Genre: Komedie / Actie
Speelduur: 109 minuten
Oorsprong:
Verenigde Staten
Geregisseerd door: Peter Segal
Met onder meer: Adam Sandler, Burt Reynolds en Chris Rock
IMDb beoordeling:
6,4 (209.380)
Gesproken taal: Engels
Releasedatum: 8 september 2005
On Demand:
Niet beschikbaar op Netflix
Niet beschikbaar op Pathé Thuis
Niet beschikbaar op Videoland
Niet beschikbaar op Prime Video
Niet beschikbaar op Disney+
Niet beschikbaar op Google Play
Niet beschikbaar op meJane
Plot The Longest Yard
"If you can't get out, get even."
Een quarterback met pensioen belandt door omstandigheden in de gevangenis. De gevangenisleiding daar organiseert een footballwedstrijd tussen de gevangenen en de bewakers. Helaas verloopt deze niet bepaald eerlijk, zeker niet nu er zich een ster tussen de gevangenen bevindt.
Externe links
Acteurs en actrices
Paul Crewe
Caretaker
Warden Hazen
Coach Nate Scarborough
Megget
Cheeseburger Eddy
Captain Knauer
Unger
Lynette
Switowski
Reviews & comments
jumpstylemovie
-
- 6225 berichten
- 1221 stemmen
Een aardige film. Niet ontzettend leuk en ik heb Sandler ook wel een keer iets leuker bezig gezien maar er zaten een paar leuke stukken in en de personages zijn ook wel grappig. Wel een beetje aan de lange kant.
3*
Rosicky
-
- 1436 berichten
- 1709 stemmen
Aardig in elkaar gezette familiefilm. Lekker niks-aan-de-hand-filmpje, in een sterk geromantiseerde gevangenis. Adam Sandler doet wat ie doen moet. Leuk voor één keertje, verder niets bijzonders.
Xen0n
-
- 732 berichten
- 859 stemmen
Ook ik vond die nichten wat overbodig... Maar de rest was ruim heel vermakelijk. Bekende acteurs, hersenloos football en leuke komische gedeeltes. Je weet vooraf wie er gaat winnen, maarja who cares? Die football wedstrijd word ook heel goed neergezet, toch spannend en zeer vermakelijk.
timbo_
-
- 13116 berichten
- 3861 stemmen
Altijd al een zwak gehad voor sportfilms als deze. Ze lijken allemaal op elkaar en het is allemaal zeker niet groots maar vermakelijk is het bijna altijd. Ook The Longest Yard is weer een uiterst leuk filmpje over een groep gevangenen die het mogen opnemen tegen hun bewakers. Adam Sandler is voor de verandering ook nog eens best te hebben. Kortom een zeer onderhoudend filmpje.
3*
moviemafketel
-
- 19752 berichten
- 2118 stemmen
Origineel ken ik niet, maar dus wel mean machine uit 2001, die gewoon hetzelfde is, alleen dan met een andere sport. The Longest Yard vind ik stukken minder. Karakters deden me niks, american football doet me ook minder dan gewoon voetbal en ik kan die kop van Reynolds gewoon niet zien. Op wat mooie afranzelingen in het veld van de bewakers na, maakte me het verder niet veel uit wie zou winnen op het laatst. Ik denk toch dat de regisseur 1 ding wil, dat je duidelijk de voorkeur voor de gevangenen moet krijgen? Bij mij kwam dit in ieder geval niet over, jammer.
Stephanovic
-
- 301 berichten
- 807 stemmen
Leuk die terugkerende humor van Adam Sandler, met "Kolonel Saunders". Ik heb me aardig vermaakt met deze film.
Birdy93154
-
- 4 berichten
- 4 stemmen
Slechte remake van het origineel al waren sommige stukken wel enigzins vermakelijk.
Wat mij betreft in het rijtje "zonde van de tijd tenzij er echt helemaal niets anders op tv is".
ILDIB
-
- 3061 berichten
- 2378 stemmen
Ongeloofwaardige shit. Nergens echt komisch, nergens dramatisch, elk personage was zo oppervlakkig als de neten. Maar te kijken was ie dan weer wel, ondanks de onzettend slechte personages her en der. Goede humor was ver te zoeken. Bijna niveua home alone 3.
Pinoy
-
