Genre: Biografie / Oorlog
Speelduur: 139 minuten
Oorsprong:
Australië / Verenigde Staten / Verenigd Koninkrijk / China
Geregisseerd door: Mel Gibson
Met onder meer: Andrew Garfield, Sam Worthington en Luke Bracey
IMDb beoordeling:
8,1 (669.636)
Gesproken taal: Japans en Engels
Releasedatum: 3 november 2016
On Demand:
Bekijk via Pathé Thuis
Bekijk via Videoland
Bekijk via Prime Video
Bekijk via HBO Max
Niet beschikbaar op Netflix
Niet beschikbaar op Disney+
Niet beschikbaar op Google Play
Niet beschikbaar op meJane
Plot Hacksaw Ridge
"One of the greatest heroes in American history never fired a bullet."
'Hacksaw Ridge' vertelt het waargebeurde verhaal over Desmond T. Doss. Desmond was een Amerikaanse legerdokter die zich op het slagveld bevond, maar weigerde om te moorden en wapens te dragen. Tijdens de slag om Okinawa wist hij 75 mannen te redden, gewonden te evacueren en werd hij een oorlogsheld die risico's nam om de levens van zijn kameraden te redden.
Externe links
- Zoek naar deze film op dvd/blu-ray op Amazon
- IMDb (8,1 / 669636)
- Trailer (YouTube, ondertiteld)
- Hacksaw Ridge (MusicMeter)
- Pathé Thuis: vanaf € 5,99 / huur € 2,99
- Kijk op Videoland
- Kijk op Amazon Prime
- Kijk op HBO Max
Social Media
Acteurs en actrices
Desmond T. Doss
Captain Glover
Sergeant Howell
Dorothy Schuttle
Smitty Ryker
Tom Doss
Lt. Manville
Bertha Doss
Colonel Stelzer
Milt 'Hollywood' Zane
Video's en trailers
Reviews & comments
justaspectator
-
- 2 berichten
- 2 stemmen
Ik ben absoluut fan van zogenoemde tear jerking/war movies, maar op de 1 of andere manier heeft mij deze film niet kunnen raken. Is het een mooi verhaal? ja!, Heeft het een hoog Amerikaans propaganda verhaal, absoluut helaas! Maar qua moraal, en onderbouwing en feitelijkheden vind ik het maar matig, iets wat door de producer zo uit de losse pols bedacht zou kunnen worden. Zoals elk andere waargebeurde film check ik de waarheidsgetrouwheid van verfilmingen, en dan kom ik toch echt tot de conclusie dat deze film erg ver geromantiseerd wordt. Daar deze maar ca 50% van de daadwerkelijke geschiedenis verfilmd is. hoe dan ook slecht is die in ieder geval niet! Maar de hype eromheen is wel lichtelijk overdreven allemaal. 3 sterren omdat deze film toch wel erg netjes in elkaar gezet is.
Walter S.
-
- 1710 berichten
- 1365 stemmen
Prima film, het rustige eerste deel bouwde het verhaal goed op, de hel die daarna losbrak werd ongekend heftig in beeld gebracht. Daarnaast toch minder patriottistisch dan ik vreesde.
Of dat propaganda voor de US Army is vraag ik mij af, de meerderheid van de soldaten was kansloos kanonnenvoer.
Ridller1000
-
- 2 berichten
- 2 stemmen
Wauw....Gisteren gezien en was na een goede introductie van het verhaal volledig overdondert door de gedetailleerde beelden in de tweede helft van de film die zich volledig afspeelt op het slagveld.
Zoals Gibson het geweld laat zien hoort het ook en is erg realistisch.
Binnenkort maar eens op Blu-Ray terug kijken.
JacoBaco
-
- 10573 berichten
- 2405 stemmen
Indrukwekkende film welke voor mij bestaat uit 3 delen. De zeer uitgebreide kennismaking met Desmond T. Doss, het trainingskamp en het slagveld. Het drama gedeelte is erg goed uitgewerkt en ik vergat bijna dat er ook nog daadwerkelijk gevochten ging worden. De militaire training deed mij (in het begin) een klein beetje denken aan Full Metal Jacket met dit keer Vince Vaughn in een toch wel hele geloofwaardige serieuze rol. Maar dat heb ik hem ook al zien doen in de serie True Detective. Het veroveren van het eiland Okinawa is erg intens en sterk! En er is blijkbaar geen schokkende camera voor nodig om deze chaos overtuigend in beeld te brengen.
