• 15.835 nieuwsartikelen
  • 178.414 films
  • 12.235 series
  • 34.017 seizoenen
  • 647.724 acteurs
  • 199.123 gebruikers
  • 9.378.910 stemmen
Avatar
 
banner banner

Southland Tales (2006)

Komedie / Sciencefiction | 144 minuten / 160 minuten (Cannes Film Festival 2006)
2,69 482 stemmen

Genre: Komedie / Sciencefiction

Speelduur: 144 minuten / 160 minuten (Cannes Film Festival 2006)

Oorsprong: Verenigde Staten / Duitsland / Frankrijk

Geregisseerd door: Richard Kelly

Met onder meer: Seann William Scott, Sarah Michelle Gellar en Dwayne Johnson

IMDb beoordeling: 5,3 (42.056)

Gesproken taal: Engels

  • On Demand:

  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot Southland Tales

"Have a nice apocalypse."

In 2008 heerst er in Los Angeles een hittegolf van drie dagen, die uitmondt in een groot 4th of July feest. We volgen het leven van drie mensen. Als eerste is er Boxer Santaros, een acteur die voornamelijk bekend is uit actiefilms en last heeft van geheugenverlies. Ten tweede is er Krysta Now, een actrice uit pornofilms, die bezig is met haar eigen televisieshow. En als laatste is er Roland Taverner, een politieagent die nogal met zichzelf in de knoei zit.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Volledige cast

Acteurs en actrices

Boxer Santaros / Jericho Cane

Roland Taverner / Ronald Taverner

Krysta Kapowski / Krysta Now

Private Pilot Abilene

Madeline Frost-Santaros

Fortunio Balducci

Bart Bookman

Dr. Inga Von Westphalen

Shoshana Kapowski

Serpentine

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van Macmanus

Macmanus

  • 13726 berichten
  • 3703 stemmen

Leken me niet echt spoilers, maar indd misschien leuker om het nog niet te weten.


avatar van Phoenix

Phoenix

  • 7846 berichten
  • 1418 stemmen

Who am I?

- That's none of your business!

2,5 uur puur genieten dit.

Kelly kleurt hier niet alleen buiten de lijnen, hij tekent de lijnen zelf, en gebruikt voor zijn nieuwste uitspattingen opnieuw prachtig materiaal. Die handelsmerk longtakes met glijdende en draaiende camera, merkwaardige CGI en vreemdsoortige futuristische panopticons, Muse, BRMC, een Badalamenti-achtige Moby... Overgoten met een dikke, vette fuck you, naar van alles en nog wat. De ene one-liner is nog belachelijker - en vaak nietszeggender - dan de ander, maar ik kwam geregeld niet meer bij van het lachen. Maar dat kan ook door de overgelikte maar ongekende schoonheid en de grenzeloze pretentie van Kelly's ideeën komen.

Donnie Darko mag dan al Lynch-light zijn genoemd, dit komt er nog dichter bij in de buurt: Lynch, want de causale coherentie is zoek en de karakters zijn totaal geschift. Gelukkig is de film zich hier helemaal bewust van en wordt het omringd met een waanzinnig zelfreflexief B-film plot. En Light, omdat het allemaal een heerlijk stuk lichtvoetiger is en het overgrote deel van de setting baadt in zonlicht. Het ligt (badumching) mij zelfs beter dan het duistere werk van Lynch.

Een film waar ik nog lang van ga nagenieten. Laat gewoon al je serieux en verwachtingen varen en vertrouw het aan Kelly toe om je met elke scène te verrassen. Grote kans wel dat je het niets vind, maar als dit een glimps van de filmtoekomst uit Kelly's glazen bol is dan kan ik alleen maar reikhalzend uitkijken.

Op naar de DVD, of misschien zelfs een bioscoopbezoek, opdat de ervaring door middel van Surround Sound en scherp(er) beeld de laatste halve ster erbij dwingt.

Wat een ervaring. Ontzettend benieuwd wat anderen hiervan gaan vinden. Zou me niets verbazen als hij niet boven de 2,5* uitkwam. Deze film lijkt amper gemaakt met en voor een menselijk brein.


avatar van Phoenix

Phoenix

  • 7846 berichten
  • 1418 stemmen

Een nacht slapen later. Wat ik nog was vergeten te vermelden (zeer lichte spoilers):

Copulerende auto's, een adembenemende dansscène met Gellar en Moore, een zwevende ijscowagen, het linkeroog van Scott, de senator die het allemaal niet kan bevatten, Timberlake met zelfspot, prachtig vuurwerk, een fraai vormgegeven megazeppelin, Strange Days-achtige beelden van LA, tijdreizen, Jon Lovitz met toegang tot véél peroxide, een memorabele 'domestic disturbance' en een heel resem aan fucks, sucks, en cocks.

