• 15.773 nieuwsartikelen
  • 178.104 films
  • 12.217 series
  • 33.988 seizoenen
  • 647.155 acteurs
  • 199.030 gebruikers
  • 9.373.225 stemmen
Avatar
 
banner banner

Vampires (1998)

Horror / Actie | 108 minuten
2,82 509 stemmen

Genre: Horror / Actie

Speelduur: 108 minuten

Alternatieve titels: John Carpenter's Vampires / Vampire$

Oorsprong: Verenigde Staten / Japan

Geregisseerd door: John Carpenter

Met onder meer: James Woods, Daniel Baldwin en Sheryl Lee

IMDb beoordeling: 6,1 (67.914)

Gesproken taal: Engels en Latijn

  • On Demand:

  • Pathé Thuis Bekijk via Pathé Thuis
  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot Vampires

"From the master of terror comes a new breed of evil."

De kerk heeft lang geweten dat er vampieren bestaan. Het blijkt dat een groep vampieren op zoek is naar een krachtige crucifix. Hiermee kunnen vampieren zonlicht verdragen. Dat zou ongetwijfeld de ondergang voor de mensheid betekenen. Het Vaticaan stuurt dan ook, in het geheim, een team van vampierjagers, geleid door Jack Crow, om de vampieren te vinden en te vernietigen voordat die de crucifix vinden.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van Mister_Movie

Mister_Movie

  • 493 berichten
  • 299 stemmen

Leuke wegkijker en ik vind toch wel een van de betere vampierenfilms. Groot voordeel is dat de film zich niet voortdurend in het donker afspeelt zoals vele andere. Goed acteerwerk (acteurs zijn ook niet van de minste), geen blasé-special effects, toch wel een redelijk verhaaltje en een goede afwisseling tussen hevige actie en rustige momenten waarin opgebouwd wordt.

3,5*


avatar van beaster1256

beaster1256

  • 77 berichten
  • 163 stemmen

vampires is een goede film , omdat ik graag griezel en dat is niet erg , de film is goed gemaakt , eng en doet wat ie moet doen , griezelen en als top of de bill , dan nog wel mijn favoriete acteur of all times in de hoofdrol , ja , james woods is een fantastische acteur , en zeer ondergewaardeerd , tot mijn grote verbazing heb hem onlangs gezien in een aflevering van ER ; wie had dat gedacht vraag me af of hij wel nog veel acteert ???


avatar van Karel Martel

Karel Martel

  • 45 berichten
  • 47 stemmen

Woods was hilarisch in deze film!

Geweldig om te zien hoe die vampieren heel eng en angstaanjagend proberen te doen en hij daarna heel droog een pijl in hun hart drukt.


avatar van Gang_Star

Gang_Star

  • 6837 berichten
  • 3401 stemmen

spannende horrorfilm die ik met plezier heb zitten kijken...vind trouwens dat je dat van john carpenter wel kan verwachten...


avatar van dutchtuga

dutchtuga

  • 16970 berichten
  • 4101 stemmen

Vergeleken met Carpenter's beter werk is dit filmpje een beetje pover. Visueel slap, karakters niet al te interessant (vreselijke miscast die Baldwin), beetje misplaatste one liners hier en daar, vampieren die er niet uit zien en weinig creatief in z'n geheel. Dat valt niet altijd te zeggen over de gore effecten. Dat aspect is wat deze film de moeite waard maakt met als hoogtepunt een lichaam dat door tweeen wordt gescheurd . Doet een soortgelijke scene in Ichi the Killer verbleken.
Verder krijgen we ook weer een redelijk lekkere Carpenter soundtrack. Redelijk want ook dit heb ik beter gehoord van de beste man.
Vampires voelt toch als een tussendoortje tussen meesterwerken als Halloween, The Thing, The Fog, Escape from NY of In the Mouth of Madness. Dat valt helaas te zeggen over bijna al zijn recente werk. Hopen dat de inspiratie snel weer terug komt.
Wel erg leuk Laura Palmer weer eens te zien .
2,5*


avatar van 606

606

  • 23876 berichten
  • 12263 stemmen

vermakelijke film die je een keer gezien moet hebben.

leuke sfeer.