Iedereen zit goed in zijn rol. Andrew Garfield kende ik alleen nog als Peter Parker/ Spider-Man en daar vind ik hem eigenlijk niet zo boeiend, maar deze rol is hem echt op het lijf geschreven. Verder mooie muziek en ik heb volgens mij geen 1x een U.S.A vlag gezien! Sowieso is er nauwelijks tot geen patriottisme aanwezig. Ik moet alleen wel zeggen dat ik het gedeelte in het trainingskamp het minste vindt. Het begin geef ik 4,0*, het trainingskamp 3,5* en het laatste gedeelte 4,5*, dus dan kom ik uit op een 4,0*
En interessant om lezen wat rechtstreeks is overgenomen en wat niet.
Hacksaw Ridge vs the True Story of Desmond Doss, Medal of Honor - historyvshollywood.com
JacoBaco
-
- 10573 berichten
- 2405 stemmen
Stukje uit de http://www.volkskrant.nl/film/hacksaw-ridge-is-een-brute-adembenemende-oorlogsfilm~a4407498/
Het is sensationeel, maar ook behoorlijk verwarrend: al dat overdadige, wellustig in beeld gebrachte geweld, opgediend als ode aan het pacifisme."
verwarrend??
Nou, Hacksaw Ridge is geen film over een potje Jeu de boule. Natuurlijk gaat oorlog gepaard met overdadig geweld en dat hoort ''eigenlijk'' ook zo in beeld gebracht worden. Dat overtuigt pas echt en zo dringt het meer tot je door. Natuurlijk weten we dat oorlog niet leuk is, maar het wordt vaak toch onderschat. En het is in Hacksaw Ridge absoluut geen verheerlijking wat ze laten zien. Dan moet je bij een film als Hobo with a Shotgun (2011) zijn. En bovendien neemt de daadwerkelijke veldslag denk ik ongeveer 30 min in beslag.
Raar volk daar bij de VK 
(verwijderd)
-
- 1480 berichten
- 0 stemmen
Ik kom net uit de bios en heb meer dan genoten. Mel Gibson heeft met Hacksaw Ridge opnieuw een prachtig product geleverd.
In het begin zien we Desmond in zijn jeugd, die niet makkelijk was. 15 jaar later zien we Desmond de vrouw van zijn leven ontmoeten alvorens hij zich aanmeldt voor het leger. Deze introductie zien we zo'n 3 kwartier gok ik, hij is in ieder geval vrij langdradig. Ik vond het niet een erg overtuigend begin, ik denk omdat dergelijke introducties niet nieuw meer zijn.
Gelukkig gaan we dan door naar het trainingskamp, waar scènes met waarde en amusement plaatsvinden voordat de strijd op Hacksaw Ridge kan beginnen, en wat voor een strijd zeg. Fraaie beelden van zowel de locatie als de gevechten, spanning, helden, vriendschap, alles zit erin. Patriottisme? Pacifisme? Who cares?
Eén van de beste slagvelden die ik ooit op film zag, zo niet de beste. Intens, indrukwekkend en een geweldige climax van de film. Eindelijk kon ik me inleven in de characters: een must voor een goede film.
Andrew Garfield is echt geweldig als Desmond. Luke Bracey bracht ook wat extra's, net als Sam Worthington. Teresa Palmer doet het leuk en Hugo Weaving is perfect gecast. Van Vince Vaughn ben ik niet zo kapot eigenlijk. Conclusie: een meer dan geslaagde cast.
Spannende soundtrack die vooral in zo'n Dolby Atmos zaal erg aankomt.
Al met al een erg vermakelijke film, maar het grotere gedeelte van de film kan niet tippen aan zijn 5* gedeelte, want dat is het op Hacksaw Ridge.