- 85 berichten
- 377 stemmen
Leuke simpele American football film waar Sandler het weer eens leuk goed doet
ASman
-
- 1715 berichten
- 929 stemmen
Aardige komedie. Erg leuk om te bekijken , maar toch alweer typisch Sandler : als je een komedie van hem gezien hebt, weet je wel waar de andere ook naartoe gaat. Goede acteur voor dit soort films, maar nogal eentonig.
De immer fantastische Terry Crews steelt de show als Cheeseburger Eddie.
huVILEub
-
- 3081 berichten
- 537 stemmen
Ongeloofwaardige shit. Nergens echt komisch, nergens dramatisch, elk personage was zo oppervlakkig als de neten. Maar te kijken was ie dan weer wel, ondanks de onzettend slechte personages her en der. Goede humor was ver te zoeken. Bijna niveua home alone 3.
En dan toch een 3?
Aardig in elkaar gezette familiefilm. Lekker niks-aan-de-hand-filmpje, in een sterk geromantiseerde gevangenis. Adam Sandler doet wat ie doen moet. Leuk voor één keertje, verder niets bijzonders.
Familiefilm? Ik zou deze persoonlijk niet met kleinere kinderen kijken. Niets aan.
DDjan
-
- 4 berichten
- 293 stemmen
Deze film heeft mij echt vermaakt.
Vond deze eigenlijk beter als het orgineel.. wel krom dat werkelijk alle grappen hetzelfde zijn.
Op en top komedie!
Bandit
-
- 607 berichten
- 4023 stemmen
Deze film heeft mij echt vermaakt.
Vond deze eigenlijk beter als het orgineel.. wel krom dat werkelijk alle grappen hetzelfde zijn.
Op en top komedie!
Ik denk dat jij met "origineel" de 2001-versie bedoeld.
De originele versie komt uit 1974 met Burt Reynolds in de hoofdrol, die blijft de beste.
Beloki
-
- 107 berichten
- 588 stemmen
Hele komische film. Een van de betere komedies. Goede cast, lekker verhaal. Zeker een aanrader.
4*
B.
Actionfreak
-
- 454 berichten
- 0 stemmen
Kijk het een keer en daarna niet meer.
Gekeken omdat Adam Sandler de hoofdrol heeft en omdat Segal de leiding heeft.
Sandler acteert te standaard en Segal stelt me teleur na films als Anger Management [2003] en het geniale 50 First Dates [2004].
De film begint goed kort inleidend waarna je eigenlijk zien krijgt wat in een zin samen te vatten is: Adam Sandler raapt een aantal spelers bij elkaar, gaan trainen en winnen uiteindelijk de wedstrijd. Dit is te voorspelbaar en te mager.
De cast is leuk met chris rock, burt reynolds en tracy Morgan en Rob Schneider die ook nog even in beeld komen. Verder zitten er vaag bekende B acteurs bij.
De humor is ook niet slecht, maar in combo met het verhaal is het gewoon te mager. En te wienig om deze film te redden.
Coclusie 2,5*:
- Punten: Segal en Sandler stellen me teleur door te slpappe prestaties.
Ik kan ook niet zeggen dat er meer in had gezeten want het is gewoon een flinterdun plot.
+ Punten: De met flagen leuke grappen en het algehele feel-good sfeertje.
KILLERBEE99
-
- 330 berichten
- 785 stemmen
Heb deze gekeken omdat D12 er een cameo appearance in maakt, maar zonder dat ik het wist kwamen er nog meer bekende langs, zoals Stone Cold, Great Khali, Nelly, Tracy Morgen, vond dat best vet 
Ben niet zo'n fan van sport films, maar hier zaten echt grappige stukken tussen 
svenvandijk
-
- 18 berichten
- 30 stemmen
Geweldige film heb me dood gelachen , 4* voor het plezier van 109 minuten
scorsese
-
- 13169 berichten
- 11078 stemmen
Weinig verrassingen voor wie het origineel al gezien heeft, desalniettemin een geslaagde remake. Adam Sandler is een niet voor de hand liggende keuze als ex-footballster Paul Crewe, maar doet het toch erg leuk.
MyOwnStyle
-
- 536 berichten
- 1 stemmen
Enkele keren goed moeten lachen. Niets speciaals maar wel vermakelijk 3.5*
