Genre: Western / Actie
Speelduur: 145 minuten / 144 minuten (director's cut)
Oorsprong:
Verenigde Staten
Geregisseerd door: Sam Peckinpah
Met onder meer: William Holden, Ernest Borgnine en Robert Ryan
IMDb beoordeling:
7,9 (94.751)
Gesproken taal: Engels, Duits, Spaans en Italiaans
On Demand:
Niet beschikbaar op Netflix
Niet beschikbaar op Pathé Thuis
Niet beschikbaar op Videoland
Niet beschikbaar op Prime Video
Niet beschikbaar op Disney+
Niet beschikbaar op Google Play
Niet beschikbaar op meJane
Plot The Wild Bunch
"Unchanged men in a changing land"
Pike Bishop is de leider van een groep wat oudere outlaws die nog een keer een spoorwegkantoor willen overvallen om zo met pensioen te kunnen gaan. Wanneer deze overval mislukt worden ze gedwongen naar Mexico uit te wijken terwijl ze achtervolgd worden door hun ex-partner Deke Thornton. Daar aangekomen plannen ze een beroving op een trein om alsnog te kunnen stoppen.
Externe links
Acteurs en actrices
Pike Bishop
Dutch Engstrom
Deke Thornton
Freddie Sykes
Lyle Gorch
Angel
Tector Gorch
Gen. Mapache
Coffer
T.C
Video's en trailers
Reviews & comments
maxcomthrilla
-
- 15579 berichten
- 2845 stemmen
Een prima western,
Al maakt de film zijn reputatie als een van de meest gewelddadige, nietsontziende western der westerns niet helemaal waar. Het geweld zou schering en inslag moeten zijn, maar vaak komt de film ook met genoeg rustmomenten voor de dag, waar meer dan genoeg tijd is om naar hartelust te recreëren.
Ondanks het feit dat westerns niet mijn ding zijn en dat waarschijnlijk ook nooit zullen worden, heb ik de tijd vlot uitgezeten. De beginscene, de spectaculaire treinroof en de eindscene zijn absoluut, mooie actiescenes van formaat! Een dikke 3*
Betamax
-
- 1256 berichten
- 1231 stemmen
Mooie western klassieker.
Verhaal en de rest gewoon goed.
Heerlijk om naar te kijken.
fappie
-
- 2688 berichten
- 2005 stemmen
Zouden ze korting hebben gekregen op de aanschaf van zulke grote hoeveelheid tomatenpuree? Ik kon me niet voorstellen dat wat er uit menig kogelgat kwam, ook daadwerkelijk bloed moest voorstellen. Beetje jammer, zeker in een film als deze waarin honderden figuranten het loodje leggen.
3,50
Stanley Kubrick deed dit net zo hard hoor
. Vooral in Full Metal Jacket is het overduidelijk verf in de scene met de sniper.
movie acteurs
-
- 3086 berichten
- 3244 stemmen
The Wild bunch is een Indrukkwekende maar vooral rauwe en bloederige western.
Het resultaat van Wild Bunch is toch behoorlijk geslaagd. Peckinpah stond bekend voor harde films. Of dit zijn hardste is moet ik nog uitzien te vogelen. Ik heb alleen deze en Straw Dogs gezien.
Maar dit vind ik tot nu toe wel zijn hardste film die ik van hem gezien heb. De final shoot out, de meest bekende/memorabele scene uit de film, is zeer sterk in beeld gebracht. Erg knap. Over het acteerwerk en de acteurs ben ik zeer te spreken. Ook het verhaal komt zeer goed over.
Wat mij betreft een knappe film die mij benieuwd maakt naar het andere werk van Peckinpah. Deze ijzersterke western krijgt geen 5,0, maar het is wel een kanshebber. 4,5.
chevy93
-
- 12754 berichten
- 1324 stemmen
Eén van de weinige keren dat ik het (bijna) volledig eens ben met Onderhond. En dat zelfs bij een western.
Veel te traag, geen boeiend verhaal, te theatraal (zowel acteerwerk als sommige actiescènes). Op één (misschien twee) scènes na, geen noemenswaardige scènes. Ook de muziek was af en toe zwaar slaapverwekkend. Hier wil ik niet teveel woorden en tijd aan vuil maken.
yeyo
-
- 6352 berichten
- 4616 stemmen
Vond je ook de actiescènes niet goed chevy? De film zit ver in mijn geheugen, maar ik herinner me toch wel een paar zeer spectaculaire, bloederige shoot-outs, met name de eindscène.
Theunissen
-
- 12273 berichten
- 5515 stemmen
De spectaculaire en tevens dramatische eindscène met passende trommel muziek is gewoon schitterend. Maar de rest van de film is ook schitterend.
Brix
-
- 19685 berichten
- 5120 stemmen
Niet met hem eens Brix?
Nee, zeker niet.
Maar dat is niet zozeer het punt.
Ik vond het grappig dat chevy naar het commentaar van een MM gebruiker refereerde die een hekel aan westerns heeft.
chevy93
-
- 12754 berichten
- 1324 stemmen
Vond je ook de actiescènes niet goed chevy? De film zit ver in mijn geheugen, maar ik herinner me toch wel een paar zeer spectaculaire, bloederige shoot-outs, met name de eindscène.
Brix
-
- 19685 berichten
- 5120 stemmen
Kun je een film-voorbeeld geven chevy? 
Nee, grapje.
De film die jij bedoelt ga ik morgen op een groot bioscoopscherm bekijken 
Brix
-
- 19685 berichten
- 5120 stemmen
Royal Theater Heerlen, om 14:30 uur en om 19:30 uur.(ik neem de eerste voorstelling, want met dit weer weet je nooit hoe het s'avonds met het openbaar vervoer gaat)
Dogie Hogan
-
- 13381 berichten
- 788 stemmen
De film begint erg goed, maar zakt al snel terug. Deze (teleurstellende) Western lijkt dan meer op een promofilm voor alles, wat met Mexico te maken heeft. Westerns met een hoog 'Mexico-gehalte' hebben nooit mijn voorkeur gehad. Gelukkig kon ik een koper voor de DVD vinden.
Mijn score: IMDb *5/10.
Theunissen
-
- 12273 berichten
- 5515 stemmen
Gelukkig kon ik een koper voor de DVD vinden.

