• 15.837 nieuwsartikelen
  • 178.479 films
  • 12.239 series
  • 34.025 seizoenen
  • 647.798 acteurs
  • 199.137 gebruikers
  • 9.379.484 stemmen
Avatar
 
banner banner

National Treasure (2004)

Actie / Avontuur | 131 minuten
3,33 3.174 stemmen

Genre: Actie / Avontuur

Speelduur: 131 minuten

Oorsprong: Verenigde Staten

Geregisseerd door: Jon Turteltaub

Met onder meer: Nicolas Cage, Diane Kruger en Sean Bean

IMDb beoordeling: 6,9 (374.372)

Gesproken taal: Latijn, Engels en Spaans

Releasedatum: 13 januari 2005

Plot National Treasure

"In order to break the code, one man will have to break all the rules."

Benjamin Franklin Gates komt uit een familie vol schattenzoekers. Alle familieleden hebben hetzelfde levensdoel gehad: het vinden van een oorlogsbuit die na de Revolutie door de Founding Fathers werd verstopt. Ben staat op het punt om de schat te vinden, maar wordt verraden door twee vrienden die de schat zelf willen hebben. Om de schat zo snel mogelijk te vinden, moet Ben eerst een goed bewaakt document stelen, wat helaas tot gevolg heeft dat ook het FBI hem op de hielen zit.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Volledige cast

Acteurs en actrices

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van Pacino88

Pacino88

  • 608 berichten
  • 1480 stemmen

Traag,saai,niet boeiend.Probeert intelligent over te komen,terwijl het een saaie puzzel is.Cage ziet er niet uit,zelfs de actie is niet acceptabel.

Bruckheimer is duidelijk de diepte in gegaan.

1.5* (vanwege de creditcard scene,grappig,maar o zo achterlijk)


avatar van erwku

erwku

  • 529 berichten
  • 2482 stemmen

Zeer zwakke film die nergens orgineel is. Bruckheimer heeft weer bewezen dat ie Hambuger producties maakt

Zelfs bij dit verhaal weet ie Amerikaanse Propaganda te verkopen! Dikke ellende dus!


avatar van Reinbo

Reinbo

  • 70660 berichten
  • 0 stemmen

Zeer matige en onorginele film.


avatar van Leno

Leno

  • 5921 berichten
  • 4408 stemmen

Op zich best een amusante avonturenfilm. Er zitten enkele aardige vondsten in, behalve in de plot.

De rol van Justin Bartha als Poole is irritant, zo cliché en niet grappig. Verder is het verhaaltje rondom Abigail er met de haren bijgesleept voor de romance en beeldvulling.

Voigt, inmiddels ook bekend met botox, heeft een erg magere rol als stereotiep vader.

Het einde schiet tekort op het gebied van orginaliteit en realiteit, en stelt dan ook teleur.

Ondanks veel negatieve punten best amusant, maar Indiana Jones heeft niets te duchten.


avatar van otherfool

otherfool

  • 18519 berichten
  • 3403 stemmen

Heerlijk matineevermaak, deze kruising tussen de Da Vinci Code en Indiana Jones. De ruim twee uur denderen in HSL-vaart voorbij in een film die het niet eens zo zeer van grote en luide effecten moet hebben, maar wel van een lekker avonturenverhaaltje en een puike cast. Een aanrader!

4*.


avatar van Bone*Thugs

Bone*Thugs

  • 219 berichten
  • 149 stemmen

Zo ik had echt meer verwacht van deze film..viel me echt vies tegen....kan ik net zo goed indiana jones gaan kijken die is zelfs nog boeiender!

Beetje namaak allemaal.....drom maar 2,5 *


avatar van bartsch

bartsch

  • 213 berichten
  • 282 stemmen

Als je de davincicode hebt gelezen dan weet je dat er veel gejat is.