Fonzzz002
-
- 328 berichten
- 0 stemmen
Een prachtige oorlogsdrama die, zonder twijfel, tot één van mijn favorieten films van 2016 behoort. Hacksaw Ridge verteld een wonderbaarlijk waargebeurd verhaal die op perfect tempo is neergezet: je leert alles wat je moet weten over Desmond zodat je kunt zien wat voor jongen hij is, wat voor leven hij leid en hoe zijn moralen botsen tegen de verplichtingen van het leger. Het verhaal is op rustig tempo verteld maar het voelde nooit te langzaam; de film weet precies hoeveel tijd ze moeten besteden aan het ene onderdeel van zijn leven voordat ze naar het volgende gaan. Hierdoor leerde ik de personages door en door kennen en moedigde ik ze aan tijdens de latere confrontaties in de film. Ik merkte na 30 minuten zo verwikkeld te zijn in het verhaal dat de rest van de tijd voorbij vloog zonder het door te hebben.
De acteerprestaties zijn uitmuntend goed. Andrew Garfield had ik eerder gezien als Spider-man en hoewel hij daar een prima rol deed kreeg hij, wegens het matige script, zelden de kans om een sterke indruk achter te laten. In deze film is niet enkel zijn personage sterk maar ieder stukje emotie wat het personage doorgaat kun je al aan de lichaamstaal zien. De rest van de cast liet zich ook van een goede kant zien, en als een Hugo Weaving liefhebber is het fijn om hem een andere rol aan te zien nemen dan ik van hem gewend ben en hem de rol perfect te zien uitvoeren.
De oorlogsscenes in de film zijn intens & realistisch, vergelijkbaar met Saving Private Ryan. Ik kreeg het idee te moeten bijkomen van de intensiteit aan het einde van de film. Wat me beviel aan deze scenes, in tegenstelling tot een film als Deepwater Horizon die eerder dit jaar uitkwam, is dat ze precies weten wat ze moeten laten zien op welk moment. In plaats van de hele tijd met een schuddende camera op de neuzen van de personages te zitten wisselt het de filmstijl af. Het ene moment maak je intense dingen van dichtbij mee, het andere moment geeft de film je een ademmoment door een rustigere filmstijl te gebruiken, terwijl het niet afwijkt van het verhaal.
Ik zou geen inhoudelijke minpunten kunnen noemen buiten een paar mierenneuk opmerkingen. Soms is de film zoetsappig, maar naar mijn idee werd de zoetsappigheid nooit zo erg dat het averechts werkte. De enige grote hinder is de marketing: de trailer verraad letterlijk de hele film, tot aan de laatste paar minuten toe. Het is een vervelende gewoonte van de filmindustrie om teveel te laten zien in de trailer en helaas is Hacksaw Ridge daar ook slachtoffer van. Als je de trailer niet hebt gezien raad ik daarom sterk af deze te kijken.
Voor mij is het één van de bioscoop hoogtepunten uit 2016. Een mooi verhaal wat past in een groot oorlogsdrama, sterke acteurs, intense gevechten. Het pakt je vroegtijdig beet en het laat je niet los tot de aftiteling. De trailer verraad teveel van de film, maar ik vond het vooralsnog een ijzersterke ervaring.
4,5*
zoutzak
-
- 1046 berichten
- 6987 stemmen
Wat een hoop positieve reacties op deze sentimentele miskleun van een film. Miscast, ongeloofwaardig en geen recht doen aan de geschiedenis. Redt een aantal brute actiescènes het geheel nog voor een totale deceptie? Amper.
Antonev
-
- 1804 berichten
- 1186 stemmen
Een van de beste WW2 films die ik in de afgelopen jaren heb gezien. Ook mooi meegenomen dat het nu eens gaat om de strijd in de Pacific en niet over de strijd in Europa.
Gibson bewijst hier maar weer eens dat het een prima regisseur is. De opbouw was erg prettig en bestond eigenlijk maar uit twee delen: de voorgeschiedenis van Doss en hetgeen waarvoor hij beloond werd met de Medal of Honour.