Ik neem aan dat je voor de Blu-ray versie gaat 
Jawaddedadde
-
- 5348 berichten
- 2196 stemmen
Hmm, viel me toch wat tegen.
Onlangs Cross of Iron gezien en danig onder de indruk. Rauw, uitzichtloos, spetterende actie. Had gehoopt een soortgelijke film te zien. Nu zijn westerns m'n ding niet, al probeer ik wel de bekendere te bekijken.
De actie is ook hier wel aanwezig, zij het minder spectaculair en ook in mindere mate. Zeker, de beginscène en de treinroof waren behoorlijk indrukwekkend. De finale shoot-out daarentegen vond ik dan weer wat overdreven. De toon wisselt nogal eens, het leek niet altijd even serieus, soms een beetje theatraal zelfs om dan weer snoeihard te worden. Ik weet het niet, het werkte niet altijd even goed.
Vond de film ook gewoon te lang, met te veel nutteloze, vaak saaie scènes die de sfeer helaas niet altijd ten goede komen. Verhaal is niet meteen speciaal maar onderhoudend genoeg.
Nee, na het fantastische Cross of Iron is dit toch een lichte tegenvaller.
simonvinkie
-
- 2271 berichten
- 827 stemmen
Een indrukwekkende, rauwe en geweldadige film. Een typische Peckinpah dus. De beginscene zet meteen de toon voor de rest van de film. We zien kinderen schorpioenen en rode mieren in de fik steken, en het was voor mij meteen al duidelijk wat voor soort film dit zou gaan worden. Maar naast alle geweldadigheid is dit ook gewoon een erg goeie film, met een hoop prachtige landschappen van Mexico.
De begin en eindscene zijn inderdaad misschien de beste actiescens ooit gemaakt, Geweldig! Vervolgens was het eerste uur dan ook zeker het beste gedeelte. Daarna werd het wel allemaal ietsje minder, maar nog steeds had de film een erg lekker tempo. Het beste aan de film was dat alles zo lekker rauw was. Alle vrouwen waren hoeren en alle mannen moordenaars of bankberovers. Zelfs de kinderen die in de film voor kwamen waarom allebehalve aardig.
De acteerprestaties waren verder ook erg goed. Vooral William Holden en Ernest Borgnine maakte indruk. Robert Ryan vond ik trouwens niet zo goed spelen. Maar goed, dit is een uitstekende film die zeker kans maakt op een verhoging in de toekomst.
3,5 sterren
eRCee
-
- 13443 berichten
- 1979 stemmen
Matige en platte film. Wat ik bij westerns vaak waardeer is juist het klassieke 'good vs. bad'. Bij Pecinpah zijn echter alle vrouwen hoeren, is iedere man op goud uit en zijn kinderen pure sadisten. De enige vertegenwoordiging van 'het goede' is de uiteindelijke trouw van de groep bandieten aan elkaar, wat goed beschouwd tamelijk lachwekkend is. Daarnaast duurt de film lang en is de soundtrack zeker niet om over naar huis te schrijven. Lange tijd is het echter toch niet zo heel slecht, maar bij het slot gaat The wild bunch definitief onderuit. Persoonlijk beschouw ik het minutenlang overhoop schieten van een groep figuranten met behulp van een automatisch geweer als betrekkelijk kansloze en walgelijke cinema. Gaat zeker een halve punt extra af, en dan ben ik nog mild. Minder van dit aub.
madmax1
-
- 2216 berichten
- 711 stemmen
Meesterlijke western.
Afwijkend van de klassieke stijl, moderner aanpak.
IJzersterk verhaal en een cast ,die er zijn mag.
Geweldige sound Mexikaans gemix met trom geroffel kippevel.
Voor mij de beste western,en ik zie er nog geen betere aankomen.
Jonesy
-
- 409 berichten
- 159 stemmen
Het verhaal, sjah dat is er niet echt he. Een aantal outlaws besluiten nog eenmaal een bank te roven en dat gaat fout en zo belanden ze van de ene in de andere situatie. Maar je hebt nooit een idee waar het nu eigenlijk naar toe gaat. en dit einde had ik niet verwacht. Ook opvallend is dat de mannen heel loyaal tegenover elkaar zijn. Tussendoor wordt het af en toe wel wat langdradig. maar de actiescenes maken alles ruimschoots goed!
Brix
-
- 19685 berichten
- 5120 stemmen
@ Jonesy:(Ook opvallend is dat de mannen heel loyaal tegenover elkaar zijn)
Dat en het einde van een tijdperk, waarin die waarde van grote betekenis was, is nu precies waar deze film over gaat.
madmax1
-
- 2216 berichten
- 711 stemmen
Sam-Peckinpah maakt met dit product een einde aan de klassieke western, die toch al zwaar in de problemen kwam,van de spaghetti die in zijn opmars ook de Amerikaanse acteurs voor het uitzoeken had.