Ik vond het een beetje makkelijk gejat, film blijft ook niet hangen.


avatar van MarkFish

MarkFish

  • 1070 berichten
  • 1505 stemmen

Verbijsterend dat deze film gemiddeld 3,37 heeft na 616 stemmen. Hij is echt slecht. Voorspelbaar, kinderachtig, ongeloofwaardig, over the top (wat alleen bij Sean Bean wel oke was) en veel cliches. Ik ben GESCHOKT.


avatar van speedy23

speedy23

  • 18945 berichten
  • 14043 stemmen

MarkFish schreef:

Hij is echt slecht. Voorspelbaar, kinderachtig, ongeloofwaardig, over the top en veel cliches. Ik ben GESCHOKT.

Dat is toch een beetje overdreven zeker? Dat het geen hoogvlieger was akkoord, maar om er geschokt van te zijn...


avatar van disappear

disappear

  • 24 berichten
  • 86 stemmen

Vermakelijke zaterdagavondpulp a la Indiana Jones. Niet teveel denken en enjoy the show!


avatar van darkcity

darkcity

  • 644 berichten
  • 1475 stemmen

Lekker vermakelijk, uiteraard geen Indiana niveau maar toch lkkr kijkvoer, jammer dat het weer echt Hollywoodaans was en dat Nicolas Cage erin zat, maar goed voor de rest geen onaangenaam filmpje ! 3.5 ster


avatar van Ericjuh

Ericjuh

  • 29 berichten
  • 23 stemmen

eindelijk een keer weer een goede adventure film. Tijd lang niet zo'n lekker wegkijker gehad.

ze moeten tijdens de film een aantal raadsels oplossen. Zelf vond ik het leuk gedaan dat ze zelf de kijker ook tijd gunnen om even over de raadsels na te denken (natuurlijk zat ik d'r altijd naast). In de film duurde het een paar min. voordat het dubbeltje viel ze door konden gaan. Hierdoor kreeg ik toch een lekker kijk gevoel.

het speeld zich af op verschillend locatie's waardoor de omgeving absoluut niet saai word. Ook het tempo in de film zat er lekker in en er word binnen de 2 uur veel gedaan.

overigens heb ik de da vince code niet gezien!

4 ster


ik heb hem gezien egt zo cool.

is van de makers van pirates of the caribbean dus kan het nie anders.


avatar van Rianneke_Dan

Rianneke_Dan

  • 14194 berichten
  • 2563 stemmen

mwahde eerste keer is ie wel leuk maar dan heb je het ook wel weer gezien.

ik kan er niet happy over zijn


avatar van Castor Troy

Castor Troy

  • 307 berichten
  • 3051 stemmen

Niks aparts, maar zeker niet slecht. En Cage zit er in dus, het kon erger. En als je een jerry bruckheimer-film gaat bekijken weet je dat je alleen maar onzin krijgt voorgeschoteld.

Gelukkig is het wel goeie onzin.


avatar van sirmixalot

sirmixalot

  • 22 berichten
  • 169 stemmen

dit zeker een seer goeie film...prachtig hoe se die raadsels oplossen


avatar van janssen16

janssen16

  • 139 berichten
  • 676 stemmen

Er moeten echt meer van dit soort films gemaakt worden, Nicolas Cage speelt zijn rol ook overtuigend goed.


avatar van hinie

hinie

  • 1336 berichten
  • 0 stemmen

Een mooie avonturen film, ik ben niet zo,n cage fan maar vond deze wel goed!


avatar van Nicolage Rico

Nicolage Rico

  • 20220 berichten
  • 2365 stemmen

Geen goede film en dat in een film waar mijn held in speelt, Nicolas Cage.

Nicolas jongen, ga nou niet meer in dit soort films spelen voor het geld. Neem alleen rollen aan waar je jezelf kunt showen als een fantastische acteur, zoals "Leaving Las Vegas", "Matchstick Men" en "Adaptation"!