Gibson neemt voldoende tijd om Doss te introduceren aan het publiek, zonder dat het langdradig of saai wordt. Wie is Doss? Wat is zijn voorgeschiedenis? Wie is zijn familie? Wat is zijn overtuiging? Op deze vragen krijgen we in het eerste gedeelte van de film antwoord. Je komt genoeg over Doss te weten, zonder dat er veel tijd wordt vuilgemaakt aan onnodige details of bijzaken. Het tempo is perfect en voordat je het weet ben je al in het tweede deel van de film aanbelandt.
Het tweede deel van de film richt zich vooral op het strijdtoneel en op Doss zijn heldendaden (én die van zijn strijdmakkers). De film is dan een en al actie en geweld. Indrukwekkende actie scenes worden aan elkaar geregen en de spanning is behoorlijk. Gibson schuwt er niet voor om enkele gruwelijkheden haarscherp in beeld te brengen. Ik zat zo nu en dan op het puntje van mijn stoel.
Al met al was dit een uitstekend oorlogsdrama, met voldoende aandacht voor beide genres. Vaak zie je dat er toch wat meer aandacht uitgaat naar het drama gedeelte en dat de actie/oorlog een beetje tekort schiet. Dat was in deze film uitstekend in balans. 4* dubbel en dwars verdiend, ik sluit overigens niet uit dat dit nog omhoog kan bij een tweede kijkbeurt.
meekmusic
-
- 27 berichten
- 399 stemmen
Wat een verschrikkelijke film. Alle cliché´s van een Amerikaanse oorlogsfilm op een rijtje. Dit is eerder een soort Amerikaanse propagandafilm dan een poging werkelijk de standvastigheid en overtuigingen van de hoofdpersoon weer te geven. Allemaal veel te mooi in beeld gebracht. En die muziek, ook allemaal zoet, niets onverwachts, alleen maar een verdubbeling van wat er al te zien is. Rode rozen rood kleuren. Jammer dat zo'n mooi verhaal zo plat is gewalst.
filmsjefke
-
- 116 berichten
- 930 stemmen
Erg goede film, voor mij is Mel Gibson 1 van mn favoriete regisseurs. Wat betreft het geweld in de film, dit had ik niet anders verwacht en mijn hoop was er ook op gevestigd dat hij dit realistisch en heftig in beeld zou brengen... Dit deed hij in mijn ogen ook al bij Braveheart en Apocalypto. Sterke film. 4,5*
wwelover
-
- 2605 berichten
- 3963 stemmen
Adembenemende oorlogsdrama. Precies wat ik had gehoopt van de film. Trailer heeft wel veel weggegeven maar nog steeds is dit echt een spektakelfilm. En daarnaast vond ik de lange intro ook gewoon heel sterk en interessant. En hoe gek Mel Gibson ook mag zijn, hij weet hoe zo'n film in beeld moet brengen. Het is dan ook visueel heel erg sterk. Zeker de oorlogsscenes. Het is bruut, heel bruut zelfs soms. Maar daardoor realistisch en typisch Gibson. De muziek is misschien wat 'cliché' opgezet, maar toch raakt het wel heel erg. Het hoort erbij en past gewoon perfect.
De cast is ook heel sterk. Kende niet iedereen, maar zoals het hoort bij zo'n film was de chemie tussen de soldaten heel goed. Andrew Garfield speelt ijzersterk, heel erg van onder de indruk. En ik moet zeggen dat Vince Vaughn ook een hele sterke rol speelde.
4.5*
Wilcoo7
-
- 32 berichten
- 67 stemmen
Mel Gibson aan het roer was voor mij bij voorbaat garantie voor een goede oorlogsfilm. En inderdaad was dit een goede oorlogsfilm ondanks dat het niet mijn favoriete genre is. Er was zelfs een moment waarop de tranen mij in de ogen schoten.
Walter White
-
- 236 berichten
- 319 stemmen
De beste oorlogsfilm die ik laatst 10 jaar gezien heb
Van begin tot het einde bleef het goed en geweldige acteurs spelen erin waardoor hun rol geloofwaardig word.