3,5 ster


avatar van newG

newG

  • 956 berichten
  • 2345 stemmen

wat een zwakke film, en dan te denken dat dit van de regiseur die ons de meesterwerken van Halloween, the fog, the thing en nog veel meer bracht. De cast was ook zo mooi. Het begint allemaal wel lekker maar vanaf die scene in het motel gaat het zo zwaar bergaf dat ik niet anders kan dan een 0.5 geven wat een teleurstelling was dit


avatar van TerrorBird

TerrorBird

  • 56 berichten
  • 0 stemmen

Is dit die film met die Pastoor??


avatar van 606

606

  • 23876 berichten
  • 12263 stemmen

ja dat klopt die zit in het verhaal.


avatar van vachtje

vachtje

  • 3 berichten
  • 3 stemmen

Lollig


avatar van seth gecko

seth gecko

  • 499 berichten
  • 785 stemmen

de kruising tussen een vampierenfilm,western en foute jaren 80 horror werkt op het 1e moment maar faalt dan weer op het andere.

al bij al zit er af en toe een goeie enge sfeer in. de midwest is op zich al een griezelige streek.

ook Woods is op dreef en zet een cool personage neer.

ik wil gerust zelfs nog wat dreiging in valek zien hoewel hij naar mijn smaak makkelijk is. enkel zonde dat Baldwin en Lee gewoon niet kunnen acteren en al even storend zijn als carpenter's muziek.

halfgeslaagd.

2.5**


avatar van Roseicollis

Roseicollis

  • 308 berichten
  • 0 stemmen

vond deze wel een van de betere vampier films

vandaar mijn waardige 2'5


avatar van psycholamp

psycholamp

  • 1960 berichten
  • 580 stemmen

Best een leuk filmpje om samen met je vriendin tijdens het eten te kijken.


avatar van Max en Joep

Max en Joep

  • 1815 berichten
  • 0 stemmen

Roseicollis schreef:

vond deze wel een van de betere vampier films

vandaar mijn waardige 2'5

dus je geeft 1 van de beter vampierfilms een onvoldoende?

(2,5* = rapportcijfer 5 = onvoldoende)


avatar van Roseicollis

Roseicollis

  • 308 berichten
  • 0 stemmen

Max en Joep schreef:

(quote)

dus je geeft 1 van de beter vampierfilms een onvoldoende?

(2,5* = rapportcijfer 5 = onvoldoende)

je kan maar tot 5 geven heeh

dus deze 2'5 komt neer op een 5

in de schaal van 1 tm 10


avatar van Roseicollis

Roseicollis

  • 308 berichten
  • 0 stemmen

is hier nou een deel 2 van gemaakt met bon jovi


avatar van Mug

Mug

  • 13981 berichten
  • 5969 stemmen

Roseicollis schreef:

is hier nou een deel 2 van gemaakt met bon jovi

ja


avatar van Max en Joep

Max en Joep

  • 1815 berichten
  • 0 stemmen

Roseicollis schreef:

(quote)

je kan maar tot 5 geven heeh

dus deze 2'5 komt neer op een 5

in de schaal van 1 tm 10

Ja, zo ver was ik al, zoals je gewoon had kunnen lezen

Dus, de bewuste user geeft een 5 (lees: onvoldoende) voor 1 van de betere vampierfilms

Dat is toch raar of mis ik nou iets?


avatar van Roseicollis

Roseicollis

  • 308 berichten
  • 0 stemmen

Max en Joep schreef:

(quote)

ja, zo ver was ik al, zoals je gewoon had kunnen lezen.

DUS, de bewuste user geeft dus een 5 (lees: onvoldoende) voor 1 van de betere vampierfilms

Dat is toch raar?

ik geef goede films altijd een voldoende....

meeste vampierfilms vind ik ronduit SHIT films

niet eens een 0'5 waard

dus een 2'5 punter is voor mij doen behoorlijk hoog

maar je hebt gelijk mijn stem is hoe dan ook telaag om als voldoende door tegaan

een 3 punter dan maar


avatar van psycholamp

psycholamp

  • 1960 berichten
  • 580 stemmen

Roseicollis schreef:

is hier nou een deel 2 van gemaakt met bon jovi

Helaas wel. Die is echt slecht. Zeker voor jou geen aanrader, als je toch al niet van vampierfilms houdt.


avatar van Onderhond

Onderhond

  • 87594 berichten
  • 12842 stemmen

Wat loopt die James Woods toch te doen in een film als dit. Als een uitgewassen oude rocker druilt hij door het landschap. Teveel "coole" scenes waar hij z'n brilletje opzet of een slicke oneliner spuwt, zodat de hoop op relativerende humor al snel verdwijnt. Woods is gewoon hilarisch slecht en duf als vampier jager.

Ook de rest bakt er niks van, dat scheelt ook weer.Verder lijkt Carpenter erg blij met z'n vampier verbrand effectje, zien we dan ook een goed aantal keren terug.