MovieHolic
-
- 1211 berichten
- 2153 stemmen
Tja, een leuke film maar wel weer zo een waarvan je in de eerste minuut al weet hoe hij afloopt, dat maakt dat ik het niets speciaals vind maar gewoon een normale vermakelijke film met een topcast 
Sjoerdow
-
- 1006 berichten
- 1304 stemmen
Flauwe en overbodige remake.
Zelden écht grappig, en daarnaast worden bij het verhaal alleen slappe clichés toegevoegd.
Alleen het begin, wanneer Sandler aangehouden word, vond ik wel grappig.
2,5 ster
TMP
-
- 1891 berichten
- 1717 stemmen
De zoveelste over de top, niet grappige comedy. Het verhaal eindigt ook weer op de standaard manier. Sandler is niet al te leuk, maar ook Chris Rock valt behoorlijk tegen. Niet de moeite waard.
1,5*
Metalfist
-
- 12407 berichten
- 3964 stemmen
If you can't get out, get even
Een aantal maanden (of zelfs een dik jaar) geleden zou deze Longest Yard zogenaamd op televisie komen. Mijn broer, die de film graag wou terugzien, had de recorder klaargezet maar was ontzettend teleurgesteld toen bleek dat het om het origineel uit '74 ging, hoewel ze beelden van deze versie hadden laten zien. Ik was helemaal niet teleurgesteld en keek met veel plezier naar het origineel maar gisteravond bleek dat 2BE nog eens een poging waagde en de versie uit 2005 uitzond. Mijn broer in de zetel, ik ernaast omdat ik nog altijd was aan het twijfelen of ik de Oscars zou volgen en kijken maar.
Ik las daarstraks mijn recensie bij het origineel nog eens door en toen was ik ervan overtuigd dat die versie beter was. Nu stamt dat bericht al van een serieuze tijd geleden dus het zit allemaal niet meer zo vers in mijn geheugen maar ik moet toch van dat statement terug komen want de versie uit 2005 is voor mij evenwaardig. Het verhaal is natuurlijk niet één van de meest hoogstaande plots die we al zijn tegen gekomen in films, zeker en vast niet, maar het is en blijft nog altijd wel een vermakelijk verhaal met een paar erg leuke vondsten. Het idee van de gevangenen tegen de cipiers blijft goud waard en Segal weet alles ook op een leuke en vlotte manier te brengen. Natuurlijk zit de film vol met clichés maar dat had ik ook niet anders verwacht maar eerlijk is eerlijk, ik stoorde me er helemaal niet aan. The Longest Yard is gewoon een heerlijke football film geworden met als eindhalte een coole match. Ik lees hier commentaren dat het zo'n slap einde zou zijn doordat de gevangenen winnen maar persoonlijk had ik de film een stuk slechter gevonden mocht het niet zo zijn geëindigd. Ik ben gewoon een ontzettend grote sucker voor dit soort verhalen waar de oude footballspeler toch nog een keer meedoet en een belangrijke touchdown maakt, waar de ex-footballspeler toch zijn fout van vroeger kan herstellen, ... Voorspelbaar? Ja. Cliché? Ja. Leuk om naar te kijken? Wees daar maar zeker van. Je weet hoe het gaat aflopen maar ik betrapte me er toch vaak op dat ik mee de adrenaline voelde, mee was aan het hopen wanneer er een paar yards werden veroverd en vooral mee was aan het juichen toen er een touchdown werd gemaakt. Ook leuk trouwens dat ze een aantal scènes van het origineel in stand hebben gehouden zoals Lynyrd Skynyrds Saturday Night Special.
