• 15.837 nieuwsartikelen
  • 178.522 films
  • 12.249 series
  • 34.035 seizoenen
  • 647.812 acteurs
  • 199.141 gebruikers
  • 9.380.120 stemmen
Avatar
 
banner banner

Southland Tales (2006)

Komedie / Sciencefiction | 144 minuten / 160 minuten (Cannes Film Festival 2006)
2,69 482 stemmen

Genre: Komedie / Sciencefiction

Speelduur: 144 minuten / 160 minuten (Cannes Film Festival 2006)

Oorsprong: Verenigde Staten / Duitsland / Frankrijk

Geregisseerd door: Richard Kelly

Met onder meer: Seann William Scott, Sarah Michelle Gellar en Dwayne Johnson

IMDb beoordeling: 5,3 (42.067)

Gesproken taal: Engels

  • On Demand:

  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot Southland Tales

"Have a nice apocalypse."

In 2008 heerst er in Los Angeles een hittegolf van drie dagen, die uitmondt in een groot 4th of July feest. We volgen het leven van drie mensen. Als eerste is er Boxer Santaros, een acteur die voornamelijk bekend is uit actiefilms en last heeft van geheugenverlies. Ten tweede is er Krysta Now, een actrice uit pornofilms, die bezig is met haar eigen televisieshow. En als laatste is er Roland Taverner, een politieagent die nogal met zichzelf in de knoei zit.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Volledige cast

Acteurs en actrices

Boxer Santaros / Jericho Cane

Roland Taverner / Ronald Taverner

Krysta Kapowski / Krysta Now

Private Pilot Abilene

Madeline Frost-Santaros

Fortunio Balducci

Bart Bookman

Dr. Inga Von Westphalen

Shoshana Kapowski

Serpentine

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van Inland Rabbit

Inland Rabbit

  • 3286 berichten
  • 2159 stemmen

Ik geloof da Boudisque wel de UK editie heeft liggen


avatar van Pastichio Rocker

Pastichio Rocker

  • 6344 berichten
  • 0 stemmen

Knisper schreef:

(quote)
Dus niet in de winkel.

Wel via internet te bestellen uiteraard.

Ik heb 'm anders bij de Boudisque vandaan en daar stond 'ie gewoon in een van de rekken.


avatar van Paalhaas

Paalhaas

  • 1582 berichten
  • 2569 stemmen

Knisper schreef:

-4 van de 91 (4,40%) van de stemmers die zowel op Southland Tales als Donnie Darko gestemd hebben, geven een hoger cijfer aan Southland Tales

Lol, maar 3 man dus die het met me eens zijn.


avatar van Inland Rabbit

Inland Rabbit

  • 3286 berichten
  • 2159 stemmen

Op dit moment heb ik ze als beoordeling evenhoog. Donnie wel vervangen in mn Top voor Southland nu wel


avatar van Brooklyn

Brooklyn

  • 1144 berichten
  • 1402 stemmen

Ik heb Paradiso Entertainment gemaild. Ze wisten nog niks te zeggen over een release...


avatar van Ottoman

Ottoman

  • 61 berichten
  • 124 stemmen

een van de slechtste films die ik ooit heb gezien. op zich een goed verhaal en een goede cast maar de film kwam maar niet op gang.

Daarbij komt ook nog dat het een uiterst vage einde heeft.


avatar van Uier

Uier

  • 2006 berichten
  • 3749 stemmen

Inland Rabbit schreef:

Op dit moment heb ik ze als beoordeling evenhoog. Donnie wel vervangen in mn Top voor Southland nu wel

Idem dito.


avatar van rokkenjager

rokkenjager

  • 2863 berichten
  • 1702 stemmen

Ik zat gedurende de film met een grijns op me gezicht. Hoe krijg je het voor mekaar? 2 en half uur nonsense optassen dat wonder boven wonder ook nog weet te boeien/vermaken. Dat Kelly het verdienste is voor non-conformisme zoals eerder aangegeven moge duidelijk zijn. Echter niet voordat 'n portie Pretentieuze lading mee wordt gediend. Kelly lijkt met Soutland Tales lak hebben aan alles en iedereen. Het resultaat dat ie oplevert is eigenzinniger dan eigenzinnig, vreemder dan vreemd en boven alles chaotischer dan chaotisch. Gelukkig beziet hij nog steeds de kunst om cinematografie te toveren. De sfeer die Kelly creëert is dromerig en swingend. Visueel zelfs mooier dan Donnie Darko.

Ik heb nooit iets gehad tegen de namen die Kelly heeft gekozen om zo zich uit te dagen. Of ze hier weten te overtuigen?....Daar ben ik niet helemaal bewust van. Naar mijn mening krijgen ze daar de tijd en ruimte niet voor, want hoewel Kelly keer op keer probeert om een puinhoop van te maken met een hoop overtollige dialogen overheerst de sfeer echter. Anderzijds wat is sfeer zonder muziek? De verbluffende soundtrack doet alle twijfels over het feit dat je wellicht een dromerige wereld aan het bewandelen bent vergeten.