En dat was het zo'n beetje. Povere horror hap, vreselijke personages en ongelofelijke knullige sfeer. De actiescenes zijn lomp, visueel ook al karig, één brok duffe ellende.

Zijn dan nog enkele ietwat leukere scenes (de vampieren die opstaan uit de grond) maar daar blijft het ook gewoon echt bij.

Moest af en toe wel lachen om de serieux waarmee dit filmpje zich profileert, slechte oneliners incluis.

1*


avatar van Max en Joep

Max en Joep

  • 1815 berichten
  • 0 stemmen

deze film neemt zichzelf juist absoluut niet serieus (iets wat bijvoorbeeld blijkt uit het feit dat Woods tijdens het slachten vies kijkt en roept dat de vampier toch zo verschrikkelijk uit zijn bek stinkt), dat is nu juist het sympathieke eraan en juist dat aspect maakt van James Woods in deze film een zeer aimabele filmheld.


avatar van Onderhond

Onderhond

  • 87594 berichten
  • 12842 stemmen

De film probeert er inderdaad wat humor door te gooien, maar doet dat op een manier waarbij er vanuit gegaan wordt dat het ook daadwerkelijk grappig moet zijn.

Het is geen film die zelfbewust met z'n eigen knulligheid kan lachen. En gezien de hoeveelheid knulligheid vind ik dat een zwaar gebrek hier.


avatar van Max en Joep

Max en Joep

  • 1815 berichten
  • 0 stemmen

Onderhond schreef:

Het is geen film die zelfbewust met z'n eigen knulligheid kan lachen. .

ik vind juist van wel.

ik denk dat je nu net die lekkere domme nep-stoere sfeer mist (denk ik dan he...)


avatar van Onderhond

Onderhond

  • 87594 berichten
  • 12842 stemmen

Hoor ik wel meer bij Carpenter. Vind dat hij daar nooit echt in weet te slagen. Heeft misschien wel te maken met de complete miscasts die hij steeds weet te vinden voor de hoofdrollen.


avatar van Max en Joep

Max en Joep

  • 1815 berichten
  • 0 stemmen

nu vond ik ook dit bij lange na niet de sterkste Carpenter hoor.

Carpenter heeft volgens mij met Halloween, The Fog en The Thing wel zijn top gehad.


avatar van Corcicus

Corcicus

  • 2809 berichten
  • 3911 stemmen

Na the Fog wist ik niet of Carpenter mijn vertrouwen nog wel verdiende, maar dat heeft hij nu wel helemaal terug verdiend. Mede door het feit dat James Woods mij telkens weet te bekoren geef ik deze film 3.0 sterren.


avatar van nightbreed

nightbreed

  • 3360 berichten
  • 5028 stemmen

Een paar leuke effecten weten deze film niet te redden, het is gewoon geen boeiende film.


avatar van Pastichio Rocker

Pastichio Rocker

  • 6344 berichten
  • 0 stemmen

Carpenter maakt gewoon nog dezelfde films als altijd. Het probleem is dat hij niet met zijn tijd is meegegaan, terwijl de rest van de wereld dat wel heeft gedaan. Carpenter lijkt zich niets aan te trekken van al die nieuwerwetse snufjes en filmtrucjes, maar blijft gewoon nog lekker spelen met zijn jaren '80 toekomstvisie. Dat we onderwijl al lang een ander toekomstbeeld hebben interesseert hem blijkbaar geen moer. Zelfs zijn laatste werkjes (Ghosts of Mars, Cigarette Burns) lijken zo uit de jaren '80 te komen. Tijd voor Carpenter om met pensioen te gaan.


avatar van xxL.aura

xxL.aura

  • 29 berichten
  • 24 stemmen

vond dit niet echt een bar slechte film maar om hem nou goed te noemen? de hoofdrol wordt wel goed gespeeld vindt ik, het enige waar ik me echt aan irriteerde was de manier waar op het meisje (Katrina) speelt; telkens als ze in contact staat met de vampier gaat ze zo trillen alsof ze op het punt staat klaar te komen ofzo ?:S HEEL vreemd, en dan die 'evil-eye' blik van haar....afgezaagd!

maar goed... kvind Daniel Baldwin wel leuk spelen alleen is het net alsof je naar een van zn broers aant kijken bent....tis allemaal een pot nat als je het mij vraagt.

kvind het verhaal zelf wel ok! niet echt super origineel maar een vampier die oorspronkelijk van Gods hand komt....die hoor je niet vaak!

kgeef de film een 2,5