Nadat ook Sergio-Leone na zijn toppers, geen impulsen meer zag zitten, viel de western in een diep gat.
Degenen die het aan durfde nog een western te maken , waren bekent met het probleem, en men ging moderne te werk, verviel in remakes, en tv producties , een enkeling nam het risico vanwege de vele sterren en grootse namen die er in speelde, en het grote publiek wel bereikte, liet de echte fan toch met een onbevredigd gevoel achter.
Gelukkig kan ik er mee leven dat er ook wel eens op de zoveel tijd eentje erbij is die me wel aanspreek, het genre heeft het zwaar te verduren , je heb ze niet meer voor te kiezen ,en de jeugd grijpt ook nogal altijd op de toch al oudere (spaghetti’s).
Driello
-
- 1379 berichten
- 0 stemmen
Prima film voor een regenachtige namiddag. Verstand op iets in de buurt van nul (wat de ogen zien moet het brein nog wel kunnen registreren, natuurlijk) en dan lekker kijken naar geweld, rauwe mannen, sloerige vrouwen, een hoop goud en wapens en een oude kerel op een ezeltje.
Het is geen top-verhaal, geen top-score, geen top-acteerwerk (zeker niet van de extra's en de vele bijrollen) maar eigenlijk ook nergens slecht. Hard geweld nu en dan (vooral de rucksichtlose wijze waarop die mexikaan van het vriendengroepje om zeep wordt geholpen na eerst een autoritje buiten de auto te hebben gemaakt) afgewisseld met wat rustpunten. Nergens fantastisch, nergens slecht en al met al biedt de film kijk vermaak en zal ik hem beslist nog wel eens kijken.
AGE-411
-
- 10342 berichten
- 750 stemmen
De intro zegt eigenlijk dat dit een kopie wordt van de Leone-Westerns. Amerikaanse westerns die zich tekort gedaan voelen in de jaren 60, en de spaghetti’s willen verslaan op een eigen vlak. Alle elementen van de spaghetti’s zitten er dan ook in, en kosten noch middelen werden blijkbaar gespaard. Maar toch is het net niet goed genoeg.
Het beeld doet wa denken aan een Leone. Maar daar blijft het ook bij. Men durfde blijkbaar de hele stijl niet kopieren, dus hield men het enkel bij de modernere uitstraling van het beeld. Deze film lijkt 20 jaar jonger dan hij eigenlijk is. Dat is goed te zien als je het vergelijkt met andere Westerns uit datzelfde jaar (VB: True Grit)
Ook kwa verhaal lijkt deze meer op een Spaghetti. Misdaad en geweld worden verheerlijkt.
Over dat geweld; op bepaalde momenten is de films inderdaad redelijk gewelddadig, maar dat zijn slecht 2 periodes van intensief geweld. Voor de rest is de film een beetje braaf en kalm. Zonder de woorden saai en lang in de mond te nemen, want dat is de film – op bepaalde scène’s na - (net) niet.
Het lijkt dan ook alsof men dat bij de crew beseft had, en men op het einde er snel het einde wou tegenaan gooien. Het voelt eigenlijk allemaal nogal vroeg aan, en zelf onnatuurlijk. Ik had eigenlijk verwacht dat men er nog een uurtje ging tegenaan gooien, alvorens het ‘eindgevecht’ kwam.
Daarnaast vond ik de rol van die groep premiejagers nogal vreemd. Men wist kennelijk niet wat men moest doen met het einde. Wie zou de ‘eindvijand’ moeten worden? De generaal of de bende premiejagers? Misschien had ik liever een confrontatie gezien tussen onze Pike en Deke.
Een groot nadeel vind ik dat de film soms een beetje te karikaturaal wordt. Sommige personages en acties zijn hier end aar wat tenenkrommend. Dat mochten ze toch weggelaten hebben.
De belangrijkste acteurs acteren geweldig, maar tegenover staan de acteerprestatie van de bijrollen. Denk bijvoorbeeld aan die sukkels van die groep premiejagers. Bedroevend. 
Al bij al toch vermakelijk. Een Western zoals ik ze graag heb.
4,0*
Tarkus
-
- 6409 berichten
- 5315 stemmen
Typische Sam Peckinpah western, veel geweld en, vooral, veel bloed.
Maar altijd wel leuk om zo'n ouderwetse western eens opnieuw te kunnen bekijken, ze worden tegenwoordig nog zeer zelden gemaakt.
Het was jaren geleden dat ik deze prent nog eens had gezien, en de director's cut had ik nog nooit gezien, dus bij deze heb ik alweer mijn schade ingehaald.
Bijna 2,5 uur pure western met de grote namen van weleer, meer moet dat niet zijn.
Gerelateerd nieuws