Ben wel benieuwd of ze deze film Dunkirk (2017) gaan overtreven laat maar komen 
Argyle
-
- 84 berichten
- 75 stemmen
Hacksaw Ridge.
Vanavond met volle verwachting naar de bioscoop gegaan, Mede omdat ik echt mel gibson fan ben, En de film braveheart ook in mijn top 10 staat. Toen de film begon dacht ik eerst aan een beetje comedie, Maar daar zie je gauw vanaf. Alles word goed in beeld gebracht en de lichaams delen liegen er niet om. Mooie veldslagen en je kan zien dat er bij deze film aan elk puntje en detail gedacht is. Ik dacht nooit meer een goede oorlogs film te zien na saving private ryan, Of full metal jacket Of black hawk down.Lone Survivor was ook een top film uit 2013. Maar deze film laat zien dat het nog niet gedaan is met dit soort films. Na mijn mening een top film en de beste oorlogs film gemaakt sinds de jaren 90. En zal ook zeker in mijn top 10 komen. Voor alle mensen die deze film nog willen zien. Kijk hem in de bioscoop. Mooie special effects, En het lijkt net alsof je in de film zit. Dikke 5 sterren.
MaksMilan
-
- 2 berichten
- 4 stemmen
Ik had mezelf laatst voorgenomen om alleen nog films te bezoeken die ook echt goed werden beoordeeld door het publiek en de critici. Ik dacht dat dit een leuke film zou worden, maar never have I been so wrong. Zo overdreven positief en zo vol met clichés. Ik heb geen een moment iets van spanning, verdriet of verbazing gevoeld. Braveheart had dat wel. Apocalypto ook. Deze faalt. Kan hem echt niets meer geven dan 1,5*
MaksMilan
-
- 2 berichten
- 4 stemmen
En die muziek, ook allemaal zoet, niets onverwachts, alleen maar een verdubbeling van wat er al te zien is.
Hier irriteerde ik me ook mateloos aan. Steeds maar weer die geforceerde emotionele overwinningsmuziek. Steeds hetzelfde motief.
Zwolle84
-
- 8022 berichten
- 0 stemmen
Mel Gibson die een oorlogsfilm doet. Eigenlijk verwacht je dan bakken met heroïsche prul over je heen gestort te krijgen, een overdaad aan overdreven slowmo's, shockerend harde beelden, actiescènes die tot in den treure door blijven gaan en een lelijke pompeuze soundtrack die bijna onafgebroken doorbeukt.
En dat is ook precies wat je krijgt.
Rfc_
-
- 21 berichten
- 982 stemmen
Wat een verschrikkelijke film. Alle cliché´s van een Amerikaanse oorlogsfilm op een rijtje. Dit is eerder een soort Amerikaanse propagandafilm dan een poging werkelijk de standvastigheid en overtuigingen van de hoofdpersoon weer te geven. Allemaal veel te mooi in beeld gebracht. En die muziek, ook allemaal zoet, niets onverwachts, alleen maar een verdubbeling van wat er al te zien is. Rode rozen rood kleuren. Jammer dat zo'n mooi verhaal zo plat is gewalst.
Propaganda? Volgens mij laat gibson toch behoorlijk intensief en in overdaad zien, dat ze daar juist behoorlijk in de pan gehakt werden...... of heb ik een andere film gezien soms?
Zwolle84
-
- 8022 berichten
- 0 stemmen
Propaganda? Volgens mij laat gibson toch behoorlijk intensief en in overdaad zien, dat ze daar juist behoorlijk in de pan gehakt werden...... of heb ik een andere film gezien soms?
Ze wonnen wel, toch? Ik weet het niet meer zeker, was tegen die tijd al half in slaap gesust.
En verder worden de Japanners natuurlijk als een stelletje hersenloze kamikaze-gekkies geportretteerd terwijl De Groep Amerikanen mensen met een karakter zijn die voor elkaar door het vuur gaan blabla kots.