3 *


avatar van kArIzMa_TuRk

kArIzMa_TuRk

  • 3642 berichten
  • 0 stemmen

hinie schreef:

Een mooie avonturen film, ik ben niet zo,n cage fan maar vond deze wel goed!

ja vond ik ook..


avatar van Werwolf

Werwolf

  • 4604 berichten
  • 1197 stemmen

popcorn film.. Niet veel aan


avatar van Turkeyloverz

Turkeyloverz

  • 4239 berichten
  • 1459 stemmen

Wat een film, prachtig, erg mooi en goed gedaan. Cage en Bean doen het uitstekend en Kruger is erg mooi.

Deze moet ik zeker nog een keer gaan kijken. Van die 131 minuten merkte ik helemaal niets, erg boeiend.

4.5*


avatar van Poeha

Poeha

  • 184 berichten
  • 217 stemmen

-J-Unit schreef:

Een prachtige film! ik heb hem gedownload en gekeken op mijn computer. Toen ie afgelopen was, staarde ik nog 10 min. naar de namen die op het einde komen. Zo erg was ik er in verdiept.

Het is een mooie en spannende film! Niet zo'n standaard film waar een politie gast achter een boefje huppelt en vervolgens wint. Het is gewoon een ander soort film als andere films. En dat vind ik er mooi aan.

het enigste zwakke er van is, is dat het eigenlijk alleen maar in New York afspeeld. Als ze nou is, door een aanwijzing naar egypte moesten en daar weer zoeken naar een aanwijzing, was het wat spannender en afwisselender geweest.

Als er een tweede deel uitkomt, koop of download ik hem meteen!!

Als je een leuke avonturen film wilt zien, is deze een goede aanrader.

Ik vind deze film 4 sterren waard!!

Geheel mee eens!

Ik geef hem zelfs 4,5*

Alleen al omdat er eindelijk weer eens een (goede) avonturenfilm uit is gekomen.

Cage is meestal wel goed, ondanks dat hij heel snel met de oplossingen op de proppen komt, maar ja, dat hoort, zoals al eerder vermeld, nu eenmaal bij dit soort films (zie ook de Indy films).

Absolute topper, die ik zeker weten, nog wel een paar keer ga kijken!


avatar van Joetje

Joetje

  • 86 berichten
  • 226 stemmen

hinie schreef:

Een mooie avonturen film, ik ben niet zo,n cage fan maar vond deze wel goed!

Ja, vind dit ook een van de betere met Nicolas Cage.


avatar van De Knip

De Knip

  • 1885 berichten
  • 3681 stemmen

Leuke vermakelijke film. Cage opereert hier als een Indiana Jones-type. Goede poging:

***1/2


avatar van jesje

jesje

  • 45 berichten
  • 58 stemmen

Ik had er veel meer van verwacht! Niet zo'n geweldige film.


avatar van crewke

crewke

  • 15 berichten
  • 55 stemmen

ik stond in de videotheek en ik dacht ik ga eens natural born killers huren. Ik kwam thuis en ik zag dat ik het kaartje van de film ernaast meegepakt had. National treasure dus.

Eerst was ik aan het vloeken maar nu ik de film gezien heb, ben ik enorm blij dat ik deze gezien heb. Masterpiece en ben nog onder de indruk *4.5


avatar van thunderball

thunderball

  • 5882 berichten
  • 1414 stemmen

Dit vond ik echt een doorsnee actie thriller, nergens bijzonder of echt spannend.

Ik hoop dat Cage eindelijk weer eens een echt goede film gaat maken zoals Moonstruck, the Rock of Face/off.

2 sterren voor de moeite!


avatar van Poison

Poison

  • 35 berichten
  • 0 stemmen

Leuke film voor afwisseling, maar niet fantastisch.

Eigenlijk vind ik Nicolas Cage nogal een vervelende acteur...

2,5


avatar van The Lexx

The Lexx

  • 426 berichten
  • 3485 stemmen

tsja het is niet voor niks een disney film he