Southland Tales moge zich nog lang niet als een meesterwerk kandideren, en Kelly zich nog lang niet uitspreken dat ie foutloos film heeft opgeleverd. Echter ieder regisseur die met zo'n budget dergelijke eigenzinnig en arrogante film oplevert verdiend mijn achting.


avatar van Blokland

Blokland

  • 545 berichten
  • 1472 stemmen

Dat deze film van dezelfde regisseur als Donnie Darko is kan ik nauwelijks geloven.


avatar van Ninto

Ninto

  • 728 berichten
  • 1142 stemmen

Na 50 minuten afgezet. Opzich geen slechte cast en ook geen slechte acteerprestaties, maar het verhaal is gewoon te saai om mij geïnteresseerd te houden. Helemaal toen ik zag dat het nog meer dan anderhalf uur zou duren kon ik kiezen tussen "afkijken" en "uitzetten". Had ik het eerste gekozen had ik mezelf voor het einde van de film zeker kapotgeschoten, dus heb ervoor gekozen het uit te zetten.

Bah...


avatar van Brooklyn

Brooklyn

  • 1144 berichten
  • 1402 stemmen

Stem dan ook niet!


avatar van Inland Rabbit

Inland Rabbit

  • 3286 berichten
  • 2159 stemmen

Zit er een bewuste link tussen Southland Tales en Watchmen? Dan doel ik op de identieke smiley, die nogal vaak voorkomt in Southland Tales. Strip en film. Dit is ook precies het WatchMen teken.


avatar van Brooklyn

Brooklyn

  • 1144 berichten
  • 1402 stemmen

Een interessante mislukking noemt men dat

Het is altijd belangrijk een film goed te beginnen leert de ervaring. Home-video van de atoombom is natuurlijk vet gefilmd, maar het vervolg is zwak. De opsomming van de stand van zaken in de wereld / amerika komt geforceerd over en laat je moeilijk in de film glijden. Een valse start, daarna moeten de personages pas tot leven komen.

Film is eigenlijk een aanklacht tegen alles: republikeinen, democraten, war on terror/middenoosten beleid, patriot act, maatschappij, media, oppervlakkigheid (vertel het me als ik nog wat vergeten ben). Kelly gooit dat ook nog eens in een mix van meerdere genres: SF, satire, drama, soap, comedy, musical... wat overblijft is een behoorlijk onsamenhangend ding met scenes die op het ene moment uit een comedy lijken te komen, en op het volgende moment uit een diepgravend Science Fiction drama. Daardoor mist ST doel. Ook lijkt er niet echt één sfeer te hangen in de film, het gaat van hot naar her waardoor meeleven met personages ook moeilijk wordt (als Kelly hiernaar op zoek was that is...). Voice over komt ook niet lekker uit de verf.

Toch nog boeiend al met al. Een paar prachtscenes, heel veel weirdness, een leuk acterende Sarah Michelle Gellar (Teen horniness is not a crime, right back at ya! ), goede muziek (best bizar om Moby's ambient te horen onder scenes die werkelijk nergens op slaan) en mooie cinematografie.

En dan is het moeilijk te bepalen voor me wat overheerst. Er waren momenten dat ik dacht naar een pure satire/comedy te kijken, het volgende moment tracht Southland Tales de diepte in te gaan, zowel emotioneel als filosofisch. Het mixt grotendeels niet lekker en aan het eind ontspoort het. Een 'mooi' en 'euforisch' einde dat me niet raakt doordat de inleiding van pakweg twee uur niet weet wat het wil en enige binding met personages ontbreekt. Misschien mis ik de knipoog te vaak, maar Kelly zoekt mijns inziens wel degelijk naar een filofisch en emotioneel diep einde, maar dat werkt niet door voorstaande redenen.


Had een coherentere en donkerdere film verwacht al met al, maar heb me zeker vermaakt in de dikke twee uur die Southland Tales duurt. Nu al benieuwd naar de herziening.

3*


avatar van Brooklyn

Brooklyn

  • 1144 berichten
  • 1402 stemmen

Het geheel blijft wel geweldig naspoken iig


avatar van AHWA

AHWA

  • 16922 berichten
  • 1293 stemmen

In een aantal fasen gekeken en steeds geprobeerd om erachter te komen waar het nou om ging, wat was het doel van deze film, wat was de plot, en ik dacht maar steeds dat het aan mij lag dat ik niets zinnigs kon verzinnen.

Ik weet niet wat Kelly bedoeld met deze film, er zitten wel een paar aardige stukken in, maar voor mij is het veel te vaag en veel te random.

