• 15.747 nieuwsartikelen
  • 178.079 films
  • 12.210 series
  • 33.983 seizoenen
  • 647.065 acteurs
  • 199.010 gebruikers
  • 9.371.961 stemmen
Avatar
 
banner banner

The X Files (1998)

Thriller / Sciencefiction | 121 minuten
3,19 859 stemmen

Genre: Thriller / Sciencefiction

Speelduur: 121 minuten

Alternatieve titels: The X Files: Fight the Future / X-Files: The Movie

Oorsprong: Verenigde Staten

Geregisseerd door: Rob Bowman

Met onder meer: David Duchovny, Gillian Anderson en Martin Landau

IMDb beoordeling: 7,0 (114.064)

Gesproken taal: Engels

Releasedatum: 23 juli 1998

  • On Demand:

  • meJane Bekijk via meJane
  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play

Plot The X Files

"Fight the Future"

Twee tegenpolen, de "open-minded" Fox Mulder, en de sceptische Dana Scully, werken al enkele jaren bij de FBI aan de X-Files: onopgeloste zaken met een bovennatuurlijke tintje. Door de constante conflicten die ze hierbij hebben met hun superieuren zijn de X-Files onlangs gesloten, waarna Mulder en Scully op een bommelding gezet worden. Als het overheidsgebouw vervolgens daadwerkelijk wordt opgeblazen dreigt hen de schuld in de schoenen geschoven te worden. Ze besluiten zelfstandig op onderzoek uit te gaan. Mulder komt erachter dat zijn vermoedens over de aanwezigheid van buitenaards leven op aarde op waarheid berusten: er is een geheim genootschap dat alle informatie hierover verborgen houdt. Een uitbraak van alien-activiteit in Texas is het begin van het onderzoek.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Volledige cast

Acteurs en actrices

Agent Fox Mulder

Agent Dana Scully

Assistant Director Walter Skinner

The Cigarette-Smoking Man

The Well-Manicured Man

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van aphexfreak

aphexfreak

  • 220 berichten
  • 667 stemmen

mensen koopt u x files dvd's bij de mediamarkt daar zijn ze niet zo duur volgens mij? enkel je hebt geen ''mooie'' verpakking maar een ''gewone'' dat is het verschil...


avatar van Flipman

Flipman

  • 7109 berichten
  • 1141 stemmen

Ik heb de serie nooit echt gevolgd, ik pikte wel eens een aflevering op, maar echt volgen deed ik nooit. Wel een leuke serie, zeker!

Als film kwam het ook wel uit de verf, maar toch merk je wel dat het niet de normale vorm heeft, dat het uit z'n context is gehaald. Was misschien beter geweest als het had ingehaakt op een bepaalde aflevering. Maar dan was er voorkennis nodig en zou de film alleen wordn bekeken door fans van de serie, natuurlijk.

Ik geef deze film een vier. Geen voorkennis nodig, wat eigenlijk gewoon een voordeel is.


avatar van sherena

sherena

  • 261 berichten
  • 123 stemmen

Een van mijn favourieten. Heb hem twee keer in de bios gezien (omdat mijn broer boos was dat ik hem niet meegenomen had ben ik ook nog es met hem ernaar toe gegaan) Zeggen van niet, toch gaan ze wel iets uit van voorkennis. Volgde de serie vanaf het prille begin. Heb ze ook allemaal op dvd natuurlijk. Kun je lekker nagenieten, vooral van de clifhangers, en dan de vervolgen natuurlijk

*****


avatar van Dead01

Dead01

  • 1167 berichten
  • 1976 stemmen

Heb deze nu nog eens gezien maar heb nu eerst elke aflevering gezien daarvoor en dat maakt nu de film nog beter omdat je alles goed weet. Het zet gewoon het verhaal voort maar je komt weer veel te weten en het is een goede film vind ik.

