
- Top 50 beste films uit 2020
- Top 50 beste films uit 2018
- Top 50 beste films uit 2019
- Top 25 beste films in het Nederlands
Corporate & Media
Realtimes Network
Innovatieweg 20C
7007 CD, Doetinchem, Netherlands
+31(315)-764002
Over MovieMeter
MovieMeter is hét platform voor liefhebbers van films en series. Met tienduizenden titels, die dagelijkse worden aangevuld door onze community, vind je bij ons altijd de film, serie of documentaire die je zoekt. Of je jouw content nou graag op televisie, in de bioscoop of via een streamingsdienst bekijkt, bij MovieMeter navigeer je in enkele klikken naar hetgeen dat voldoet aan jouw wensen.
MovieMeter is echter meer dan een databank voor films en series. Je bent bij ons tevens aan het juiste adres voor het laatste filmnieuws, recensies en informatie over jouw favoriete acteur. Daarnaast vind je bij ons de meest recente toplijsten, zodat je altijd weet wat er populair is op Netflix, in de bioscoop of op televisie. Zelf je steentje bijdragen aan het unieke platform van MovieMeter? Sluit je dan vrijblijvend aan bij onze community.