Ratelslangen, revolvers en rovers: Dit zijn de beste westernfilms
Bekijk ook

C'era una Volta il West
Western, 1968
2.820 reacties

Das Boot
Oorlog / Drama, 1981
1.370 reacties

Per Qualche Dollaro in Più
Western, 1965
398 reacties

Papillon
Avontuur / Drama, 1973
351 reacties

Akai Satsui
Drama, 1964
7 reacties

Lawrence of Arabia
Avontuur / Biografie, 1962
596 reacties
Gerelateerde tags
underdogdiefstalpremie jagertexasmexican revolutionvriendschaphonorbendeschietpartijsoldaatsteam locomotiverighteous ragewild
Nieuwsbrief MovieMeter
Het laatste film- en serienieuws per e-mail ontvangen?
Populaire toplijsten
- Top 250 beste films aller tijden
- Top 250 beste sciencefiction films aller tijden
- Top 250 beste thriller films aller tijden
- Top 250 beste familie films aller tijden
- Top 250 beste actie films aller tijden
- Top 100 beste films van de laatste jaren
- Top 100 beste films op Netflix
- Top 100 beste films op Disney+
- Top 100 beste films op Pathé Thuis
- Top 50 beste films uit 2020
- Top 50 beste films uit 2018
- Top 50 beste films uit 2019
- Top 25 beste films in het Nederlands
Corporate & Media
Realtimes Network
Innovatieweg 20C
7007 CD, Doetinchem, Netherlands
+31(315)-764002
Over MovieMeter
MovieMeter is hét platform voor liefhebbers van films en series. Met tienduizenden titels, die dagelijkse worden aangevuld door onze community, vind je bij ons altijd de film, serie of documentaire die je zoekt. Of je jouw content nou graag op televisie, in de bioscoop of via een streamingsdienst bekijkt, bij MovieMeter navigeer je in enkele klikken naar hetgeen dat voldoet aan jouw wensen.
MovieMeter is echter meer dan een databank voor films en series. Je bent bij ons tevens aan het juiste adres voor het laatste filmnieuws, recensies en informatie over jouw favoriete acteur. Daarnaast vind je bij ons de meest recente toplijsten, zodat je altijd weet wat er populair is op Netflix, in de bioscoop of op televisie. Zelf je steentje bijdragen aan het unieke platform van MovieMeter? Sluit je dan vrijblijvend aan bij onze community.