Ik heb eigenlijk nooit goed begrepen wat mensen tegen Adam Sandler hebben. Oké, hij speelt vaak een soort van zelfde rol maar over het algemeen ben ik hem nog niet in veel slechts tegen gekomen, in Punch Drunk Love is hij fenomenaal trouwens. Soit, in het begin had ik nog wat mijn twijfels over het postuur van Sandler maar eigenlijk past hij perfect in de film. In het begin is het allemaal nogal onwennig maar eens hij zich kan bezig houden met football, geraakt hij helemaal los. Sandler neemt de hoofdrol op zich maar dat betekent niet dat de rest van de bijrollen waardeloos zijn, in tegendeel. De film zit bomvol met bekende acteurs in vaak te kleine rollen. Hetgeen wat niet klein was trouwens, waren Courtney Cox haar borsten. Wat een verschil sinds Friends! Het gevecht met Sandler was wel leuk maar daar stopt het dan ook doordat ik er toch nog te vaak Monica-trekjes in haar zie. Het is natuurlijk fantastisch om Burt Reynolds terug te zien verschijnen. Hij was fantastisch in de originele film en ook hier doet hij het weer erg goed. Erg fijne acteur die misschien niet zo veelzijdig is in zijn rollen maar ze wel goed weet uit te kiezen. Chris Rock was ook wel leuk in zijn rol van Caretaker, al had ik soms wel teveel het gevoel dat ik naar Marty uit Madagascar zat te zien. Maar het zijn vooral de footballspelers die vaak de show stelen. Ik was vroeger altijd een fan van WCW, dat ze hier altijd op zondag gaven. Ik moest altijd naar de chiro maar het was toch zo lang mogelijk rekken om nog zoveel te kunnen zien van de matchen. Het is dan ook geweldig om een aantal knoppen terug te zien verschijnen zoals Goldberg. Maar ook de andere zogenaamde inmates zijn soms geweldig om te zien. Terry Crews blijft hilarisch, Dalip Singh is te enorm voor woorden (geldt ook voor Bob Sapp) en zijn gewoon heerlijk droog soms. Ook leuk om Rob Schneider nog eventjes in een bijrol te zien verschijnen. De kant van de cipiers wordt trouwens ook wel goed vertegenwoordigd onder de leiding van William Fichtner.
Erg fijne film die lekker vlot wegkijkt. Sandler is lekker op dreef en wordt goed ondersteund door de rest van de cast. Een aantal leuke verwijzingen naar het origineel en een mooi geschoten football match, meer heeft een mens niet nodig. Ik heb me althans goed geamuseerd, moet ik me toch nog eens wagen aan een herziening van de remake met Vinnie Jones.
4*
film88888
-
- 869 berichten
- 919 stemmen
Geweldige komedie met een zeer goede cast, dat geweldig bezig is.
Veel gelachen, en een plezierig gevoel heeft de film me zeker gegeven.
Leuk verhaal, maar vooral het goede acteerwerk vond ik goed wat sterk opviel. Vooral Sandler, Fichtner, en Rock vond ik de beste op dreef.
Verder ook leuk dat Patrick Kelly nog eens in deze te zien is, en Terry Crews.
Man wat komt die Terry Crews toch in veel films opduiken !
Wat verder ook goed opviel waren de zeer goede liedjes van o.a. CCR, en AC/DC.
4,0
mnrk
-
- 1876 berichten
- 1733 stemmen
Een leuke remake....
Deze film is gewoon heerlijk om naar te kijken, het verhaal is gewoon lekker simpel en er gebeurt genoeg in waardoor je blijft lachen.
Ook de gehele cast in deze film is op zijn plek , Adam Sandler speelt goed en wordt prima bijgestaan door Chris Rock en Burt Reynolds..... maar stiekem vond ik Bob Sapp als Switowski en Dalip Singh als Turley helemaal geweldig He broke my nose, and i think he did it on purpose....i'am sorry I broke your nose 
Ook de soundtrack in deze film is dik in orde.
hodina
-
- 10 berichten
- 29 stemmen
er zaten mie dan ook grappige stukken bij, heb me dood gelachen haha!
ken er iemand nog films waarbij ej dezelfde humor tegen komt?
Bxian32
-
- 526 berichten
- 313 stemmen
Zou een andere goeie film op komen, val ik hier in, denk aan het begin, heej, begint aardig. Secondes later, wie komt er in beeld? Adam Sandler. Hupakee, tv uit.....
Het laatste nieuws