Wat een feest mensen!


avatar van Macmanus

Macmanus

  • 13726 berichten
  • 3703 stemmen

Dan moet jij het ook onder spoiler tags zetten hoor


avatar van starbright boy

starbright boy (moderator films)

  • 22412 berichten
  • 5077 stemmen

Ik heb ineens weer meer zin in deze film.


avatar van Mochizuki Rokuro

Mochizuki Rokuro

  • 18942 berichten
  • 16416 stemmen

Tja, ook grote gebaren lijkt me. Ook ik blijf benieuwd, op zijn minst geïntrigeerd.

Bij Kelly zie ik dan ook wel verwantschap met PT Anderson. Wat spoilertags zou niet gek zijn inderdaad...


avatar van Inland Rabbit

Inland Rabbit

  • 3286 berichten
  • 2159 stemmen

Wat een mooi geschreven ervaringsschets/recensie Phoenix, dat van je spoilerige 2e post is dan inderdaad wat jammer. Je wist in ieder geval vootr mn gevoel een stuk beter te omschrijven wat deze film is, dan dat ik probeerde.


avatar van niethie

niethie

  • 7319 berichten
  • 7246 stemmen

Oh ik wordt hier met de recencie beneiuwder naar wil hem zo graag zien..


avatar van Phoenix

Phoenix

  • 7846 berichten
  • 1418 stemmen

Vooruit dan, heb het idee dat, op het tijdrijzen na, alles redelijk nietszeggend is zonder de context van de film, maar ok, spoilertags geplaatst. Wel jammer, want jullie lijken een stuk meer getriggerd na het lezen van zulke zaken.


avatar van The One Ring

The One Ring

  • 29974 berichten
  • 4109 stemmen

Ik wordt alleen maar minder benieuwd eigenlijk. Phoenix bevestigd allemaal wat ik van de film verwacht: een egotrip van Kelly, pretentieuze interessantdoenerij en schoppen puur om het schoppen. Maar goed, ik vond Donnie Darko dan ook al verschrikkelijk.


avatar van niethie

niethie

  • 7319 berichten
  • 7246 stemmen

Een kijkbeurt om daar zelf over te oordelen kan toch geen kwaad ??


avatar van Leland Palmer

Leland Palmer

  • 23785 berichten
  • 4897 stemmen

Hmm, ben wel erg beniewd naar deze film. Veel verschillende reacties zie ik. Is ie al ergens te pindakazen?


avatar van niethie

niethie

  • 7319 berichten
  • 7246 stemmen

Schijnt van wel maar doe dat nooi zelf...


avatar van Phoenix

Phoenix

  • 7846 berichten
  • 1418 stemmen

18 Maart verschijnt de DVD in de VS, dus er dwalen rips rond ja.


avatar van The One Ring

The One Ring

  • 29974 berichten
  • 4109 stemmen

niethie schreef:

Een kijkbeurt om daar zelf over te oordelen kan toch geen kwaad ??

Ik betwijfel anders ten zeerste of het kijken van deze film me goed zal. Ik mag denk ik toch ook best zeggen dat het me niets lijkt? Ik stem verder niet of zo.


avatar van niethie

niethie

  • 7319 berichten
  • 7246 stemmen

Nee dat bedoelde ik ook niet, ik bedoel alleen maar dat je nu denkt (zegt) dat de film je niets lijkt (zeg ik zelf ook wel eens) maar daar kan je natuurlijk pas over oordelen als je de film gezien hebt misschien vind je hem achteraf wel geweldig.


avatar van Xelátion

Xelátion

  • 13 berichten
  • 102 stemmen

Ongelovelijke heerlijke film, had mijn volledige aandacht. En ja zo mysterieus als Donnie Darko.

Hierin bewijst Dwayne (The Rock) Johnson, dat hij naast WWF ook zeker kan acteren. Wat hij al veel eerder bewees, maar mocht je twijfelen zeg maar


avatar van donnie darko

donnie darko

  • 6140 berichten
  • 2823 stemmen

niethie schreef:

Nee dat bedoelde ik ook niet, ik bedoel alleen maar dat je nu denkt (zegt) dat de film je niets lijkt (zeg ik zelf ook wel eens) maar daar kan je natuurlijk pas over oordelen als je de film gezien hebt misschien vind je hem achteraf wel geweldig.

Je mag dat absoluut op voorhand zeggen. Je zegt namelijk dat de film je niets LIJKT. Dat is gewoon een mening, en die kan je best vóór het kijken van een film al hebben.


avatar van Clueless Dork

Clueless Dork

  • 682 berichten
  • 1046 stemmen

Wat een waanzinnige film is dit zeg. Het is me allemaal moeilijk te bevatten wat ik zojuist allemaal heb gezien, maar ben echt in het verhaal meegezogen en heb er de volle speelduur van genoten. Laat het even bezinken en hoop hem snel een paar keer te kunnen herzien.

