• 15.798 nieuwsartikelen
  • 178.256 films
  • 12.223 series
  • 34.000 seizoenen
  • 647.419 acteurs
  • 199.077 gebruikers
  • 9.375.882 stemmen
Avatar
 
banner banner

Panelkapcsolat (1982)

Drama | 82 minuten
3,45 29 stemmen

Genre: Drama

Speelduur: 82 minuten

Alternatieve titel: The Prefab People

Oorsprong: Hongarije

Geregisseerd door: Béla Tarr

Met onder meer: Judit Pogány en Róbert Koltai

IMDb beoordeling: 7,1 (1.445)

Gesproken taal: Hongaars

  • On Demand:

  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot Panelkapcsolat

Claustrofobisch gootsteendrama over de frustraties van de gewone man in communistisch Hongarije en meer specifiek de spanningen binnen het huwelijk van een jong paar. De film begint met een hevige ruzie tussen man en vrouw, en gaat dan terug in de tijd om te tonen hoe het paar in zijn huidige impasse is geraakt: de economische crisis, allerlei tekorten, monotoon werk, een te benepen behuizing, drank en ruzies over het opvoeden van de kinderen.

logo tmdbFilm still

Externe links

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van Arnie

Arnie

  • 1082 berichten
  • 1882 stemmen

Sjonge, net 'terug' van mijn eerste Tarr. De reacties van hierboven deel ik grotendeels. De intense verfilming van dit huwelijksdrama raakt diep, zeker naarmate de film vordert. Vooral de genoemde scene met het melancholische lied van de man over de liefde, waarbij het echtpaar bijna ter plekke van elkaar vervreemdt, zoog me de film in.

De eerlijke verfilming van de emoties die hiermee gepaard gaan doen inderdaad denken aan Bergman, en met name Scener ur ett Äktenskap- scenes from a marriage. Hoewel er veel verschillen in stijl zijn, hebben de beide films wel gemeenschappelijk dat ze zoeken naar waar het fout gaat, de kern van de relatieproblemen. Tarr neigt hierin toch iets meer naar nihilisme.

Als dit iets zegt over zijn latere films, ben ik nog getergder dan hiervoor om zijn 3 latere grote films te pakken te krijgen. Mijn belangstelling is gewekt.


avatar van LouisSmeets

LouisSmeets

  • 15 berichten
  • 48 stemmen

Prachtige film die documentair aanvoelt, over een disfunctioneel gezin waarbij de man en de vrouw niet de capaciteit dragen om aan elkaar te ontworstelen. Mooie lange scenes, observerend, rauw, een genot om naar deze gemankeerde mensen te kijken.


avatar van Flavio

Flavio

  • 4897 berichten
  • 5232 stemmen

Sterk geacteerd kitchen-sink drama op z’n Hongaars heeft al een aantal typische Tarr-kenmerken zoals de long-takes en een lang muzikaal intermezzo, maar ik miste toch een beetje de regen, de wind, Mihaly Vig ook. Toch werd ik wel meegenomen in de treurige huwelijksperikelen van het koppel, en er zaten een aantal zeer sterke scenes in, met name het hele gedeelte rondom het (bedrijfs?)feest. En hoorde ik daar nou het thema van The Godfather voorbij komen?