Van 4 sterren naar 4.5


avatar van Glacius

Glacius

  • 4297 berichten
  • 3031 stemmen

Ik heb de hele serie gezien en de film komt gewoon over als een dubbele episode.. Aardige (en essentiele) toevoeging aan de serie/verhaal.

3,5*


avatar van Dead01

Dead01

  • 1167 berichten
  • 1976 stemmen

Glacius schreef:

Ik heb de hele serie gezien en de film komt gewoon over als een dubbele episode.. Aardige (en essentiele) toevoeging aan de serie/verhaal.

3,5*

Vind de film eigenlijk geen dubbele episode want iemand die de serie niet kent kan naar deze film ook bekijken en dat vind ik het mooie aan deze film.

Voor de fans krijgen ze antwoorden bij en voor de mensen die gewoon de film bekijken is het een film zoals een andere.


avatar van Bambi18

Bambi18

  • 143 berichten
  • 369 stemmen

Mwaaa, ik heb hem net zitten kijken op televisie, maar ik vond hem niet zo. Er zitten wel wat spannende stukjes in, maar verder kon hij me niet zo boeien.

Wel een goed punt, zoals hier ook al eerder vermeld was, dat je zonder enige voorkennis de film wel aardig kunt volgen.

3,5


avatar van Turkeyloverz

Turkeyloverz

  • 4239 berichten
  • 1459 stemmen

De film is uiterst vermakelijk en er wordt redelijk goed geacteerd, maar het verhaal kwam niet geheel overtuigend over.

2,5*


avatar van Ace Hanlon

Ace Hanlon

  • 587 berichten
  • 502 stemmen

Ik heb de serie nooit gezien, op kleine stukjes na die tijdens het "zappen" voorbijkwamen.

Nu ik deze film heb gezien, kan ik alleen maar constateren dat ik niks heb gemist.

De film kan ik als volgt samenvatten:

"WADDENONZIN"

0,5*


avatar van tukkerstein

tukkerstein

  • 2216 berichten
  • 3467 stemmen

De serie heb ik nooit gezien, dan was de film waarschijnlijk stukken beter geweest. Matig tot redelijke film.

2*


avatar van Glacius

Glacius

  • 4297 berichten
  • 3031 stemmen

Bambi18 schreef:

Wel een goed punt, zoals hier ook al eerder vermeld was, dat je zonder enige voorkennis de film wel aardig kunt volgen.

De film is inderdaad te kijken zonder enige voorkennis, alleen de waarde van de film daalt aanzienlijk, vind ik.. Ik heb de film een keer gezien toen ik de serie nog niet compleet had gezien, en een keer toen ik de serie aan het volgens was (je zal de film op dat punt dan ook meer als een dubbel-deel van de serie zien) en op dat moment komt de film een stuk duidelijker over.


avatar van dennis1979

dennis1979

  • 468 berichten
  • 453 stemmen

De film eindelijk maar eens bekeken. Ik ben altijd een die hard

X-Files fan geweest en was van te voren gewaarschuwd dat de film voor echte fans een sof zou zijn.

En deze waarschuwingen vind ik gerechtvaardigd na de film gezien te hebben. Ik wil niet zeggen dat hij slecht is maar wel dat het niet de sfeer en de klasse heeft van de serie waarbij ik wekelijks voor aan de buis gekluisterd zat.


avatar van moviemike

moviemike

  • 1309 berichten
  • 5762 stemmen

Er zou dan toch een tweede x-files movie komen, volgens imdb in 2008.