Gellar doet het goed in Buffy, maar in de films laat haar acteertalent te wensen over. The Rock moet het maar bij actiefilms houden, al vond ik z'n knipoog naar Stone Cold Steve Austin met het bier wel erg grappig.

Timberlake en Scott doen het daarentegen wel prima en hun scenes behoorden tot de betere.

Ik kan hier echter niet meer dan een 2* voor geven. De herkijkwaarde is voor mij te laag, want de film is het eerste anderhalf uur erg traag en vervelend, het laatste deel trekt het nog een beetje op, ware het niet dat de film de hele speelduur even vaag blijft. Misschien heb ik niet genoeg verstand van films hiervoor, ik weet het niet.

2*


avatar van Brooklyn

Brooklyn

  • 1144 berichten
  • 1402 stemmen

AHWA schreef:

Gellar doet het goed in Buffy, maar in de films laat haar acteertalent te wensen over.

2*

Vind je?

Vond haar geweldig spelen, knipogen en zelfspot genoeg iig. Rest van je recensie begrijp ik wel, alleen valt het kwartje bij mij net de andere kant op.


avatar van Pastichio Rocker

Pastichio Rocker

  • 6344 berichten
  • 0 stemmen

Volgens mij was het de bedoeling dat ze overkwam als een domme bimbo. Perfect gecast dus!


avatar van Uier

Uier

  • 2006 berichten
  • 3749 stemmen

Brooklyn schreef:

Het geheel blijft wel geweldig naspoken iig

Da's ook de kracht van de film. Ik denk dat niemand hier de film in één klap de volle 5* heeft gegeven. Dit gebeurde pas na 1 of 2 keer herzien.

Juist de onsamenhangendheid en diversiteit houdt de film interessant om meerdere malen te zien. Dit in combinatie met de prachtige beelden en fantastische soundtrack zorgen er bij mij in elk geval voor dat de film in waardering steeg naar elke herziening.


avatar van vph1272qm

vph1272qm

  • 220 berichten
  • 147 stemmen

ik bergreep er geen ruk van, wat willen ze nou?


avatar van Pastichio Rocker

Pastichio Rocker

  • 6344 berichten
  • 0 stemmen

Zoals Brooklyn al eerder zei is deze film ook voor mijn gevoel te plaatsen in de categorie: interessante mislukkingen.


avatar van bassie200

bassie200

  • 112 berichten
  • 920 stemmen

Ik snapte er ook echt geen reet van!!

Dacht steeds, zal nog wel duidelijk worden, nou niet dus....

Goeie cast, maar echt een verschrikkelijk slechte film!


avatar van Pastichio Rocker

Pastichio Rocker

  • 6344 berichten
  • 0 stemmen

Omdat je 'm niet snapt?


avatar van AHWA

AHWA

  • 16922 berichten
  • 1293 stemmen

Dat lijkt me een van de redenen om hier een lager cijfer aan te geven. De film is vrij vaag.


avatar van Malick

Malick

  • 9142 berichten
  • 640 stemmen

Ik heb genoten maar vraag me niet waar het over ging...


avatar van M.Goodkat

M.Goodkat

  • 1290 berichten
  • 1463 stemmen

Wil wel graag de film bezien, maar vind die nergens, niet dat ik hem zou willen kopen maar gewoon huren


avatar van bioscoopstoelen

bioscoopstoelen

  • 60 berichten
  • 130 stemmen

Ik weet nog dat ik een paar jaar geleden keek op deze site en toen dacht: oh mijn god, een nieuwe van Richard Kelly die moet ik zien! wat leuk. En toen dacht van als hij uitkomt zal je er wel mee doodgegooid worden aangezien DD zo'n succes was. Dus ben er daarom niet verder meer achteraan gegaan. Dacht dat ik wel zou merken al hij uitkwam. Nou niet dus. Deze lijkt wel totaal onopgemerkt voorbij te zijn gegaan. En nog wel met populaire acteurs als justin timberlake erin. Heel raar. En aan de reacties te lezen is het wel een goeie.

Ik ben nu heel erg benieuwd en ga m snel maar eens halen:P ik laat wel weten wat ik er van vindt..


avatar van Pastichio Rocker

Pastichio Rocker

  • 6344 berichten
  • 0 stemmen

Sinds wanneer is Justin Timberlake een populair acteur?


avatar van BoordAppel

BoordAppel

  • 14274 berichten
  • 3282 stemmen

Grappig om te zien dat van alle recensies er maar één echt negatief is en de film gemiddeld slechts een 2,75 heeft.


avatar van Beitel

Beitel

  • 415 berichten
  • 0 stemmen

De mijnes heb ik geplaatst vóór het recensie-systeem werd ingevoerd. Nu zijn het er in ieder geval twee.


avatar van Uier

Uier

  • 2006 berichten
  • 3749 stemmen

Komt deze film in aanmerking voor de top 10 van 2008, of heeft 'ie door de geannuleerde bios-release niets meer met dit jaar te maken gehad?