WOII-film 'The Boy in the Striped Pyjamas' wordt donderdag uitgezonden op televisie

Van 'The Lincoln Lawyer' tot aan 'Unfamiliar': alle nieuwe titels op streaming van deze week

Spaanse Netflix-film '100 Metros' doet het ontzettend goed: 'IJzersterk drama'

Netflix verruilt 'The Grand Budapest Hotel' voor 'The French Dispatch' van Wes Anderson
Bekijk ook

Hooligans
Misdaad / Drama, 2005
1.142 reacties

Reign over Me
Drama, 2007
230 reacties

The Blind Side
Drama / Sport, 2009
384 reacties

Radio
Drama / Biografie, 2003
89 reacties

Animal Farm
Animatie / Drama, 1954
64 reacties

Glory Road
Drama / Sport, 2006
50 reacties
Gerelateerde tags
gevangeniscorruptieamerikaans voetbaltexasgevangenesan diego, californiachantagesupervisor american football coachprison wardensportsmokkelremakeprison guardinmatebased on moviequarterback prisoner abusepolitical aspirationpublic disgraceamerican football playerprobation violationfederal penitentiaryshaving pointshotboxfootball game
Nieuwsbrief MovieMeter
Het laatste film- en serienieuws per e-mail ontvangen?
Populaire toplijsten
- Top 250 beste films aller tijden
- Top 250 beste sciencefiction films aller tijden
- Top 250 beste thriller films aller tijden
- Top 250 beste familie films aller tijden
- Top 250 beste actie films aller tijden
- Top 100 beste films van de laatste jaren
- Top 100 beste films op Netflix
- Top 100 beste films op Disney+
- Top 100 beste films op Pathé Thuis
- Top 50 beste films uit 2020
- Top 50 beste films uit 2018
- Top 50 beste films uit 2019
- Top 25 beste films in het Nederlands
Corporate & Media
Realtimes Network
Innovatieweg 20C
7007 CD, Doetinchem, Netherlands
+31(315)-764002
Over MovieMeter
MovieMeter is hét platform voor liefhebbers van films en series. Met tienduizenden titels, die dagelijkse worden aangevuld door onze community, vind je bij ons altijd de film, serie of documentaire die je zoekt. Of je jouw content nou graag op televisie, in de bioscoop of via een streamingsdienst bekijkt, bij MovieMeter navigeer je in enkele klikken naar hetgeen dat voldoet aan jouw wensen.
MovieMeter is echter meer dan een databank voor films en series. Je bent bij ons tevens aan het juiste adres voor het laatste filmnieuws, recensies en informatie over jouw favoriete acteur. Daarnaast vind je bij ons de meest recente toplijsten, zodat je altijd weet wat er populair is op Netflix, in de bioscoop of op televisie. Zelf je steentje bijdragen aan het unieke platform van MovieMeter? Sluit je dan vrijblijvend aan bij onze community.