Ik zit daar nog altijd brandend op te wachten en denk dat ik niet de enige ben!



avatar van centurion81

centurion81

  • 2066 berichten
  • 1987 stemmen

Hmmzz...wel aardige wegkijkfilm maar veel afleveringen van de serie vond ik spannender dan deze film :S

3*


avatar van Parisa

Parisa

  • 605 berichten
  • 925 stemmen

Ik heb me goed vermaakt bij het herkijken van de verfilming van een van mijn favoriete series. Ik heb hem destijds ook in de bioscoop gezien. Maar er blijft toch nog een mysterie: hoe kwam Mulder van (de rand van) de stad ineens in de besneeuwde bergen? Hij had eigenlijk maar een paar tientallen uren om Scully te redden toch?


avatar van niethie

niethie

  • 7319 berichten
  • 7243 stemmen

Ook ik kan me (ondanks dat ik nog maar twee seizoenen gezien heb) nu al een grote fan van de serie noemen, het derde seizoen is inmiddels onderweg en in die tussen tijd heb ik ook maar besloten even de film te gaan bekijken aangezien deze op tv was.

Eigenlijk is dit gewoon een iets groter opgezette aflevering met een hoger budget maar dit neemt niet weg dat ik er weer met volle teugen van het genoten, het samenspel en de chemie tussen Duckovny en Anderson is weer heerlijk om naar te kijken, een paar zeer spannende scenes en een interessant plotje maken dit tot een zeer vermakkelijke film die zeker niet onderdoet aan de evenals briljante serie.

3,5 sterren



avatar van ErwinDoornbos

ErwinDoornbos

  • 17 berichten
  • 185 stemmen

Ik vond deze film echt enorm tegenvallen. Ik heb de film gisteravond voor het eerst gezien en had best hoge verwachtingen, dit kwam waarschijnlijk omdat de titel van de film me bekend voorkwam, geen idee waarvan.

Waarom viel de film me zo tegen?

Het is een science-fiction film, en waar naar mijn mening zo'n film niet in moet uitblinken is: cliche's en voorspelbaarheid. Ik ga niet uitputten in voorbeelden maar ik noem er toch een paar.

Cliche: Witte lichtgevende koepels op een maisveld in het donker. Goh waar hebben we dat eerder gezien (genoeg titels te verzinnen gok ik, maar zou er zo niet eens weten
Cliche: Een ruimteschip wat uit de grond komt zetten (aan het eind van de film)
Cliche: Een oude man die veel weet (Alvin Kurtzweil)

Voorspelbaar: De auto waar Mulder samen met die oude vent zit ontploft als Mulder uitgestapt is en die oude gast er weer in zit... Tijdens die scene kon je gewoon op zitten wachten, bij welke "deurdichtklap" ontploft de auto?

Science-fiction is over het algemeen mijn favoriete genre, maar ik vond dit echt niks. Aan de maker zou ik willen zeggen: wees origineel!


avatar van film88888

film88888

  • 869 berichten
  • 919 stemmen

Prachtige spannende verfilming van de hele goede serie.

De film boeide me echt wel, en spanning zit er genoeg in, en elke scene is smullen gewoon.

Het bovennatuurlijke door heel de film met wat actie soms er tussen gemixt vond ik gewoon al helemaal knap gevonden, en gedaan.

Het verhaal is net zoals de serie, alleen als je het mij vraagt is de serie soms meer horror, en deze meer science/fiction thriller.

Zeker geen slechte film, maar haald net de 4,0 niet, maar wel een hele dikke 3,5 sterren!

Ik ga zeker het duo nog eens opzoeken in het 2de deel.


avatar van Spetie

Spetie

  • 38871 berichten
  • 8148 stemmen

Dat ik hier nog niet op gestemd heb. Film destijds in de bios gezien en enige jaren geleden nogmaals. Vind het een aardige film, die bij vlagen best spannend is. Hoewel de film van de serie losstaat ga je onbewust toch vergelijken. De film is echter bij vlagen best spannend en zeker niet slecht.

3,0*


avatar van mnrk

mnrk

  • 1876 berichten
  • 1733 stemmen

Heb ook voor t eerst op deze film gestemd, bij mij staat hij wel in mijn top 10 aangezien ik de serie geweldig vindt.