4,5


avatar van james_cameron

james_cameron

  • 7010 berichten
  • 9793 stemmen

Verbijsterend slechte film. Een onsamenhangende, overdreven geakteerde, pretentieuze en dodelijk saaie puinhoop. En visueel was het ook al niet de moeite waard, met kitscherige decors, kostuums en special effects die slechts half af leken. Voeg hierbij de slaapverwekkende voice over van Justin Timberlake en je hebt één van de meest beschamende films van de laatste jaren. Het deed mij nog het meest denken aan een soort doorgedraaide Terry Gilliam-film, maar dat klinkt dan haast weer als een aanbeveling. Flauw, slap en vol oeverloos dom geleuter. De tweede film van een regisseur is vaak problematisch, maar dit slaat alles.


avatar van Phoenix

Phoenix

  • 7846 berichten
  • 1418 stemmen

Nog een vrij milde score dan!

Verder een logische reactie. Deze film tart nogal wat filmconventies als je het mij vraagt.


avatar van Inland Rabbit

Inland Rabbit

  • 3286 berichten
  • 2159 stemmen

Voor de mensen die m nog niet gezien hebben, is het sterk aan te raden eerst de 3 graphic novels te lezen. Deze zijn vrij gemakkelijk te pindakazen en ik ben er zeker van, dat de film beter word gewaardeerd in combinatie met de boeken. Vandaag binnen gekregen en ik denk dat ik de film, met mijn volgende kijkbeurt, nog beter begrijp.


avatar van Leland Palmer

Leland Palmer

  • 23785 berichten
  • 4897 stemmen

Wat is dat pindakazen toch geweldig Southland Tales is in de maak en gezien de (erg) verschillende reacties ben ik zeer beniewd!


avatar van The One Ring

The One Ring

  • 29974 berichten
  • 4109 stemmen

Inland Rabbit schreef:

Voor de mensen die m nog niet gezien hebben, is het sterk aan te raden eerst de 3 graphic novels te lezen. Deze zijn vrij gemakkelijk te pindakazen en ik ben er zeker van, dat de film beter word gewaardeerd in combinatie met de boeken. Vandaag binnen gekregen en ik denk dat ik de film, met mijn volgende kijkbeurt, nog beter begrijp.

Het is vrij ernstig met een film gesteld als je eerst het boek (of graphic novel) moet lezen om hem te begrijpen.


avatar van Knisper

Knisper

  • 13038 berichten
  • 1279 stemmen

Lijkt me ook niet nodig. Lijkt me weer een fijne wazige film die veel meer om de trip draait, dan dat er iets te begrijpen moet zijn. Aan Donnie Darko heb ik ook veel plezier beleefd, zonder een afgeronde theorie te hebben gevormd.


avatar van Inland Rabbit

Inland Rabbit

  • 3286 berichten
  • 2159 stemmen

Voor zulke reacties was ik dus al bang, maar in het kort is DIT de bedoeling van Kelly:

Het verhaal bestaat uit 6 saga's/hoofdstukken. De hoofdstukken vertellen ieder hun eigen stuk van het grote verhaal.

Waarbij dus het eerste gedeelte van het verhaal in strip verteld word (1,2,3), met veel complotjes, die de beweegredenen in de film ietwat motiveren en veel meer karakterontwikeling kent, dan in de film. Het tweede gedeelte van het verhaal, is dus de film (4,5,6) en is veel meer uitvoerend van aard, maar gaat dus ook gewoon verder met het verhaal, waar deel 3 (het stripboek) is opgehouden.

Kelly wist natuurlijk best dat er zat mensen zouden zijn die alleen de film zouden bekijken, dus is de film ook perfect los van de strips te zien en is dan alsnog geweldig.. Je krijgt dan alleen niet het hele verhaal verteld.


avatar van Phoenix

Phoenix

  • 7846 berichten
  • 1418 stemmen

The One Ring schreef:

(quote)

Het is vrij ernstig met een film gesteld als je eerst het boek (of graphic novel) moet lezen om hem te begrijpen.

Volgens mij stond er nergens een voorwaarde in Rabbit's post.

Overigens wist ik niet eens dat er ook comics van waren. Leuk, ga ik ook maar eens achteraan dan. Voor de tweede kijkbeurt maar eens doornemen.

Los daarvan vraag ik me af of het 'begrijpen' van deze film bij zal dragen aan de uiteindelijke waardering. Het heeft ook wat om van de ene bizarre scène in de volgende te strompelen.


avatar van Gizzmann

Gizzmann

  • 5617 berichten
  • 2866 stemmen

Ik heb dus braaf die boeken telkens zitten kopen, om er daarna steeds achter te komen dat de releasedatum van de film nog later werd

Vond de boeken eigelijk best saai, wat juist de reden is dat ik al mijn verwachtingen over de film heb laten vallen. Maar de positieve berichten klinken juist weer erg interessant en ik krijg er nu toch wel weer zin in


avatar van Inland Rabbit

Inland Rabbit

  • 3286 berichten
  • 2159 stemmen

oh ik vind het tot nu toe best boeiend. Leuke tekenstijl ook. De film is wel beter dan de boeken denk ik ja, maar ben nog niet helmaal klaar.


avatar van Paalhaas

Paalhaas

  • 1582 berichten
  • 2569 stemmen

Ronduit geniaal, deze film. Echt een briljante mashup van Gilliam, Lynch en Scott, en dit alles prachtig vermomd als een B-film. Niet genieten wordt moeilijk dan.