JTV-kijker
-
- 1066 berichten
- 2017 stemmen
Gisteren gezien en wat een topfilm! Het jaartal in de beschrijving moet volgens mij wel 1945 zijn i.p.v. 1942.
Malick
-
- 9142 berichten
- 640 stemmen
Tweede film dit jaar uit Hollywood waar we de hoofdpersoon moeten lezen / zien als Christus. Best wel gedurfd hoor in een tijd dat illuminati hoogtij viert ...
Zwolle84
-
- 8022 berichten
- 0 stemmen
Zo had ik hem niet bekeken, Verhoeven, interessant. Wat was de eerste film?
Walter S.
-
- 1710 berichten
- 1365 stemmen
Zo had ik hem niet bekeken, Verhoeven, interessant. Wat was de eerste film?
Duh, Dirty Grandpa natuurlijk.
Zwolle84
-
- 8022 berichten
- 0 stemmen
En ik maar denken dat het Pee-wee's Big Holiday was. 
Tolkienfan
-
- 299 berichten
- 372 stemmen
Gisteren in de bios gezien. Wat een meesterlijk goede film is dit. Mooie opbouw en voor mij 1 van de betere films van 2016 !!
Gerelateerd nieuws

'Hacksaw Ridge' van Mel Gibson wordt vanavond uitgezonden op televisie

Waargebeurde oorlogsfilm 'Hacksaw Ridge' van Mel Gibson woensdag op televisie

Drie ijzersterke WOII-films op Netflix die nog maar korte tijd beschikbaar zijn

Zes steengoede Tweede Wereldoorlog-films die je op Netflix kunt kijken
Bekijk ook

O.J.: Made in America
Documentaire / Biografie, 2016
47 reacties

Kozure Ôkami: Sanzu no Kawa no Ubaguruma
Actie / Avontuur, 1972
19 reacties

Lion
Biografie / Drama, 2016
156 reacties

Be Here Now
Documentaire / Drama, 2015
5 reacties

Contratiempo
Thriller / Misdaad, 2016
165 reacties

Under Sandet
Oorlog / Drama, 2015
117 reacties
Gerelateerde tags
japantweede wereldoorlogabusive fatherpacifismbijbelbiografieoorlogokinawaconscientious objectorgebaseerd op een waargebeurd verhaalbloedvergietenreligiesoldaatreligieusalcoholischwar heromedic us militarybattle of okinawacongressional medal of honor
Nieuwsbrief MovieMeter
Het laatste film- en serienieuws per e-mail ontvangen?
Populaire toplijsten
- Top 250 beste films aller tijden
- Top 250 beste sciencefiction films aller tijden
- Top 250 beste thriller films aller tijden
- Top 250 beste familie films aller tijden
- Top 250 beste actie films aller tijden
- Top 100 beste films van de laatste jaren
- Top 100 beste films op Netflix
- Top 100 beste films op Disney+
- Top 100 beste films op Pathé Thuis
- Top 50 beste films uit 2020
- Top 50 beste films uit 2018
- Top 50 beste films uit 2019
- Top 25 beste films in het Nederlands
Corporate & Media
Realtimes Network
Innovatieweg 20C
7007 CD, Doetinchem, Netherlands
+31(315)-764002
Over MovieMeter
MovieMeter is hét platform voor liefhebbers van films en series. Met tienduizenden titels, die dagelijkse worden aangevuld door onze community, vind je bij ons altijd de film, serie of documentaire die je zoekt. Of je jouw content nou graag op televisie, in de bioscoop of via een streamingsdienst bekijkt, bij MovieMeter navigeer je in enkele klikken naar hetgeen dat voldoet aan jouw wensen.
MovieMeter is echter meer dan een databank voor films en series. Je bent bij ons tevens aan het juiste adres voor het laatste filmnieuws, recensies en informatie over jouw favoriete acteur. Daarnaast vind je bij ons de meest recente toplijsten, zodat je altijd weet wat er populair is op Netflix, in de bioscoop of op televisie. Zelf je steentje bijdragen aan het unieke platform van MovieMeter? Sluit je dan vrijblijvend aan bij onze community.