Heb ook de 2e film gezien, maar moet zeggen dat deze toch beter in elkaar zit dan de nieuwe x-file film.


avatar van Mlis

Mlis

  • 214 berichten
  • 188 stemmen

Ik vond het een spannende film waarbij ik vanaf het begin op mijn stoel zat. Die lekkerlijke horror scenes erbij tussendoor waren heerlijk. Ik heb de serie nooit gezien dus vandaar dat ik ontzettend tevreden ben.


avatar van Pimolition

Pimolition

  • 101 berichten
  • 63 stemmen

Ik heb hem 2 keer gezien, 1keer voordat ik de film zag en een keer in chronologische volgorde met de serie. Ook de eerste keer was hij goed te begrijpen al kreeg hij wel meer diepgang na de serie te hebben gezien. De sfeer was ronduit geweldig, dat die iets anders was dan de serie vond ik geen probleem, daarvoor was t een film. Hij past goed bij het geheel.


avatar van JoeCabot

JoeCabot

  • 2682 berichten
  • 1785 stemmen

Erg lang geleden eens gezien. Was er toen niet zo onder de indruk van, maar de film is altijd een beetje in m'n achterhoofd blijven spoken (boohoooo)...

Anyway, heb hem zojuist eens herzien, en is me erg goed bevallen moet ik zeggen In tegenstelling tot de tweede film had deze duidelijk de bedoeling om wat potten te breken, en dat leverde toch behoorlijk wat spectaculairs op. Vooral dat stukje in de maïs zag er erg cool uit. Ook het einde mocht er zeker en vast zijn. Allemaal erg commercieel en Hollywoodiaans natuurlijk, met alle toeters en bellen van dien, maar met die typische X-files touch eroverheen best wel origineel te noemen. Voor de rest lekker veel complottheorieën. De overheid stopt alles in de doofpot jeweetz! Hmm, geloof er zelf geen reet van, maar vind het best wel een leuk thema, en in The X-Files wordt deze believersnonsens prima uitgewerkt

Mulder blijft verder een gaaf personage, en David Duchovny zet die rol gewoon overtuigend neer. Die gast heeft gewoon de perfecte flair voor een type als Mulder. Dat kindse dat hij uitstraalt, en die zin voor avontuur, I love it! De rest van de cast was Ok, niet bijzonder, maar ook nergens storend of zo.

Ben zeker blij dat ik deze film herbekeken heb, een volledige ster erbij, 4*


avatar van systemofadown.be

systemofadown.be

  • 146 berichten
  • 203 stemmen

Ik heb precies het gevoel alsof de film "niet af" is...

Wat is er nu gebeurt met die alien onder die speeltuin?

Die leeft toch nog?


avatar van Ziggy007

Ziggy007

  • 208 berichten
  • 1204 stemmen

Hij vind haar geloofskruisje natuurlijk wel even. Alsof haar kleding zo blijft liggen

Jammer jammer van dat detail, want verder echt wel vette film van de serie (itt de tweede film, die echt ruk is).


avatar van medansavamhel

medansavamhel

  • 399 berichten
  • 244 stemmen

Hmm de film liet mij nogal koud moet ik zeggen. Het blijft allemaal erg mysterieus en dat is vermoedelijk de essentie van The X-Files (ik heb de serie nooit gezien), maar het is niets voor mij. Ik had dit thema liever verwerkt gezien in een actie-film. Ik vond de film verder ook niet echt spannend.


avatar van rep_robert

rep_robert

  • 27517 berichten
  • 4082 stemmen

De film is ook wel redelijk te volgen voor mensen die de serie niet kijken/hebben gekeken.

Voor mensen die de serie wel volg(d)en is de film perfect, hij slaat naadloos aan op seizoen 5 en is in mijn ogen een volwaardige aflevering van de serie. In tegenstelling tot de nieuwe X-Files film....


avatar van king16

king16

  • 141 berichten
  • 1904 stemmen

@rep_robert: ik ben de serie nu vanaf het begin aan het volgen, deze film hoort dus tussen de seizoen 5 en 6 boxen in?